Oblivion: Nevedomí

• Slovensko Nevedomí (viac)

Planéta Zem to má v roku 2073 spočítané. Drvivý útok mimozemskej civilizácie sa síce pred rokmi podarilo odraziť, ale prestala byť miestom pre život. Ľudia sa z nej odsťahovali a na jej povrchu zostalo len zopár technikov, ktorí z nej majú odčerpať zvyšné prírodné bohatstvo. Jedným z nich je aj Jack (Tom Cruise). Jacka, ktorého na Zemi baví najmä hľadanie artefaktov zanikajúcej ľudskej civilizácie, vyvedú z každodennej rutiny dve udalosti. Tou prvou je núdzové pristátie vesmírnej lode, ktorej jediná členka posádky (Olga Kurylenko) tvrdí, že je s Jackom spojená spoločnou minulosťou, hoci na to neexistuje racionálne vysvetlenie. Následne je Jack zajatý ilegálnou armádou operujúcou pod zemským povrchom. Ich charizmatický vodca Beech (Morgan Freeman) toho vie o Jackovi viac než on sám. Pod vplyvom týchto udalostí sa Jack rozhodne pozrieť na svet okolo seba inými očami a z toho čo uvidí, mu nie je dvakrát najlepšie... (TV Markíza)

Gothar

Oblivion na mňa pôsobil ako veľká skladačka rôznych filmov a námetov bez dostatočnej originality. Hudba miestami pripomínala Tron:Legacy, inokedy Inception a potom Two steps from hell. V podstate to isté platí pre námet a scenár, pretože všetko už bolo videné a stotožňujem sa s tým, čo napísal Cervenak - finále už divák len odzíva a je to škoda, pretože potenciál bol veľký. Atmosféra bola veľmi dobrá a podporovala ju aj dobrá hudba (hoci pôsobila ako vykradnutá z iných filmov), ale ten zvyšok je len priemer. Pre priaznivcov sci-fi je to ok, ale ostatní sa asi budú nudiť. Navyše aj napriek veľkému rozpočtu pôsobí Oblivion dosť lacno. 70 % ()

ecceHOMMO

Rozhodne som čakal film v inom duchu. Bohužiaľ v takom to prevedení to zaostalo za mojimi očakávaniami i keď zlé sa to nazvať rozhodne nedá. ()

LordSnape

Přijde mi, jako když se tvůrci filmu snažili o bombastickou sci-fi s Cruisem a výsledkem je jen chudá podívaná s předvídatelným dějem a nic moc koncem. Stejnej problém měl i Moon, kdy se přibližně v půlce odhalil zásadní zvrat a film už pak ztrácel shine... ()

Johnny.ARN

Ultra sci-fi post apo akčňák. Padesiat ročný mladík Cruise lieta na vážke, likviduje svoje alter ega, opravuje a následne ničí lietajúce gule a paktuje s Freemanom, ktorému splní poslednú vôľu. Obidve ženské predstaviteľky pekné a dokonca aj dobre im sadli úlohy. Aj keď Zem je zničená, skaly na Islande poskytli peknú výpravu. Prvá hodinka ma držala v permanentnom napätí, vyzeralo to dokonca na plný počet, ale potom sa stane film hrozne predvídateľným, a vy s ubiehajúcimi minútami si len potvrdzujete svoje odhady. Tron s Wild ma bavil asi trochu viac, ale tu zase bola Oľga, čo to zachraňovala. Zaujímavý počin. 4 z 5 ()

viperDavid

Ševrolet Cruise si zase zařádil. Už má na svým kontě pár sci-fi prapodivnej snímků a tak si řekl, půjdu si zalétat do dalšího. Se svou ženuškou letovou dispečerkou to měli pěkně natrénovaný, rozuměli si i v posteli - vlastně v bazénu tak proč ne. Jen jen kdyby mu něco nescházelo. Co to sakra může být ? aha už vím, nějaký lidi. Přeci jen nemůžeš mít jednu ženskou na celej život, že ? ()

kumpi

Obsazeni, vyprava a kamera v poradku, ale stale jsem mel behem sledovani pocit "tohle jsem uz videl, nic novyho". A ono opravdu. Oblivion i pres snahu se odlisit od scifi sveta budoucna filmu podobnych je vlastne zase to stejne. V posledni dobe jako v prikladu Total Recall a Elysium. Ale i tak lepsi tri hvezdy. ()

Sfinkter

Skvělá technická stránka a příběh s mnoha zvraty a překvapeními, pro diváka velmi vděčný film s výborným elektro soundtrackem. ()

Lachtaan

Specifický důkaz toho, že novodobým sci-fi u mě definitivně odzvonilo a tomuhle žánru se budu věnovat už pouze u kvalitněji vyhlížejících postarších kousků ve stylu nedávno zhlédnutých Dvanácti opic. Viděl jsem poměrně dost snímků s nečekanými zvraty a spoustu z nich díky tomu zbožňuju (Prokletý ostrov). Konec Nevědomí ale naprosto nechápu a je jen jeho chyba, že mě nezaujalo na první dobrou, protože žádné podruhé rozhodně neplánuju. ()

Ryuuhei

Takové to klasické scífko s průhlednou pointou. Sám jsem měl hned jasno, jak se to s oněmi Čističi bude mít a byť mě nejméně jedna věc prekvapila, zbytek si jel v zajetých kolejích podobných dystopických snímků. Kladl jsem si ve výsledku víc otázek, než co jsem dostal uspokojivých odpovědí. Na druhou stranu bylo zpracování špičkové a Tom Cruise v hlavní roli klasicky sympatický. Příjemně sledovatelný průměr. ()

Teebo

Obsahuje spoilery! Vážně hloupý film, jehož první půlka je pouze tuctová, ta druhá, kdy se vyloží karty na stůl, je už potom vyloženě dementní. Myslím, že vhodnější název by byl Den nezávislosti 2. Sledujeme totiž opět příběh vesmírem putující solitérské lodi, která "se přesouvá od planety k planetě a vysává z nich energii" (což dělá prostřednictvím sběru slané vody z oceánů, au!). Znovu rovněž vidíme apokalypticky zdevastovanou planetu, zničení mateřské lodi pomocí infiltrace, sakra i ty podělaný vrata má ta kocábka úplně stejný! Jediný rozdíl je, že občasně hláškující černoch byl nahrazen tím nejnudnějším panákem v Hollywoodu. Že z toho filmu jde při sebemenším zapojení mozku udělat fašírka, to asi nemá cenu zmiňovat (diváka zde rozptyluje opravdu spousta věcí, namátkou časově přinejmenším zvláštní sestřelení záchranného modulu, jediná výbava uvnitř lodi vetřelců milióny klonů, rozpoznání jiné formy života na lodi, ale detekce něčeho, co má větší sílu než atomovka, už ne, apod.), úsměvné hlášky také nechybí (můj osobní favorit je, když finální boss zastrašuje větou "Stvořil jsem tě, jsem tvůj bůh!", dobré je také "To není pasažér, kterého jsi mi slíbil."). Jediné, co je typově podobným filmům nutno uznat, že v sobě pořád mají něco, co způsobuje, že se ten film relativně snadno konzumuje a rychle ubíhá. Když si ale člověk na konci udělá suma sumárum, stejně dojde k tomu, že ať se hovno naaranžuje sebelíp, smrdět bude pořád stejně. 2/5 ()

venison

Hodně moderní Top Gun šmrncnuitej spoustou drobků z různých sci-fin, ale hlavní myšlenka byla fakt povedená.. Konečně nejpravděpodobnější teorie, jak by nám UFOni nakopali zadnice.. Toma Cruise nesnáším, ale tady se dal celkem vydejchat.. Morgan Freeman se tady objeví tak všehovšudy na 10 minut.. Olga Kurylenko mi připomíná děsně Zetu za mlada.. Na efekty fakt suprová podívaná, ale nic převratného.. Zvuk v IMAXU mě dostal (nepřijde vám, že muziku - hlavně "troubení" - skládá do sci-fi jeden a ten samej týpek?).. Nejlepší na zamyšlenou byl ten závěr.. Pořád přemýšlím nad tím, jestli bych ho mohla milovat.. ()

PetrVabruscak

Tak takhle dobré scifi jsem dlouho neviděl. Už úvodní snové sekvence na Empire State Building Vás donutí dokoukat film dokonce, protože je to celé zašmodrchané až až. Samozřejmě by se na postapokalyptické Zemi našly nějaké mouchy, jako nezničitelné stavby (Socha Svobody, stadion apod.), kolem, kterých evidentně nevydrželo vůbec nic. Mějte se na pozoru, protože nevíte proti komu vůbec bojujete a vyčekejte na závěr, který se skutečně povedl. ()

Phietros

Uhrančující a hodně vydařené sci-fi s Cruizem, který je prostě na tyhle role jak ušitý a s přibývajícím věkem strhává popularitu né jen Hollywoodu, ale i svých odpůrců! Překvapivá zápletka a místy nepředvídatelnost, dělají s tohoto né až tak akčního typu sci-fi velkolepé dílo s ponurnou atmosférou a pěknými efekty. Na špičku jako Válka světů ztrácí a tak nemůžu hodnotit plným počtem, ikdyž mi druhý den po shlédnutí v kině příběh a rozzuzlení šrotovalo v hlavě, což o něčem svědčí! 80% ()

anli

Film ,jehož název dává trochu tušit ,o čem vlastně je."Nevědomí" je akční sci-fi ,kde není zdaleka tolik akce a parády ,jako by být mohlo a dnes většinou je.Hlavní part tu totiž hraje příběh sám a musím říct ,že scénář je opravdu skvěle napsaný a i když několik chybiček ,hlavně co se týká překombinovanosti má ,myslím ,že jde o skutečně příjemné překvapení.Jasně ,většina lidí od sci-fi s Tomem Cruisem čeká dobrý film ,ale znáte to ,dnes to může dopadnou všeljak.Tady se to povedlo ,i když ne úplně na sto procent.Námět sám je opravdu skvělý a příběh promyšlený.Na můj vkus je trochu překombinovaný a režisér občas trochu více přeskakuje v ději ,než by měl a chce toho vyprávět až příliš.A tak je divák místy trochu více zaměstnán a možná i trochu zmatený.Ale v kontextu celého filmu je to maličkost.Chytrý divák si to užije a pochopí vše.Zápletka filmu je opravdu dobře vymyšlená ,zajímavá a patřičně napínavá.Je to sci-fi dobrodružství ,které začíná jako MI:15 ,tak někdy v roce 2040 a končí trochu jako "Den nezávislosti".Ve filmu je mnoho záhad ,odhalení a zvratů.Některé jsou skvělé a zajímavé ,jiné moc překombinované a předvídané.Režisér s nápady pracovat umí a taky skvěle umí okouknout konkurenční projekty a šoupnout si sem ,co se mu líbí a hodí a to se týká i projektů vlastních.Tom Cruise je skvělý ,i když chvílemi trošku prkenný(ale to je skoro pořád) a jeho hrdinovi jsem fandil ,jako už dlouho ne.S ženskými postavami mám trochu problém ,protože ani Olga Kurylenko ,ani Andrea Riseborough ,mě nijak zvlášť nenadchly a nějak mě sem vůbec nezapadaly.Jejich postavy jsem jim moc nevěřil.Vizualizace filmu je dokonalá ,stejně jako výprava a kamera.Precizní a do posledního detailu vykreslený zvuk je opravdová pastva pro uši ,stejně jako orchestrální soundtrack Josepha Trapanese.Akčních scén je tu opravdu poskromnu ,ale stojí za to a divák si je opravdu užije.Joseph Kosinski vyprávění zvládá a režíruje řemeslně zručně , i když psychologické vykreslení postav a jejich motivaci úplně tolik nezvládá ,stejně jako jednotlivé charaktery.Jako ryba ve vodě je při akčních scénách a vizualizaci celého příběhu ,která je opravdu dokonalá.Osobně jsem byl velmi spokojen , i přes všechny ty výtky a film jsem si opravdu užil.Možná to je tím ,že je tak málo nových sci-fíček.Ale ne ,prostě bylo na co se dívat a kdyby byl příběh trochu míň překombinovaný a neskákal tak často tam a zase jinam a vyměnily se obě hlavní hrdinky ,byla by to jasná a stoprocentní jízda.Takhle dává moje vědomí 80% a říkám pořád ,že to lhaní lidstvo jednou zahubí. ()

Barvoj

Jako bylo to zajímavý, o tom žádná. Hlavní dějová zápletka s mimozemšťany byla poměrně originálně zpracovaná a pro mě i docela dost překvapivě. Trikové efekty byly špičkové. Přes to jsem měl pocit, že filmu něco chybí. Zvláště ten konec byl podle mě zase dosti nelogický a (SPOILER: až příliš mi připomínal jistý film s Willem Smithem KONEC SPOILERU). ()

PiLgRiM

Kosinski po druhé dokazuje že má žánr absolutně v malíku a řadím ho vedle Snydera mezi své nejoblíbenější blockbusterové režiséry. Dejte mu někdo konečně scénař k Duně! Prosím! ()

neoBlast

Vlastně to dopadlo úplně stejně jako s tím Tronem - nabušené, draze vypadající sci-fi, které má prostě nejdebilnější "velký příběh" roku, který snad nemůže nikoho zajímat. Ano art direction je neokoukaná, hudba velkolepá (zní stejně jako u Trona, ale napodruhé to ještě s angažováním Francouzů funguje, příště již neodpustím). Ale k čemu? Dialogy jsou naprosto hrozné a postavy napsané snad v pětiminutové pauze na svačinu (postava Freemana je jedno velké WTF). Napadá mě dokonale sednoucí slovo - generický. Kolikrát jsme viděli marnou snahu o originální twist (nefunguje), nudnou akci (for sake of action) a vztahy postav při kterých si chcete prostřelit hlavu. Dávám dvě hvězdy, jednu za hudbu s vizuálem a druhou za to, že Joseph Kosinski jde do dříve otloukaného žánru sci-fi naplno. 35 % ()

elanius

(80/2013) / Je zaujímavé pri filme z aktuálneho roku mať pocit, že sledujem už kultové scifičko. Tom si ide svoje, pred pár mesiacmi Jack Reacher, teraz Jack Harper, s prehľadom. Vizuál, hudba, pocit, príbeh ... bez výhrad. (8/10). ()

ywo666

Fíha. Tak toto bolo dosť dobré. Čakal som nejakú pohodovú tuposť s tonou špeciálnych efektov. A Kosinski naservíroval veľmi dobrý pokrm, ktorý stojí na zaujímavom príbehu, výbornej atmosfére a kvalitných herekých výkonoch. Najviac zaujala prekvapivo Andrea Risenborough. Akcia tu je a vizuál je výborný, ale to vo filme nejde. Ide o kopec dobrých nápadov, ktoré možno nie sú 100% originálne, ale ako celok fungujú. Koniec je super. Vidím, že z Josepha ešte niečo bude. 85%. PS: Nepozerajte trailer a nečítajte si extrémne spoiloidný obsah k filmu. Výrazne sa zvýši kvalita filmového zážitku. ()

BoncheR

Miestami mi to až strašidelne pripomínalo nepríjemný Moon , a tak som sa bál že čo z toho vzíde. Ale napokon, ak vezmeme do úvahy tú grafiku, postavy, celý príbeh a to pozadie, tak to bolo podstatne lepšie ako Moon (aj keď v niektorých ohľadoch to vyzeralo veľmi podobne). Nebol to zrovna Tron: Dedičstvo, ale spolu s perfektných soundtrackom to bol príjemný zážitok. 76% ()

Top Gun 2 nabírá obsazení

Top Gun 2 nabírá obsazení

04.07.2018

Není to vtip, Top Gun 2 se skutečně pomalu mění v realitu. Potvrzuje to teď i čerstvě oznámené obsazení jedné z hlavních rolí. Vedle Toma Cruise (Mission: Impossible – Fallout) a Vala Kilmera … (viac)

Druhý Top Gun přiletí za dva roky

Druhý Top Gun přiletí za dva roky

01.07.2017

Po smrti Tonyho Scotta to vypadalo, že se Top Gunu 2 jen tak nedočkáme. Tom Cruise se ale tohohle snu nevzdal a nakonec ho realizuje s Josephem Kosinskim, režisérem TRON: Legacy 3D. Kosinski na… (viac)

Druhý Top Gun je téměř jistý

Druhý Top Gun je téměř jistý

03.06.2017

O pokračování legendárního Top Gunu se mluví dlouhé roky a nikdy se nikam nepohnulo. Po smrti Tonyho Scotta to dokonce vypadalo, že se ho nikdy nedočkáme, Tom Cruise ale film nakonec zrealizuje bez… (viac)

PF 2017

PF 2017