Talk show Jana Krausa

• Česko Show Jana Krause
Talk-show / Zábavný
Česko, 2010, 48 min

Účinkujú:

Jan Kraus (moderátor), Miroslav Etzler, Miroslav Donutil, Jiří X. Doležal, Betka Stanková, Yemi Akinyemi, David Kraus, Jiří Krampol, Madeleine Albright (viac)

Jan Kraus, jak ho znáte, v úplně nové show! Aktuální hosté, témata bez cenzury a ta nejlepší late night show každý pátek večer na Primě. (TV Prima)

exitak

Nechápu negativní reakce na vstupování 2x do téže řeky a "přeběhlictví". To že mezi panem Krausem a vedením ČT byly jak profesní, tak osobní spory, musí být každému fanouškovy známé. V takovém případě se přechod do komerční televize jevil jako rozumný a dobrý krok. Modernizace konceptu, chcete-li "poameričtění", mi přijde adekvátní. Po zhlédnutí zatím všech (třech) dílů, hodnotím jasných 5*, na ČT jsem zaznamenal menší úpadek z hlediska zajímavosti hostů, nyní jsem byl spokojen po všech stránkách. ()

MarekT

Oproti originální show na ČT se - především zásluhou hlavního protagonisty - kvalita moc nezměnila. Jediným kamenem úrazu je daň způsobená přechodem z Kavčích hor do Libně, tj. glosování primáckých zpráv, podobně jako svého času v "Politickém harašení" a komerční přestávky v průběhu pořadu (mimochodem nevhodně umístěné, jelikož v této podobě ničí koncentraci na hostův výstup). Pokud se obdobným neduhům tohoto typu pořad ještě vyhne a hosté budou poměrně stejně zajímaví, jako tomu bylo dříve, své čtyři hvězdičky si plně zaslouží. ()

gabin(a)

U pořadu Uvolněte se prosím jsem si přečetla Enšpíglův komentář, že tleská za výběr hostů a že děkuje že tam není Bartošová, Vondráčková, přiblblé celebrity, idiotské historky a další obvyklá výplň pořadů ze sekce Dejmež vydělat sereblitám. Tak tady to bohužel JE. Tváře Primy! A něco horšího - politici! U Březiny, Topolánka, Tluchoře a dalších se prostě bavit nemůžu, sorry. A další čím dál podivnější existence. Myslím, že dnešní výběr hostů ukazuje, že zasahování do výběru hostů ze strany ČT bylo fakt jen záminkou pro rozchod. Když jsem kdysi sledovala díl s Kateřinou Kristelovou, tak jsem se ještě smála, jak ji Kraus rozebral, to bylo ale myslím ještě na ČT. Nedávno tam měl jakousi "expertku" přes sex a vztahy, naštěstí jsem zapomněla její jméno a nechci si na něho vzpomenout, tak jsem si říkala, zlatá Heidi nebo Petra Černocká! A Kraus nic, i když blábolila jeden nesmysl za druhým. Jestli ji chtěl znemožnit tím, že ji nechá, ať se projeví, tak zůstal někde na půl cesty. Ona se sice znemožnila, aspoň doufám, ale on tak trochu vypadal, že ji bere. A tenhle dojem u mě začal bohužel v poslední době převládat, takže když už se mám v pátek večer koukat na bednu a na talkshow, radši si dám Šípa. ()

Pajky3

Jeden z mála českých produktů označených nálepkou talk-show a zároveň ovenčen více než koukatelnou a poslouchatelnou úrovní. To se v čechách moc často neděje. Hlavně Jan Kraus si přinesl úžasnou formu a baví. Protože to co tam svým hostům provádí je parádní. Jako příklad za všechny díl, kdy rapoval s Rytmusem. To jsem se vážně nasmál. nesleduju pravidelně, ale když vidim, tak se většinou bavim. ()

pakobylka odpad!

Předesílám, že jsem nikdy předtím necítila potřebu vyjadřovat se zrovna k téhle show. Kdysi jsem ji sledovala - i když ne pravidelně, ovšem po nějakém čase jsem nabyla dojmu, že: 1) ego Jana Krause hvězd se dotýká, takže přes něj takřka nejsou vidět jím pozvaní hosté ... a 2) hudební produkce pod taktovkou jeho syna Davida mi nepřináší žádné zvláštní potěšení - tudíž pro mě milá show jaksi ztratila na významu. Ovšem potom přišel říjen roku 2016 ... a Jana Krause přepadlo neodolatelné nutkání zapojit se do veřejného života poněkud jinak než obvykle. Za pár let si na tu drobnou epizodu možná nikdo ani nevzpomene, jenomže co se mě týká, dílem odvysílaným TV Prima 27. 10. 2016 Jan Kraus nadobro zdiskreditoval sebe i svůj pořad. Dobrá ... chtěl se nějak vymezit vůči prezidentu republiky (nejen) kvůli jeho rozhodnutí neudělit státní vyznamenání Jiřímu Bradymu, toho času kanadskému občanovi - a jen tak mimochodem příbuznému ministra kultury Daniela Hermana. Pominu, že Jan Kraus v podstatě nemohl s určitostí vědět, zda prezident Miloš Zeman pouze standardním postupem neproměnil nominaci Jiřího Bradyho - na což měl svaté právo, či zda mu opravdu vystavil stopku teprve dodatečně v souvislosti s oficiálním přijetím tibetského duchovního vůdce 14. dalajlámy výše uvedeným ministrem kultury Hermanem - což by bylo prezidenta nedůstojné. Co dodat ... když ani (ne)investigativní novináři a reportéři celoplošných médií nečekali se svými soudy a nenamáhali se objektivně pátrat po všech okolnostech zmíněné kauzy. Kupříkladu jsem se nikde nedočetla, v jakých termínech (a v jakém pořadí) jsou obvykle doručovány 1) písemné žádosti ambasádám (či jiným institucím) cizích zemí k vyjádření souhlasu s udělením či propůjčením českých státních vyznamenání a 2) písemné pozvánky vybraným jednotlivcům k účasti na slavnostním ceremoniálu. Nicméně Jan Kraus flexibilně změnil rámec svého pořadu a přizval si "osobnosti", které měly vyslovit svá přáníčka adresovaná republice k narozeninám. Jak se dalo čekat, zmohly se pouze na pár nelichotivích poznámek na adresu prezidenta republiky, přičemž se nejednalo o konstruktivní a vtipnou kritiku, jakou bych od zábavného pořadu očekávala, ale převážně o nevybíravé, hrubé urážky hlavy státu provázené propagací alternativní truc akce na Staroměstském náměstí. Pokud se chce novodová kulturní fronta zaštiťovat morálkou, měla by svou úroveň vyjadřování pozvednout na podstatně vyšší level. P.S.: 1) Nic proti alternativním oslavám - pokud jsou úmysly jejich organizátorů čisté (nejlépe křišťálově) - jen bych na tomto místě ráda podotkla, že současná politická garnitura jakožto OFICIÁLNÍ reprezentace mé země by měla cítit jako svou povinnost zúčastnit se OFICIÁLNÍ oslavy výročí vzniku první samostatné republiky Čechů a Slováků ve Vladislavském sále ... zrovna v tomhle případě mě její soukromé názory v podstatě nezajímají, protože někteří její členové svým ostentativním bojkotem kromě jiného de facto plivli do tváře všem zde oceněným ... bez rozdílu; 2) "Nedajli medajli" ... poté, co byl Jiří Brady během návštěvy své domoviny vyvlečen na piedestal a demonstrativně obtěžkán množstvím nejrůznějších náhradních ocenění, cítím stud za svou vlast, která pod záštitou všeobjímající "pravdy a lásky" ve své nenávistné zaslepenosti vyzdvihla pouze jediného člověka, jakoby kromě něho neexistoval nikdo další, kdo by si u příležitosti státního svátku zasloužil byť jen vzpomínku ... včetně všech ostatních, kdož přežili koncentrační tábory - nebo kdož je NEPŘEŽILI ... pro svůj původ, pro své názory, pro své ČINY - a je mi trochu smutno ... za ty, kteří si z Vladislavského sálu kromě státního vyznamenání nutně museli odnést i pachuť nechutného mediálního cirkusu rozpoutaného kolem Jiřího Bradyho. () (menej) (viac)

WolfR

Je to jako Uvolněte se, prosím na ČT, jenže tady je akorát jiné studio a vysílá to TV Prima. Humor zůstává stejný. 3 hvězdy. ()

Šimpy

U Honzy vždy záleží na hostovi...když je to blb, tak Honza válí a dá mu to sežrat a když je host inteligentní, tak se Honzík moc nechytne, ale i tak se na to dá kouknout. ()

Gavin87

Dívat se 48 minut na subjekt JK trpící napoleonským komplexem je pro mě dost silná káva. Subjekt JK si svůj komplex v podstatě kompenzuje dvěma způsoby. Vyvýšeným místem z něhož shlíží k hostům na gauči ( subjekt JK si tak vytvoří pocit vyšší postavy) a právem vésti monolog s celou sadou rádoby vtipných poznámek a slovních zásahů vůči svým hostům, kteří mají právo nahrávat subjektu JK na smeč a přihlouple se usmívat (subjektu JK to dodává pocit větší sebehodnoty). ()

sir-dave

Krause pravidelně nesleduju, viděl jsem asi 1/4 všech dílů. Na díly občas mrknu přes internet podle hostů. Některé jsou fakt povedené a vtipné za plný počet, ale spousta jich je pro mě i nezajímavých. Když se zadaří s výběrem hosta, tak je to především díky zásluze jejich charisma a zábavy než o tom, co řekne Kraus. Proto dávám průměrné 3*. Namátkou si vybavím Suchoše s Genzerem, Němcovou, Babiše,.. ()

otík

Takový pořad je závislý na hostech a samozřejmě na moderátorovi. Kraus je slušný glosátor a rozhodně má vtip, proto i jeho pořad má švih a humor. Přesto mi je bližší třeba Donutil a jeho pořad Na kus řeči než Kraus. Ale i tak - velmi slušný a místy i velmi zábavný pořad. ()

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj