Minišou Karla Šípa

(relácia)
Zábavný / Talk-show
Česko, 2021, 52 min

Divadla jsou pro diváky zatím bohužel stále uzavřená, ale natočit v prázdném hledišti rozhovor dvou lidí lze. A toho využil Karel Šíp... (Česká televize)

filmmovier

Tahle forma rozhovorů je určitě fajn. Nepřítomnost diváků je sice patrná, ale bez nich to získává úplně jiný rozměr, který ani náhodou není špatný a nebránil bych se mu ani do budoucna. Šíp jde se svými hosty více do hloubky, občas se naskytne i nějaká ta vážnější nota a to, že je celý díl věnován jednomu hostovi, je určitě výhoda, protože za padesát minut se toho stihne probrat opravdu hodně a člověk se dozví nejednu zajímavou informaci. Všichni jsou navíc dostatečně zajímaví a zábava taky nechybí, takže tady prostě není o čem diskutovat. Jasných pět hvězd. ()

Snorlax

Vynechala jsem díl s Mistrem prsku, neboť na jeho logopedické vady nejsem zvědavá. Dost mě překvapilo, jak jsou Suchý i Svěrák bez publika pouze nenápadnými stíny svých standardů. Bohdalová je nejen klasická ukecaná ženská, ale především stále velmi vitální baba, která umí být i dost vtipná. Jarek Nohavica je v rozhovoru značně otevřený, umí pobavit i dojmout, přesně to, co už roky dělá svými písničkami. Nejvíce jsem si užila povídání s Markem Ebenem, ty dva inteligentní a kultivované muže se smyslem pro humor bych vydržela poslouchat klidně i několik hodin. A našetřím si na květák. ()

slunicko2

Inteligentní povídání o životě. 1)  76letý Karel Šíp a 89letý Jiří Suchý - 3*, 85letý Zdeněk Svěrák - 3 - 4*, 68letý Jaromír Nohavica - 4*, 90letá Jiřina Bohdalová, vykazující záviděníhodnou duševní svěžest - 3*, 71letý Boleslav Polívka - 3* či 63letý Marek Eben - 4*dokazují, že stáří vskutku může být časem vyzrálosti a moudrosti._____ 2)  Někdy to trochu skřípe, tempo besedy je kolísavé, ne vše, co protagonisté sdělují národu, mě fakt zajímá, ale to základní zůstává - chytří lidé, kteří mají co říci a pan Šíp jim k tomu dává prostor. ()

marhoul

Minišou dává maxiprostor osobnostem, což je namístě, protože dosavadní výběr hostů, kdy pořad uteče jako nic, najednou konec, ale my bychom rádi poslouchali dál, o něčem svědčí. Jednak si legendy naší kulturní scény takový prostor zaslouží, za další, teď je zrovna doba, kdy je na to čas, prázdný Semafor, vůle a celá řada diváků je už znavena nejen dobou, ale i všemi potřeštěnými soutěžemi, často x krát přerušenými reklamou, nebo prostě Krause nemusí. Neviděla jsem všechny díly, ale Svěrák- skvělý, jako vždy, Jarek moc fajn, ačkoli jej bezmezně neadoruji, jeho básnické střevo je naprosto noblesní, taky, že jsem Ostravák a jeho tvorbě rozumím, že ho Karel Šíp zařadil do svého výběru hostů, zasluhuje pochvalu. A posledně Bohdalka. Neuvěřitelná forma, jakou paní Jiřina v devadesáti letech disponuje! Nejeden šedesátník na tom není zdaleka takto. Velmi ráda jsem se dívala. Je jasné, že v soukromí se ti dva museli nařehtat jako koně, zažili toho nemálo, je fajn, že aspoň něco na nás dýchli. Scénku s banánem bych vidět mohla. 😆 Víte, dělat si srandu ze sebe a ještě si o užít, to neumí každý. Krom toho je paní Bohdalová baba, která zahraje všechno a domnívám se, že nic nemá zadarmo. Dříč, makač, profík. Je skvělé, že Jiří Strach, člověk milého vystupování a schopný kvalitních filmových počinů s paní Bohdalovou točí krásné věci, protože ať už ji máme v oblibě, či nikoli, většinu z nás její postavy provázejí celý život. Ať už ve formě audio pohádek, večerníčků, pohádkových postav, či rolí ve filmech a divadelních hrách pro dospěláky. Werich na talent a pracanty oko měl, čili klobouk dolů, vše nejlepší, pevné zdraví, hodně krásné práce jak divadelní, tak filmové a moc bych se nedivila, kdybychom za deset let zatleskali zase. S tímhle elánem to bude raz dva. 😉 Kdo rád poslouchá, dovolím si doporučit audioknihu Malý princ v Jiřinino podání. Miluji verzi Viktora Preisse, Ladislava Mrkvičky a dalších, ale když to čte Bohdalka, věřte- nevěřte, to je prostě strašná šupa!!! Jedinou vadou na kráse je, že záznam nemám celý a nedaří se mi jej roky sehnat. Pokud byste někdo věděl, kde je k mání, napište. Uděláte mi radost. Díky. ()

Aniki

Tak tímto pořadem se mi trefil Šíp přímo do srdéčka. Máme za sebou první tři díly a z každého jednoho z nich na mne přes obrazovku dýchl nejen kus umělecké historie, ale navíc spousta moudra a životních zkušeností starých bardů. Také já se asi nejvíc těšil na Nohavicu a jak jinak - nezklamal! Slyšet tohoto písničkáře mluvit o sobě, o životě, tvorbě, k tomu zatím nikdy moc příležitostí nebylo a tady na mne při jeho vyprávění navíc zapůsobil takový zvláštní klid, že to ani nejde popsat - velmi interesantní a inspirující jedinec. Takového člověka zkrátka není možno nemilovat, o tom žádná. Velmi rád zhlédnu i další pokračování, tentokrát s Bohdalovou a Polívkou. Prozatím nemohu jinak, než hodnotit na plný kule...tedy 5 hvězd. Po čase musím ještě doplnit, jak moc jsem byl okouzlen pokračováním, kde byl hostem Marek Eben. Opět naprostá pohoda a klid, jež z tohoto milého člověka přímo vyzařovaly, tenhle pán zkrátka zraje jako víno a to bez přestání. ()

• Pořad se stejně jako Všechnopárty (od r. 2005) natáčel v pražském divadle Semafor. (SONY_)
  • „Jestli má někdo cit pro výběr zajímavých hostů a schopnost je vyzpovídat tak, že se dozvíte něco nového i o těch osobnostech, které velmi dobře znáte, je to právě Karel Šíp. Jeho nápad na divadelní rozhovory mezi čtyřma očima mě zaujal a jsem ráda, že nezůstalo jen u smělých plánů,“ uvedla kreativní producentka Lucie Kapounová. (SONY_)