Uvoľnite sa, prosím

Česko, 2004, 240x40 min

Réžia:

Vojtěch Nouzák

Účinkujú:

Jan Kraus (moderátor), David Kraus, Jitka Asterová, Dan Bárta, Iveta Bartošová, Kabir Bedi, Alice Bendová, Lucie Benešová, Dagmar Bláhová, Pavel Bobek (viac)

Late night show je standardní světový formát, který pozdě večer vysílají televize v mnoha zemích západní Evropy i Spojených států. Jedná se o velmi oblíbené pořady, které jsou vždy spojené s osobou moderátora. Velmi důležité je, že se povídání odehrává před diváky.
Od 19. listopadu 2004 se vždy v pátek na prvním programu ČT objevuje talk show Jana Krause Uvolněte se, prosím, která právě z podobného formátu vychází. Natáčí se v pražském divadle PONEC. Pro diváky v sále je připravené představení zhruba v délce hodiny a půl, v televizi pak diváci uvidí půlhodinový sestřih.

Povídání se třemi hosty ze světa politiky, kultury a dalších zajímavých lidí z normálního života by mělo být neformální. Prvoplánově nepůjde o třeskutou řachandu ani vážné klábosení.Po celou dobu je na jevišti s Janem Krausem i kapela jeho syna, Davida. S kým vším si muzikanti zahrají a zazpívají, uvidíme v budoucnu... (Česká televize)

duklak2

Ze začátku dobrý pořad, který ale postupem času ztrácí na své původní atraktivnosti. Kraus už neví, jaké hosty si vybírat a potom ty díly jsou vlastně o ničem. Hodnocení by jste měli více promyslet, protože je asi jasné, že jste hodnotily po pár úvodních dílech. Zkuste v letošním roce (2010) se zamyslet a přeci jen jednu, či dvě hvězdičky ubrat:-) ()

ivishka

Show, která nenutí diváka polykat velkou spoustu neinteligentního humoru nebo do něj nesype silné hlášky a fórky hned od začátku..Jediné co bych tomu vytkla kromě příšerné kapely mladého Krause je velká spousta hostů, kteří jsou zváni dle žebříčku společenského postavení(dá-li se to tak nazvat). Líbí se mi, že Kraus vkusně zpochybňuje bulvární plátky a nedělá si iluze nebo spíše nemá zájem tahat z hostů jakési rozumy nebo osobní vztahy, které zrovna prožívají. Nelíbí se mi tam hlavně, že jsme nuceni ce čučet na xichty jako je Ivetka Bartošová,Agátka Hanychová,Bočanová,Geislerka apod.... ()

Sarkastic

Tak tohle fakt můžu. Přiznám se, že pátek co pátek zapínám o půl 10 večer TV a bavím se opravdu luxusně (a když to nestihnu, tak naše milá ČT1 má na svých webovkách archiv se všemi díly ;-)). Jan Kraus je sice opravdu držka, ale jeho ironický, kousavý, rýpavý a lehce šovinisticky zabarvený humor opravdu můžu. Narozdíl od Karla Šípa si dokáže "udělat pořádek" a ve většině dílů dostane své hosty tam kam chce. Navíc mi přijde jako milé zpestření to, jak okomentuje týdenní zprávy. Ano, asi nejslabším článkem je skupina jeho syna Davida, ale dá se to vydržet; zaprvé dost často účinkují i samotní hosté a když už nic, tak si aspoň můžu dolít pití a dosypat brambůrky ;-) Tomu, kdo to náhodou ještě neviděl, vřele doporučuji. ()

DaViD´82

U tohoto typu pořadů vždy závisí především na moderátorovi a hostech. Sice si již po třech letech pravidelného vysílání začíná Kraus trochu (no dobře, trochu více) opakovat, ale stále je dostatečně zábavný aby dokázal úroveň pořadu dlouhodobě udržet. První bod se tedy daří, ovšem s tím druhým je to v poslední době již poněkud slabší. V každém díle je alespoň jeden nadmíru zajímavý host, ale kde jsou doby kdy se to dalo říci o všech třech pozvaných. Je mi jasné, že vzhledem k naší velikosti tu prostě tolik lidí není, ale stejně... A taky si Kraus starší mohl odpustit prostor pro muzicírování svého synátora. ... a uvolněte se, prosím. ()

ClintEastwood

Jeden z nejlepších zábavných pořadů (talk-show určitě), který se v posledních deseti letech objevil na tuzemských obrazovkách. Uvolněte se prosím stojí a padá s nezaměnitelnou postavou moderátora Jana Krause, který díky své pohotovosti, vtipu a suchému humoru nenechá nikoho z hostů v klidu a divák se neskutečně baví. Ať už je hostem prakticky kdokoliv (osoba veřejně známá či host tzv. kuriózní), je o zábavu postaráno. Nejvíce mě pobavily díly s Evou a Vaškem, Mírou Bosákem, Danem Landou či Paulou Wild. Nudil mě rádoby vtipný Tomáš Řepka s IQ šumícího jezu. Na youtube je epizod k mání tuny, takže si kdokoliv z nás může připomenout skvělý humor, který nás pravidelně bavil každý páteční večer. ()

• Jan Kraus ohlásil ukončení pořadu kvůli sporům s Českou televizí v květnu roku 2010. (Ded@M@tes)
  • Pořad získal cenu Týtý 2006 v kategorii „Pořad roku“. (M.B)
  • Při letních reprízách (2009) neumožnila Česká televize mimo jiné i opakování dílu s primátorkou Ivanou Řápkovou. (lskala)