Rhytmick

(relácia)
všetky plagáty
Hudobný
Československo, 1990, 40 min

Slovenský hudebník Miroslav Žbirka, tentokrát v novém podání televizního moderátora, rozjíždí oblíbenou hudební hitparádu Rhytmick, různých žánrů od popu až po heavy metal. (CANNIBAL)

Trajektt

Těsně po revoluci se začal vysílat hudební pořad Rhytmick, který uváděl hitparádu skvělej moderátor Miro Žbirka a nastartoval tak fenomén různých hitparád, které nebyly zdaleka tak vydařené jako právě tento pořad. Nebyl zaměřen jen na komerční muziku, ale mohli jsme v něm vidět i něco z alternativní a rockové scény, narozdíl od různých Es a dalších pozdějších paskvilů. Pořad se natáčel v Amsterodamu a po třech letech ho Česká televize stáhla z vysílání, což byla velká škoda. Za mě 100%. ()

MM_Ramone

Odjakživa som mal slabosť pre okrajovú, dravú, punk rockovú hudbu. Špinavý rock´n´roll! Takže skupiny, speváci a speváčky, čo boli prezentovaní v "Rhytmicku" ma nijak zvlášť nebrali. Ale keď to uvážene zrovnám s hudobnými reláciami, ktoré sa vysielajú dnes, tak musím uznať, že to malo svoje kvality a opodstatnenie. Veľkou mierou ku tomu prispel svojim moderovaním aj pohodový Miro Žbirka. *** ()

CANNIBAL

Jeden z prvních porevolučních pokusů k vytvoření populárního hudebního pořadu, kterým provázel slovenský hudebník a skladatel Miroslav Žbirka. A díky tomu, že se v něm vysílalo všechno možné z hudebních žánrů, tak si tento pořad získal brzy značnou oblibu. Po rozpadu Československa, fungoval tento pořad dále jíž pouze a krátce na STV, kde v roce 1994 byl navždy smeten z televizních obrazovek. ()

anderson

Za komančov sa k nám videoklipy z "prehnitého" západu vôbec nedostávali a táto relácia, ktorú vymyslel hudobník ĽUBO BELÁK, vzniknutú dieru perfektne zaplnila. No a hoci MEKY nebol jediným moderátorom, aj tak zostane najväčším a najvtipnejším klasikom. (6.12.2010) ()

• Scénu, ktorá bola použitá pri natáčaní Rhytmicku, použila pre svoj videoklip skupina Elán k piesni "Kočka". Veľký nápis Rhytmick je možné vidieť v pozadí. (hipo)
  • Pořad se překvapivě kvůli sponzorům netočil v Československé TV, ale v Holandsku. (sator)