Eso

(relácia)
Hudobný
Česko, 1994, 59 min

Účinkujú:

Michael Viktořík (moderátor), Tereza Pergnerová (moderátor), Vítek Havliš (moderátor), Martin Kocián (moderátor), Aleš Lehký (moderátor), Václav Jelínek (moderátor), David Škach (moderátor) (viac)

Pořád zabývající se populární hudbou, v němž každý týden uvidíte 11 videoklipů. Jejich pořadí v žebříčku můžou ovlivnit pouze diváci svým hlasováním. V každém díle také vystupuje host nebo hosté z hudební branže. (Pumiiix)

Kulmon

Právě skončil poslední díl Esa vůbec a tak jsem si řekl, že by taky stálo napsat pár řádek. Před 15 lety jsem byl usmrkanej parchant, co tejden co tejden usedal k bedně, protože se tam zjevovala pološílená Tereza, jež byla mým idolem. Kamarády jsem zdravíval "čágo belo vole" a oblíbená kapela byla Twenty 4 Seven. Pak jsem povyrostl a asi deset let Eso nesledoval. Z dnešního závěrečného dílu jsem viděl čtvrt hodiny a říkám si, že to kurva tak uteklo a dneska se nekoukám na Eso ani na TV Nova, bez níž jsem tehdy nemohl dýchat. No a co z toho plyne? Že jsem o 15 let zestárnul, ale Leo s Terezkou nezestárne nikdy. ()

RadimFišer

Ano, je to tady. Už je mezi námi i ESO. Jeden z nejdelších seriálů. Ten co to u nás startoval a poté přišlo očko. Pamatuji si, že když jsem byl malý, tak se na to díval můj strejda a pouštěl si to nahlas. Babička mu říkala, že je nanic a že až půjde do světa tak si nevydělá ani na chleba. A tedka má byt v Praze a o to tady přece jde, ne? Líbila se mi ta bláznivá holka a možná, že u nás byla největší hvězda. Tedy já jsem jí tak vnímal. Škoda těch drog, ale to patří k životu. A ted se na tom dělá miláček s ferraris. To se mi líbí, tak to má být. Hudba patří kulturním lidem a kdyby tady nebyla, tak by jsme se pěkně nudili. Upřímně si ale radšio stáhnu hitparádu z netu. Jenom nevidím ty videoklipy. ()

heyda

Někdy dobré, někdy hrozné. Nebo lépe řečeno dříve moderátoři nic moc, dnes Mareš lepší. A co se týče písniček bývali rozhodně lepší. Pamatuju si na první songy od Rammstein, Scooter, Kabáti, DIvokej Bill, Chinaski atd. Dnes je to samej pošahanej hip-hop, techno a disko a to se fakt nedá poslouchat!!! ()

IvcaSammet

Jako malá jsem nedokázala přežít sobotní(?) rána a Silvestrovské večery bez tohoto pořadu a Leoše. Je pravdou, že jsem si ho díky tomuto pořadu opravdu oblíbila, i když ho teď nemůžu ani vystát. Díky Esu jsem poznala hodně mých oblíbených kapel, zpěvaček a zpěváků, zejména teda Rammstein. Líbilo se mi, že v každém díle byla nějaká ta osobnost českého showbyznysu a tak jsem se dozvěděla spousty zajímavých věcí. Je to ale už hodně dávno a věřím, že kdyby Eso vysílali i dnes, nedokázala bych se na to dívat už jenom díky vývoji dnešní hudby a taky těch rádoby celebrit. Jsem opravdu ráda, že Eso skončilo tak, jak skončilo a nestihlo mi pokazit mé dojmy z dětství :) ()

• Moderátorka Tereza Pergnerová, která pořad moderovala v letech 1994 až 1998, v době největší slávy propadla heroinu. Přiznala, že profetovala až 15 miliónů korun. Kvůli drogám nafotila i porno fotografie. Ze závislosti se vyléčila. (Limetka_M)
  • Martin Kocián se nachal slyšet, že když moderoval Eso, tak byl většinou pod vlivem pervitinu. (Duoscop)
  • Eso bylo tak populární, že to nejlepší z hitparády vycházelo jako kazeta nebo CD ve formě kompilace nazvané „Čágo belo šílenci!“ Celkem vyšlo neuvěřitelných 30 pokračování. Ještě více dílů měla druhá „alternativnější“ řada nazvaná „Čágo belo tekno!“ (později pouze „Tekno!“) zaměřená na elektronickou muziku. Řada byla ukončena na čísle 70 a samotné vysílání Esa přežila o 5 let. [Zdroj: plzenoviny.cz] (Duoscop)