Plavba vlnami hudebních novinek. Hitparádu domácích a zahraničních klipů uvádějí Aleš Juchelka a Richard Krajčo. (Česká televize)

igi B.

Čistě bez komentáře jen malý postřeh či dotaz k >nové generaci< - proč ze sebe Vytisková dělá Píču? Proč dělá moderátorku (byť pubertácky hudebního) pořadu, když neumí mluvit? Proč pouští sama sobě Toxique? . . . Jo vlastně, Krajčo si to dělal taky, že... Ále ne. Tak zas nic... Srát na to... °-/ - - - P.S. Proč není >televize veřejné služby< schopna z peněz nucených poplatníků vyprodukovat NEZÁVISLÝ INTELIGENTNÍ INFORMAČNĚ SERIOZNÍ hudební pořad pro (byť pubertální) mládež? Ani se člověk nediví, proč ta naše popmjůzyk teče pořád ve stejných chcankách... . . . Rádoby nonkonformní připosranost, píárově producentský socializhnus a podbízivá bída, to je hrůza mrdůza... °-[.. Howgh. - - - P.P.S. V září 2011 začal na palcu k Pičiskové zářit ňákej Nasťa. Prej fůzy s nějakou jinou šašskotelevizáckou kravinou... Jenom nechápu, proč pořad pro hloupé děti moderuje chlápek, kterej vypadá a pitvoří se a kníká (asi taky nějaká vada řeči a ještě k tomu tlápání sssyčí...) jako teplej nácek... 8-/ - - - P.P.P.S. (listoprd 2011) Teda nemůžu si pomoct, ale jak čas letí a tak občas tuhle srajdu sleduju, být úplně mimozemský projížděč, musel bych si myslet, že rock a pop v téhle zemi je nějaký buzní spiknutí %-/.. . . . Co se to matafakanohonanebi děje s tušašskou pisskultůrou??? 8-o - - - - - (Sledováno leta ještě od dob >krajčně rozjuchaných< občasně nahodile na >slizkém prostoru< , hodnocení kdysi mnohé, bezkomentář zde po májovém dílu s mohutnou K.V.T. sebepropagací /uh, ty žebříčky!.../, žvaněním o Ríšovi K. /svatá krajčovino!.../ a kotlikářo-desperádo Gypsim /tý more, kvazirebel!...// jako dvaasedmdesátý - 2.5.2011) ()

AldousSnow

V ČR se hudebním magazínům a pořadům nevede, proto je až těžko uvěřitelné, že medúza funguje už od roku 92. Snaha se cení, jinak novinek z aktuálního světa hudby je opravdu pomálu. A co měly znamenat ty neustále výpadky volajících?! Aspoň že nám medúzu začala uvádět Klára Vytisková, na tu se přece jenom dívá lépe, než na Krajča. ()

duklak2

Živočich žijící v moři, nebo také hudební magazín vysílaný v České televizi. Domnívám se, že je tento pořad o chloupek lepší než ESO. Teda alespoň v dnešní době. Moderátoři jsou dobří. Hlavně pan Juchelka, který ač mě připadá tak trochu přihřátý, dokáže mě narozdíl od Krajča pobavit. chválím odlehčenou polohu pořadu a za skvělý nápad považuji, že v tomto magazínu vidíme nejen videoklipy, ale dozvíme se i veškeré informace o zpěvácích, kapelách, hudebních žebříčcích a i jiné zajímavosti. Líbí se mi soutěž v pořadu. Kdy zavoláte přímo do živého vysílání a řeknete písničku, kterou chcete zahrát a začnete soutěžit známou hru o ceny s medúzami, kdy vítěz získá album své oblíbené kapely. A na závěr nesmí chybět mé hodnocení. Dávám průměrné tři hvězdy a to hlavně za blonďáka Juchelku a animované medůzy:-). ()

H34D

Abych se přiznal, tak v počátcích mých teenagerských let jsem preferoval Eso a to zejména kvůli lepšímu bodovacímu/hlasovacímu systému (i když je fakt, že já nikdy nehlasoval) a výběru písní, které se budou hrát. Ovšem ve prospěch Medúzy jednoznačně hovoří přijatelnější úroveň, Eso je skutečně ještě víc puberťácké, než sami puberťáci, kdyžto Medúza je prostě pořad pro mladé... Ale ať už to nebo to, oba pořady jsou pro mě zabité díky neustálému pickování jen a jen mainstreamových a popových písní. 4/10 ()

freddy

V sobotu 29. prosince 2012 se nad Medúzou na obrazovkách České televize definitivně zavřela voda a ona tak odplula po dlouhých 20 letech na zasloužený odpočinek někam do mořských hlubin. A to už je sakra dobrý důvod k malému ohlédnutí za tímto svým způsobem unikátním televizním pořadem, který mě provázel takřka celým mým dětstvím a dospíváním. Mé první setkání s Medúzou proběhlo někdy v době, kdy to ještě nebyla hitparáda, ale jen obyčejné písničky na přání, které neměly moderátora a kdy volající mohli vyhrát audiokazetu, gramodesku nebo nic. Už tehdy jsem se, jako malé škvrně, kterému mohlo být kolem sedmi let, snažil do Medúzy dovolat, ale neúspěšně. Po pár letech se Medúza stala součástí magazínu pro mladé diváky nazvaného Mini Maxi. Tehdy Medúza získala své první moderátory, mezi které se zařadila například i Lucka Vondráčková. No, a já jsem se stal tentokrát už pravidelným divákem, kterému uteklo jen velmi málo dílů. A pak, opět po nějaké době, se Medúza znovu osamostatnila, stala se z ní hitparáda, a k tomu získala dvě sympatické mladé moderátorky, na jejichž jména si ale i při nejlepší vůli nevzpomenu. A pak nastala v Medúze éra Aleše a Richarda, kteří převzali nad Medúzou vládu a vydrželi ji moderovat nějakých zhruba 12 let. Jejich začátky v Medúze si příliš nevybavuji, ale vím, že pod jejich nadvládou jsem si Medúzu užíval, oni to totiž dokázali perfektně odlehčit a hodněkrát docela pobavili. Navíc se mi povedlo v době, kdy to moderovali tito dva chlapíci, dovolat do Medúzy celkem třikrát a mohl jsem tak třikrát vybírat písničku a třikrát soutěžit o CD. Do toho se mi povedlo několikrát vyhrát v tzv. fofrovačce (telefonní soutěž vyhlášená na začátku nebo v průběhu pořadu) a vyhrál jsem i občas v nějakých těch slosovacích soutěžích, takže i díky tomu na toto období Medúzy vzpomínám rád. No, a pak je tu období, kdy moderátorské žezlo převzala Klára Vytisková. Na prvních pár dílů s touto moderátorkou jsem se podíval, ale Medúza se na můj vkus změnila až příliš moc a prostě mi nová forma pořadu nesedla, tak jsem Medúzu přestal sledovat. Vím jen, že pak začal Medúzu spolu s Klárou moderovat beatboxer Nasty, ale s ním jsem neviděl ani jeden díl, resp. pouze díl deifntivně závěrečný a zároveň bilanční. Pokud se zaměřím na nejdůležitější složku Medúzy, totiž na hudbu, tak v tomto směru mě Medúza velmi obohatila. Vždyť díky Medúze jsem zaregistroval mou nyní nejoblíbenější hudební skupinu Keane v době, kdy jí u nás ještě téměř nikdo neznal a kdy tato kapela ani zdaleka nebývala součástí hitparád, kromě toho se mi vybavuje mnoho dalších písní a kapel, které jsem slyšel právě v Medúze a mám je s tímto pořadem spojené, všechny je zde ale vyjmenovávat samozřejmě nemá smysl. Když to tedy shrnu, Medúza mě velmi ovlivnila, provázela mě takřka celým životem, a rozhodně zůstává v mém srdci jako jeden z těch nezapomenutelných pořadů, který si zaslouží být v mé zdejší TOP10 nejoblíbenějších TV pořadů. Nevím přesně, kolik epizod jsem viděl, ale jsem přesvědčen, že z celkového počtu 805 epizod (toto číslo zaznělo v závěrečném bilančním díle Medúzy) jsem minimálně polovinu všech epizod viděl. Co se týče mého hodnocení, tak nebýt těch posledních asi třech let, kdy se Medúza s příchodem nové moderátorky rapidně změnila, tak by to bylo za pět hvězd, takhle tedy uděluji "jen" velice solidní čtyři hvězdy. A na závěr mi dovolte jeden osobní vzkaz: "Medúzo moje milá, děkuju Ti za vše, nikdy na Tebe nezapomenu, budiž Ti oceán lehký. Amen!" () (menej) (viac)

• Krátce po nástupu do role moderátorky byla Kláře Vytiskové přidělena učitelka češtiny, protože její mluva byla až příliš pražská“ a navíc do ní občas z angličtiny aplikovala přízvuky na špatné slabiky, na což byla zvyklá ze zpěvu. (JoranProvenzano)
  • V pořadu vystupuje v době uvedení teprve tříletá Celeste Buckingham, později známá zpěvačka, která ztvárnila také několik filmových rolí. (M.B)