Bláznivý veveričiak Scratt svojou láskou k žaluďom a ich neustálym ukrývaním spôsobí katastrofu nevídaných rozmerov. Podarí sa mu zasadiť žaluď takým spôsobom, že pradávna Pangea začne praskať a lámať sa na jednotlivé kontinenty. Pohyb litosferických dosiek a príval vody našu partičku rozdelí. Ellie s dcérou Kiwi sa ocitnú na jednom kontinente a Manyho, Sida a Diega unáša ľadová kryha na šíry oceán. Ale nech sa deje čo chce, naši traja odvážni priatelia sú odhodlaní dievčatá nájsť a vrátiť sa s nimi domov. Čakajú ich však ešte veľké dobrodružstvá. Na ceste späť im dajú zabrať nielen morské búrky, prílivové vlny a morské príšery, ale musia zvládnuť aj spoločné súžitie na malej kryhe. Zhodou okolností a náhod sa na ich provizórnu loď, ktorú vytvoria z ľadovca, dostane aj Sidova babička, ktorú skupina zachráni z príboja morských vĺn. Už-už sa zdá, že našu partičku zachráni loď, ktorá sa zrazu vynorí z hmiel, lenže jej čudesná posádka nehodlá našim kamarátom pomáhať. Naopak, všetci sú zajatí a dostanú sa do ešte väčšej šlamastiky... (TV JOJ)

Nolanofil

A zase to isté, skoro vo všetkom. Scratt už nie je tak vtipný, je trochu už za zenitom. Sid je najvtipnejší zo zvieratiek, mamutia rodinka je otravná,..záporná" opica typicky predvídateľná, ako aj samotný príbeh. A vďaka nízkym nákladom a vysokým tržbám, tu máme Ice Age 5 o 3 roky znova a bude to zase to isté. Nech žije varenie vody! Hip Hip hurá... ()

Brusíček

Doba Ledová je krásná pohádka, která se opravdu povedla. Ukazuje nám sílu přátelství a odvahu udělat cokoliv pro každého z této "party". Jednoznačně nejlepší z této série je první díl, o tom žádná... Tenhle díl je silně prošpekován humornými scénami kterým jasně dominuje lenochodova babča, ze 4 dílů bych ho ale řadil jako nejslabší, i když za postavu lenochodovi babičky jednoznačně hvězda navíc. 75%. ()

ElManiacus

+2* za veverku + 1 * za to, že sem to čekal o hodně horší +1* za to že se v mém okolí děti smály - 1 * za neoriginálnost obsahu - 60%. ()

Erinien

Příjemná rodinná komedie, která není jen pro děti (to lze poznat z obsazenosti kinosálů - přes polovina diváků byla plnoletá). Příběh je akční, nenudí, podporuje stará klišé a stereotypy (to je ta část pro děti) a sem tam do toho sekne vtip, který vás dostane do kolen (vás plnoleté). Vtipům z Toma a Jerryho (mlacení sebou o sebe, padání na zem a uklouzávání po všem možném a jiné) se zasmějou všechny věkové skupiny. To je ta lidská povaha. Má někdo nějaké další otázky? ()

grerar

Hmm. Chápu, že je to ještě pořád rentabilní. Je to jednoduché a "zábavné". Jasně. Jenže je to taky strašná nuda, podíváme-li se na to z pohledu originality, hloubky příběhu nebo snad něčeho jiného. Mertax píše, že tam jsou důchodcovská klišé, posunul bych to ještě dál - neviděl jsem originál, ale v dabované verzi jde o pro mě nepřijatelné shazování. Jak jako, že je nejhorší, když Vám hodí na krk vlastní babičku? Ehm. A Broskvička je opravdu povedené jméno, není-liž pravda. Nevím, kdo to překládal, ale možná by to chtělo znát konotace, plynoucí z našeho prostředí. 2* za několik scén. ()

Eragon93

Jednička byla super, dvojka slabší, trojka se opět trochu osvěžila, tady už ale tvůrci začínají vařit z vody. Ano, chápu, je to určené pro děti a ty to určitě ocení :). ()

KOZEL84

Holy crab!Já bych řekl,že nejlepší díl,ale vzhledem k tomu že jedničku sem viděl před sto lety,dvojku vůbec a trojku z půlky prochrápal,tak to asi neřeknu.Každopádně na animáky moc nečumim,ale tenhle se mi líbil.Akorát mamuti fest nudní. ()

Chundys

Je opravdu hezké, že tvůrci nijak nezanevřeli a pořád rozvijejí dobu ledovou! Jsem zvědavý jestli bude 5! Zatím byl pro mě nejslabší díl 2... 4 měla zas nové kousky a já se po dobu 90 minut náramně bavil ()

Pidzey

Velice solidní pokračování. Já jsem se moc bavil, je to vtipný, zábavný a je tu spousty odkazů na různé filmy(např.300). Nové postavy jsou taky fajn. Tradičně skvělá animace. Co se mě týče tak Dobu ledovou 4 doporučuji. ()

Dogmeat

Ne, není to špatný, ale asi už nejsem pro tento díl ani trochu cílovka. Prostě čistě subjektivně mi trojka přišla mnohem lepší. ()

HonzyR

Stále vtipné, s pár dobrými hláškami. Nicméně se pořád nemůžu zbavit pocitu, že sleduju jen odvar z prvotřídního Madagaskaru... __70%__ ()

char_t

Snad ještě o chlup lepší než trojka, skoro tak dobré jako jednička. Sice z toho všude možně kouká nová cílová skupina (zase o chlup nižší než posledně), ale i dospělý se pobaví. Třeba takoví vačičáci, ve filmu mají jen jednu větu, ale ta stojí za to! Animace jako vždy lepší než minule, skoro už dokonalá... A Scrat zase perlí, na začátku i na konci filmu :-) PS: Snad první film, u kterého jsem litoval, že sleduji 2D verzi - 3D muselo být parádní. ()

JirKrato odpad!

Takhle nevděčně vůči divákovi ukončit, tak výbornou serii animovaných filmů jsem opravdu nečekal. Děj je vleklý, nudný a bohužel jen pár ( na prsech jedné ruky bych je spočítal ) povedených gegů. 3D formát vůbec nechápu k čemu, když ve filmu byly snad 4 scény, kde si s tímto efektem tvůrci vyhráli. ()

IvcaG

Po tak svěle rozjeté 3 trojce přišla tahle děsivá, vleklá, nevtipná nuda. Hvězda jen za bábinku, která se snad jako jediná povedla ikdyž vzhledovně spáš vypadala jak pštros než lenochod. 3D? Vůbec nechápu k čemu to bylo.... ()

Bejbinka

Totálně vtipný a bláznivý díl, můj první animák ve 3Déčku, hrozně se mi líbil a pobavil mě. Babka se Šmdlinkou mě odrovnaly :oD ()

Rikky007

Zábava čistě pro děti. Z nějakého důvodu z Doby ledové udělali "Piráty z Atlantiku". Průměrné hodnocení je u mě jen za to, že se na to dá koukat, ale zapomenete o čem to bylo po pár dnech. ()

kerkulka

Zápletka nic moc - za celou dobu se tam vlastně nic moc nestane.. Nicméně, tahle parta prostě nikdy nezklame. Fakt jsem se u toho filmu pobavila! Sid je pořád stejný tele, jeho babička je dokonalá a ty hlášky nemají chybu:) A ještě něco: Mannyho dcera je kóča se super ofinou;) ()

Dudny

Kdybych si mohl vybrat mezi Dobou ledovou 4 a Madagaskarem 3 neváhal bych dlouho a asi bych si vybral Madagaskar 3. Doba ledová mi jednu chvíli připomínalo Letopisy: Narnie a Piráti z Karibiku podle mě už tvůrci neví co do filmu narvat. 20% ()

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (viac)