Dr. Watson a Holmes riešia prípad záhadného ničenia búst bývalej predsedkyne vlády Margaret Thatcherovej. Je možné, že tieto činy majú spojitosť s temnou minulosťou Mary Morstanovej... (TV Markíza)

Milano33

Zle prekalkulované a s výraznými nedostatkami, čo sa naratívnej logiky týka. Epizóda pomerne dosť hraje na city, ktorým sa však ja niet a niet poddať. Z najväčšej miery za to môže fakt, že postava Mary mi už vážne liezla na nervy. Jej chovanie bola z väčšiny prípadov veľmi iritujúce a miesto sĺz sa mi popravde uľavilo, že skonala. Jediné, koho mi bolo ľúto, je John, ktorý sa práve stal slobodným otcom. Avšak jeho trúchlenie sa mi vďaka nedávnej a pre dej zbytočnej afére nezdalo príliš úprimné. Len škoda, že sa Sherlock a John zase rozhádali, čo celú situáciu náramne skomplikovalo. Žiaľ, epizóda pôsobí veľmi rozpoltene, hoci nám to začne mimoriadne slušnou mysterióznou atmosférou, nakoniec sa to prepadne do predvídateľnej a umelej melodrámy. A akčnejší ráz Sherlockovi ozaj nesedí. ()

Belatris

Pár hlášek, které si INTP rád zapíše do bloku s obrázkem Alberta Einsteina, ovšem z hlediska televizní "filmařiny" úlet. Stejně to byl příjemný návrat do Sherlockova světa! Jen ten ufňukaný konec je mimo - proč pořád to "polidšťování" Sherlocka? Vždyť právě asociálnost a arogance získala té postavě takovou oblibu! ()

SpaceOdyseus

Bohuzel to uz neni detektivka, ale jakysi spionsky mindfuck. Vubec nema smysl snazit se odhalovat stopy s Sherlockem, protoze vsechny pripady vyresi lusknutim prstu, bez jakehokoli vysetrovani. Misto toho se nabaluji uplne zbytecne twisty, ktere jen vrstvi muj wtf pocit. Kdyby se v pulce odhalilo, ze Sherlock je android, nebo kdyby pristali mimozemstani, vubec by me to neprekvapilo. ()

IvoB

Sherlock se vrací s kvalitním obsazením, hláškami a ve standardně kvalitní formě, ale také s nezajímavým a zbytečně zamotaným případem, jehož závěrečné rozuzlení vychází na prázdno. Silný základ to stále má, avšak šarm a švih prvních řad jakoby se pomaličku vytrácel. Více na Věčnýkritik.cz ()

Mikino00

Hrozný kvalitativní sešup. Prachbídná tuctová zápletka, překombinovaná a vypointovaná k nijak zarážející premise. Nechápu proč příběh musel takhle zasahovat do osobní roviny a ve výsledku se spoustou odboček jen řešit vztahové záležitosti. ()

laepus

Váhal jsem mezi tři a čtyři, ale nakonec podhodnocuji na tři. Proč? Jedno je můj subjektivní problém a druhé podle mě objektivnější věc, kterou zmiňují i komentátoři... Tedy, ten subjektivní problém je ten, že nemám rád tajné superagentky a jejich úžasné zabijácké výkony - úplně mě to kroutí a běhá mi z toho smích po zádech. A tou druhou věcí je naprostá překombinovanost, kdy se do jednoduché a jasné Doylovy povídky snaží naroubovat špiónské téma, nelogické zvraty a nepochopitelné vztahy postav atp. Čím dám tím víc mě ale uchvacuje Martin Freeman a jeho civilní herectví, hlavně kvůli němu je mi líto těch pouze tří hvězd, protože jinak u mě každý díl Sherlocka automaticky začíná vždycky na pěti už od první sekundy prvního dílu první série, kdy mě tenhle jinak skvostný seriál dostal. ()

MiniMinion

Docela dobrý. Docela. Škoda, S03E03 měla takové napětí na konci, a pak v tom ten vánoční speciál pokračoval, tady se v podstatě nic nestalo. Teda kromě té lapálie s Mary. Dočkali jsme se víc Sherlockovské dedukce než za celou minulou sérii, což je asi plus. Dost přibyla akce, což se mi taky líbí. Velice kladně hodnotím Martina Freemana, který tenhle díl herecky vedl, zato (jindy skvělý) Benedict Cumberbatch vpodstatě pouze předvedl, že umí rychle mluvit, jinak nebyl moc výrazný. Ani kousíček Moriartyho, ani kousíček postavy Tobyho Jonese (na kterého se VELMI těším), nic. Netvrdil bych, že tvůrci vyplýtvali třetinu série, spíš ji nevyužili naplno. Dlouho jsem se rozhodoval mezi 3* a 4*, nakonec, ohromen Freemanem, dávám čtyři, s tím, že možná, časem, srazím hodnocení na tři. ()

sirien

Takže se vracíme k postavě, kterou vlastně nikdo nemá rád, abysme sledovali celej díl jen o ní a její minulosti, která vlastně nikoho nezajímá, abysme se dostali k závěru, který je až moc samoúčelnej a zjevně určenej k tomu poslat nás do další vztahové krize. Což je všechno co dostanete výměnou za to, že tu opět není žádný zajímavý případ k řešení. Upřímně? Autorská ego-masturbace nad postavami a jejich vztahy a totální rezignace na příběh už posunula celý seriál do stavu, kdy mě naprosto nezajímá, co se se kterou z těch postav stane (což je důvod, proč na mě tenhle díl ani nijak nepůsobí, protože je celý zjevně stavěný jako hrozně dramatická "předehra" k hrozně lacině dramaticky pojmenovanému poslednímu dílu). Je to hrozná škoda, protože na začátku byl Sherlock fakt excelenentní záležitost, ale její downtrend jí už poslal do míst, která bych s klidem označil za "podprůměrná". ()

Matli

Co se komu nelíbí?! Sherlock je zpět v plné parádě, záplava jeho myšlenek je v plném proudu, scénář vymazlenej (až na ten lehkej pocit z nastavované kaše) a ten závěr, WTF:-( 85% ()

Yarwen

Jo, chtěl bych mít stejně chytrou hlavu jako Holmes, který jediným pohledem zjistí všechno o vašem soukromém životě. A v případech, kde rozum nestačí, pak bych chtěl být mistrem v boxu i zápase jako on. A také bych chtěl, abych po deseti úderech pěstí měl obličej bez jediného šrámu a byl úplně v pohodě - jo, tohle bych opravdu moc rád. A když už nepomůže rozum ani síla, pak bych chtěl mít tu intuici jako Sherlock, která zaplní všechna zbylá hluchá místa. A taky bych chtěl být tak rychlý, abych se mohl vrhnout do střely kulce, jež byla vypálena na pět metrů. Usain Bolt by nestihl ani dvakrát zamrkat. A ze všech nejvíc bych chtěl vidět nějakou detektivku, která by měla logickou hlavu a reálnou patu. To bych asi chtěl ze všeho nejvíc. ()

peetrejr

Ty kokso! Momentálne sa mi trasú ruky a mám ,,husiu kožu". V jednom dieli sa toho toľko stane, nastanú totálne zvraty, ktoré by ma nenapadli. Poviete si že čo už asi vymyslia? Ha, tu to je! Niečo tak nečakané že vám spadne sánka a vy neviete či preto, lebo to hraničí s absurdnosťou alebo sa vám to páči. Sherlock postúpil na úroveň kde popularita seriálu sa vyšvihla na toľko, že tvorcovia majú dostatok peňazí na tvrdý matroš, po ktorom majú kreatívne chuťky, ktoré pretvrávajú do neuveriteľného šialenstva... Celý seriál je ako tak pomalý a nejak sa nezrýchľuje, lenže prídu aj časti kde si pripadáte ako na konferencii, kde vám hovoria že tie čiary, ktoré za sebou nechávajú lietadlá sú vlastne chemikálie, ktorými nám berú oblaky z oblohy a potom ich odnesú do inej krajiny aby nám nepršalo. Vy si poviete že väčšia debilina nemohla dotyčného napadnúť. Veď aj áno. Vy tomu neveríte (lebo je to chujovina) ale ani sa nezamýšľate že to tak reálne môže byť, teda pokiaľ máte normálne zmýšľanie. No to jedno. Jednoducho ťažko sa mi verí niektorým skutočnostiam, ktoré sa v seriáli dejú. A ťažko sa mi verí, že s tým nič neurobím. Čiastočne aj rozumiem prečo má štvrtá séria menej fanúšikov ako ostané série - no preto, lebo síce aj pred tým tu boli celkom mysteriózne sci-fi prvky, ale tu? Tu to je iba o tom! A tak mňa takéto halušky bavia a hádam že sa séria nepokazí! ()

KNTRFKT

Když vám přijde smrt úsměvná, místo smutná, je buď něco špatně s vámi, nebo se scénáristy a režií. Já beru prášky jenom ráno, v poledne, večer a sem tam zobnu něco i v noci na spaní, čili bych řekl, že splňuji zlatý psycho standard. Když byste ale radši sledovali s větší chutí sledovali privátní toalety zaměstnanců České pošty, asi už opravdu není něco v pořádku. Po vcelku mistrovsky vyvedených třech řadách, bych závěr čekal o příčku výš. Ona už samotná Nevěsta naznačovala jistou bezradnost, ale pořád jsem ještě neházel berretu do žita. Ani teď ji tam neházím, ačkoliv už mám napřaženo. Nicméně jít sebeparodující cestou nebude to pravé. Uvidíme. ()

Person

Modrou barvu si to nezaslouží, ale pravdou je, že je zde pár nelogičností a nedotažeností. Celkově jsem však rád za tento návrat do světa Sherlocka Holmese, který mi už začínal pomalu chybět. ()

Luk Skywalker

Dost slabý díl, plyne si to nějak v poklidu na to, že je to Sherlock, i když se toho zas tak málo neděje, ale přesto se mi to zdálo málo. Tvůrci si s "přidanými" postavami můžou dělat co chtějí a podle toho to vypadá. ()