Sherlock Holmes a Dr. John Watson, klasické postavy autora Sira Arthura Conana Doyla, ožívajú so svojimi prípadmi v novodobom Lodnýne 21. storočia. Sherlock sa dostáva do konfliktu s Charlesom Magnussenom, nebezpečným zločincom. Spolu s Watsonom sa ho snažia dostať do väzenia, ale zakaždým zlyhajú. Napokon ho Holmes zastrelí, aby mu zabránil vydierať Mary Watsonovú, Johnovu manželku. Mycroft zariadi, aby Sherlocka vyhostili z Británie a vyhol sa tak obžalobe z vraždy. Keď lietadlo so Sherlockom odlieta, na všetkých obrazovkách v Londýne sa ukazuje Moriartyho podobizeň a Sherlocka povolajú naspäť, aby zabránil možnému Moriartyho návratu. (STV)

sirien

"Nebyl sem si jistej, jestli koukám na Sherlocka nebo na Doctora Who" prohlásil jeden můj kamarád - a měl bohužel naprostou pravdu. Moffat si připadá jako king kterému projde všechno (a zjevně podle reakcí mu to stále nějak prochází, protože ho fanoušci začali žrát bez jakékoliv kritiky, bohužel) a tak na diváka začíná chrlit věci, které jsou totálně absurdní a dost nezapadající obraty. Jako třeba celá paní Watsonová se svou "tajnou historií" nebo záporák zjevně inspirovaný britským mediálním magnátem Murdockem, který si drží všechny informace... well, spoilers, sweetie. ()

vyfuk

Finále třetí série dle mého skončilo pro Sherlocka Holmese debaklem. Tento díl se zaměřuje na to jak nejlépe děj vyeskalovat a vygradovat do potřebných otáček, ale moc mu to nevyjde dle očekávání. Štve mě, jak to odflákli. Sherlock mluví o Magnusonovi jako o nejnebezpečnějším muži, kterého kdy potkal a přitom jsme ho viděli jenom asi pět vteřin v prvním díle a v tomto díle až moc v nepochopitelné zápletce. Pozdě na budování charakterů. Příliš pozdě! Moriarty je hlavní záporák už od konce první série a nikdo nepochybuje o jeho inteligenci, propracovanosti a genialitě. Magnuson je oproti tomu jenom špatný vtip. Celou dobu jsem doufal, že mne finále třetí série překvapí. Ale ne. Spíše se drželo ve stejné lince jako předchozí dva díly, takže celá třetí série bylo spíše jedno velké zklamání. ()

Korra

Doufám, že vysvětlení Sherlokova chování je drogami zatemnělá mysl. Úpadek série, započatý v prvním díle třetí série, tady vyvrcholil (nepočítám Přízračnou nevěstu,ta je úplně mimo). Ach jo, kéž by pouze převedli původní povídku do současnosti. Ani by z Mary nemuseli dělat tajnou agentku - naprosto zbytečné. V povídce od Doyla se vyskytuje žena, která bere spravedlnost do svých rukou a spáchá vraždu, ale ta má pro své jednání poměrně dobrou motivaci, která Sherlockovi chybí. Nezajímá mě, kdo byl ten další bratr, o kterém utrousil tajuplnou poznámku Mycroft. Od Sherlocka Holmese očekávám detektivní příběh, ve kterém v závěru všechno zapadne do sebe. Koneckonců i vysvětlení Holmesova přežití pádu, kolem kterého Moffat a Gatis tolik nadělali, bylo u Doyla velmi prozaické a racionální. ()

0verseer

”Jesus, Sherlock, she loves you” “Yes. Like I said - human error.” Seriál Sherlock pozostáva z dvoch druhov epizód. Prvá skupina sú epizódy, pri ktorých sa autori držia v rámci možností pri zemi a Sherlock rieši dômyselné prípady, ktoré majú hlavu a pätu. Viď. skvelá predchádzajúca epizóda. Druhú skupinu tvoria epizódy, kde sa plne upúšťa uzda fantázií a robí sa všetko preto, aby bol divák čo najčastejšie pri sledovaní šokovaný, nutno dodať veľakrát samoúčelne. Toto bolo epizóda z kategórie číslo dva. Oceňujem skvele napísané dialógy, suchý britský humor snáď nikdy neomrzí a okrem Sherlocka ho tentokrát veľmi obratne vie využívať aj jeho nový protivník Magnussen. Čo sa mi nepáči je !spoiler alert! totálna prestavba postavy Mary Watson. Urobiť z nej nájomného vraha? Pýtam sa, prečo?! To bol ukážkový príklad spomínaného zbytočného samoúčelného dejového zaúzlenia. !koniec spoileru! Celkovo teda z tejto epizódy prevažujú skôr zmiešané pocity, preto “len” priemerné hodnotenie. Howgh. ()

filmmovier

Nejlepší cliffhanger ze všech tří, který mě vykopnul za židle a u kterého jsem radostí a šokem dlouhou chvíli doslova nedýchal... Navíc je tady vztah Mary a Johna v mojí nejoblíbenější fázi a Hannibalův starší brácha Lars má neskutečně silné charisma, jen je škoda, že nemá víc prostoru. Za mě 95%, protože ze třetí série asi nejslabší, ale pořád na plné hodnocení. A už sem palte ten spešl! ()

• Dom "Appledore" alebo Magnussenov (Lars Mikkelsen) dom je v skutočnosti dom Sira Davida McMurtryho, zvaný tiež "Swinhay House", nachádza sa v Gloucestershire. (SpoilerAlert)