Úhlavný nepriateľ Moriarty pritvrdil a hrá sa s Shelockom nebezpečnú hru. V rovnakom čase je hlásené vlámanie do Toweru, kde sú uložené korunovačné klenoty, do trezoru Centrálnej banky a zlyháva bezpečnostný systém v najprísnejšie stráženej väznici v krajine. Všetky tri vlámania má na svedomí Moriarty a dráždi tým Sherlocka, ktorý nevie prísť na to, ako to urobil. Moriarty sa dokonca nechá chytiť a Sherlock proti nemu na súde vypovedá, no i napriek tomu Moriartyho prepustia. Sherlock čelí doteraz najväčšej záhade vo svojom živote, ktorá ho zrejme privedie do záhuby. (TV Markíza)

Terezinka198

"And honey, you should see me in a crown." I po více než 10 letech mě z téhle epizody příjemně mrazí. I když víte, jak to dopadne, má to úžasný spád a můžete se dívat pořád znova a znova. A když vás Andrew Scott okouzlil na poprvé, tak si pamatujete téměř všechna jeho slova, a právě zmíněná věta předtím je pro jeho postavu tak typická, že ho vidím, jak tu větu úplně prožívá. Moc nepomáhá, že český dabér je také dabér Spongeboba :D jednoznačně nejlepší epizoda celého seriálu a velkolepé finále. Co přišlo potom už, bohužel, nebylo ono. ()

zdenur

Teprve tady se definitivně chytám a Sherlock si mě omotává kolem prstu. Tato epizoda má kouzlo a šmrnc. Po skončení se mi v hlavě odehrávaly všechny různé scénáře a ani zaboha nemůžu přijít na žádné vysvětlení. To mě jen utvrzuje v tom, že další díl bude ještě lepší. ()

LachtanShows

Geniální vrcholení nejdivočejší honby kočky s myší, plné správných útoků na divákovu mysl. Konec je pro všechny, co už léta ví o existenci třetí sérii, trochu méně trefný, ale hlavně skrze pouto Sherlocka a Watsona a perfektní herecké performance Cu(cumberbatche a Freemana jde o jednu z nejlepších TV epizod, co jsem viděl za poslední měsíc. ()

sirien

Po zkouknutí tohoto dílu mi zbyla v puse naprostá pachuť a málem mě to přivedlo k tomu se seriálem seknout. Díl je výborně odehraný, nejspíš i dobře napsaný... jenže já prostě nenávidim "dekonstrukce" hrdinských charakterů a jejich prezentaci v podobě "běžných lidí jako jsme my". V poslední době se to dělá s kdekým (zejm. s postavami z komiksového prostředí) a vždycky mě to jen zdeptá. Nesleduju Sherlocka abych viděl tuctového detektiva co dělá tuctové chyby (které se navíc protiví hlavním principům té postavy, jako třeba hledat nejjednodušší řešení...) - na to mi stačí kdejaká starší kriminálka. ()

Heroine

Je to tak english, že to dokoukám. Ale že by mne to bralo, to se říct nedá. Cumberbatche mám čím dál radši, ale to nedokáže zastínit idiocii scénáře a přehrávání ostatních (některých) herců. ()

Kingjiri

Ačkoliv mi Moriartyho hereckej představitel nesedí, tentokrát jsem se slušně pobavil, i když Moriartymu patřila v podstatě celá epizoda. Od průměrnýho začátku atmosféra solidně houstla až k příkladně napínavýmu a emotivnímu finále celý série, o množství twistů ani nemluvě. ()

chrispe

Rozhoduju se mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. Už jen proto, že nakonci mi hlavou zuřivě šlo (jo, přiznávám, říkala jsem to nahlas a třásla přítelovým ramenem jak pominutá): ,,Další díl! Dalšíííí dííííl!!!" Pravda je taková, že tam na mě bylo až moc Moriartyho... já nemám ráda, když se mým oblíbeným hrdinům ubližuje :-))) a taky taková, že až když teď konečně dostal Moriarty dost prostoru, tak jsem konečně dokázala ocenit toho herce, co ho hraje, protože je to paráda. Předtím mi jeho pojetí role vždy připadalo spíš k smíchu než abych cítila obavy. Zápletka skvělá, role Katherine Parkinson z ajťáků na facku ;) ()

balcazar

Mnohí považujú prvú časť z 2. série za vrchol, pre mňa je ním jednoznačne Reichenbašský pád. Neuveriteľné, čo so mnou táto časť spravila za jeden a pol hodiny. Geniálne, bez chyby. Či už dej, jednoduchá a zároveň zložitá a prešpekulovaná zápletka, fantastické výkony postáv v dychberúcom psycho súboji Sherlocka s Moriartym. Inak, nebudem porovnávať postavu Moriartyho s Jokerom v podaní Heatha Ledgera, ale je to jedna z najdokonalejších záporných postáv, aké som kedy videl. Toto bol jednoducho majstrštyk. ()

Sevin14

Zatím jediný díl, který mě naplno pohltil od začátku až do konce. Ne, že by ostatní díly byly špatné, to rozhodně ne, ale tento má zkrátka něco víc do sebe. Prozatím rozhodně nejlepší díl celého seriálu, uvidíme co bude dál. ()

KukulienkaHO

Zatiaľ určite najlepšia epizóda a vrchol prvých dvoch sérií. Postava Moriartyho nedostala doposiaľ veľa priestoru, tu sa to však vynahradilo. Prvýkrát sa vizuálne objavil až v 3. epizóde 1. série. Vtedy mi ale neprišiel ako príliš geniálny a temný záporák. Tu sa ale všetky moje dojmy z neho zmenili. Postava dostala dostatočný priestor na ukázanie charakteru a Andrew Scott ju zahral bravúrne. Dokonca to bola postava, ktorá dokázala preľstiť a šokovať aj samotného Sherlocka spolu s divákmi. Takže fantasticky zahrané, hudba skvelá, napätie skoro furt, super atmoška. Koncept je síce otrepaný a pre niekoho to môže byť aj klišé, ale ja mám takéto obraty príbehu rád a nevadí mi to (aj keď sa to stáva v sériach dosť často). Uvažujem či by nebolo lepšie takýmto spôsobom ukončiť rovno celý seriál. Nemusel by sa však skončiť 2. sériou, kľudne by sa toto grandiózne finále mohlo odohrať o pár sérií neskôr. Ale keby sa to celé skončilo Sherlockovou smrťou (bez oživenia), bolo by to viac údernejšie. Áno, viem, že je to inšpirované knižnou predlohou, ale seriál "Sherlock" robí oproti nej veľké zmeny. Častokrát príbehy z kníh adaptuje a vykladá úplne iným štýlom, rovnako je to napríklad aj u poňatí tejto epizódy. Preto aj koniec by mohol byť iný. Jedinú výhradu mám voči miernemu pochybovaniu inšpektora Lestradea, pretože predchádzajúca epizóda sa odohrávala pomimo hlavného príbehu, a tam bolo jasne dokázané, že Sherlock nemôže byť podvodníkom. A Lestrade sa v nej účastnil. P.S.: Dúfam, že Sherlockovo prežitie vysvetlia uveriteľným a premysleným spôsobom. ()

Winster

Zloun co ma vsehno vsude a kdykoli a kdekoli. Coz je jak pocet aut v kobre jedenact nebo chlastani po 18 roce zivota - zacne to bejt nuda. Sherlock je neco jak "taaak a ta bota byla votravena" proste ze stopy bot najde tovarnu. Kam se sjede tak strasne "hloupe" IZtko. Souboj dvou mozku inteligence a vsudybylství je vec, která me prominte mi to neohromí. At zije prumernost. Nejlepsi? Paní Hudsnová! Nechutně odporná scéna na střeše nemocnice. ()

Tumbik

Herecký výkon Andrewa Scotta (Mortiartyho) je naprosto dokonalý, bez jediné chybičky. Tato epizoda je pro mě nejlepší epizodou celého seriálu, je absolutně geniální a nelze jí nic vytknout. Scénáristé odvedli vynikající práci - každou scénu jsem naprosto hltal a nemohl se dočkat nervydrásajícího finále, které bylo famózní. Cumberbatch (Sherlock) v této epizodě (a vlastně i v celém seriálu) hraje stejně jako Scott výborně. Jediné, co bych tak mohl """"""vytknout"""""" je to, že úplně poslední scéna (při které odchází Watson ze hřbitova a Sherlock se na něj dívá) měla být až v další sérii, aby udržela diváky v nervydrásajícím napětí, které by nejspíše skončilo obrovskou úlevou (tedy tak bych to aspoň udělal já :-). G.E.N.I.Á.L.N.Í.!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

J.CTORN

Jeden z nejlepších dílů, podíval jsem se na to po dlouhé době a vše mě tam krásně zapadalo s dalšími epizodami SPOILERY Např co se týče Sherlockovi sestry, přežití apod. Nejlepší soundtrack k nejlepším scénám, naprosto legendární byla scéna s Moriartyho pohádkou v taxi, nebo samotná závěrečná SPOILER (při které si uvědomíte že to byla figurína) no prostě tohle by mělo jít do UNESCA, nádhera 11/10 ()

Feacher

Jako byl v první sérii králem poslední díl, ve druhé sérii je poslední díl císařem. Dokonalá promyšlenost, 97% naprosto zaslouženě! Škoda jen, že detail v podobě vyústění je 10 let po vydání tak nějak znám :)... ()