Pred dvoma rokmi sa Sherlock vrhol do náručia smrti zo strechy Nemocnice svätého Bartolomeja, lebo sa údajne nedokázal zmieriť s obvineniami vznesenými proti jeho osobe. Medzičasom na súde aj v médiách spôsobilo rozruch Sherlockovo očistenie a následná kritika polície, prečo to nechala zájsť až tak ďaleko. Sherlock sa teraz za pomoci brata Mycrofta vracia, pretože Londýnu hrozí rozsiahly teroristický útok a len on mu dokáže zabrániť. Keďže John sa vydal vlastnou cestou a chystá sa oženiť, Sherlock si vyberie za asistentku Molly, ale len do chvíle, kedy Johna unesú... (STV)

vyfuk

Začátek nové sérii začal menším škobrtnutím. Primárně se totiž děj spíše zaměřoval na Sherlocka a Watsona přímo a sekundárně byl děj směřován na zápletku s tím, že no... on tam někdo má někoho odbouchnout, ale koho to zajímá? Začátek třetí série má sice vtipná podtón, který plně oceňuji, ale stále mi přišlo, že vždycky se příběh snaží napůl řešit problém případu a poté postav. Ukázkový příklad bylo právě finále předchozí sezóny. Zatím asi nejhorší díl Sherlocka, ale to mi furt nebrání v tom tvrdit, že to i tak bylo super. ()

pakobylka

Sherlock je zpátky ... se všemi svými nanejvýš osobitými a neobyčejně sympatickými výstřelky. Nicméně život šel dál ... po celé dva dlouhé roky, kdy se vyskytoval mimo Londýn. Taktéž Mark Gatiss, Steven Moffat a Steve Thompson nezaháleli, když s trochou zlomyslnosti rukou společnou a nerozdílnou pozměnili Sherlockův mikrosvět ... a svou cílevědomou, maličko destruktivní činností tak stvrdili platnost onoho okřídlené rčení o řece, do jejíchž vod dvakrát nevstoupíš. Ovšem milý detektiv dle očekávání nezaváhá a zpřetrhané nitky navazuje po svém, což nezúčastněný divák zajisté ocení - ani zbrusu nová, správně komplikovaná zápletka s několika specifickými odbočkami a drobnými úlety nezůstává pozadu, bez mrknutí oka snese srovnání se všemi předchozími ... a mně nezbývá než konstatovat, že Země se sice pootočila, ale Sherlock taky nezůstal stát na místě - tudíž nevidím nejmenší důvod k jakýmkoli výhradám či pochybnostem, které by se týkaly oběžné dráhy Země či snad přímo osobnosti ústředního hrdiny. ()

zdenur

Předchozí díl patřil k těm nejlepším a bylo náročné na něj smysluplně navázat. Bohužel se to moc nepovedlo. Vysvětlení předchozích dějů bylo hned několik, ale žádný z nich mě nijak neokouzlil. Pořád jsem čekal na ten moment, na ten pocit, který jsem měl když v minulém díle Sherlock udělal to co udělal. Ve finále mi došlo, že jsem se u tohoto dílu cítil přesně tak, jak se musel cítit chudák Watson, když se mu zjevil duch. ()

filmmovier

Pro mě je třetí série nejvyrovnanější a asi i nejlepší, což dokazuje i první díl, který (opět) naprosto fantasticky a dechberoucně vrací na scénu Sherlocka Holmese, jehož vysvětlení, jak přežil pád ze střechy je něco tak naprosto geniálního, že jsem nic lepšího snad v životě neviděl - no skutečně.... Watson vypadá s knírem blbě a Mary je velmi sympatická a skvěle zahraná... 100%. ()

herr_carter

Nadstandardní rozjetí 3.série, především díky různým úhlům pohledů a vysvětlování Sherlockovy "smrti". Nevím, co všichni mají, když tu melou, že už další díly jaksi vycházejí z původního konceptu a jsou tématicky jinde..Mě naopak přijde, že dialogy, pointy a i herecká soudružnost herců je stále lepší, navíc i lehounká změna v povahovém rysu u Sherlocka (víc lidskosti a emocí) je jenom do plusu..................moje hodnocení = 10 z 10. ()

• Pri natáčaní tejto epizódy nakrútili aj zopár falošných scén o tom, ako Sherlock (Benedict Cumberbatch) prežil pád, a to kvôli davom ľudí, ktorí boli pri natáčaní. Hercovi sa tento nápad veľmi pozdával, a tak navrhol, aby mal Moriarty (Andrew Scott) počas jednej scény na sebe jeho kabát. Tiež vznikla falošná scéna, kde sa Moriarty srdečne rozpráva s Mycroftom (Mark Gatiss). (SpoilerAlert)
  • Zápletka s pokusem o atentát na Westminsterský palác odkazuje na reálný pokus o atentát, který se odehrál 5. listopadu 1605. Tento den je ve Velké Británii každoročně připomínán 5. listopadu jako Noc Guye Fawkese a jako den, kdy byla monarchie a král zachráněni. V seriálu se pokusí útočníci spáchat atentát navedením vagónu s výbušninou na opuštěné koleje metra. Stejný způsob se objevil i ve filmu V jako Vendetta (2005), který byl inspirován stejnou událostí. (x_silver)
  • Miesto, kde sa natáčala táto epizóda (metro, ktoré malo vyhodiť do vzduchu parlament vo Westminstri) sa v skutočnosti nachádza vo West Hampstead a nebola to ani časť nedokončeného metra, ani nepoužívaná stanica Bull & Bush. Štáb nezohnal naozajstný vlak, a tak si musel zostrojiť vlastnú repliku vozňa District Line, aj keď interiér je z vlakov Jubilee Line. Milovníci londýnskeho metra však v tejto časti našli ešte viac ako 15 nedostatkov. (JOZZZKO)