Namiesto evolúcie... revolúcia!
Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami. Aj nevinné gesto plné súcitu môže viesť k vojne, aká nemá obdobu a dokáže premeniť Zem na Planétu opíc.
Mladý talentovaný vedec Will Rodman pracuje v prestížnej farmaceutickej spoločnosti Gen Sys a vyvíja liek proti Alzheimerovej chorobe, ktorou trpí aj jeho otec Charles. Sľubný výskum však viazne pre nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré pokusné živočíchy vykazujú po aplikácii účinnej látky. Sklamaný vedec opúšťa výskum, odchádza sa starať o otca a ako bonus si tajne odnesie šimpanzie mláďa, ktorého rodičia zomreli pri jeho pokusoch. Dospievajúci šimpanz Caesar začne prejavovať vysokú inteligenciu a Will zjistí, že je to dôsledok pôsobenia jeho lieku. Začne mu ho znova podávať a nechtiac tým otvorí bránu ku skaze ľudstva. Čoraz inteligentnejšie zviera sa v dôsledku nedorozumenia ocitne uväznené v prírodnej rezervácii, kde sa postaví na čelo ostatných opíc a pomaly začne pripravovať vzburu proti tým, kto zabili jeho rodičov a jeho uväznili. A bude to vzbura proti celému ľudstvu! (TV JOJ)

Sekyn

Jestli nějaký film zaslouží pět hvězd, tak tento je rozhodně jedním z nich. Film, který má ducha, dokonalý rozvoj postav i dokonalou režii. Je vidět, že se tu někdo hodně snažil, aby výsledek byl co nejlepší. Přesto snímek není hodnocen tak, jak by si zasloužil. Tohle je prostě přesně to, co slovo Film z velkým "F" znamená a tři hvězdy jsou prostě urážkou :-) Viděl jsem tento film zatím dvakrát a i podruhé jsem byl stejně nadšený jako v kině v roce 2011. Navíc nejlepší role i herecký výkon Jamese Franca. Těším se na pokračování a tiše se modlím, aby druhý produkt nepokazil tu úžasnou duši stvořenou Rupertem Wyattem. César je sice silným vůdcem, ale dokáže vést tlupu i pod režií Matta Reevese? ()

wamaku

Nikdy jsem neměl opice rád, myslím že nic víc není třeba dodávat. A když už měly nějakou cenu, tak to byl moment překvapení, tady (vzhledem k opakovanému motivu) chybí už úplně. ()

mpet

Po pravdě řečeno nechápu, co na tomhle filmu většina lidí vidí. Nikdy se mi moc nelíbili původní planety opic, ale tenhle dementní film už byl moc i na mě. Příběh neskutečně ubohý a ty dementní bojový scény nakonec. Opravdu nechápu. Herci se mi zde zdáli toporní, jedinou světlou výjimkou byla Freida Pinto. A pokračuji dál,.... digitální opičky se mi moc nelíbili, některé byli udělány vcelku solidně, ale u některých bylo vidět, že asi dochází rozpočet, nebo něco podobného, jinak si nedokážu vysvětlit, proč vypadali, tak jak vypadali. Jo a málem bych zapomněl zmínit krásnou délku filmu 101 minut naštěstí není moc, ale když se vezme v potaz, že v prvních 60 minutách se téměř nic neděje a pak se 30 minut připravuje na "velkolepý závěr," tak už nemůžu neříct, že to bylo roztahaný až hrůza. Jo a ještě bych chtěl vědět, jak si tvůrci představují, že se z těchto pár opiček stane dominantní druh, to už je velký sci-fi i na sci-fi. ()

aerokh

naprostý souhlas s mpetem. Tvůrci by si měli ještě jednou pustit planetu opic, kde vysvětlují že revolucionář byl skutečně opičák se jménem César, ale nebyl nikterak modifikovaný..anžto že se rozšířil virus, který pozabíjel psy a kočky a tak si lidé jako mazlíčky řídili opice... Nicméně film o ničem a opice mi přišly až odporně lidské...už kolikrát se mi stalo, že film, který mně bavil od začátku až do konce byl zde na csfd rozebrán jako odpad (zejména za kameru a střih..protože zde nejsou asi diváci ale režiséři) a na opak film, kterej byl nesmyslnej od začátku až do konce je tu vyzdvihován až do nebes třeba jako film Fontána..Pro mně tak za hvězdičku..úplnej odpad to není. ()

Joe1998

Tento film je prostě skvělý. Úžasná kombinace dramatu a sci-fi. Na konci filmu se těžko rozhoduje ke které straně se naklonit jako divák. Jako začátek příběhu je to naprostá pecka. I přesto je to chvílemi na kapičku slzy. A pokračování také stojí za to. ()

lupik84

Skoro jako opičí pohádka. Vskutku opičí film. Mnoho opic. To, co v jiných filmech trvá 5 minut, tady trvá hodinu a půl. Snad bude pokračování stát za to, když jsem musel vidět opičí vzpouru hodinu po hodině. ()

Samueljurkov

Ak od tohto filmu čakáte velké veci, skoro dve hodiny samú akciu, tak budete veľmi sklamaný. Ja som čakal veľa ale nečakal som žiadnu epickú medzidruhovú bitku. A to som aj dostal. Zo začiatku to vyzeralo na plný film kecov (ale zmysloplných) ale po takých 20 minútach sa to zmenilo na film pre hluchonemých. Skutočne James Franco sa tam objavil asi v troch scénach a z toho povedal štyri vety. Ale vládne spokojnosť a určite mi tento film nezmizne len tak z hlavy. 79,5% ()

Elanornegra

Tak toto sa teda vydarilo. Vyborny remake znacky, u ktorej som si myslel ze nato nema potencial, perfektny dej, vyborny Ceaser v podani Serkisa, vizual tiez skvely, nemam vyrazne co vytknut tomu filmu, mozno ze zaver mohol byt zaujimavejsi... 90% ()

pekos

Sú filmy, kedy sa zaoberáte logikou deja a správania sa postáv. Sú filmy, kde Vám to prekáža a sú filmy, kde to ani nevnímate. Film Zrodenie planéty opíc určite medzi hlbokomyselné diela nepatrí, no svojou atmosférou, trikmi a snahou zaujať diváka príjemne prekvapil. Myslím, že tvorcovia ponúkli film, ktorý nielen zaujal, ale určite vyvolal aj túžbu vidieť jeho ďalšie pokračovanie. A ešte k logike filmu uvediem - hodnotiť logiku veci a deja v sci-fi filmoch je neprípustné, u tohoto druhu filmu sa vyžaduje prinajmenšom absolútna zhovievavosť k akýmkoľvek odchylkám od reality. Ak by tomu tak nebolo, asi by filmoví tvorcovia prestali točiť akékoľvek sci-fi či fantasy. Našťastie je dostatok fanúšikov sci-fi, ktorí radi odpustia čokoľvek, ak je film skutočne dobre remeselne spracovaný. ()

mikla

Bolo to ozaj jedno velké filmové prekvapenie. Nemá to absolutne nič spoločné s originálnou Planétou opíc....Toto je úplne iný príbeh, s inými postavami a nemá to nič zo SCIFI- všetko sa odohráva na našej planéte, ktoru na istý čas ovládli opice na čele s Ceazarom, ktorý sa nemohol pozerať na to ako ludia zle zaobchádzajú s opicami a tak vzal situáciu do svojich rúk a zo skupinou opíc tak ušiel zo zajatia aby našiel svoj nový domov v rezervácii, ktoré tak velmi pripomína džunglu....James Franco je v tomto filme úplne v inom svetle ako Spidermanovi...Brian Cox ako vždy skvelé obočie a Tom Felton sa po Harym Potterovi presadil aj v inej ulohe a ja možem povedať že velmi dobre a prorokovanie že sa po Potterovi nestratí sa naplnilo ()

rhodos

Tak od tohohle vyloženě letního blockbustera jsem nic moc nečekala, ale výsledek předčil mé očekávání. Děj se sype jako dobře natažené švýcarské hodinky a nejsou v něm žádná hluchá místa a ani herci nedělají filmu ostudu. Ale celý film stojí a padá s šimpanzem Caesarem, jehož podobu mu vtiskl představitel Gluma Andy Serkis, který působí tak realisticky, že jsem úplně zapomněla, že nesleduji živou postavu a velmi jsem mu fandila. Tento film vůbec neudělal hanbu své dosavadní opičí rodině. A už se těším na další pokračování šimpanzího hrdiny. ()

walker2014

Zde není co řešit, téma dle mě bohužel z předešlých filmových zpracování u některých dosti neoblíbené, ale toto zpracování předčilo všechna má očekávaní. Visuálně, masky, děj - prostě celé zpracování mě uchvátilo. César zastínil vše co jsem dosud viděl v jiných filmech, jakmile jeho postava nastoupila v plné síle, je člověk uchvácen. V nějakých recenzích jsem četl o chybách a nelogičnosti v ději, jakože z pár desítek utíkajících opic jsou najednou stovky a kde se vzaly? Dle mě stačí občas pozorně sledovat (opice ze Zoo, z ústavu na testy a kdovíkde ještě - i když pak opět může u někoho vyvstat otázka, že ne všechny byly hned inteligentní - řek bych že standartní inetligence asi v tu chvíli stačila aby věděli koho následovat - ale to už pak můžeme řešit každý detail a místo skvělého filmu bychom měli pětihodinovou nudu), Dle mě naprosto dobře zpracované a zbytečnými detaily nevzniká nudný přes 3 hodiny dlouhý film (jako jiné případy). Očekává se jistá inteligence od diváka, kdy na některé věci stačí střípky v ději - dle mě jen tam tyto střípky musí být a za mě pak nemám co vytknout - čili ano tomuto zpracování nemám co vytknout - Skvělé!! ()

SugarVenom

Po druhém promítání před dvojkou musím říct, že tenhle film má od začátku spád, nenudila jsem se ani minutu. A na "Noooo!" člověk prostě nezapomene. ()

Nedos.

Dojemný příběh o tom jak ozbrojeným složkám dá na zadek banda primátů a fyzika se ohýbá jak v kreslené filmu. Pokud by film byl animovaný tak je vše ok. Ale tenhle film se snaží tvářit až moc seriózně. ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru