Namiesto evolúcie... revolúcia!
Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami. Aj nevinné gesto plné súcitu môže viesť k vojne, aká nemá obdobu a dokáže premeniť Zem na Planétu opíc.
Mladý talentovaný vedec Will Rodman pracuje v prestížnej farmaceutickej spoločnosti Gen Sys a vyvíja liek proti Alzheimerovej chorobe, ktorou trpí aj jeho otec Charles. Sľubný výskum však viazne pre nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré pokusné živočíchy vykazujú po aplikácii účinnej látky. Sklamaný vedec opúšťa výskum, odchádza sa starať o otca a ako bonus si tajne odnesie šimpanzie mláďa, ktorého rodičia zomreli pri jeho pokusoch. Dospievajúci šimpanz Caesar začne prejavovať vysokú inteligenciu a Will zjistí, že je to dôsledok pôsobenia jeho lieku. Začne mu ho znova podávať a nechtiac tým otvorí bránu ku skaze ľudstva. Čoraz inteligentnejšie zviera sa v dôsledku nedorozumenia ocitne uväznené v prírodnej rezervácii, kde sa postaví na čelo ostatných opíc a pomaly začne pripravovať vzburu proti tým, kto zabili jeho rodičov a jeho uväznili. A bude to vzbura proti celému ľudstvu! (TV JOJ)

Scaevola

Scénáristicky brilatní, efektně téměř dokonalé (čím to, že opice hrají lépe jak lidé?) a se strhujícím závěrem bez zbytečného patosu a emotivního vydírání. Mám jediný problém - vždycky fandím lidem. ()

gacie

Na tento film jsem byla opravdu zvědavá, jak ho tvůrci zpracují. Viděla jsem Planetu opic z roku 1968 a pro mě je stále nejlepší - výborný děj a nečekaný závěr. V roce 2001 se Tim Burton pustil do dalšího zpracování planety opic. Musím uznat, že tento filmy měl skvělé masky (pochopitelně lepší než v roce 1968), ale bohužel to je vše, co měl lepšího. A konečně Zrození Planety opic od režiséra Ruperta Wyatta. Na moje očekávání měl docela vysoké hodnocení. Celkově děj mi připadal postavený tak troch na hlavu. Chtěla jsem se podívat na dobré sci-fi a ne na nějakou přeplácanou akční hovadinu. Nevím, proč to má tak vysoké hodnocení. Podle mě je to nejslabší film z výše jmenovaných. ()

jopal

Nebolo to vyslovene zle, ale na tak vysoke hodnotenie to u mna nema. Mozno si to ale dakedy pozriem opat, aby som si bol isty, ci som nieco neprehliadol... ()

RyxiraAmy

Od filmu jsem nic moc neočekávala, naordinovala jsem si ho jako povinnou zábavu. Jakkoli ale scifi, vizím budoucnosti a apokalyptickým představám o konci světa a lidstva příliš nefandím, tahle byla nad moje očekávání. Pěkná zábava/námět na zamyšlení tehdy, když nemáte náladu na horor ani super akční movie. ()

collinduff

Bravo! Konečne poriadne sci-fi! Tomuto filmu nemám absolútne čo vytknúť. Všetko výborné od kamery, réžie,, hercov, OST až po skvelé triky. Tie digi opice niekedy zatienili herecké výkony skutočných hercov. Caesar rocks! ()

JP84

Chápu hodnocení těch, kteří dokázali vypnout mozek a film se jim líbil. Jenže já patřím k těm, co to moc dobře nedokážou a neustále musí mít mozkové závity zapnuté. Docela jsem se na tohle těšil, z ohlasů to vypadalo, že to bude stejný svěží černý kůň jako District 9. Teď po shlédnutí nezbývá než konstatovat, že s Districtem to má společného snad jen nominaci na oscara za vizuální efekty, zbytek filmu je jen další hollywoodská splácanina, na kterou si za půl roku ani nevzpomenu (o tom, co si o současném hollywoodu myslím, jsem tady psal už několikrát, takže to tady znovu rozmazávat nebudu). Co tady ale rozmáznu je debilita lidí ve filmu. Například chování toho vědce, co se tou látkou nakazil: 1. na místo toho, aby se nechal vyšetřit, tak si jde klidně domů (že by tam neměli školení o bezpečnosti práce?) 2. když zjistí, že mu něco je, opět nejde na vyšetření do laboratoře, ale kontaktuje Rodmana 3. toho kontaktuje tak, že jde až k němu domů (že by v San Franciscu nebyly mobily nebo telefony?) 4. přitom si nedává pozor, aby nikoho nenakazil (že by se v San Franciscu nedaly nikde koupit zdravotní roušky?) 5. když nakazí toho souseda, ani mu neřekne, že teď má problém 6. když Rodmana nenajde, opět nejde na vyšetření do té laboratoře, ale domů válet šunky dokud nezhebne. A takhle bych mohl pokračovat dál a dál a dál. Tady logika naprosto selhala. Dále tu máme nosnou osu příběhu, že po podání té látky se opicím zlepší inteligence. Může být, jenže zlepšené mozkové funkce k inteligenci nestačí, k tomu se dopracuje učením. Takže to, že si ty opice jen tak z ocelového plotu vyrobí oštěpy, je asi tak pravděpodobné, že do formule 1 strčíme amazonského indiána a ten na první pokus vyhraje Velkou cenu. Digitální opice sice vypadaly jako pravé, ale mnohem horší to bylo s jejich pohyby: po scéně na mostě jsem měl pocit, jestli nedostaly sérum z úplně jiného filmu a nestaly se z nich Spider-apes (nemluvě o tom, že se chovaly jako lidé ještě před dostáním séra, to mě taky dost sralo). Ale nejvíc mě naštvalo, podle čeho tenhle remake vznikl a co z něho tvůrci udělali. Navázat na pacifistickou sérii s mírovým poselstvím popkornovou slátaninou pro náctileté? Jaké poselství má tenhle film? NIC. ()

Pete1790

Snímek neuvěřitelné hloubky a smyslu pro strhnutí diváka. V podstatě od začátku filmu jsem byl naprosto vtažen do děje a čím dále se šipečka na časové liště pližíla do prava, tím více jsem pociťoval sílu onoho díla. Musím přiznat, že díky statečným činům opičáků jsem se stal jejich fanouškem, ale nevím jak bych se tvářil kdyby mi po záhonku běžel naštvaný opičák. Je to prostě síla. ()

onemanga

Tohle byla prostě lahůdka na kterou jsem se dlouho těšil. Film jsem zhlédl při premiéře á nás v multi-kině a prostě paráda. Podle mně povedený restart celé velkolepé série, jež byla spolu se star-trekem (i když jsou každá z jiného soudku) vrcholem sci-fi když jsem ještě chodil po čytřech a co si budem povídat, tehda se točily filmy ;). 4* - 85% ()

RealHonza

Výborné zpracování nového zfilmování Planety opic. Opice jsou dovedeny k dokonalosti. Souslednost událostí rovněž vynikající. Film předčil mé očekávání, těším se na pokračování. ()

Eeve

Je samozrejmé, že hlavnú rolu tu nehraje celkom zdarne vybraný James Franco, ale digi opičák Caesar, u ktorého som odrážané pocity na tvári verila viac než jeho ľudským "kolegom". Výborná akcia, efekty parádne, takisto práca s príbehom a emóciami je poväčšine namieste. Oukej, zopár nelogičností (alebo aj viac:)) tu človek nájde, v ktorom filme nie, ale celkový dojem nenechá sústrediť sa na také zbytočnosti. Približne takto som si predstavovala ten "počiatok". Nie som síce z neho tak "na větvy" ako niektorí spolukomentujúci, vcelku je to ale príjemná podívaná. ()

Mathyen

výkon weta digitals a Andyho Serkise, jejichž síly se spojili k vytvoření Caesara, jsou bezpochyby jedním z největších počinů digitální éry... tento op je tak dokonale vytvořený, že Franco a všichni ostatní lehce zaostávají a divák (pokud není absolutně proti zvířatům) je jeho osudem natolik pohlcen a pohnut, že se přistihne, jak jeho srdce plesá, když opice na útěku vítězí nad "zlými lidmi". Příběh sám o sobě je perfektní a zrození je bezpochyby a bezkonkurenčně nejlepší z celé ságy, 10/10 ()

Anaheim

Perfektní grafika, perfektní nápad a perfektní atmosféra. Od začátku do konce, mě to bavilo a bylo se na co dívat. Koncem se film, taky rozhodně nezkazil. Ale asi bych ho nepřirovnával k planetě opic z konce 60.let to by nebylo fér. Jako samostatný film bych ho doporučil snad všem. ()

Eldrazi

Čekal jsem opět fantasmogorii jako byli předešlé díly Planety opic. Takže nejsem moc fanda týhle ságy, ale tohle mi velmi překvapilo. Je to skvělej film. Možná si myslíte, že přehánim ale NE. Opravdu fantastický!! ()

Simba72

Efekty boli super, herci sa dali, ale tak dementný dej som nečakala. A tých posledných 20 "akčných" minút boli pre mňa utrpením. Jediné čo nechápem je to vysoké hodnotenie.40% ()

miksch

Už od dětství mám rád Planetu opic – rád jsem koukal na celou první pětici filmů –, a proto bylo mé očekávání obrovské. A díky bohu uspokojené. Od prvních záběrů Caesara mu fandíte (spratkovitý ošetřovatel v opičím útulku, přechod mostu) a prožíváte s ním jeho dospívání a především zklamání. Ani minutu jsem se nenudil, herecké výkony (především Caesarův) jsou perfektní a vše je pro mne velmi skutečné. Film je geniálním úvodem k sérii, která může být novým kultem. ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru