Namiesto evolúcie... revolúcia!
Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami. Aj nevinné gesto plné súcitu môže viesť k vojne, aká nemá obdobu a dokáže premeniť Zem na Planétu opíc.
Mladý talentovaný vedec Will Rodman pracuje v prestížnej farmaceutickej spoločnosti Gen Sys a vyvíja liek proti Alzheimerovej chorobe, ktorou trpí aj jeho otec Charles. Sľubný výskum však viazne pre nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré pokusné živočíchy vykazujú po aplikácii účinnej látky. Sklamaný vedec opúšťa výskum, odchádza sa starať o otca a ako bonus si tajne odnesie šimpanzie mláďa, ktorého rodičia zomreli pri jeho pokusoch. Dospievajúci šimpanz Caesar začne prejavovať vysokú inteligenciu a Will zjistí, že je to dôsledok pôsobenia jeho lieku. Začne mu ho znova podávať a nechtiac tým otvorí bránu ku skaze ľudstva. Čoraz inteligentnejšie zviera sa v dôsledku nedorozumenia ocitne uväznené v prírodnej rezervácii, kde sa postaví na čelo ostatných opíc a pomaly začne pripravovať vzburu proti tým, kto zabili jeho rodičov a jeho uväznili. A bude to vzbura proti celému ľudstvu! (TV JOJ)

hoffina87

Bravo, tak tohle se opravdu povedlo. Film si mě získal hned od začátku. Poté co Caesar poprvé promluvil, jsem nepřestal žasnout. THUMBS UP pro film roku. ()

HennessyVSOP

Hm tak toto byla pecka, na kterou budu dlouho vzpomínat. 105 minut ve kterých se stále něco děje, skvělý herci ale ještě mnohonásobně lepší opičáci, které si musí zamilovat opravdu každý. Digitální hody v tomto filmu jen předznamenávají to, co na konci roku 2012 předvede hobit. S odstupem času ovšem musím přiznat jednu věc, a tou je slabý děj, protože ten se, když se tak zpětně zamyslím, moc nepovedl. Ne že by byl špatý, ale prostě je zajímavý asi jako šedá obloha. Mnohem větší hit by nejspíše vznikl, pokud by ve stejném provedení vzniklo něco více velkolepého, než toto v zásadě komorní drama. Takže ve výsledku je Zrození Planety Opic dobrým filmem, dost dobrým na to, aby si právem zasloužil pět hvězdiček, ale už ne dost dobrým na to, aby vyčníval nad jiné skvosty co v roce 2011 vznikly. ()

bonovox

Takmer dokonalý film, ktorý prekvapuje v mnohých smeroch. Gradujúci dej, skvelá hudba, perfektné digi opice a hlavne samotná atmosféra celého filmu dáva všetkému šmrnc. V tomto prípade by som si od rovnakých tvorcov rád pozrel aj nové pokračovanie... ()

david666

opět se mi pptvrdilo, že lepší nic nečekat, pak alespoň není člověk zklamaný. Opice jsou od počátku značně předvídatelné, zápletka s mozkem je již x-krát viděná a hlavně mě naštvalo, že je to z větší části film pro rodinu s dětmi. Co měla znamenat ta hodina filmu, kdy jsem myslel, že sleduji spíš disneyovku, než sci-fi drama? Tak jsem si říka, že alespoň ten konec nějak vyřeší lépe - ale ani tady se tvůrci nepředvedli - finále tak na půli cesty. ()

benda02

Dostal jsem mnohem větší porci než jsem čekal a ještě na konci jsem se oblizoval za ušima, přesto mi tam něco chybělo a pořád tápu co to mohlo být... Ovšem jak po akční stránce, tak po té dramatické jsem byl obzvlášť spokojen, místy jsem se musel sice usmívat, jak moc byly opice inteligentní a jak už to bylo přehnané, ale to k tomu určitě patřilo. ()

dusa77

Poprvé za hodně dlouhou dobu neodcházím z kina zklamaný.Digitální opice jsou perfektní! Je vidět,že se o ně postarali profíci.Pro mě zatím nejvetší překvápko tohoto roku.Debutující Rupert Wyatt převálcoval Tima Burtona na plné čáře. ()

skaza

Kvalitné B-čko..za trochu rušivé považujem počítačom veľmi prepracované opice..."zaujímavé" je to, že ľudské postavy nestarnú aj napriek tomu, že sa dej posúva o dva roky, potom zase o pár rokov, stále majú pleť hladkú ako "detská prdelka"...viaceré situácie sú nelogické, avšak celkový dojem filmu, je z môjho hľadiska dobrý... ()

musicalfan

Nu, to byl panečku blockbuster! Plný inteligentního vyprávění a když se něco blížilo k hranici nesmyslnosti, je to tak neodolatelně béčkové, že až srdce zaplesá. A což teprve, když vydržíte v kině i přes titulky.... ()

Vendys958

Není moc filmů, které doslova hrají na emoce diváků a přitom je to prvotřídní akční podívaná. Skvělé efekty, prostý ale skvělý příběh a také výborný James Franco (konečně se prosazuje v hlavních rolích!) Až na pár logických chyb super film, kde je vidět úcta autorů k původní Planetě opic. Druhý film Rupert Wyatta - no myslím, že od tohodle chlápka se ještě máme na co těšit :) ()

davella

Nic zázračného jsem od toho nečekala, ale můj oblíbený herec v hlavní roli mě donutil tento film zhlédnout, a rozhodně nelituji! Opice, které svou inteligencí předčí kdejakého člověka a za splněním svého plánu, dostat se na svobodu do lesa, jdou i přes mrtvoly... to je zajímavá a napínavá podívaná. Je pravda, že Caesar mi trochu naháněl husí kůži svým až moc lidským obličejem, ale protože jde o digitálně vytvořenou opici, i to odpouštím. A je pravda i to, že "bojová" scéna na mostě mi přišla trochu přehnaná, ale takový film nejspíš potřebuje nějakou tu závěrečnou dechberoucí scénu, kde se jen střílí a všude šlehají plameny, vybuchují auta, opice nemilosrdně zabíjí lidi, apod. Ale i přes malé nedostatky je to velice povedený film s docela povedenými efekty. ()

Callie

Celý začatek se vlastně čeká na to, až se Caesar pochlapí a rozjede to. Všichni víme, co bude následovat. Přesto film nenudí a jede v super tempu. Když přijdou opice ke slovu a stanou se hlavními postavami , je to jízda, jak na tobogánu. Animace jejich tváří, výraz očí , pohyby - jsou dokonalé. Jako letní film a předchůdce klasiky je to bezva. Nic víc, nic míň. Taky jsem si říkala, že je chudák ten letec, co má tak problémové sousedy. Protože jsem na tom podobně , bylo mi ho asi nejvíc líto . :-) Nechápu Červeňáka, jak tento flm může přirovnávat k něčemu tak objevnému jako je Pán prstenů, Návrat ztracené archy nebo Jurský park. ??? Mě tedy na scénáři a příběhu nic nového nepřišlo. Všechno bylo předvídatelné a předem dané. Viděno podruhé- přidávám jednu hvězdičku. ()

mseet

Jakoby si tvůrci řekli: Pojďme si vyhrát s tlupou digitálních opic a příběh pak nějak domyslíme... To první se povedlo beze zbytku. A povedlo se to tak, že to možná i přebije nedostatky scénáře. Výrazně bych zkrátil vše, co spělo k opičí vzpouře, a té bych naopak dal více prostoru na plátně. Nicméně se na to i tak dobře koukalo. Většina lidí zřejmě neočekávala příliš a je nadšená - já naopak čekal hodně a jsem zklamán. Přesto 4*, ačkoli slabé. 70% ()

lomikarus

Zrození planety opic určitě není film bez chyb - je jich v ní naopak poměrně dost, ať už jde o nelogičnosti, trochu podivná prostředí, náhody, které posunují děj, jež je navíc očas trochu zkratkovitý, což u některých linií trochu zamrzí. Na druhou stranu jde o naprosto skvělou filmařinu se silným nosným příběhem, skvělými efekty a bezkonkurenčně nejsympatičtější opičkou ve filmové historii. Jde tak o nejlepší letní blockbuster 2011, od kterého dostanete vše, co očekáváte, možná ještě o trochu víc. ()

filip333

Očekávání bylo veliké, pocity v kině smíšené. Triky ok, ačkoliv někdy opice skákali jako supermani. Bitva na mostě super. Odkazy na starší planety opic potěšily. Hudba super. Několik věcí mě překvapilo - s inteligencí rostou i hlasivky? Na šimpanze byli dost silní, ne? Jak to, že počty opic tak závratně rostly a opice, které se k nim přidali byly také náhle inteligentní? ()

AdamK.

Podceňovaný film neznámého režiséra s podprůměrným rozpočtem že je (zatím) filmem roku? Je to tak. Naprosto skvěle zrežírovaný příběh jednoho lidoopa, který přes všechny jedničky a nuly s přehledem sám utáhl celý film. Rád prominu některé logické přešlapy, protože dlouho jsem neodcházel z kina s tak dobrým pocitem filmu. ()

jaqubko

WOW! Pre mnohých prekvapenie roka, pre mňa až tak nie, trocha som to očakával ale Opice dokázali predčiť aj tieto očakávania. Zo začiatku nám sympatický Franco pekne pripraví pôdu pre Andyho Serkisa aka Ceasara a potom sa už nespustí z plynu. Téma geniálneho opičiaka vychovávaného doma je vyždímaná na dno, emócie taktiež. Každý jeden opičí pohľad mu veríte a každý jeden skutok si rozoberáte v hlave. Kopa originálnych nápadov a decentné vyvrcholenie síce iba s jednou akčnou scénou, ale veľkou, nápaditou a parádne prevedenou. Chvíľu po záverečných titulkoch ešte scéna, ktorá naznačí skazu ľudstva, takže si na ňu počkajte. Add.: Pri druhom pozretí sa mi to ešte viac páčilo. Celý čas som sedel s otvorenou hubou. Keďže som "nepoškvrnený" pôvodnými Planétami opíc, tak som si po prvom pozretí niečo o nej zistil, a tak som teraz mohol pochytávať tú spústu odkazv a narážok. Proste fantázia a som zvedavý ako sa autorom v ďalších častiach podarí ukočírovať náročnú tému tak ako teraz. A jednoznačne som za nomináciu A. Serkisa na Oskary! Add.: Po pozretí originálnej planéty opíc pridávam ešte navyše šiestu hviezdu! ()

Dana1926

Po vizuální stránce užasné, James Franco tu zahrál slušně. Asi tyhle pocity mě při tomhle fimu napadají nic víc nic mín. Nějaké hlubší zažitky se nedostavily nevím čím to. Možná jsem čekala až moc, ale když film skončil Caesar is home, ok co dál. Tvůrci se snažili, slibovali, lákali a částečně uspěli po již zminované vizuální stránce opravdu není co vytknout. Chybějí tu, ale nějaké pořádné city sice tu bylo pár momentů, ale bohužel málo a to mě docela mrzí. Kdyby tvůrci přidali víc emocí mohlo být pět hvězd, protože takhle to všechno vyzní tak trochu nemastně neslaně a to je škoda. ()

Obenny

Strhující, naplňující, vybalancované tak to jsou slova, která bych použil pro asi letošní nejlepší scifi a troufnu si říct že doposud jedno z nejlépe zpracovaných „opic“ . Herecké obsazení je složené z několika pro někoho méně známých, ale výborných hvězd. Dodal bych jen k hereckému výkonu Toma Feltona, že tenhle herec už u mě je navždy jen padouch . Ke scénáři nemam sebemenší připomínku, závěr na letišti mi silně připomněl 12 opic. Takže pro kultovní scífkaře je tohle prioritou číslo jedna, vřele doporučuji. ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru