Namiesto evolúcie... revolúcia!
Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami. Aj nevinné gesto plné súcitu môže viesť k vojne, aká nemá obdobu a dokáže premeniť Zem na Planétu opíc.
Mladý talentovaný vedec Will Rodman pracuje v prestížnej farmaceutickej spoločnosti Gen Sys a vyvíja liek proti Alzheimerovej chorobe, ktorou trpí aj jeho otec Charles. Sľubný výskum však viazne pre nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré pokusné živočíchy vykazujú po aplikácii účinnej látky. Sklamaný vedec opúšťa výskum, odchádza sa starať o otca a ako bonus si tajne odnesie šimpanzie mláďa, ktorého rodičia zomreli pri jeho pokusoch. Dospievajúci šimpanz Caesar začne prejavovať vysokú inteligenciu a Will zjistí, že je to dôsledok pôsobenia jeho lieku. Začne mu ho znova podávať a nechtiac tým otvorí bránu ku skaze ľudstva. Čoraz inteligentnejšie zviera sa v dôsledku nedorozumenia ocitne uväznené v prírodnej rezervácii, kde sa postaví na čelo ostatných opíc a pomaly začne pripravovať vzburu proti tým, kto zabili jeho rodičov a jeho uväznili. A bude to vzbura proti celému ľudstvu! (TV JOJ)

Keen.lady

Franco rozhodně nepatří mezi mé oblíbené herce, protože jeho schopnost vyjadřovat emoce je velmi omezená. Naštěstí to napravují ostatní herci, Lithgow a Felton byli fajn. Co se týče příběhu - není moc co vytknout, parádní sci-fi se slibným koncem. ()

14krejca14

Tolik emocí od "němých" tváří, kolik nelze dostat z tuny jiných filmů od skutečných herců. Postupná proměna Caesara je ztvárněna na výbornou, stejně tak celá jeho postava. Navíc velmi dobrý scénář a vynikající kamera a vůbec už nemluvím o vizuálních efektech a ztvárněných lidoopech (majstrštyk!). Pokud se i další díly ponesou na tak vysoké úrovni, tak nás čeká jedna z nejvýznamnějších filmových sérií vůbec. ()

dudo24

Pecka. Zaslúži si päť hviezdičiek. Veľmi ma bavil koncept sci-fi výskumu, ktorý nie je úplne ďaleko od toho kam sa naša technológia posúva. Keď už dokážeme spojiť preťatú miechu, prečo nie zvýšiť mozgovú kapacitu. S dejovou líniou príbehu som bol veľmi spokojný. Nemyslím si, že niečo vynechali alebo mi mali doplniť. Akčné finále ma veľmi potešilo. Grafika bola dobrá. Andy Serkis zase vo svojom živle. Nepamätám si už staršie filmy, takže som strašne zvedavý čo bude v ďalšom diely a ako tam zakomponujú spojenie s ľudskou posádkou na Mars ktorú sme si mohli všimnúť v niektorých scénach v pozadí filmu. ()

Bilky

Nerozumiem tak vysokemu hodnoteniu! Podobnych filmov s predvidatelnym dejom, ciernobielymi postavami a velkou davkou kalkulu ci tlakom na emocie je kazdy rok tisice. Ano tych s podobnym rozpoctom je uz len par ale vsetky koncia pravom v rozmedzi 60-70% Nerozumiem preco by prave tento mal byt vynimka, ved mal vsetky neduhy blokbaaastrov: jasne nalinkovany dej, nezazivne postavy, happyend, chabo vykreslene a vzdy len ciernobiele charaktery hlavnych postav, kopec nelogickosti v deji aj chovani postav, velmi dobru reziu, pompeznu hudbu a skvele triky. Tento navyse ani nebol origos ale preberal klasiku takze u mna jasne za 3* aj na druhe pozretie. ()

ruzmim

Čekal jsem na správné rozpoležení - moc se mi do toho nechtělo. Film překvapil = nenudil. Technologie se fajnově posunula vpřed. Za mě 80% ()

pida123

Nejsem zrovna žádnou velkou fanynkou "planetoopičáckých" filmů, ale zvědavost mne přemohla s shlédla jsem oba nové díly...no a musím říct: teda PÁÁÁÁÁNI!!! Jedním slovem - HUSTÝ. :) ()

NightScene

Skvělé! Nečekal jsem, že by to mohlo být až takhle super.. Krásný příběh o opici Caesarovi, který se díky léku dostane na vyšší inteligentní úroveň než jakákoliv jiná opice. Dopomůže mu k tomu jeho opatrovník Will (James Franco). Jsou spolu dokonalý, jako otec a syn. Film mě vtáhl a propustil až při závěrečných titulcích. Výborně natočené, super obsazení a hlavně prostě krásný příběh. Jsem velice zvědav na Úsvit planety opic. 100% ()

Stanmi

Mladý vědec Will Rodman (James Franco) se snaží vyvinout lék proti Alzheimerově nemoci, výzkumný projekt je však ukončen. U jedné ze šimpanzic, na které byl lék testován, objeví Will malé mládě. Vezme jej k sobě domů a začne ve výzkumu pokračovat. Malý šimpanz je velmi inteligentní a dostane jméno Caesar... Nový příběh z opičího universa umně balancuje mezi restartem série a regulérním prequelem, protože snímek nabízí hned několik odkazů na původní Planetu opic z roku 1968. Základní novinkou v rámci celé ságy je fakt, že všechny opice jsou plně digitální a postavu Caesara ztvárnil samotný Andy Serkis, který je prostě v tomto oboru naprostým mistrem. Obsazení sice nenabízí žádnou oscarovou megahvězdu, koneckonců hlavními hvězdami jsou skvěle provedení lidoopi, ale je zde několik solidních herců mladé a střední generace (James Franco, Freida Pinto, David Oyelowo, Tom Felton) a taky pár zkušených hereckých veteránů (John Lithgow, Brian Cox). Zrození planety opic nabízí jak komorní scény vztahu člověka s lidoopem plné emocí, tak v závěru také pár pořádných akčních scén a celý film nabízí hned několik témat k zamyšlení. Samozřejmě najdou se i nějaké chybky (například některé dějové zvraty jsou až moc urychlené), ale nic to nemění na faktu, že se znovuzrozená Planeta opic povedla. ()

blondboss

Rupert Wyatt by si mal dať túru na Mount Everest, vystúpiť hore na ten nechutný kopec a úplne na jeho špičke zakričať do sveta: "Halóó, ľudia, ja som ten, čo vzkriesil kult!!!" Konečne sa Planéte opíc ako takej dostalo dôstojného spracovania, ktoré prirodzene a s ľahkosťou poukazuje na všetky hlavné aspekty a myšlienky Pierra Boulleho, keď písal predlohu. Nádherne zachytený prerod Caesara, brilantne natočený prerod planéty Zem na planétu opíc, skvelé vizuálne efekty vycibrené do detailov a úchvatný príbeh. Z môjho pohľadu je to síce iba slabých 5 hviezd, lebo pár scén bolo nudných a James Franco mi do hlavnej role nesedel, avšak musím ich dať práve preto, že sa tejto ságe dostalo veľkej veľkej satisfakcie za to, čo postvárali tvorcovia rôznych pokračovaní a remakov pred týmto spracovaním. Planéta opíc opäť povstala v plnej sile a kráse a pokračovania budú určite viac než dôstojné. Nechajme sa prekvapiť. Mám ale pocit, že táto trilógia bude najväčším prekvapením posledných pár dekád. 85 % ()

vodkasesemte

Dobrá bitka. Víc z toho asi vymáčknout nešlo. Líbil se mi ten příměr k domácím mazlíčkum. Člověk, teda to, co se z něho stalo, je hrozný prase bez sebemenšího respektu k přírodě. Ze zvířat vypěstoval deprimovaný kriply pro svoje vlastní potěšení, a taky proto, že mají jen o něco nižší IQ a tak si s nimi dobře rozumí. A tadle luza tady žije pohromadě spolu s lidmi už pár desítek let a je načase, aby se to zase změnilo. Planeta opic, kde mají kriplové svým zpusobem uvažování blíže ke zvířatum než k lidem, proto se s nimi také podle toho musí zacházet... ()

wanry02

Dle mého je to asi nejlepší film o planetě opic, jak svým dějem, tak také moderními technologiemi, které film posouvají o stupeň výš. 95% ()

Stranger#

Pěkné animace opic, když se dostaly do rukou člověka, tak vypadaly jako opravdové, ne vážně jsem byl z toho unešen. Mně se nejvíce líbila první půle filmu kdy se rozvíjel charakter malého Caesara a pak jak rozvíjel charakter jiným opičákům :-] . Film mě ovšem moc nenadchnul v bitvě na mostě, bylo to až moc přizpůsobeno opicím, policie jako středověcí rytíři, neschopný S.W.A.T. ale nejvíce vrtulník, který se nechal naprosto nepochopitelně sežrat. Trošku škoda, že tento film je docela rodinný a nebral v potaz krvavou realitu, moc lidí a opic tam nepadlo. Nicméně jsem tolik nečekal - 4* zaslouženě. ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru