Namiesto evolúcie... revolúcia!
Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami. Aj nevinné gesto plné súcitu môže viesť k vojne, aká nemá obdobu a dokáže premeniť Zem na Planétu opíc.
Mladý talentovaný vedec Will Rodman pracuje v prestížnej farmaceutickej spoločnosti Gen Sys a vyvíja liek proti Alzheimerovej chorobe, ktorou trpí aj jeho otec Charles. Sľubný výskum však viazne pre nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré pokusné živočíchy vykazujú po aplikácii účinnej látky. Sklamaný vedec opúšťa výskum, odchádza sa starať o otca a ako bonus si tajne odnesie šimpanzie mláďa, ktorého rodičia zomreli pri jeho pokusoch. Dospievajúci šimpanz Caesar začne prejavovať vysokú inteligenciu a Will zjistí, že je to dôsledok pôsobenia jeho lieku. Začne mu ho znova podávať a nechtiac tým otvorí bránu ku skaze ľudstva. Čoraz inteligentnejšie zviera sa v dôsledku nedorozumenia ocitne uväznené v prírodnej rezervácii, kde sa postaví na čelo ostatných opíc a pomaly začne pripravovať vzburu proti tým, kto zabili jeho rodičov a jeho uväznili. A bude to vzbura proti celému ľudstvu! (TV JOJ)

beckham-

Dlouho jsem neviděl, tak emočně založený film, emoce jsem cítil po celý film. Pár scén a nejasností to mělo, ale celkový pocit to nepřebije. ()

lover

Tento film je na tom s logikou asi jako Gremlins. Naštěstí je i podobně zábavný. Filmové efekty fungují jako "efekty", v nichž opice ladně poskakují v člověku nedostupných prostorech jako Spider Man a ne aby se nám snažili vemluvit zdání reality, paradoxně pak opice působí daleko autentičtěji. Tady to ještě šlo, ale obávám se, že až se v příštím podobném sci-fi objeví myšlenka, že nějaká nelidská rasa (a la Avatar) má větší právo na život než lidstvo, půjde už o otravné klišé. Podobně jako Abramsův Star Trek nebo loňští Predators fungují "opice" pro znalce předchozích filmů opičího cyklu jako rozhovor mezi těmito tituly. Tady nejde o to, že se ve filmu objeví jeden nebo dva odkazy, kterými se ocituje předchůdce. Tyto filmy jsou citacemi a variacemi doslova prosyceny a fungují v druhém plánu jako svébytné "metaremaky". Jsem v tomto ohledu zvědav na Barbara Conana. ()

Mukunda

Velice příjemný film, vizuálně pěkný se slušným příběhem, trochou poselství a vynikající hudbou. Herecké výkony jsou spíše průměrné, všechno ovšem vynáší Andy Serkis coby hlavní hrdina, který prokázal, že v tomto umí chodit. Co mi snad jediné vadilo, bylo, když hlavní hrdina začal mluvit. ()

Darckol

Vlastne je to veľmi dobrý film - nápad, akcia aj grafické zobrazenie, občas niečo, čo brnkne na citlivú strunu... Je pravdou, že mi vadilo pár vecí (vysoká morálna hodnota opíc a pár podobných vecí), no a po skončení film mi chýbal ten povestný pocit ,,ach, tak tento film ma fakt dostal". Preto dávam ,,len" 8,5/10. PS: Ak by som mal do filmu zahrnúť aj názornú ukážku utekajúcej opice cez parkovisko pred kinom v podaní kamaráta, tak by som asi dal aj viac :) ()

Achlastajda

Musím uznat, že na tenhle film jsem se dívala spíše z donucen a tím více jsem byla překvapená. Krásně natočený film, nenudila jsem se ani minutu. Odradil mě nejvíce název filmu, ale po shlédnutí jsem věděla, že je vše jinak. Vše je reálné a ty opice super, člověk by i věřil, že se tohle může stát .Hrdě dávám hvězdičky k dokonalosti mi chyběl už jen kousíček... ()

Rorka

Hezký snímek o osudu jedné malé opičky. Oceňuji ztvárnění "opičím pohledem". Divák se tak snadno vcítí do role primáta, zejména pak, když mu tvůrci dali do vínku lidskou mimiku a emoce. Byla to ale příjemná podívaná a ty dvě hodiny v kině uběhly jako nic. Nemůžu ale říct, že by to byla úplná pecka. Místy film až moc křečovitě tlačí na pilu a snaží se z diváka vymáčknout nějakou tu slzu. A ono ne a ne... Ty emoce jsem víc věřila počítačovým opičákům, než hlavnímu hrdinovi (sorry kámo). Taky mě zaujalo, jak je možné, že nikdo jiný kromě opice ve filmu nestárne?Film ale doporučuju, i přes všechnu kritiku se na to prostě dobře koukalo. ()

Verner

Od samého začátku filmu mi vadila animace opic. Při dnešních počítačových a všelijakých dalších možnostech mě to i vcelku zaráželo. Samotný příběh neměl špatnou myšlenku, ale zrealizovaný byl otřesně. Chvílema (hlavně první polovinu filmu) mi to přišlo jak béčkový, rodinný film, kde se chlap stará o opici, kterou zachránil před jistou smrtí, potká krásnou oštřovatelku, bla bla bla... No prostě hrůza. Všechno to co v tom příběhu mohlo mít sílu a určitý odkaz na starou planetu opic z roku 68, bylo podle mě ukázáno strašně lacině a prvoplánově. Původně jsem chtěl dát 3*, ale když si tady čtu ty komentáře, kde lidi píšou že opice hráli lépe než herci (a i kdyby, tak myslíte, že by to tak mělo být?) a komentáře kde lidi srovnávaj a nadšeně popisujou jakousi podobnost a odkaz na starou planetu opic, tak se mi začalo chtít zvracet a dávám proto 2*. ()

siloalampa

Film o niečo lepší ako pizza, ale horší ako ľuľkanie sa s Lenkou Potočárovou... Opice sú v pohode, snímok vhodný aj pre nie príliš nadšencov žánru sci-fi... ()

Kingjiri

Očekávání jsem měl veliký a výsledek je takovej, že nejsem extrémně nadšenej ani zklamanej. Celej film se rozjíždí dost pomalu - téměř polovinu stopáže. Pořádná akce a napětí přijde v druhý půlce, kterou jsem si už náležitě užil. Příběh byl vcelku slušnej a technická kvalita taky. Vytknul bych snad jenom postavu malýho Caesara, která na mě působila hodně uměle, ale jakmile Caesar vyrost, dalo se na něj a ostatní opičáky koukat. O špatnej film rozhodně nejde, nicméně bych chtěl svým komentářem trochu uklidnit hojný pětihvězdičkový hodnocení. Do pěti hvězd prostě pořád něco schází - více akce, emocí, nebo propracovanější příběh. Čtyři hvězdy jsou však naprosto zasloužený. ()

bolf!k

Nic převratnýho se nekonalo. Počítačový opičky jsou fajn, ale že bych si z nich měl sednout na prdel to ne. Abych to shrnul, Zrození Planety opic JE dobrý film, ale nic víc. 80% ()

Lucas87

Hodně mě upoutal trailer, který jsem viděl v kině a zdejší hodnocení vypadalo velice příznivě. Ovšem, že by mě to dějově zaujalo to se nedá říct. Je milé, že zde hraje James Franco, jedině co mě nadchlo bylo těch posledních 20 minut ty efekty byly příjemné. Ale je to prostě pro mě taková slátanina, kterou bych dlouho nemusel vidět. Ty počítačové vykreslené tváře mi přišly takové divné, když to srovnám s klasikou ze 68tého, tak klasa bude vždy klasa. ()

Whitebeard

A zas je tu opět jedna 5* záležitost. Naprosto ohromující film. Mrazení v zádech během tří scén (ano, nakonec jsem si to přepočítal). Jedna z nich, když mladý Caesar vyběhne poprvé do sekvojového lesa podbarvená nádhernou hudbou Patricka Doyla. Provedení Caesara je dechberoucí a jeho výrazy jsou úžasné, kino dobré, ale trailer v HD rozlišení ukazuje neskutečně propracované rysy opičáka, takže Blueray předvede šimpanze ještě v dalším světle, těšitt se podruhé. ()

Majduska

Caesar is home! Nebyla by to Amerika, kdyby neukápla nějaká ta slza, opice nejezdila na koni a na konci filmu nezačala mluvit... První půlka se mi líbila hodně, James Franco je dobrý nadprůměr a navíc se na něj hezky kouká. Druhá půlka byla sice už trošku přetažená, ale i tak to nebylo špatné. ()

MrGregor

Skvělé, výborné... nemám slov... chápu, že někdo nemusí zrovna vstřebat dění ke konci filmu (od útěku po most), ale zbytek je prostě výtečný... obrovský obdiv Andy Serkisovi, dalším hercům a hlavně tvůrcům filmových efektů, protože opice jsou, no... opravdu opice! :D ... mám chuť začít lozit po stromech :) ()

Jakubik

Jsem trošičku zmatený. Nevím jak tento film ohodnotit abych ho neurazil ale dám plnej počet i když s velmi přivřenýma očima. Ve filmu mi několikrát proběhl mráz po zádech a vystřídalo spoustu emocí a ty přiškrtily mozek a dovolily, aby neevidoval tu spoustu nelogičností a nechal se strhnout dějem a akcí. Lidští představitelé se na konci filmu už jevili jako zbyteční a byla to jenom vata okolo povstání opic. Které postupně gradovalo bez zbytečných protahování. Opičí mimika byla zvládnutá velice pěkně, ale celkově renderované opice působili místama legračně a opravdu až moc digitálně. Rozhodně se jednalo o velmi příjemné filmové překvapení a dopadlo velice dobře. Musím podotknout, že jsem nikdy žádný díl s titulem „Planeta opic“ neviděl, ale budu to muset napravit… ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru