Namiesto evolúcie... revolúcia!
Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami. Aj nevinné gesto plné súcitu môže viesť k vojne, aká nemá obdobu a dokáže premeniť Zem na Planétu opíc.
Mladý talentovaný vedec Will Rodman pracuje v prestížnej farmaceutickej spoločnosti Gen Sys a vyvíja liek proti Alzheimerovej chorobe, ktorou trpí aj jeho otec Charles. Sľubný výskum však viazne pre nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré pokusné živočíchy vykazujú po aplikácii účinnej látky. Sklamaný vedec opúšťa výskum, odchádza sa starať o otca a ako bonus si tajne odnesie šimpanzie mláďa, ktorého rodičia zomreli pri jeho pokusoch. Dospievajúci šimpanz Caesar začne prejavovať vysokú inteligenciu a Will zjistí, že je to dôsledok pôsobenia jeho lieku. Začne mu ho znova podávať a nechtiac tým otvorí bránu ku skaze ľudstva. Čoraz inteligentnejšie zviera sa v dôsledku nedorozumenia ocitne uväznené v prírodnej rezervácii, kde sa postaví na čelo ostatných opíc a pomaly začne pripravovať vzburu proti tým, kto zabili jeho rodičov a jeho uväznili. A bude to vzbura proti celému ľudstvu! (TV JOJ)

Aven

Obrovské a příjemné překvapení. Film, který bezezbytku funguje ve všech rovinách a je víc než důstojným prequelem vynikající původní Planety opic. Doufám, že Wyatt dostane od studia přiklepnuto i nějaké pokračování, protože jsem obrovsky zvědavý, jestli by takhle mistrovsky zvládl natočit i samotnou opičí apokalypsu. ()

Mishqo

To čo Burtonovmu remaku chýbalo, v tomto filme nechýbalo. Nebojím sa povedať, že aspoň pre mňa to bolo dokonalé. Vizuál, zvuk, hudba, príbeh i herci. Asi najlepší opičí (pardon ľudoopí) film, ktorý som kedy videl. Pôvodná Planéta opíc bola tiež výborná, ale nemala šancu byť v tej dobe takto technicky vyspelá. ()

romajz15

Pro mě osobně nejlepší Planeta opic všech dob. Hlavní podíl na tom má to, že opice konečně nevypadají jako masky, ale jako skuteční primáti. Film je dokonale zrežírovaný a otevírá dveře remakům dalších dílů. Skvělý herecký výkon předvedli Tom Felton a James Franco. Jsem zvědav co režisér předvede ve třetím Star treku. ()

pravdovravny

Zrodenie sa berie hrozne vážne, je to bez vtipu, všetko také melodramatické, nesedí mi to proste k tomuto žánru, Na pôvodný film sa to ani zďaleka nechytá. Opičky vyzerajú samozrejme veľmi dobre, len nemá to šťavu. ()

Prekarkar

Sedlo mi to jak... nechci být sprostý :-) Film je skvěle zpracován a propracován, hudba výrazná, vynikající a taky sedla jako... nebudu se opakovat. Lék na Alzheimra by byla skvělá věc, ale na to si musí lidstvo asi ještě počkat. Caesar se autorům povedl výtvarně velmi dobře. Z jeho tváře inteligence jenom čišila. Příběh opravdu silný!!! Jenom jedna vada - poznám, že opice jsou animace, i když hodně dobrá :-) ()

lykan9

Mám rád Tima Burtona, ale jeho verze Planety opic byla velkým zklamáním. Naproti tomu Zrození Planety opic od Ruperta Wyatta je pravý opak. Když měl film premiéru, tak jsem z předchozího zklamání moc neočekával. To co ale přišlo po shlédnutí filmu byla 100% euforie. Byl jsem a stále jsem z filmu nadšen a doufám, že pokrčování budou aspoň z poloviny tak dobrá. ()

ZeroCZ1233

Tento film a vlastně celá trilogie se nemusí označovat jen jako reboot, ale i jako prequel. Film se nám snaží ukázat, jak došlo k tomu, že opice ovládli planetu Zemi a co vyústilo až k událostem z první Planety z 68. Lidský hrdina mi přijde dost dobrý, je krásné vidět, jak jeho dobré úmysly vyústí až k výtvoru vražedného viru a celkového kolapsu společnosti. Jeho emoce k Caesarovi jsou věrohodné a je vidět, že toho opičáka měl vážně rád. Caesar je taky dost dobře napsaný, nevěřil jsem, že budu opici nějaké emoce věřit, ale tady se to povedlo a také je vidět, že měl svého "majitele" opravdu rád, ale změnil priority, kterých se držel, což se mi také líbí. Celkově je to dost emotivní film, a hlavního lidského hrdiny mi bylo na konci líto, Caesar ho mohl (spolu s přítelkyní) vzít k sobě, uvést ho do opičí společnosti, jako to on udělal předtím se Caesarem. Ztvárnění opic je špičkové a doteď nemůžu uvěřit, že to je vážně CGI, vážně pěkné. ()

Sany33

Zrodenie planéty opíc zbehne rýchlo. Uteká do cieľa svižne, je zábavné, pohladí fanúšikov pôvodnej série (mimochodom, fanúšikovia Assasin’s Creed zažijú silné „deja vu“), v závere konečne akčne nadchne, ale skončí priskoro. Kto očakáva veľkolepý akčný ošiaľ, zostane sklamaný. Hoci je Wyattov letný hit stereotypný, hoci sa často bije s logikou, funguje presvedčivo ako efektná, ale miestami ľahkovážna jednohubka. Odkazuje na dobu, v ktorej žijeme, na naše možné konce. Tie myšlienky by sa však nabudúce mali obliecť do katastrofickejšieho a chladnejšieho pokračovania…každopádne, Cézar je už doma. 70% ()

Lukyn007

Muhahaha!!!! Naprosto fantastický film. Klobouk dolů. Kam se hrabe Harry Potter 7.2. Zrození Planety opic je zatím nejlepší film, jaký jsem v tomto roce viděl. ()

ghatos

Pěkná řemeslná prácička. Revoluce primátů na Golden Gate Bridge má dobré parametry. Na začátku se zbytečně moc vyplácalo času na nevýrazné intro, proto 69%. ()

Krosmen

Po traileru jsem byl docela natěšený a odpočítával jsem čas, kdy tenhle film uvidím. Čekala mě hodně kvalitní opičárna, za kterou by Andy Serkis měl dostat zvláštního oskara. Bohužel ani někteří lidé nemají tolik výrazů ve tváři, kolik je možno vidět na těchto počítačových primátech. Hudební podbarvení výborné, patos ani přílišnou romantiku jsem nezaregistroval. Jen na plný počet to zkrátka nevidím. ()

jitrnic

Celkem v klidu přejdu, že tento film trpí řadou nešvarů, kterým trpí všechny ostatní blockbustery, snad jen ten zlý ošetřovatel, to byla opravdu nezáměrně směšná figura a až trochu moc se tím tlačilo na pilu. Myšlenka není rovněž kdovíjak chytrá a lidští herci podávají poměrně šedivé, nicméně nerušící výkony. Zcela je přehrávají digitální opičáci, kteří dokáží budit velké emoce (hlavně Caesar je skutečně impozantní vůdce), hudba Patricka Doyla je nejpovedenější, jakou jsem za poslední roky ve filmu slyšel a díky tomu se aspoň chvílemi dočkáte té kýžené atmosféry vzpoury. Odkazy na původní Planetu opic jsem nezaznamenal, protože si ji pamatuji pouze mlhavě. Celkově vzato, nerozčilujte se nad banálním příběhem a poselstvím (není to zas tak strašné jako například u Avatara), prostě se kochejte obrazem a zvukem a dělejte jako že jste neviděli ten přepálený závěr. 70% ()

blackJag

Dobře zvládnutý reboot na téma PLANETY OPIC, který by nejen díky několika málo zmínkám v tomto samotném filmu (notiska v televizi a novinách o vesmírné posádce, směřující k Marsu a její následné “ztrátě“) mohl položit základy nové opičí dynastie. Potřeba je pravděpodobně jediné, uspět finančně už při ´zrození´. Důvody, proč by se tak mělo stát jsou mnohé. Herci (živí i digitální), triky, přijatelná režie nebo překvapivě neagresivní proporce samotného příběhu. Snad se zadaří a my (diváci) se brzo dočkáme dalšího pokračování (od stejného tvůrčího týmu). II Scénář: Rick Jaffa, Amanda Silver. 85% ()

MI-380

Zábavné dobrodružství pro milovníky zvířat, kde se jedním lékem podařilo zabít dvě mouchy jednou ranou (vlastně jenom jednu mouchu a vlastně to nebyla moucha, na tu druhou, což také nebyla moucha, byly účinky zcela rozdílné). Šikovně smíchané dva oblíbené SF motivy: pokusy s inteligencí (geniální povídka Daniela Keyese Růže pro Algernon) a nezodpovědný hon za ziskem v biologické laboratoři (těch už tu bylo...). Solidní spád, slušné triky, výborný zvuk, sem tam klišé. 75%. ()

Darill

Nejsem příliš nadšený z vlny posledních let točit prequely a všelijaké filmy krkolomně vysvětlující, kde se Batman naučil prát (i když to Nolan zvládl skvěle), kde Wolverine k drápům přišel (což už tak dobré není) atd. Proto jsem se přímo zděsil, když jsem zjistil, že do téhle série přibude film "Proč jsou na Planetě opic opice?" a po prvním traileru už jsem si připravoval příslušné invektivy. Výsledek mi ale vyrazil dech. Námět je zpracovaný důstojně, svižně a bez nějakých zbytečných kliček. Jen možná poslední část je už trochu přetažená. Mluvím zde hlavně o gorile skákající na vrtulník a typicky přihlouplé policii. Bez toho by se film podle mě obešel a mohl klidně skončit o chvilku dřív. I když bez závěrečné scény by to asi nešlo a nějak jsme se k ní dostat museli:) Před sledováním doporučuji sjet prapůvodní Planetu opic, aby člověk pochopil několik narážek. Moje závěrečné hodnocení tedy zní: Velmi milé překvapení a 5* k tomu. Každopádně se máme zase čeho bát, jelikož byla ohlášena "dvojka"... ()

J-o-k-e-r

Rozhodně největší překvapení tohoto roku! Sice i v průběhu filmu jsem občas měl obavy, zda ohlasy nejsou přehnané, ale i tak jsem z kina odcházel nadšený, film si takové hodnocení určitě zaslouží. Jednoduchý děj, který ovšem hraje i na city. Zrození má opravdu skvělé tempo které v druhé polovině neuvěřitelně graduje a vyúsťuje v geniální finále, do toho všeho hudba, při které někdy až mrazí v zádech. J. Franco je pan herec, i když tady zůstal v pozadí opičím spoluhercům, a to především jednomu - Caesarovi!!! Ten vždy když byl na plátně, stálo to za to, pro mě jedna z mezníkových postav, na kterou se jen tak nezapomene. Spolu s First class nejlepší film roku 2011, kdybych ale musel říct jeden, byla by to FS! ()

Roseinka

Film, který mě překvapil na celé čáře. Moc krásný, dojemný. Skvělý příběh. Samozřejmě jsem fandila opicím. :o) ... Tohle se fakt povedlo a pro mě to je možná i překvapení roku. ... Starý díly planety opic ale v plánu pustit si fakt nemam. Nebudu si radši kazit dojem. ... Fakt super film! ()

s.e.p.p

Kdo čekal akční jízdu, může být zklamán, protože v nové Planetě opic se na akci překvapivě vůbec nehraje. Po trikové stránce pořád ne úplně dokonalé (i přesto však dostatečně přesvědčivé), ale nedokážu si vybavit, kdy se ze mě nějakému herci podařilo ždímat emoce tak jako neviditelnému bohovi Andy Serkisovi a jeho parťákům. Pekelně důstojný prequel sci-fi legendy a po nepříliš přesvědčivých upoutávkách zatím největší překvapení roku. Jen ten James Franco se mi na vědce moc nehodil a tuhle část role jsem mu nějak nebyl schopný uvěřit. I tak ale 85% s náběhem na pět hvězd. (Viděno v kině) ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru