Namiesto evolúcie... revolúcia!
Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami. Aj nevinné gesto plné súcitu môže viesť k vojne, aká nemá obdobu a dokáže premeniť Zem na Planétu opíc.
Mladý talentovaný vedec Will Rodman pracuje v prestížnej farmaceutickej spoločnosti Gen Sys a vyvíja liek proti Alzheimerovej chorobe, ktorou trpí aj jeho otec Charles. Sľubný výskum však viazne pre nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré pokusné živočíchy vykazujú po aplikácii účinnej látky. Sklamaný vedec opúšťa výskum, odchádza sa starať o otca a ako bonus si tajne odnesie šimpanzie mláďa, ktorého rodičia zomreli pri jeho pokusoch. Dospievajúci šimpanz Caesar začne prejavovať vysokú inteligenciu a Will zjistí, že je to dôsledok pôsobenia jeho lieku. Začne mu ho znova podávať a nechtiac tým otvorí bránu ku skaze ľudstva. Čoraz inteligentnejšie zviera sa v dôsledku nedorozumenia ocitne uväznené v prírodnej rezervácii, kde sa postaví na čelo ostatných opíc a pomaly začne pripravovať vzburu proti tým, kto zabili jeho rodičov a jeho uväznili. A bude to vzbura proti celému ľudstvu! (TV JOJ)

dosino

Zdá se mi, že to má Hollywood nějak popletené. Dokáže porazit mnohonásobnou přesilu technicky mnohem vyspělejších mimozemšťanů, ale neporadí si s tlupou opic. Trapný film... ()

katikka

Pôvodné filmové prevedenie Planéty opíc vo mne od detstva vyvolalo nechuť až nenávisť k akýmkoľvek opiciam, tak veľa dokáže film s detskou mysľou. Zrodenie plantéty opíc však ukazuje tú ľudskú stránku, zlyhanie morálky a tiež človeka vo vzťahu k zvieratu. Príbeh len ukazuje, ako by sa nám zvieratá odvdačili, keby mali nad nami väčšiu moc a teda vyšší intelekt. ()

Widlicka4

Sorry, ale tohle není nic jiného než (s)prosté vykrádání původní Planety opic, se kterou to ovšem nemá naprosto nic společného. Jinými slovy je to o tom, že než si namáhat mozek vymýšlením nového filmu, tak použiju něco, co už fungovalo, trochu to upravím, a budu doufat, že si z toho díky moderním trikům sednou diváci na prdel. No, jak vidno dle hodnocení, tak asi sednou. Ale neměli by. Zrovna srovnání všech tří Planet opic vcelku jasně ukazuje, že o tricích nebo kostýmech to není. Odpad nedávám jen proto, že česká i světová kinematografie nabízí ještě větší hrůzy, než je tohle. PS: doplňuji po přečtení komentáře nuly 87 - "zrození planety opic je natočeno přesně tak, jak by popcornová blockbusterová zábava měla být". Tak teď už to chápu. 82 % odráží hodnocení diváků, kteří šli na Planetu opic jako na popcornovou blockbusterovou zábavu. 18 % pak tedy zřejmě odráží hodnocení diváků, kteří si uvědomují, že knižní předloha Planety opic je existenciální antiutopie, ne popcornová zábava, a chtěli by tuto dimenzi vidět i na filmovém plátně. V tom případě je hodnocení na CSFD vlastně ještě dobrý výsledek :) ()

CrashHP

Výborne podaný snímok z pohľadu opíc. Film, v ktorom prevláda radosť, očarenie, zábava, dobrodružstvo, všetky možné druhy emócii a bojovný záver, ktorý necháva diváka vo vytržení, čo bude nasledovať ďalej. ()

Sunti

Bohužel jsem první viděl druhý díl (Úsvit planety opic), takže jsem znal potenciální konec předem. Ve výsledku to ale vůbec nevadilo, byl jsem i tak moc mile překvapen, jak zpracováním, tak celou rychlostí filmu, hltáte jednu minutu za druhou a nevíte co nebo přesněji jak se to stane, jak vše skončí a jak z toho vyjde mocný a úžasně ztvárněný Caesar. Za mě jeden z nejlepších snímku co jsem kdy viděl ve kterém neměli hlavní roli lide. Rozhodně si zaslouží 5 hvězd a nemůžu se dočkat na pokračování. ()

matej888999

Jednoho krásného dne najde jeden pán opičku nechá sijí doma a pojmenuje jí cesar ale opička rostla až vyrostla a oni ji zavřeli do zoo aby si hrála s ostatními. Ale jí se tam zřejmě nelíbí a tak uspořádala vzpouru a se svími kumpány a chupatým přirozením šli do boje proti lidem když se dostanou do volně žijící přírody tak se začně umírat na další druh nemoci jménem opičí chčipka kde vám zčeervenají plíce krvý a jste u mamutí řite tim pádě zemřete . ()

DavidAAAA

Několik vcelku šikovnejch týpků prostě napadlo natočit film o tom, co by se asi mohlo stát, kdyby trochu zmoudřely jedny laboratorní zvířátka, který maj úplně náhodou i docela solidní svaly. A povedlo se. Sice mne nejprve ty dost zvláštní opičí obličeje štvaly, stejně jako ne úplně dokonalá animace, ale nakonec jsem si na to zvyknul a slušně se bavil. Něco tomu chybí, aby mne to přibilo do křesla na sto procent, ale ne zas tak moc, abychs klidným svědomím nenapsal, že tohle je fakt dobrý...80% Jo, a naprosto úchvatná hudba :-) ()

mamabubo

Taková vykalkulovaná zbytečnost... Kdy bude těmhle nastavovaným začátkům klasických filmů konec? Standardní zápletka, průměrní herci, otravná prvoplánová hudba, okatá digitalizace, akce, aby nuda nebyla... 4/10 ()

CassidyXXX

Tak tahle variace na opičácký téma mě vůbec neoslovila. Zrození planety opic je na můj vkus strašně uloudaný melodrama a jsem přesvědčen, že za nějakých 10, 15 let až budou filmový efekty o level dál, tak už tohle bude klasicky vyčpělej nudnej film. Efekty jsou sice digitálně moderní, ale třeba o 10 let starší Burtonova Planeta opic je má prostě lepší. Tam prostě byla zábava ty vopičáky jenom sledovat. ()

mfaky

No...shlédnutí tohoto filmu jsem velmi dlouho odkládal. Původní sérii mám velmi rád a předpokládal jsem, že tento remake nedopadne dobře. No...výsledek je sporný. Pokud bych původní sérii neznal, patrně bych byl z tohoto snímku zcela unešený. Šikovná kamera, herecké výkony, kvalitní příběh a obecně - celkově se jedná o dobrou práci...jenomže...bohužel původní sérii velmi dobře znám a tak jsem neustále porovnával, zkoumal a pořád čekal, kdy film dostane ten správný drive...a ono více méně nic. Přišlo mi to neskutečně utahané a jednu dobu jsem u toho dokonce usnul. Mé hodnocení je tedy takovéto...pro díváka neznalého původní sérii...podařený film...pro mě...více méně nuda. Řekl bych...už se amící kurde probuďte a přestaňte přetáčet starou dobrou klasiku...pokud máte palici vyhrabanou a nemáte nové nápady, tak běžte radši někam na benzinku čepovat benzín nebo do fabriky k lince a starou dobrou klasiku nechte na pokoji. ()

MZ91.EOLB83

Nemám rád restarty filmových sérií, ale tady se povedlo snad úplně všechno. Označení Zrození planety opic za jeden z nejlepších filmů roku 2011 by jako doporučení mělo stačit. ()

Jirkacek

Zrození Planety opic jsem neměl vůbec v plánu shlédnout, ale na doporučení CommanderCZ se tento snímek z roku 2011 rozběhl doma na naší TV obrazovce. Nic moc jsem od něj nečekal a o to více jsem byl mile překvapen, když se po 105 minutách objevily závěrečné titulky. Děj filmu ve mne vzbudil velké emoce a jako člověk jsem se za svou rasu nikoliv poprvé v životě styděl. Správně bych měl lidem fandit, ale já držel své lidské palce opicím a odsuzoval odporné chování člověka vůči těm chlupatým tvorům. Vše začalo ve firmě, zabývající se kromě jiných také hledáním léku na Alzheimerovu nemoc, přičemž výzkum vedl mladý vědec Will Rodman, kterého ztvárnil James Franco. O motivaci měl postaráno, neboť touto nemocí trpěl jeho otec, jehož ztvárnil také poměrně známý herec John Lithgow. Slibná vakcína však měl nežádoucí účinky na pokusných opicích a tak byl výzkum ukončen a Will šel pokračovat v práci domů a přitom se staral o otce. Z práce si přinesl i šimpanzí mládě, jehož rodiče byli usmrceni při likvidaci výzkumu - brr, to byla hrůza, jak to ti lidé mohli udělat. Po několika letech starání se o otce a opici, u které se postupně projevovala vysoká inteligence, Will pokročil ve výzkumu léku a rozhodl se jej vyzkoušet na otci, jehož stav se výrazně zhoršoval. Lék okamžitě dobře zabral a navíc se otci zvýšila inteligence, stejně jako opici, který získal jméno Caesar a stal se plnohodnotným členem domácnosti. Jenže jednoho dne došlo k bitce na ulici a Caesar poranil souseda, takže musel být umístěn do zařízení, v němž byl chováni opice pro laboratorní pokusy. Inteligentní opice se těžce smiřoval s tím, že jej jeho lidský táta opustil a navíc si Caesar musel vybojovat své místo mezi dalšími primáty. Díky své chytrosti se mu to povedlo a i kvůli týrání ze strany ošetřovatele začal spřádat plány na pomstu a útěk na svobodu. Příběh to byl opravdu hodně dojemný, velmi mne bavil a chtěl bych, aby jej vidělo co nejvíce lidí, aby se nad sebou zamysleli. Také bych si přál, aby k něčemu takovému nedocházelo, ale to je jen mé zbožné přání, v současné společnosti neuskutečnitelné. Člověk zabral příliš mnoho území pro sebe a sám podle mne na své výrazně velké rozmnožování pojde. Kolik to odnese zvířat to je otázka....Ještě jeden takový poznatek - dabéři si asi na tomto filmu moc kapsy nenamastili. Snímek Zrození Planety opic za své humanitární upozornění a opičí soucit ode mne získává čtyři šimpanzí hvězdy ****. ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru