Namiesto evolúcie... revolúcia!
Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami. Aj nevinné gesto plné súcitu môže viesť k vojne, aká nemá obdobu a dokáže premeniť Zem na Planétu opíc.
Mladý talentovaný vedec Will Rodman pracuje v prestížnej farmaceutickej spoločnosti Gen Sys a vyvíja liek proti Alzheimerovej chorobe, ktorou trpí aj jeho otec Charles. Sľubný výskum však viazne pre nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré pokusné živočíchy vykazujú po aplikácii účinnej látky. Sklamaný vedec opúšťa výskum, odchádza sa starať o otca a ako bonus si tajne odnesie šimpanzie mláďa, ktorého rodičia zomreli pri jeho pokusoch. Dospievajúci šimpanz Caesar začne prejavovať vysokú inteligenciu a Will zjistí, že je to dôsledok pôsobenia jeho lieku. Začne mu ho znova podávať a nechtiac tým otvorí bránu ku skaze ľudstva. Čoraz inteligentnejšie zviera sa v dôsledku nedorozumenia ocitne uväznené v prírodnej rezervácii, kde sa postaví na čelo ostatných opíc a pomaly začne pripravovať vzburu proti tým, kto zabili jeho rodičov a jeho uväznili. A bude to vzbura proti celému ľudstvu! (TV JOJ)

MASH_4077

Nemám rád opice(šimpanzy, gorily.....). Jsou drzý a zákeřný. Nemám ani rád filmy s opicema. Dokonce se i vyhýbám opičím teráriím, když jsem v ZOO. Nemám rád ani pana Franca(co předvedl ve Spidermanovi). Asi je čas na změnu. Jako děj filmu postupně graduje a dospívá, tak i já zaznamenal pokrok. Tohle se mi ale vážně líbilo. Začíná to jako děsný núďo, ale pak praskne přehrada a jsem na vlně. Jestli bude pokračování, budu sedět na jednom z prvních představení. ()

Luckyboy

Chcete něco udělat pro lidstvo, chcete mu pomoct, vyléčit jednu z nejhnusnějších nemocí, která člověka může potkat a... ono se to trochu zvrtne. Protože kdyby ne, nebylo by co točit. Původní filmy jsem viděl a nelíbily se mi. Ani ne tak kvůli jejich kvalitě, jako spíš kvůli tomu, co v nich je. Díval jsem se na ně jako malé děcko, a byly to pro mne dost silné horory. S odstupem času a po shlédnutí remaku v nich (přesněji v něm) vidím hlavně sebereflexi (testování na zvířatech, farmaceutický průmysl) a strach z reálných hrozeb (nebezpečí smrtící virové pandemie). Všechno ve slušném vizuálu, a nelaciných hereckých výkonech. Dokonalé to není, pět hvězdiček dávám filmům, které mne nějakým způsobem zasáhnou. Na druhou stranu, tenhle film určitě není jen typickým popcornovým kusem. Lepší **** a těším se na pokračování. ()

Mr.Lojza

Opravdu to není špatný film a věřím, že spoustě lidem se to bude více než hodně líbit, ale mě osobně nikdy nezaujal tento nápad Planet of the Apes a poslední scény jsem prožíval spíše plný melancholie místo toho, abych si užíval krásného konce. Pro mě tyto filmy o opicích nejsou a 4 hvězdičky dávám jen proto, že je to opravdu dobře natočený a je vidět dobře odvedená práce, kterou jiní ocení daleko více než já. ()

Jastřabík

Domnívám se, že celý námět nabízí velký prostor k až klasické tragice, která nebyla využita. Stačilo by několik kroků: aby César vyjadřoval neustále hrozbu, byl mnohem více děsivý (jako v ten moment, kdy hraje šachy a pak zkoumá kameru, která jej snímá - zcela zásadní moment, kdy se objekt výzkumu sám emancipuje, stává se subjektem) a aby tak nebyl přestaven jako hlavní hrdina s nímž máme soucítit, mělo jít více o touhu člověka snažícího se vyléčit jiné lidi, ale bez zájmu a schopnosti utvořit vztah s "prostou opicí", dát více prostoru uvědomění člověka, co učinil. Paradoxně se domnívám, že to klidně mohlo být mnohem více komorní - když nebylo v možnostech filmu nějak přesvědčivě celou revoluci a úpadek lidí představil, tak bylo lepší to nechat i bez závěrečné bitvy - protože k ničemu nevede - jak dlouho ti opičáci v lese asi vydrží po prvním momentu překvapení? A lidé samotní zahynou vlivem viru (?) ... Takže příběh Césara není vůbec důležitý a tenhle pocit/uvědomění mi to jinak pokazilo výborný filmový zážitek - především ty momenty, kdy César promluví. ()

x_ander

Nevěřil jsem, ale stalo se. Originál Planety opic z roku 1968 dostal víc než důstojný prequel, ke kterému není moc co dodat. Dalo by se vytknout pár mušek, ale když přišlo "Noooo !", posadilo mě Rise of the Planet of the Apes na zadek a o 5* jsem už nepochyboval. ()

honzic

Nesdílím tu názor většiny, mne to nepřišlo nijak světoborné. Určitě námět zajímavý, ale děj se rozvíjí zcela nelogicky a místy až trapně, bitvy opic a lidí a tradiční schopnosti najednou z ničeho nic a nereálné výskoky, chování apod. mne prostě nepřesvědčí stejně jako ne moc realistická počítačová grafika, viděl jsem lépe graficky zpracované filmy. A herecké výkony jsou značně nepřesvědčivé. Podle mne se to až tak nepovedlo. Dobrá je hudba a spád filmu, ale scénář je nedomyšlený a závěr trapný. Nicméně zajímavý počin to je, ač se pořádně nepovedl, u lidí, co jim nevadí nesmyslné efekty a hopsání opic po městě, tak díky dobré akčnosti mohou být spokojeni. Myšlenka tu však zcela chybí a citové spjetí s postavami či opicemi taky. Hodnocení: 40 % ()

CrazymanM

Tak tento film byl opravdu skvělý,nádherně natočen,příběh sice očekávaný,ale stejně dobrý,animace už je opravdu na vysoké úrovni,ty opice jsou fakt jako živé!Moc jsem od filmu neočekával,o to víc jsem spokojen!!! ()

jack_scott

Jako rozjezd serie sice dobré, ale na můj vkus je zde příliš trapností. Nebudu je všecky vypisovat,ale mohli se tomu tvůrci vyhnout, aby to bylo vážnější...Ono obecně větší temnost by snímku neškodila. Jinak efekty a tak slušné, řemeslně vzato je to současný vyšší standart. *** a 65%. ()

kekulka

Opravdová dokonalá pecka.Tak tento film byl opravdu skvělý a nádherně natočen. Nechyběly tomu ani chvilkami silné emoce a výborné efekty. Stoprocentně jeden z nejlepších filmů, které jsem viděla. ()

Petr59

Film je podle mého úsudku lehce nadprůměrný, byl dobrý, ale měl i určitá negativa. Film znamenal úplně něco jiného, než mnozí čekali. Kdo čekal boj opic s lidskou civilizací o vládě nad světem, tak byl do jisté míry zklamán. Film se zaměřil především na jednu opici, takže byl víceméně dramatem o osudu jedné opice a to od začátku, až do konce filmu. Moderní technologie byla využitá skvěle, i děj byl dobrý. Přesto, že film měl blízko k dramatu, tak se rozhodně nedá říct, že by byl nudný. Akorát si myslím, že se z toho děje dalo vytěžit ještě více. Určité nápady mohly být více rozvinuté. Druhá polovina filmu byla již lepší, došlo k určitému zrychlení děje, který se zpočátku vláčel moc pomalu. Inteligence opic byla ohromující a dobře využitá, zato agresivita u opic nebyla moc výrazná. Mrtvé lidi ve filmu bych spočítal na prstech jedné ruky, z čehož vyplývá, že boj mezi opicemi a lidmi, nebyl účelem filmu. Výkony herců byly nadprůměrné, ale dle mého úsudku, málo využité. Konec filmu mohl některé zklamat, když opice místo planety, ovládly pouhý přírodní park. Proto název - Zrození planety opic, není vzhledem k ději filmu dosti výstižný. ()

everlast44

Tento film mě mile překvapil. nejsem zvyklí u nových filmů na obsahovou kvalitu.jsem náročnější a sleduji především starší filmy,kde měli tvúrci ještě fantazii. Tento film je vyjímka v kladném slova smyslu.Jen mě mrzí,že tento snímek ukazuje krutou realitu světa.Jak je člověk hamižný,zlí a krutý.Bere zivého tvora jako kus hadru a je mu jedno,jaké má potřeby a touhy.Nejsem žádný ekoterorista ani fanatik to ne,ale tak to cítím.Přišlo by mi rozumnější provádět pokusy a omezovat práva těm tvorúm,kteří si to zaslouží.Osobně jich znám dost,ale i vy a ve věznicích taktéž....... ()

Plague.

Je mi to líto, ale ani naprosto skvělá počítačová grafika která u opic předvádí několikrát lepší herecké výkony než většina lidských herců nezachrání špatný scénář. Původní příběh zrození planety opic dává mnohem větší smysl než tahle blbost. Se stovkou opiček si pár vojáků poradí do měsíce a šíření virů letadly jsme tady měli už 3x v posledním desetiletí a nic vážného se stejně nestalo. ()

PólBulva

Musím říct, že film predčil mé očekávání. Čekal jsem nudný film se šimpanzema, ale toto jsem opravdu nečekal. Film měl hlavu a patu, super záver, efekty, zvuk...líbilo se mi, že opičky byly chytřejši než někteří herci...Co závěrem říct....klidně bych se na něj podíval znovu a doufám, že se natočí pokračování, které bude aspoň tak dobré jako tento film. Caesar je doma! :-) ()

Mira00

Napínavé dobrodružství se sympatickým, ikdyž ne příliš výrazným hereckým obsazením. Digitální opičáci jsou skvělí a všechny dějové linie jsou bravurně zvládnuty a nepřijde mi, že by režisér něco ošidil. Film baví od začátku do konce, ale není to nic, co by se vrylo do paměti nadlouho...takže 4* ()

Moni33

Pro mě neuvěřitelný film! Sice mi přišly opice celkem digitální, ale i přesto si k nim divák najde cestu a pochopení! Film je tak dojemný, že já ho třeba skoro celý probrečela...:D Hned jsem si oblíbila Jamese Franca, takže i on má velkou zásluhu na tomto filmu, přesto hlavní postavou je zde jednoznačně Caesar! Co víc k tomu napsat, když nic nejde vytknout... Film si zaslouží pět hvězdiček (a to moc nemám ráda neuzavřený konec:)) a už teď se nemůžu dočkat pokračování...:) ()

Darkslider

Občas to možná bylo trochu přehnané, ale jinak nemám co jiného k vytknutí. Na J. Franca se fakt dobře kouká poslední dobou, i když tady toho moc nenahrál. Původní Planetě opic jsem dal 4 hvězdy, takže myslím, že bude fair, když prequel dostane 3. ()

rogger

Super realistický opičiak bol menej skutočný ako dinosaury v prvom Jurskom parku. Chýbala mu tá takzvaná iskra v očiach ale hlavne charakter, vďaka ktorému by mi bol aspoň trošku sympatický. Bohužial táto skladačka k veľdielu PLANÉTA OPÍC, ma moc nenadchla, no aj napriek tomu nie je úplne na zahodenie. Ale je to pre mňa čistý šedý priemer. 5/10 ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru