Namiesto evolúcie... revolúcia!
Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami. Aj nevinné gesto plné súcitu môže viesť k vojne, aká nemá obdobu a dokáže premeniť Zem na Planétu opíc.
Mladý talentovaný vedec Will Rodman pracuje v prestížnej farmaceutickej spoločnosti Gen Sys a vyvíja liek proti Alzheimerovej chorobe, ktorou trpí aj jeho otec Charles. Sľubný výskum však viazne pre nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré pokusné živočíchy vykazujú po aplikácii účinnej látky. Sklamaný vedec opúšťa výskum, odchádza sa starať o otca a ako bonus si tajne odnesie šimpanzie mláďa, ktorého rodičia zomreli pri jeho pokusoch. Dospievajúci šimpanz Caesar začne prejavovať vysokú inteligenciu a Will zjistí, že je to dôsledok pôsobenia jeho lieku. Začne mu ho znova podávať a nechtiac tým otvorí bránu ku skaze ľudstva. Čoraz inteligentnejšie zviera sa v dôsledku nedorozumenia ocitne uväznené v prírodnej rezervácii, kde sa postaví na čelo ostatných opíc a pomaly začne pripravovať vzburu proti tým, kto zabili jeho rodičov a jeho uväznili. A bude to vzbura proti celému ľudstvu! (TV JOJ)

PoNoruška

Byla jsem trochu zklamaná, recenze byly natolik oslavné, že jsem čekala hotovou bombu.Scénář je zbavený veškerých vedlejších dějů a zaměřuje se jen na to podstatné, poctivě buduje hlavní dějovou linii, vyjímečný však není, spíše průměrný a bohužel dost předvídatelný (což osobně nemám ráda). Asi tak 3 a půl*. ()

infernet

Ještě jsem neviděl film, ve kterém by byly výrazové prostředky a mimika počítačem vytvořených postav lepší než lidských herců. A ejhle, je to tady! Akce bezchybná, kamera naprosto úžasná, hudba jakbysmet a sedí ke scénám jako "prdel na hrnec". Já se prostě celou dobu očima nemohl odtrhnout od plátna a kdy bych měl dát filmu plný počet, když ne v takovém případě? Navíc, nikdy už asi nepřestanu dýchat při vyřčení obyčejného NE! ()

Dextwer

Pro mě velký příjemný překvapení. Od malička jsem nebyl obzvlášť velkým fanouškem planety opic. Ale tohle zpracování mi opravdu sedlo, víc než sedlo, předčilo mé očekávání. Film jsem si užil od začátku do konce a při závěrečných titulkách jsem si říkal, už aby bylo natočené pokračování. Vřele doporučuji. Zajímavosti: * První "Planeta opic" s digitálními opicemi Hodnocení: 85 % ()

Bolek82

Zklamání roku. Trailer nalákal, ale celkově film vyzněl do ztracena. Nadherné CGI efekty, ale to je tak vše. Čekal jsem mega řežbu opice/lidé a ona jen 10 minutová scénka na mostě. Misty docela komedie a hraní na city ;-) Celkově 3,5* PS: 85%? ČSFD upadá :-) ()

p.i.t.b.u.l

Poslední dobou se roztrhl pytel s remakem filmových klasik. Osobně je nemám rád, pro mně byla, je a vždy bude stará klasika dokonalejší. Čert vem lepší triky, lepší kulisy nebo masky, staré klasiky mají v sobě mnohem více a to svou dobu vzniku a naše vzpomínky. Nevzpomínám si, který remake se mně líbil. Určitě by se nějaký našel, ale nemohu si teď vzpomenout. A to je ten problém. Určitě se najdou povedenější předělávky, ale v lidech nezanechají tu správnou vzpomínku. A stejné to je i u tohoto filmu. Film byl pěkný. Emotivní děj, plný nejrůznějších citů zasazen do moderní doby. Zrození planety opic je jisto jistě senzací tohoto léta, ne-li celého roku. Nikdo takový úspěch nečekal. Jenže, já nedokážu přijímout fakt, že se jedná o kopii klasiky, kterou si velice cením. A to je i důvod mého hodnocení. Já si to prostě neužil tak jako když jsme koukal na starou verzi. Přesto hodnotím 70%. ()

moviepill

"Ceasar is home." Brilantný film s dokonalou réžiou, premysleným scenárom a vyváženou dávkou emócií, akcie a napätia. Je sympatické, že sa tvorcovia nesnažili o nejaký krvák, ani o horor. Je to natočené realisticky. Obrovským plus pre tento film je podľa mňa fenomenálny Andy Serkis, ktorý strčí do vrecka hociaké herecké hviezdy. Jeho mimika je skvelá. Film navyše dopĺňa výborná hudba. Som zvedavý, či bude pokračovanie... ()

loki_Pn

Ďakujem, ale toto som si neobjednal. Bez chuti, arómy, či vkusného vizuálneho spracovania. Aj keď som to zjedol celé, odišiel som hladný. ()

Aywes

Přiznám se, že si z původní planety opic pamatuji jen opice :).Byl jsem však vyděšen poprvé jakmile jsem zaslechl o novém díle této kvalitní scifárny před kterou mám respekt.Do ruky to dostal neznámý režisér Rupert Wyatt a hudbu skládal (pro mě) nesympatický člověk.Herci také nejsou žádné známé ksichty.A výsledek?Naprosto epický hodinu a půl dlouhý film o inteligentních primátech a lidskosti.Je nutné dělat pokusy na zvířatech a zavírat je do klecí?Jaké by to asi bylo nám?Pro mě neznámý režisér Rupert Wyatt extrémně překvapil svým kouzelným zpracováním vývinu primátů na vyšší inteligenční třídu.Jak to tak vypadá letošním blockbusterum se prozatím solidně daří.Přesto je Planeta opic tak nějak hravě převyšuje svým duševním odkazem.Není to bez emoční film o opicích a lidech co si zasloužej hašte.Je to procítěný snímek jehož hlavní roli převzal primát, který si postupně uvědomuje čím on a jeho druh ve skutečnosti je.Vše nakonec skončí s tak naprosto dokonalou parádou, že nebudete dýchat.Jakmile poprvé Caezar zakřičí "No!" asi budete muset odejít na záchod.Tentokrát rád dám novému filmu 5* a velmi zaslouženě.Skvostný klenot současné kinematografie.Věřte nebo ne, film se bude určitě za několik let parodovat.Jsme u zrodu nové/staré legendy."Caezar is home." ()

g.laudeo

S.W.A.T. si nevzal optimální výzbroj a munici. San Francisco hrálo hezky. Kýč o lidských opicích a opičích lidech. Celkem to šlo. ()

chrustie

Vzhledem k mému očekávání jsem nadmíru spokojen. Nepřehnané, celkem uvěřitelné a velmi dobře natočené. Pro mě jedno z největších překvapení tohoto roku. ()

Tr3n

Tenhle film stojí především na kvalitě triků, jejichž úroveň byla opět posunuta o pořádný kus dopředu. Nejenže jednotliví opičáci vypadají naprosto úžasně, ale dokážou také vyvolávat v divákovi emoce a místy i mrazení v zádech. V opojení z vizuální stránky a silného příběhu tak občas přehlédnete i nějakou tu dírku ve scénáři nebo nelogičnost jako např. když do vás buší asi deset 100kg vážicích rozzuřených opic a vy nakonec přesto dokážete vstanout. ()

DanielP.

Nemohu si pomoct, ale po shlédnutí filmu jsem byl opět těžce zklamaný co dokáží vypustit jako rádoby kvalitní film. Jediné pozitivum je hudba a vizuální efekty. Rádoby inteligentní primáti kteří se chovají jako lidé, zůstávají u svých mrtvých a drží je za ruku. Proskakují tvrzeným sklem a při scéně kdy Ceasar dá pokyn aby další opice kopla vrtulník z mostu mě donutila se zasmát tak nahlas, že jsem rušil i lidi v kině. Za chvíli nám budou vysílat filmy o inteligentních kaprech kteří přemohli rybáře a dostali se tak ke svobodě. :D ()

George.Camel

Film je poutavý od začátku do konce, nudit se rozhodně nebudete. Místy byste brečeli, místy chcete vstát a pomoci. Držíte palce jak Caesarovi, tak Willovi a čekáte, co se bude dít v další scéně. Film má rychlé tempo, triky jsou na dobré úrovni, leč místy absurdně nedomyšlené a účelové (proskakující opice přes okna mrakodrapů, která bývají z tvrzeného skla), ale to je na divákovi, kolik toho snese. Záminka pro natošení dalšího dílu je na konci filmu dána, tak se máme nač těšit. ()

papuchalk

Lidi naučte se dokoukat filmy až do konce. U většiny komentářů typu "žádné zrození planety opic nenastalo, vždyť ty opice jen utekly do lesa, a USAF jim tam ráno hodí trochu napalmu..." je evidentní, že jste se zvedli hned jak začaly titulky. Útěk party opic do lesa skutečně nebylo to nejhorší, co se jejich lidským protivníkům mohlo stát. Takže když už jsem tím začal, tak první názor bude k tomu co se stalo po titulkách. 1)Nápad ukraden z Dvanácti opic od T. Gilliama, ale samozřejmě daleko hůř proveden. 2) Chvilku mi trvalo než mě to vtahlo. Rozjezd je zdlouhavý, hodně chladný a nejistý. Vlastně jsem se asi půl hodiny rozhodoval jestli jim to budu baštit nebo to vypnu jako béčko. Nakonec jsem to dokoukal jako průměrný film, který je natočen hlavně tak, aby to bylo pro všechny včetně dětí, a aby tam nikomu nic moc nevadilo. Žádná hitparáda to tedy není. 3) Ta zápletka s vývojem léku mi připadala hodně šablonovitá a laciná, už mnohokrát požitá, strávená, vyloučená, a zase pozřená! Prostě klišé jak BRNO!!! 4) Film Dobytí planety opic (1972), který má sice jen 40% hodnocení a ode mne dostal 2 hvězdy, mi přišel daleko uspokojivější co se týče vysvětlení, jak došlo k vzestupu primátů. Doporučuji. 5) Podle vysokého hodnocení jsem tedy čekal daleko větší bombu. Snad už jsem propříště konečně poučen a nebudu čekat vůbec nic. ()

flying_fish

Líbilo se mi: Ekologický nádech filmu, výběr lokací pro natáčení. Dobrý nápad, jak diváky připravit na nové tváře celé remakové série o planetě opic, která s velkou pravděpodobností přijde. Nelíbilo se mi: Jednoduše uhádnutelné zápletky - nakažený spolupracovník nikomu nezavolá ani nenapíše, natož aby třeba zanechal vzkaz... Nelogičnosti - hlavní hrdina nestárne, opice mají výdrž bojových vozidel. Počítačové animace jsou chvílemi přílíš okaté a přebarvené - roztomilá opička v kartonu a zrychlený přesun v korunách aleje. Celkově: Rádoby blockbuster, který pochopí i šestileté děti. Podruhé bych to vidět nechtěl. ()

lobo87

Kto do pekla je Rupert Wyatt? Tento, nielen pre mňa, absolútne neznámy tvorca dokázal natočil dielo tak úchvatné, že konkurencia sa mu hľadá len veľmi ťažko. Od prvej do poslednej minúty neuveriteľne napínavé a dramatické, vizuálne prakticky dokonalé, so sympatickými hercami (Franco, Pinto, Lithgow) a skvelým Cézarom. Neveril by som, že digitálna mimika nejakej opice dokáže v človeku vyvolať toľko emocií. Klobúk dolu pred jej predstaviteľom "Glumom" Serkisom. Zimomriavkový hudobný sprievod už len dotvára celkový dojem tohto filmu. Po zhliadnutí traileru som sa nevedel dočkať, kedy si budem môcť pozrieť Zrodenie planéty opíc na veľkom plátne, ale zároveň som pociťoval obavy, aby to nebol len ďalší príklad dokonalej upútavky, ktorá ukáže všetky silné momenty a celý film potom stráca na zaujímavosti. Našťastie sa tak nestalo a mrzí ma len jedna vec. Prečo to netrvalo dlhšie???? PS: Vďaka tomuto filmu nabralo jednoduché slovíčko NO úplné nový význam... 85% ()

Petrozkoz

Obrovské zklamání. Nejen tím, jak trapný a jednoduchý je příběh, nelogičností snad desítky, ale provedení CG efektů byl pro mě krok deset let zpět. Velice slabých 40%. ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru