Namiesto evolúcie... revolúcia!
Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami. Aj nevinné gesto plné súcitu môže viesť k vojne, aká nemá obdobu a dokáže premeniť Zem na Planétu opíc.
Mladý talentovaný vedec Will Rodman pracuje v prestížnej farmaceutickej spoločnosti Gen Sys a vyvíja liek proti Alzheimerovej chorobe, ktorou trpí aj jeho otec Charles. Sľubný výskum však viazne pre nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré pokusné živočíchy vykazujú po aplikácii účinnej látky. Sklamaný vedec opúšťa výskum, odchádza sa starať o otca a ako bonus si tajne odnesie šimpanzie mláďa, ktorého rodičia zomreli pri jeho pokusoch. Dospievajúci šimpanz Caesar začne prejavovať vysokú inteligenciu a Will zjistí, že je to dôsledok pôsobenia jeho lieku. Začne mu ho znova podávať a nechtiac tým otvorí bránu ku skaze ľudstva. Čoraz inteligentnejšie zviera sa v dôsledku nedorozumenia ocitne uväznené v prírodnej rezervácii, kde sa postaví na čelo ostatných opíc a pomaly začne pripravovať vzburu proti tým, kto zabili jeho rodičov a jeho uväznili. A bude to vzbura proti celému ľudstvu! (TV JOJ)

boblig

Film, který se rozjede až v osmdesáté minutě, nemůže dostat víc hvězdiček. A digitální opice byly opravdu moc špatné. ()

starbrejkr

Až nečekaně velký dojem ve mně tito inovovaní Opičáci dostali. Původní Planeta opic (včetně pokračování, která jsem tehdy ani zdaleka nevnímal negativně) na mě zanechala v dětství silnou stopu a pár bezesných nocí jsem strávil. Nyní, po letech vzpomínky ožily a já byl zvědav, jak se tu moji noční strašitelé vlastně objevili. O filmu jsem si dopředu nic nezjišťoval, a tak jsem očekával, že na konci si užijeme nějakou tu pěknou globální katastrofu. To, že film se nakonec ubíral jiným směrem nejenže nastolilo možnost k minimálně jednomu pokračování (na které bych se klepal jako malý...), ale zároveň otevřelo příležitosti otevřít hlubší myšlenky a více se ponořit do detailů. Zrození Planety opic sice tedy asi je na jednu stranu klasický letní blockbuster - zejména díky ohromoujícím velikášským záběrům "povstání opic", ale i drobným pojednáním na téma "my a zvířata" a zároveň minivariací na "disease filmy". A tohle sepjetí se mi moc líbilo a výjimečně musím pochválit i digitální tvář filmu, která se moc povedla a konečně je vidět, že technika jde tak dopředu, že už i ten digitál může vypadat přirozeně. Film ve mně doznívá ještě dva dny po zkouknutí a to jsou přesně ty případy, kdy musím vpálit pět hvězd. Není námitek. ()

bourec

Nikdy bych nevěřil,že mě takhle bude bavit film,kde hlavní roli maj vopice,a jenom vopice.Nejčastěji se totiž vídám s tou svou vopicí,když jdu z hospody.Navíc film Planeta opic mě vůbec nebavil,takže k filmu jsem nevzhlížel s velkým očekáváním.Ale film je to vskutku perfektní.Srozumitelný,skvěle trikově zvládnutý,prostě pecka.Pro mě překvapení!80%. ()

wohna

Tenhle film byl něco neskutečného. Filmu jsem zezačátku nedával moc šancí, poněvadž jsem neviděl originální Planetu opic, nikdy mě to nelákalo. Něco se ve mně ale zlomilo a já si pustil tento film a byl jsem nadšen. Vlastně pořád jsem. Co se týče zpracování, efektů, mimiky opic, to všechno je něco nepopsatelného. Dějová struktura je taky fenomenální. Rozvíjí se tam strašně moc věcí, všechny jsou detailně vykreslené. Herecké výkony nezaostávají. James Franco hraje prim, Tom Felton prostě zůstane tím, kým ho známe ze sérií o HP. Shrnuto podtrženo, nádherné překvapení. Pro mě minimálně. Také bych rád na závěr napsal větu, vlastně slovo, při kterém mě zamrazilo, měl jsem zástavu a ještě minutu jsem nevěřícně koukal. Všichni jistě budete vědět o co jde, i když napíšu pouze to jediné slovo :) NO!!!" ()

laik_60

zlý hnusný farmaceutický priemysel, dobré chudiatka opice, spravodlivosť zvíťazí opice vyhrajú ľudstvo čakajú vírusy, akosi viac ma ten film neoslovil, masky dobre triky dobre, ale na prvotinu - "planétu opíc" to nemalo, film ma neprinútil držať tým chlpáňom palce vznikol dávnejšie a na svoju dobu bol veľmi dobrý až sa stal kultový, Muselo by naozaj prísť niečo výnimočné, aby som si film s takouto témou ešte niekedy pozrel opice sú opice veď to mnohí z nás už majú za sebou :D. ()

C0r0ner

Úžasně osvětlené pozadí Planety opic, aneb jak se to tady mohlo tak moc posrat. Biblické konce světa a podobné sračky jsou samozřejmě k smíchu, ale nějaký brutální vir je myslím přesně to, co nás může zlikvidovat, pokud ne my sami navzájem. Nýmand Wyatt natočil úchvatný film, kterému nechybí vůbec nic. 95% ()

Dannysek4U

Pekny opicky, pekny:o) A taky docela chytre spoojeny s celou serii – jak fragmentarne skrze titulky novin a televizni soty, tak celou zapletkou. Ergo opravdu se neni treba obavat toho, ze by jedna mensi zdivocela zoologicka zahrada vymlatila cely lidstvo. Nestane se tak. Ale neni trochu skoda, ze se tvurci vic neodvazali a po celou dobu tak upenlive trvaj na nastolenym kurzu rodinny zabavy? Pritom nejde ani tak o prvnich dvacet minut, v nichz si Franko hraje na opici mamu, trebaze i ty trhaj oci. Dulezity je, co prijde potom. Krasne temny, psychologie promeny hlavniho chlupace a organizace tlupy je prima, prvni NE uderi jak kladivo, ale popravde takhle epesni , dlouhy a Doylem podmalovany finale si alespon podle myho nazoru zaslouzilo utopit v krvi. Pak by to byla podivana z dokonalyho kraje. Kazdopadne s podobnym filmem v zadech se na Burtonuv lapsus zapomina o poznani lip. Proste parada a navic bajecne oldchoolova:o) ()

Gaaron

Velmi chytrý blockbuster, na němž je nejúžasnější to, jak je (v podstatě, velmi hrubě zjednodušeno) levičácká revoluce podána bez sebemenší stopy patosu, či propagandy, ale naopak s nesmírně humanistickým vhledem, který ji ukazuje (zcela správně) jako nutkavou potřebu člověka (opice) najít vlastní místo ve spravedlivém světě s tím, že spravedlivý svět je třeba nejprve zařídit. Jak se autorům povedlo tohle, netuším, ale mají za to mou poklonu. (Mluvit o úžasné stylistické práci a dokonale zvládnutém řemesle pánů od WETY by bylo nošením dříví do lesa.) ()

eaten

Ja nejak teito sci-fi/akčné nemusím ale toto ma dostalo. Úplne ma dostala scéna, keď prvý krát povedal NO!, to som fakt nečakal :). ()

Andre3000

Tohle je pouze začátek začátku. K nějakém ovládnutí lidstva mi přijde, že by chyběl pořádný a hlavně pro mě nepředstavitelný kus. Na druhou stranu i když má film nějaké ty chybičky, tak je pořád dost poutavý a přeměna opičáka v Pana Opičáka je velice zajímavá. ()

Sammya

Pro shlédnutí tohohle filmu jsem měla dvě hlavní motivace, a to role Davida Hewletta a Toma Feltona, na něž jsem se obzlášť těšila, a pak mám taky ráda sci-fi. Oba herci nezklamali, pro mě to byli nejlepší výkony z celého filmu, plus James Franco a v závěru speciální překvapení v podobě roličky Mikea Dopuda. Co se týče děje, první polovina filmu ušla, byla lehce zdllouhavější, zato ale druhá půlka už se pořádně rozjela a konečně tam akce střídala akci. Chvílemi to bylo i dojemné, zvlášť pro člověka, co nemá rád špatné zacházení se zvířaty. Efekty nemůžu moc hodnotit, řekla bych, že byly dobré, protože jsem ze začátku ani nepoznala, že opice jsou digitální. Každopádně slušná sci-fi podívaná, na kterou se určitě ještě někdy ráda podívám. ()

pakobylka

Znovu jsem si potvrdila dvě obecně platná pravidla: 1) Není dobré s jakýmkoli snímkem spojovat přehnaná očekávání; 2) Počítačová animace existujících živých tvorů pořád představuje menší problém. Pokud špičkoví animátoři stvoří dávno vyhynulé nebo fantastické živočichy, výsledek je mnohdy neuvěřitelně realistický, protože nemáme žádné SROVNÁNÍ. Ale v případě všeobecně známých pozemských zvířátek bývá jejich "umělý" původ patrný hned na první - v lepším případě na druhý pohled. Ani lidoopi, kteří se zrodili v režii Ruperta Wyatta, nejsou žádnou výjimkou, třebaže jejich oči dokážou být VELICE výmluvné. Pro sílu i slabost samotného příběhu to ale nemá velký význam. Ve své podstatě je nadmíru prostý a jeho děj lze záhy v hrubých rysech odhadnout, neboť v případě zásadnější odchylky od vašich předpokladů by jen ztěží mohlo dojít k avizovanému "Zrození Planety opic" - zvláště s ohledem na omezenou délku stopáže. Nicméně ani to není na závadu. Snímek v mých očích jednoznačně sráží až příliš zjednodušeně pojaté principy lékařského výzkumu - a především zbytečně předimenzované finále, jemuž vévodí organizovaná akční tlupa "super-opů", pochopitelně pod vedením Caesara. (Podobně - jen ne v takové míře - ubližuje přehnaná akce kupříkladu i nadprůměrnému sci-fi "Já, robot" z roku 2004.) Odkazy na legendární snímek "Planeta opic" z roku 1968 jsou sice sympatické - navíc nepřímo slibují další pokračování příběhu, ale málo platné, mně přece jenom líp vyhovuje původní varianta, ve které na troskách lidské civilizace zničené válkou vznikla kultura primátů v souladu s Darwinovou teorií a bez pomoci berličky vytvořené člověkem (!), která by jim zaručila vyšší inteligenci ... 3,5* ()

Wormboy

Film po kazdej stranke skvely, na letny blockbuster nevidane inteligentny a naplnajuci. Lahkost a hravost, ktorou je rozpravany pribeh Caesara je az zarazajuca a tempo zalozene predovsetkym na obraze a dialogoch neupada ani na sekundu pocas celej stopaze. Akcne finale je primerane a ceresnicka, ktoru ponuka nastup zaverecnych tituliek, dokonala. Obrovske, velmi prijemne prekvapenie, na ktore len tak nezabudnem. 4,5/5* ()

campix

Zrození Planety opic byl takovým nenápadným filmem, který mohl skončit buď příjemným překvapením, ale také nebylo daleko k tomu, aby úplně propadl. Já, stejně jako většina uživatelů zde, se přikláním k té první variantě. Jelikož je vidět, že když Rupert Wyatt dostal konečně také nějaké zajímavější peníze, tak věděl co s nimi provést. Protože jsem snad neviděl krásněji renderované živočichy, jako zde šimpanze ve Zrození planety opic. Nevěřil jsem, že se dá vtisknout počítačovým animacím tolik osobnosti a citu, takže vynikly jednotlivé charaktery lidoopů úplně stejně, jako by to byli živí lidé. Jediné co mi opravdu vadí a díky tomu nemohu přidat pátou hvězdu je to, že v první polovině Wyatt strašlivě odírá emoce až na samotnou dřeň. Prostě to bylo pro mě až moc okaté a vtíravé. Zrození Planety Opic je i díky svému finálnímu souboji na mostě jedním z nejlepších počinů prozatím v letošním roce. ()

Pajky3

I když bych to chtěl strašně moc strhat, tak musim uznat, že ten film je dobrej. Nikdy jsem neviděl žádnou z planet opic, vždycky mi stačila jen a pouze upoutávka v televizi aby mě to odradilo. Tohle všichni vychvalovali, tak jsem se musel hecnout a kouknout na to taky. Je fakt, že ten film je zajímavej a není tak temnej, jak jsem si ho představoval. Taky potěšil Franco. Přesto se z Planety opic asi nikdy nestane série, bez které bych to prostě nepřežil. ()

Flynn

Kdo čekal megalomanské scény, ten byl asi trochu nespokojen. Já jsem očekával zajímavý příběh, který mi to hezky odvypráví, jak to vlastně bylo. Skvěle vybudovaná atmosféra, výborně udělané opice a příběh, který mě opravdu chytl. Po dlouhé době skutečně povedený kousek a myslím si, že po né zcela povedeném kousku s Wahlberkem se tahle Planeta Opic povedla na výbornou. ()

tormento

Absolútna atmosféricka pecka roku 2011. Podobné pocity som zažíval pri Temnom ritierovi, a to všetko vďaka skvelej hudbe (to by chcelo oscara) a strhujúcom deji. Tiež treba vyzdvihnúť prácu animátorov, opice vypadajú dôverihodné a celkový dojem je takmer dokonalý. ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru