Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

predators

Tvůrci museli nacpat milion let života do dvou hodin a přesto si dovolili plýtvat časem. Vynikající námět, který měl být tahounem celé story, splnil svoji roli tak na 50%. Nemyslím si totiž, že cílem bylo sledovat vinetuovské bratříčkování a dermatologické digitálky. Trochu bych přeházel role, určitě bych nenechal vyčasovat Olivii Wilde a celkově casting stál za starou bačkoru. Takže pro příště "don't waste my time". 65% ()

Slartibarkfast

Zajímavý a docela originální nápad. Příběh o geneticky vyšlechtěných lidech, kteří měli stárnout jen do pětadvaceti a pak už o jejich délce života rozhodovala pouze jejich píle. Vypadali stále stejně, ale čas, který mohli dál žít, si museli odpracovat. Trochu mi to připomnělo Blade Runnera a boj repliků o delší život. V tomto případě bohužel prvotní nápad nebyl nijak vyšperkován a dotažen do úspěšného konce. Přirovnáním k dnešní době mi film jaksi stále více připomínal, jak se mají někteří dobře aniž by vynaložili sebevětší námahu, a jak jsou někteří odíráni až na kost a jsou rádi, že přežili další den na tomhle "spravedlivém" světě. Způsob boje za spravedlnost a lepší podmínky pro slabší a utiskované se v tomto snímku omezuje na prostou zlodějinu a tupý útěk před spravedlností. Čekal jsem od toho daleko víc, když už scénáristé přišli s tak neotřelou myšlenkou. Bohužel zůstalo jen u myšlenky, kterou následně totálně zprasili. Nakonec je to takový průměrný nesmysl, ve kterém mi ta poslední a hlavní myšlenka, jako proč to všechno dělali a čeho tím chtěli docílit, dalece uniká. 50% ()

nascendi

Spoločným znakom pre tri filmy Andrewa Niccola, ktoré som videl, sú sci-fi príbehy z nie príliš vzdialenej budúcnosti a ich originálny námet. K tomu možno priradiť dobré herecké zázemie a podobnosti pomaly končia. Ale zatiaľ čo v Gattace príbeh gradoval, v Truman Show si udržiaval dosiahnutú úroveň, tak vo Vymedzenom čase padal. Všetka munícia sa vystrieľala v prvej časti filmu a čím bližšie k záveru, tým viac bolo cítiť scenáristickú bezradnosť. Veľmi rušivo na mňa pôsobili naivne ľavicové názory a aj celková úroveň dialógov nebola príliš vysoká. Takže je mi ľúto, ale na štyri to v tomto prípade nie je. ()

silentname

"In Time" hodnotím ako film s výborným nápadom a celkom dobrým spracovaním. Nemôžem povedať, že by film nemal určité problémy, no myslím si, že prevyšujú tu pozitíva. V prvom rade nápad tohoto filmu. Je to skvelé. Je to celkom originálne, kreatívne a okrem toho aj celkom desivé. Takže v tomto smere je to výhra. Potom je tu casting filmu. Podľa mňa excelentný. Justin Timberlake ako hlavný hrdina je vynikajúci. Amanda Seyfried funguje výborne. Cillian Murphy ako strážca času je tiež skvelá voľba. Vincent Kartheiser je trošku prekvapivý, ale funguje. A okrem toho je to aj celkom dobre zahraté. Film vyzerá skvele, nechýba mu dobrá akcia, je tu silná dráma a okrem toho ja som našim hrdinom fandil. Nie som zástanca toho, že bohatí by mali byť nesmrteľní. A aby kvôli nim ľudia umierali. Lebo niekto tu chce byť na večnosť. Takže s myšlienkou, že si všetci zaslúžia čas súhlasím. Potom sú tu určité klišé, ktoré mi ale trošku vadia. Keď Timberlake ukazuje otcovu techiku zápasenia Sylvii, vieme, že sa to ešte vo filme objaví. Vieme, že tam vznikne love story. Vieme, že to nakoniec skončí happyendom. Pri závere vieme, že všetko dopadne dobre a bude to obrátená situácia oproti začiatku. Tieto veci mi pripomínajú, že sa pozerám na film. Ale na druhú stranu si hovorím, že to funguje ako veľmi dobre spracovaný film s dobrým nápadom a uvedomujem si, že mať 100 rokov života by určite bolo skvelé. A stálo by to za to mať dostatok času. Nakoniec, nikdy nevieme kedy zomrieme. Ale aj smrť patrí k životu a je to správne, že ho máme všetci vymeraný. Hodnotenie: B+ ()

Zodd

Nepochopím. Timberlake nebude patřit mezi top tier herce, ale nebyl tu špatný. Šílená dystopie je v první polovině vykreslena velmi dobře. Bohužel pak se to utopí ve sračkách (bohužel mezitím film zahrnuje nejpůsobivější scénu) a otevřeném konci. Opravdu to stojí za ten čas? ()

PetrPan

Takhle zabít originální námět ..nádhera, to se jen tak nevidí. Scénárista společně s režisérem asi neměli moc času něco promýšlet, tak spíchli takovou nemastnou "bonnieclydeovku" až s kouzelnou bezradností a bezmyšlenkovitostí. Odpustil bych i absenci alespoň špetky vysvětlení jak k tomu všemu došlo, nejsem puntičkář, odpustil bych i akci -neakci, nejsem puntičkář, odpustil bych i chybějící gradaci, nejsem puntičkář, odpustil bych prostě mnohé, protože nejsem puntičkář, ale když k tomu přičtu ještě pro mě zcela nepochopitelné motivy jednání Cilliana Murphyho alias poldy -správce času, asi 3 minutovou loupež století , tupý jakože otevřený konec, nehezkou ( zcela subjektivně samozřejmě) Amandu Seyfried a hlavně ten promarněný potenciál tak skvělé myšlenky..nemůžu jinak. ()

cukorek

Strážcovia času ako polícia, peniaze ako čas, tak takúto podobizeň prezentoval tento sci-fi, akčný thriller. Príbeh postavený na jednoduchých ľudských vlastnostiach a pomeroch medzi bohatými a chudobnými ľudmi a o heroickom čine zmeniť správanie zbohatlíkov a zlepšiť život chudobných, ktorý ma vcelku oslovil. J.Timberlake tento krát na mňa pôsobil ako keď hodíte niekoho do vody a on nevie plávať napriek tomu vynaloží všetko úsilie a zrazu plave ako plavec, takže ma ozaj prekvapil. Potešil ma aj výkon mladej krásky A. Seyfried, ktorá nemá za sebou ešte bohaté, filmové pôsobenie. Obaja hrdinovia pôsobili dôveryhodne ako keby ozaj sa ich čas chýlil ku koncu a oni bez váhania sa vrhali aj do akčných a života ohrozujúcich situácií.70% ()

nash.

Výborný nápad, několik výborných scén, několik parádních vychytávek a do půlky solidní drajv. Pak to začalo trochu drhnout a zakopávat o tradiční scénáristická klišé a poněkud krkolomný závěr. Problém je, že emocionální vrchol filmu (scéna s matkou) přichází v první půlhodině a pak už se nic tak silného neodehraje. Temné drama se dokonce mění v téměř odlehčenou zábavu o Jánošíkovi, který bohatým bere a chudým dává, a aby u toho nebyl sám, přibere k tomu znuděnou okatou zbohatlickou dcerku. Když se mi podařilo s touto změnou srovnat, docela jsem se bavil a užil si to, přesto se však za titulky táhl pocit nevyužité šance. ()

Arsenal83

Typ sci-fi filmu, ktorý môžem. Žiadne netvory zo Star Wars, ani mutanti na vesmírnych lodiach. Ľudské dielko s jedinečnou myšlienkou, ako by to bolo, ak by sa dalo obchodovať s časom? Mnoho ľudí si neuvedomujú, že nie peniaze, ale práve čas je to najdôležitejšie, čo v živote máme. Sú tu veci, ktoré i nedávajú celkom zmysel: Ak je čas taký drahocenný, prečo chodí Amanada Seyfried všade v 20 centimetrových podpätkoch, hlavne keď vie, že si asi zabehá? Dramaticky je to ale výborne zvládnuté s hereckými výkonmi, ktoré stoja za pozornosť, to platí najmä pre Cilliana Murphyho. Na to, aby som sa super pobavil, mi však nič nechýbalo. ()

Slarque

Andrew Niccol stále umí napsat přiměřeně chytrou sci-fi, kterou pak je radost sledovat. Justin Timberlake předvedl, že The Social Network nebyl žádná náhoda, ale prostě umí hrát. Cillian Murphy je sice jedním z řady herců, který mě nedokázal přesvědčit, že vypadá na 25 let, ale jinak byl skvělý jako obvykle. A nakonec nesmím zapomenout na výbornou hudbu Craiga Armstronga. U mě dobrý. ()

LoLaa

Už dlouho předem jsem se na tento film nemohla dočkat.. Viděla jsem sice všechna možná videa a upoutávky, ale na rozdíl od většiny ostatních filmů, v nich nebylo vše prozrazeno a v kině jsem se ani minutku nenudila.. Jedná se o velmi dobře promyšlený a zajímavě pojatý snímek (a to již od počátečních titulků)... Justin Timberlake i nadále stoupá vysoko v mých očích, Amanda Seyfried se k němu připojuje a mimochodem, to hnědé mikádo ji sluší mnohem víc..:) I 5 hvězdiček mi příjde málo! ()

ainny

Neřekla bych Vyměřený čas, ale ztracený čas... Normální thriller na jehož začátku byl sice dobrý nápad, ale to je asi tak všechno. Filmových lovů na kladné hrdiny jsem viděla už mraky a mnohem, mnohem lepších než bylo tohle. ()

Happens

Timberlake (Aplha dog a Social network) ukazuje schopnosti zde. Filosofická hloubka přesahuje možnosti běžného vnímání světa a sahá až do rodin Rothschildů, Morganů a Rockefellerů, skutečnému pohybu peněz. V posledních letech jsme svědky chudnutí střední třídy a hromadného přesunu peněz k malé hrstky lidí. A? Nezájem, že... Ale když jsou čas najednou peníze a lidi umírají a nemusí, protože prostě času a prostředků je dost pro všechny. Najednou je zarážející, proč někdo má být nesmrtelný na úkor ostatních. Do hodně hlubokých vod se pouští film. No a perfektní akce, o tom bez debat. ()

klerik

70% Veľa ľudí bude strieľať štyri hviezdy hlavne preto, že je to Niccol. Nie je to zlý Niccol, ale ku GATTACE sa nestihol (:-)) priblížiť. Je to lepší film ako ZDROJOVÝ KÓD. Rovnako dobrý film ako VŠEMOCNÝ. Horší film ako SPRÁVCOVIA OSUDU. Napriek tomu príjemné prekvapenie, aj keď miestami nedotiahnuté. Je to len jeden nápad, ktorý ako paralela k dnešnému "finančnému" svetu funguje skvelo, pre celovečerný film by však nezaškodilo trochu viac popracovať na danej téme... Timberlake nesklamal... Amanda Seyfried je prekvapivo sexy... ()

dopitak

Málo sci-fi je vpravdě námětově převratných, ale Vyměřený čas je. Silným námětem se tak řadí k (výběr namátkou) filmům 451° Fahrenheita,Terminátor, Equilibrium, Matrix, Minority Report.... Jenomže neřadí se k nim zpracováním a už vůbec ne rozvětvením námětu do šíře. Nejdokonalejší kreditní kartu světa nevykradete, ale tady lze čas z životních hodin krást snadněji než lusknutím prstů. Pokud někdo denně pracuje, aby zítra mohl žít, asi těžko půjde do kasína, kde bude sázet několik století života do jediné hry (obzvláště pokud ty roky nemá, protože jako dárek dostal "jen" jedno století, ale to scénáristům nevadí), a když už by tak činil, tak jen těžko s pekelným klidem Justina Timberlaka. Zase ta obludná touha dnešních filmařů šokovat za každou cenu, i když za cenu dělání blbců z diváků. Herecky nezpochybnitelné, námětem převratné, detaily ubité. ()

Lenny.M

Hoodně pěkný! Platí se časem, peníze nic neznamenají - úspěšný recept na to, jak docílit, aby si lidé vážili života. Originální, svižné, chytlavé. Nejlepší akční film pro rok 2011! A Amanda? Na to, jak jsem ji neměla ráda, si mě teď získala na plné čáre.. ()

SeBig

Hodně zajímavý (a né klišé) příběh Timberlake bych tam snad ani nepoznal a krásná Amanda Seyfried, kterou jsem si vtomhle filmu oblibil ,Cillian Murphy v jaké jiné roli než v záporné. Bál jsem se jak to dopadne, ale nezklamalo, ()

Chrustyn

O tom, že je Andrew Niccol jedním z nejinteligentnějších režisérů dnešní doby nemám pochyb ale inteligence a nápaditost jeho filmů ještě nutně neznamená to, že jsou skvělé. Vyměřený čas je chytře vymyšlený, výborně zahraný ale chybí mu tempo. Nečekal jsem velkou akci ani okázalou výpravu ale pokud vám film připadá delší než ve skutečnosti je, bude někde chyba a podle mě to je v tom, že Niccol nemá odvahu se odvázat. ()

hammer_head

Hodně zajímavý filmeček, po jehož shlédnutí jsem byl nadšen. Bohužel Vyměřený čas je tím filmem, který při druhém sledování, už není tak zajímavý jako poprvé. Sledování tohoto filmu je stejné jako, když si panic zidealizuje svou první holku, je do ní blbej, chce jí, ale když si po letech podívá na její fotku tak je překvapen, že se mu tohle někdy mohlo líbit. J. Timberlake byl v hlavní roli velmi přijemnej, ale bohužel jeho polovička ho potápěla jak mohla (alespon co se týče sympatičnosti). Na závěr => velmi přijemný thriler, který všem vřele doporučuju, ale jen jenou. ()

Dámské posily...

Dámské posily...