Dvanáctiletá Jana se vrací z nemocnice. Doma pozoruje určité změny a má obavy, že se její rodiče budou rozvádět. Ve skutečnosti ovšem očekávají dalšího potomka... Po předčasně zemřelém Janu Valáškovi dokončoval snímek Karel Kachyňa. (oficiálny text distribútora)

gombarix

(celkem poprávu) pozapomenutá ptákovina o trhlé rodině, kde všichni nosí brýle (samozřejmě nulové; galerie). Celé je to dost sterilní a nudné, přemoudřelá hlavní hrdinka není moc sympatická, a její starší sestra, na níž jedině stálo za to spočinout zrakem, tam nedostala moc prostoru (mělo to být o ní, kruci :P). Od Procházky a takového obsazení by člověk čekal opravdu víc, možná výsledek poškodila nucená výměna na režisérském postu. A možná hodnotím příkřeji jsa otráven tak zmarněnou příležitostí dát na plátně prostor skutečným brýlím. Zde některými obdivované úžasné chytrosti scénáře jsem si každopádně nějak nevšiml. ()

MickeyStuma

Úsměvná komedie o obrýlené rodině Solničkových očima dvanáctileté Jany s projevem typického češství v pražských kulisách a to s ohledem na svou dobu. Možná by se dala očekávat komedie bláznivá, ale není tomu tak. Některé scény hodně připomínají televizní seriál ´Taková normální rodinka´ (1971), jen s poněkud jiným akcentem. Scénka s lístky do kina je snad na celém filmu to nejpovedenější. Tahounem děje je především právě Jana, která si doma všimne něčeho nepatřičného, načež se to rozhodne za pomoci své starší sestry Zuzy za pomocí své fantazie řešit. Z příběhu tkví přirozenost všedních dní, ze kterých tak nějak lehce vyplyne veškerá úsměvnost daného počínání. Příjemný rodinný odpočinkový film vhodný naprosto pro každého. ()

tranquill

To podání pohledem pubescentní neurotičky bylo výborné. Herci také výborní. Ale zpracování mne zase tolik nedostalo, takže ve výsledku taková (ne)normální komedie. ()

rivah

Výborné obsazení, skvělý scenárista a kvalitní režisér filmu nezaručí úspěch, jak se lze zde přesvědčit.(50%). ()

JORDY

Zapomenutá rodinná komedie z konce 60. let, která zapadla do hlubin historie české kinematografie hlavní díky své nevýraznosti a nezábavnosti. Ve snímku poznáváme disfunkční rodinu skrze jejího nejmladšího člena, malou Janu, která proces vyprávění doprovází svými důvtipnými a sarkastickými hláškami, prozrazující charaktery a jednání jednotlivých členů rodinu. První půl hodinu se zdá, že budeme sledovat celkem vtipný a bláznivý příběh založený na dialozích a situační komice v rodině, typu Ecce homo Homolka, každopádně v další části se film z komedie mění na "drama", kdy dcery řeší, zda se jejich rodiče chtějí rozvést. Právě tam za mě film nejvíce padá a diváka ztrácí. /55%/  ()

dogma97

Sympaticky ironická komedie se po 25 minutách mění na nudnou banalitku pro (hloupé) děti. Film se zuby nehty drží bakalářského (navíc notně obehraného) tématu "rodiče se začali chovat jinak - chtějí se rozvádět? - ale ne, jen čekají miminko!". Z původně odhadovaných **** zbyly **. ()

Tiiso

Naše bláznivá rodina patří do pokusů, beznadějně zapadlých do historie a zapomnění. Ani ne tím, že by se málo uváděla v produkci TV stanic, ale svým zpracováním a svým pojednáním. Děj je silně podprůměrný. Prakticky sledujeme osudy rodinky z města, která vyniká tím, že je celá obrýlená. To měl být asi hlavní zdroj zábavy a vtipu. Na mě to jaksi nepůsobilo. Nejlepší co snímek nabídnul, byli doprovodné monology nejmladší dcery, některé jsou opravdu vtipné a zábavné. Jinak zápletka neoplývá kdovíjakou originalitou. Film je vlastně neustálé popisování osudů a zážitků všech členů rodinky. Hlavní motiv snímku není překvapivý ani originální. Ztvárnění nijaké, herecké výkony průměrné. ()

Pitryx

Velmi roztomilá komedie. Sice kecání do děje nesnáším, ale zde je to spíše takové žvatlání. V každém případě je to k pobavení pro celou rodinu. Herci se sice moc nepředvádějí, ono není v čem, ale zato si to film vynahradí v drobných legráckách. ()

ostravak30

Poslední film Jana Valáška, od kterého jsem viděl jen Malou mořskou vílu. Díky obsazení je nakonec filmy o malinko lepší než na co svým scénářem aspiruje. Jednotlivé příběhy jsou sice úsměvné, ale divácký nezájem sám prozrazuje, že by mohly být ještě vtipnější. Film sám aspiruje na podobný styl jako Taková normální rodinka bez studia a dokážu si představit, že při zapojení více druhů příhod a různých prostředí by mohl být zábavnější i na několik dílů či seriál. Jenže o rok později se objevila ještě vtipnější rodina Homolkových. ()

Mr. Movie

Normálně by to bylo za 3*, ale.... Jednak jsem se pobavil a s přihlédnutím k tomu, co je nám předhazováno k pobavení po 44-ti letech... ()

zeromen

Taková normální usměvavá komedie, s krásnou dobovou atmosférou města a všeho kolem. Docela mě tam nesedí Jirásková, zbytek obsazení je vynikající. Jinak docela pěkné město, myslím že to bude Brno nebo Olomouc :-) ()