V thrilleru Obhájce ztvárnil Matthew McConaughey roli Michaela, “Micka”, Hallera, charismatického trestního advokáta v Los Angeles, jehož kanceláří je zadní sedadlo vozu Lincoln Continental. Po tom, co většinu své kariéry strávil obranou drobných kriminálníků, dostane z ničeho nic svůj velký životní případ: obhajobu bohatého playboye z Beverly Hills (Ryan Phillippe), který je obviněn z pokusu vraždy. To, co se ze začátku jeví jako jasný případ s velkým finančním výnosem, se rychle obrátí v děsivý souboj dvou mistrů manipulace a krizi Hallerova svědomí. (oficiálny text distribútora)

javak810i

Skvělé drama o tom, co všechno se může stát, když zaženete do kouta toho nesprávného obhájce. Matthew McConaughey zde předvedl výborný výkon a každý jeho čin mu nejen věříte, ale vidíte to i na jeho tváři. Samozřejmě pořádné drama se neobejde bez patřičného scénáře. Ten se zde opírá o solidní knižní předlohu Michaela Connellyho a společně s dobře zmáknutou režií tvoří napínavý a chytrý (avšak nepřechytračený) snímek. Dávám slabších 5* ()

O.Peta

Spisovatele Michaela Connelyho mám rád, má pěkné, čtivé knížky, proto jsem očekávál hodně a rozhodně nejsem zklamán. Takovéto poctivé filmy budu vždy podporovat. Už se dnes netočí moc kvalitních detektivek, a natož pak z prostředí soudu. Proto dávám plný počet, i když normálně bych zůstal na 4 hvězdách podobně jako třeba u: Okamžik zlomu, Vyvolávač deště. ()

GodComplex

Kamera se sklem produkujicim pekne obrazky vcetne velmi jemneho bokeh a hlavne tradicne povedena hudba Cliffa Martineze. Tim pozitiva konci. Na druhe strane velmi spatny Matthew McConaughey, ktery se tvari a mluvi jako naprosty hovado v nesympatickem pravnickem prostredi a levny scenar, ktery by mozna vystacil na prumerny dil kriminalky Los Angeles, ale ne na regulerni film. "Man, you've got more balls than a Chinese ping pong tournament." 3/10 ()

Laxik

Film, který zrestartoval kariéru Matthewa McConaugheyho tím, že ho vrátil do soudní síně a k obhájcovskému řemeslu, je více než zdařilý. V mnoha ohledech připomíná Pollackovu Firmu. V něčem ji převyšuje, v něčem za ní zaostává. Rozhodně si ale jde svou vlastní cestou a ta podobnost je spíš v myšlence, než v ději. Herecky na výši, plné nápadů a rozhodně ne černobílé. Navíc si film na nic nehraje, a to je od něj velmi sympatické, i když kvůli tomu zároveň díru do světa neudělá. ()

zipper111

Pecka! Matthew od Času zabíjet herecky vyspěl, jeho právnický projev a styl je mnohem lepší, uvěřitelnější a sušší. Jasně, předtím byl jako nováček, teď je ale ostřílený do sebezahleděný právník, co si nebere servítky. Sekundujemu výborný W.H. Macy, kterej má máňu a neskutečnou ránu, krásná a rozhodně né ještě vyčpělá Marisa Tomei a další řada dobrých herců. A ono to fakt funguje, i když příběh, zápletka a konec se dá uhodnout už po 20-ti minutách filmu... jenže momenty, kdy se režisér snaží přesvědčit o nevině hlavního "padoucha" tak přesvědčivě, že i mě docela překvapilo, když na něj Mat najednou vytáhne špínu... spousta dějových, neuměle vystavěných zvrátů, paráda. Prostě u tohoto filmu se mi hrozně líbil ten způsob, jak se vše odvijí, jak si režisér hraje s divákem, tu mu předloží důkaz, hned mu zase sype protiargumentaci a takhle svižně až do konce (vlastně konců je tu po stylu LOTRa víc) a je to neskutečnej marast. No zvažuju plnou palbu, protože se mnou si ten film pohrál docela slušně, a to se mi jen tak nestává. Pro mě zatím překvapení roku.5* Sedlo... ()

Freemind

Mé pocity z filmu nejlépe vystihuje hodnocení uživatele Prorok14 "Nenudil som sa". Hezky se na to dívá, ale tak nějak to prošumí a po závěrečných titulcích brzy zapadne do beztvaré masy filmů s etiketou "o čem to vlastně bylo?". ()

vorheese

Ani jsem nevěděl čemu se mám divit víc. Poctivý a chytrý thriller v roce 2011? Výborně hrající McConaughey? No ale v obou případech jsem se divil moc rád. ()

kaylin

Matthew McConaughey zrovna není herec, kterého bych příliš obdivoval, ale v poslední době se zdá, že bude mít štěstí na role, které ukážou, co v něm skutečně je. "Obhájce" je rozhodně jedním z těch filmů, které nám ukazují, že není jenom z těch, kteří jsou ve filmech proto, aby ukázali propracovanou muskulaturu. I když je pravda, že jí prostě má. "Obhájce" je ukázkou toho, že tenhle člověk umí hrát. Je to více méně one man show, i když i Ryan Phillippe si ve své klasické póze hajzlíka, co má za sebou pěknou hromadu prachů vede docela dobře. Snad je to tím, že nemá tolik prostoru. Matthew McConaughey je ale uvěřitelný jako drsný právník, člověk, který si zajistí důkazy, jež potřebuje, ale i jako obyčejný člověk. Nemluvě pak o tom, že jako stratég je jeho postava výborná. Jak byste si vy odpověděli na tuhle otázku: "Co mám dělat, když vím, že je můj klient vrah?" Mick Haller si odpověděl po svém a přesto, že nás nejvíce zaujme soudní přelíčení, které je natočeno a zahráno dobře, to hlavní se děje mimo soudní síň. Už dlouho jsem nezažil takhle zajímavě propojenou kriminálku s právním dramatem, kde policisté nehrají prim, ale hlavní je právě postava právníka. Jako celek to na mě působilo dobře, ale závěr už je tak nějak klasicky zahrán do autu a končí možná až zbytečně moc pozitivně. Jinak ale nemusím moc vytýkat, film je rozhodně nadprůměr, i když ne veliký, dá se snadno skousnout i přes svou celkem dlouhou stopáž, a navíc si odnesete dobrý pocit z toho, že ne každý právník na Hallerově úrovni je hajzl. To sice nejspíš není pravda, ale nevadí. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/08/warrior-x-ms-1-sibir-5x-rychle-zbesile.html ()

Maq

V dnešní době aby takový film špendlíčkem pohledal! Žádné prolínání reality s fantaz(magor)ií. Žádné cool figurky. Žádné efektní krváky. Žádný pikantní sex. Žádné žvanící a pózující herecké hvězdy. Nic se neošidilo, je to „jen“ inteligentní detektivní příběh a bezchybná filmařina. --- Poděkování za tip patří PedroPo, který napsal, že je to chytrý film; a opravdu chytrý je. ()

René.girl

Ač nejsem velký fanoušek MatthewaMcConaughey, tak v tomhle filmu prostě září. Film samotný patří do kategorie těch povedených. Jediné, co mě mrzelo bylo, že ke konci se předtím strhující tempo filmu stalo tempem poněkud pomalým a táhlým a už ne tak přesvědčivým. 80% ()

italka63

Skvělá kriminálka, ne akční,ale právnická, s výbornou zápletkou a ještě lepším Matthewem McConaugheyem, kterému pomalu, ale jistě čím dál víc přicházím na chuť. Otázka úplně mimo - kdy už mu konečně někdo řekne, že ty ulízaný vlasy z čela mu vůbec,ale vážně vůbec nesluší?:-) ()

Rakosnicek77

Jsem naprosto spokojený a vlastně mě udivuje, že jsem na tento film nekápnul mnohem dřív, jelikož jde o opravdu velice zdařilou kriminálku u které jsem se nenudil ani vteřinu. Proto můžu její sledování každému vřele doporučit! ()

MATADOR

Inteligentních a bezefektových dramat v poslední době zkrátka moc není. O to více jsem se dokázal zažrat do The Lincoln Lawyer, s jehož pomocí utekly dvě hodinky jako po másle. Popravdě jsem očekával skutečného bastarda, který s radostí obhajuje ty nejproradnější hajzly. Skutečnost je však trošku někde jinde a byl jsem rád, že jsem se spletl! Má to spád, vtip, akci a v současné době ve svém žánru nemá moc konkurence. ()

Herr_Flick

Bez spoilerů asi jen těžko hodnotit obsah, takže jen velmi obecně. Inteligentní, plné zvratů a napínavé až do konce. Exceluje nejen Matthew McConaughey, ale i celá řada dalších, především Laurence Mason v roli šoféra je bezkonkurenční. Od úvodního intra až k titulkům prostě skvělá podívaná - 90%. Všechno pak umocňuje ještě lepší hudba!!! ()

Derek

prijemne old schoolovsky pravnicky thriller, ktory skorej vyzera ako pilot pre nejaky serial nez plnohodnotny film. herci slusny, kamera iritujuca a pribeh by potreboval nejaky sokujuci zvrat aby vas odrovnal (nieco ako primal fear), lebo takto dokazete vinnika a jeho napalenie odhalit behom desiatich sekund. ()

kovi55

Škoda, že se film neodehrává v takovém tempu jako jeho trailer. První třetina docela jde. Film má ráz i zajímavou rozvíjející se pointu. Ve druhé jsem se už začínal nudit. Děj se zadrhává a vše se točí o režisérově neschopnosti vytvořit scény takové, aby šli pochopit na první shlednutí. Nemluvě o tom, že film chrlí jednou jméno za druhým, které si musíte pamatovat, jinak přijdete o dějovou linii a budete nuceni (stejně jako já) přemýšlet, o kterého člověka se to vlastně jedná. Poslední třetina filmu je nejméně povedená. Čekal jsem, že pointa vygraduje celý film, ale pan režisér s ní naložil takovým způsobem, že se vlastně vytratila a absolutně zkazila celý dojem z filmu. 60% ()

FilmFan24

"Na čí straně vlastně stojíš?" Pro mnohé je to dilema, mnohým je to šuma fuk a mají klidné spaní. Stejně jako advokát Mick Haller. Na každého ale jednou dojde...Případ údajně zmlácené prostitutky bohatým mladíkem se zdá jasným příkladem klientovy neviny. Ale vše je nakonec jinak. Vychcaný namachrovaný právník Matthew McConaughey versus anděl s ďáblem v těle Ryan Phillippe. Ne to není nějaký reklamní slogan. Přesně tahle formulace mě napadla během sledování nadprůměrné kriminálky ze soudního prostředí, kde tito dva hollywoodští krasavci ztvárnili hlavní role. "Obhájce" je typově přesně obsazený thriller z prostředí, které já osobně ve filmu mám velmi rád. Jsem velice natěšený si přečíst Connellyho knižní předlohu. ()

01.01.2012

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

11.08.2011

Tím vás nechceme nabádat, abyste si dobrými kritikami provázený právnický thriller The Lincoln Lawyer – Obhájce opatřili na DVD či BR (v zahraničí už jsou dávno na trhu) a vytrestali tak váhavé… (viac)

McConaughey léčí AIDS drogami

McConaughey léčí AIDS drogami

11.03.2011

Na nějakou dobu si dal pohov od rolí hezounů v romantických komediích, takže jej uvidíme v právnickém dramatu The Lincoln Lawyer a pak možná i v jeho vysněném projektu nazvaném The Dallas Buyers Club… (viac)

01.01.2011