V thrilleru Obhájce ztvárnil Matthew McConaughey roli Michaela, “Micka”, Hallera, charismatického trestního advokáta v Los Angeles, jehož kanceláří je zadní sedadlo vozu Lincoln Continental. Po tom, co většinu své kariéry strávil obranou drobných kriminálníků, dostane z ničeho nic svůj velký životní případ: obhajobu bohatého playboye z Beverly Hills (Ryan Phillippe), který je obviněn z pokusu vraždy. To, co se ze začátku jeví jako jasný případ s velkým finančním výnosem, se rychle obrátí v děsivý souboj dvou mistrů manipulace a krizi Hallerova svědomí. (oficiálny text distribútora)

koog

Jednoznačně jeden z nejvíce sexy filmů, jaké jsem kdy viděla :) Matthew konečně jak ho neznáme a to mu velmi, velmi svědčí! ()

Pecival

Solidní soudní drama, kterému by slušel trošku vyhrocenější konec. Přestože se odehraje pár zvratů, karty se vyloží relativně brzo a zbytek je už taková předvídatelná klasika. Herci jsou fajn, McConaugheyho nemám moc rád, ale tady se mi docela líbil, Phillippe by mohl být trochu větší psycho a Marisa se mi líbí vždy, přestože se mi zdála její postava docela zbytečná. ()

shabazza

Naprosto luxusní právnické drama. Užil jsem si všechny mé oblíbené věci ... klaďasi, záporáci, právnické kličky, podrazy na n-tou, zrada za každým rohem a krásná pointa na konci. Nevím proč, ale dostal jsem chuť si přečíst předlohu ... většinou bývají mnohem lepší než film ... a právě teď bych si to rád potvrdil :-) Jo a taky jdu kouknout Coppolovi na Rainmakera :-) ()

Specs

Hláška: Mick Haller: - "Víš, co vždycky říkal můj táta o nevinnejch klientech?" Frank Levin: (sarkasticky) - "Ne, to jsem v životě neslyšel." Maggie McPherson: - "Není horší klient než nevinnej člověk." Mick Haller: - "Přesně tak. Protože když to poděláš a on jde do vězení... nikdy už sám se sebou nevydržíš. Takže musíš bojovat o jedinej verdikt. Nevinný." ()

BuryGol

Příběh o špičkovym advokátovi, co obhajuje jedině hajzly a pomáhá jim zpátky na svobodu. To se mu ale zvrtne když na něj jeden ultrabohatej mazánek ušije boudu. A teď babo raď, co? Následně na povrch vyplouvá pravda z minulosti a nebojáckenj právník se začíná pomalu měnit v lidskou bytost. Tenhe film mě ujistil v tom, že zbohatlíky nikdy rád mít nebudu, stejně jako Matthewův texaskej akcent. To jeho šišlání mi trhalo uši, ale jinak je to kvalitní film, pokud vás aspoň torchu zajímá právo. ()

tommmy89

Zo začiatku dosť nuda, kým sa film dostal do jadra tej veľkej zápletky. Nič mimoriadne z mojho pohľadu, ale od druhej polovice ma film zaujal a dal sa pozreť :-) A pozeral som ho prakticky kvôli Matthew McConaugheymu. Celkom dobrý herec a sako na mieru mu sedí vo filmoch :-) 3* ()

Aqualung

Je úsměvné číst na SPZ auta obhájce NT GUILTY.Docela banální příběh z právnického prostředí je pěkně vygradovaný. Etika a právo, spravedlnost a právo.Není to jedno a totéž.Tady je to silně cítit.Ale happy end po americku.....Dobrý film na dnešní, tedy sobotní večer. ()

Hollohlaway

Na jednu stranu musím přiznat, že film nasadí slušné tempo hned od začátku, a udržuje si ho celou dobu, takže se nenudíte a pořád se něco děje. Na druhou stranu jsem byl zklamán, že nedojde k výraznějšímu gradování děje, nějaké překvapení, zvrat...vše je víceméně předvídatelné. Konec byl vysloveně čitelný a tak nějak vyšuměl...to mě zklamalo. Ale bavil jsem se dobře, ne že ne. ()

jefff

Docela pěkný, napínavý film, i když jsem čekal ještě větší pecku. Každopádně zajímavý případ a zajímavá ústřední postava Hallera. ()

venca163

Takovej hezounek, no holky jsou z něho určitě permanentně vlhký. Mně přijde celkem v pohodě a ten film tak nějak utáhnul, i když pořád necestoval raketou aspoň do čtvrtý dimenze. Příběh neni sice nijak wow-chytrej, ale aspoň to neni uondaný a má to celkem dobrou negerskou hudbu. (75%) ()

ZkuKol

Mám MM docela rád a poslední dobou mi bylo docela líto, v jakých filmech ho vidím. Brad Furman mu dal šanci zahrát si v něčem, kde nebalí Kate Hudson, nesvléká si každých 5 minut košili a nekončí to svatbou. Connellyho knížka je populární a zjevně vaří ze stejného kotlíku jako Grisham. Scénář je přehledný, žádné mistrovské dílo, ale poctivá žánrovka. Kamera od Ettlina příjemně buduje špinavý svět dnešního L.A. (Ettlin je expert poslední doby na agresivní ruční kameru) a dává si záležet na tom, aby z vás tekl stejně špinavý pot, jako ze všech zúčastněných. Herecká sestava dává napovědět, že předloha je široce ceněná a tak se nedočkáte postavy, jenž by vás zklamala. Těch ksichtů mohlo být klidně méně (např. postava Franka mohla být obsazena někým neznámnějším), protože když je každá role s visačkou na jméno, trochu to ruší. Soudní drama frajerského obhájce Micka, jenž se opět ujistí, že nejhorší klienti jsou ti nevinní... 70% ()

Lukoboss

Hodně povedenej film ze soudního prostředí, jakej už na trhu dlouho nebyl. Zažijete pořádný soudní tahanice a slovní přestřelky, taky pořádný drama a občas i nějakou tu malou srandu. Dobře se na to dívalo a člověk se nenudil ani chvilku. Nezbývá, než říct, že to vřele doporučuju. ()

LexBarker

Knihy Michaela Connellyho mám hodně rád,dalo by se říct,že co zde vyšlo,to jsem přečetl.Proto jsem se také těšil,ale zárověň trochu obával,co filmaři s jeho Lincoln Lawyer provedou.A musím napsat,že jsem byl příjemně překvapen.Matthew hraje v pohodě,film má spád a příběh na žádných místech nešustí papírem.Určitě jedna z podařených knižních adaptací. ()

LuciusWlk

Musím se přiznat, že jsem už dlouho neviděl tak skvělý snímek s prostředí americké justice. V poslední době. Film má šťávu, šmrnc, spád, skvělé obsazení, vynikající hudební podkres. Tedy, se superlativy se to nemá přehánět, ale tady jsem si smlsnul. Od filmu vesměs očekávám, že mě chytne v prvních minutách a vyplivne sežvejkaneho pár minut po závěrečných titulcích. Tak přesně toto se sice nestalo, ale spokojeny jsem víc než dost. Dobrá práce je třeba ocenit!!! Samozřejmě se co nejdříve vrhnu na knihu. ()

Germanotta

Tak tento film mal asi najlepší koniec aký som doposial videla. Veľmi ma potešilo, že to nebolo celé iba o kriminalite alebo o dráme, malo to ten správne neslušný šmrnc. I keď trošku sa mi zdalo, že niektoré veci tam nikto nebral vážne. Smrť vyšetrovatela Micka takmer vôbec nezasiahla a nevravím už o tom keď matka kriminálnika prišla za Mickom domov a strelila ho, Mick bol na druhý deň v pohode. Trošku tomu možno chýbala tá serióznosť. Ale ten koniec bol jednoducho parádny. ()

Sdoom

Příjemné překvapení! McConaughey v první roli, ve které není úplně sterilní, a dokonce hraje! Inteligentní scénář, žádné zbytečné WTF momenty, prostě fakt povedený film. Akorát ten Phillippe není vážně dobrý herec... ()

OughJay

Ženský, vraždy a Lincoln, aneb jak může bejt právničina cool... Od začátku perfektně budovanej a komplikující se děj, kde nejsou zapotřebí žádný forenzní metody ani nadpozemská technika, strčí do kapsy kdejakou kriminálku. Vážně jsem po zhlídnutí Lincoln Lawyera zatoužil stát se právníkem. McConaughey byl v týhle roli naprosto ikonickej a všechny postavy uvěřitelný. Z filmu s parádnim plakátem se stalo jedno z největších překvapení roku 2011, který vybočuje z mainstreemu a jede si to svoje. O hudbu se navíc stejně jako v Drive postaral Cliff Martinez, kterej má tak na pažbě už druhej hodně výraznej zářez. K dokonalosti tomu chyběly možná nějaký silnější momenty, který by mě emocionálně poslaly do kolen, ale i tak jde o jeden z nejlepších filmů ze soudních síní, co jsem viděl... ()

kenkaku

Obecné veselí okolo filmu a vysoký "rejting" mě tak trochu překvapuje. Ano, zápletka super a film má i myšlenku. To co je vidět na obrazovce nenudí, což je taky fajn... Co ale nějak nedokážu pobrat je ten utípnutý konec. Řeknu to asi takhle. Zamáčknout o popelník se dá kde jaké spařené seno srolované do tvaru cigarety, ale doutník z kvalitního tabáku se o popelník netípe. Ten se po dokouření musí nechat uhasnout jinak díky nahromaděné vlhkosti začne strašně smrdět a celý zážitek z kvalitního pokouřeníčka je v háji. A přesně to udělali s Obhájcem. Tím koncem ho degradovali o cca dva levely dolů (jo a mimochodem to že ve finále odkráčel po tom co odbachnul tu rašpli neregistrovanou pistolí, by mu vážně v seriozním filmu, kde se hraje na právnické kličky projít nemělo). ()

sedm.1

Hodně slušná podívaná, která mě tedy vůbec nenudila, a v podstatě mohu i konstatovat, že se mi Obhájce ve výsledku nakonec i líbil, nicméně těch výčitek mám k němu ale tolik, že vyšší než průměrné hodnocení prostě dát nemohu. Co tedy ovšem určitě kritizovat nemohu, je velice slušné obsazení, samozřejmě v čele s charismatickým McConaugheym, a po celou dobu fungující napětí, které se zde tvůrcům podařilo navodit velice často a navíc v kvalitním provedení a spokojen jsem mohl být i se spádem, kdy se tu těch hluchých míst vyskytuje vážně minimum. Co mi ale vážně nesedlo, byla celkově slabší zápletka, což se projevilo především v minimu nečekaných zvratů a překvapení, hodně mi tu chyběla gradace s blížícím se finále, kdy jsem prostě postrádal nějaké zintenzivnění nátlaku jak na hlavního hrdinu, tak na závěrečnou pointu, ve spojitosti s McConaugheyho postavou si mohli tvůrci pak i více pohrát se přeměnou jeho osobnosti, neboť tím vším jeho hrdina prošel na můj vkus až moc elegantně a bez nějaké větší, ať už psychické, tak fyzické újmy, příliš jsem tu pak nezaznamenal ani nějakou výraznější a působivější atmosféru, třeba trochu syrovějšího koření by Obhájce také jistě hodně zpestřilo a nakonec i závěrečná pointa nebyla jednak vůbec zajímavá a jednak mi přišla dost tuctová a nenápaditá. Jako celek ale Obhájce kupodivu přes všechny ty mé výtky kupodivu funguje stejně dost spolehlivě, takže prostě nijak výrazný, ovšem přesto zábavný krimi thriller, nicméně s mnoha plusy, ale i mínusy. ()

01.01.2012

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

11.08.2011

Tím vás nechceme nabádat, abyste si dobrými kritikami provázený právnický thriller The Lincoln Lawyer – Obhájce opatřili na DVD či BR (v zahraničí už jsou dávno na trhu) a vytrestali tak váhavé… (viac)

McConaughey léčí AIDS drogami

McConaughey léčí AIDS drogami

11.03.2011

Na nějakou dobu si dal pohov od rolí hezounů v romantických komediích, takže jej uvidíme v právnickém dramatu The Lincoln Lawyer a pak možná i v jeho vysněném projektu nazvaném The Dallas Buyers Club… (viac)

01.01.2011