Policajný dôstojník Amadeus trpí silným odporom k hudbe. Ako jediný spomedzi svojich príbuzných nedisponuje hudobným sluchom, vďaka čomu bol odjakživa čiernou ovcou rodiny. Keď sa dostáva na stopu skupiny hudobníkov, ktorá sa rozhodla verejný priestor ovládnuť sériou akustických útokov, je preňho prekazenie plánovaného zločinu otázkou cti. Podarí sa mu zabrániť vojne vedenej pomocou hudobných kompozícií, alebo sa stane jej obeťou? (4 živly)

cocrHeLL

Naprosto strhující!!! ... Jak rytmická část, tak i vyprávěcí a příběhová. Upadající tempo mi výrazně nevadilo, bo vždy dojem přetrvával z předchozích scén a následně to další vynahradila. Já jsem tak kurva nadšenej z této originální šílenosti. Putuje ihned do mojí TOPky hehehe... ()

Blacks

Opravdu nekonvenční snímek o hudbě. Celou dobu jsem měl pocit, jako by šlo vše mimo mě, ale na konci jsme měl tu správnou, zdánlivě bezdůvodnou dobrou náladu a taky jsem zalitoval, že jsem nikdy nehrál na žádný hudební nástroj. ()

Kaferano

Základem a stěžejní linkou filmu jsou akustické útoky, které jsou vtipné i originální. Dvě hvězdy za zvukovou i vizuální podívanou. Vzhledem k tomu, že mi všichni muzikanti také lezli na nervy, jsem měla jasné komu fandím. Policajt, který nenáviděl hudbu byl můj favorit a pro mě důvod k další hvězdičce. Škoda, že romantická a kriminální linie byla jen výplní a nedošlo ani k žádné katarzi, která byla v očekávání. Ale i tak film držel pohromadě a pobavil netuctovým způsobem. ()

Monoxid

Jednoznačně nejlepší zážitek z celého karlovarského festivalu! Naprosté šílenství záhadným způsobem poskládané tak, že nejen dává smysl (v jistém smyslu) a je koukatelné, ale dokonce je i originální, zábavné, romantické a dobrodružné. A to ho prej málem nestihli zařadit. Jaká by to byla škoda! ()

anli

Kriminální komedie,která k nám dorazila ze Švédska(kolik severských filmů k nám ročně dorazí?),je vskutku velmi originální a zaručeně pobaví,i když nějaké ale se najde.Skupina hudebníků,která se snaží kdekoliv a kdykoliv na sebe upozornit zvláštními výstupi a hlavně hraním na cokoliv si člověk(a divák)vzpomene.Stávají se tak vlastně hudebními teroristy,které začne pronásledovat ruka zákona....Opravdu zajímavé a nevšední.První polovina filmu je opravdu jedna vtipná scéna za druhou,vše plné originálních nápadů a gagů.Zpracování-kamera,zvuk,hudba-je na velmi vysoké úrovni a opravdu nemá chybu.Režiséři nám ukazují,jak většina lidí propadne stereotypu a taky,že si moc nevšímáme toho,co se kolem nás děje.Tahle parta si naší pozornost zaslouží a chvílemi jsem nevěděl,jestli fandím hudebníkům,nebo policajtovi.Všichni jsou opravdová"mňamka".Druhá půlka filmu zvolní tempo,místy poměrně značně(až chvílemi nudí),jakoby tvůrci nevěděli kudy kam a jakoby všechny nápady už vyčerpali.Taky se objeví několik nelogičností a nevysvětleností(motiv"hluchoty")a trochu pocit,že střihač měl více střihat.Celkově ale působí film neotřele,originálně a vtipně(scéna na operačním sále nemá chybu) a skutečně má chvílemi člověk chuť válet se smíchy.U mě krásně zvučných 75% a koukám,koukám,na co bych si zabouchal. ()

rowdys

Hudobný terorizmus som si doteraz spájal s MTV nation, no evidentne som si pojem zle zaradil. Opäť raz moderné umenie a škandinávska originalita prekvapili. Zdanlivo na celovečernú minutáž neroztiahnuteľnému kraťasu sa podarilo vtlačiť zaujímavú myšlienku a hoci to v druhej tretine vyzerá, že bubnovej anarchii dochádzajú nápady, finálna poetika vyvedie z omylu. Hudba je totiž všade a vo všetkom. ()

geklon

Hlukový teroristé ve složení šesti bubeníků, se rozhodnou udělat něco velkého v boji proti městu, ktré je ničí svou hudbou. V tomto jejich konání se jím snaží zabránit podivínský detektiv, ketrý nesnáší jakokýkoliv náznak hudby. I zastydlí Švédi dělají bláznivé komedie....Však trošku svérázně, ale dělají. Člověk se u nich moc nezasměně ani si nepřijde trapně, za to často žasne, čím se ti seveřani baví. Námět a nápad je super. Jeho samotné provedení je poněkud netradiční, tak jak je u SWÉDIŠ CRAZY KOMEDY dobrý zvukem, ééé zvykem. ()

asirtes

Hlboko sa skláňam pred touto recesiou a pred všetkými jej finesami aj tvoriteľmi. Vskutku geniálna kravina! Možno jedna z najsilnejších hudobných komédií vóbec. ()

dANo

Je mi jasné, že film vznikol na základe krátkeho filmu Hudba pre jeden byt a šesť bubeníkov z roku 2001, kde táto istá skupina ľudí v 4 častiach "ozvučí" jeden byt. V tomto prípade sa pokusia ozvučiť celé mesto, takisto v 4 častiach a je k tomu celému nejako "prilepený" aj príbeh. A ten príbeh je asi najväčšou slabinou tohoto ináč skvelého filmu. Úvod a tie vystúpenia sú jednoducho geniálne, ale predsalen tomu chýbal zaujímavejší scenár. U mňa je to takých 4 a 1/2 *. ()

Master19

První polovina filmu je opravdu úžasná a dostává diváka do euforie a nadšeného očekávání, jak tohle dopadne. A přichází druhá půlka, která přešlapuje na místě a následně naráží do zdí, které si v té první postavila. Dávám jednu hvězdičku za haldu nápadů, jednu za skvělou první půli a jednu za Bengta Nilssona, takového švédského Kevina Spacey. :-) ()

ghatos

Hudební teroristé mají originální nápady. Příjemně nenásilné a celkem povznášející. 64%. Výborný komentář: Toj ()

blackJag

Nic velkého, nic, co by nemohlo vzniknout i u nás, přesto to má originalitu a zpracování, na které se naši filmaři (opravdu z drtivé většiny) nedostanou. Když se podívám, kolik filmů z poslední doby se mi od seveřanů líbilo a kolik se mi jich líbilo od nás nebo Slováků (většinou ty nepodarky ani nemám sílu sledovat), tak je ten poměr nechutně nevyvážený. II Scénář: Jim Birmant, Ola Simonsson, Johannes Stjärne Nilsson. 80% ()

mirec88

Tak tento film sa mi vryje do pamäte na veľmi dlho. Originálnejší film som nevidel už roky. Tie nápady ako vytvoriť hudbu nemajú chybu. Taktiež dejová línia je výborná, obsadenie Amadea (výborne zvolené meno), ktorý nenávidí hudbu a čo je pre mňa hlavné - vynikajúca hudba. K tomu si pridajte krásnu hlavnú myšlienku a vtip od bicích v dodávke až po elektrinu podľa hudby. Kto videl pochopí. Dávam tomuto snímku 100 % a hrdo si ho pridávam do topky. V takej eufórii ako po tomto filme som bol naposledy po Avatarovi. ()

Autogram

Naozaj VEĽMI netradičný film. Hudba ako zbraň, zriedkavé hudobné nástroje ako voda, bager, buldozér a detektív s netradičnou poruchou, hudbo-hluchotou. Napriek snahe o objavnosť je to celé neuveriteľné, absurdné a vo výsledku nezaujímavé. Za počutie stoja všetky ruchy a hluky, ktoré divák/poslucháč dostáva počas filmu do uší, odporúčam použiť sluchátka pre dokonalé zachytenie. -- „A nepodlieha to registrácii? Nemá to sériové číslo?“ „??? Je to metronóm.“ ()

Composter

Tomuto vskutku nadčasovému a zároveň zábavně cool kousku se povedlo něco, o čem si jiné filmy mohou jen zdát. Donutit lidi k mírnému zamyšlení nad jejich vnímáním světa, vyvést ze zaběhnutých kolejí každodenního života a přitom nebýt trapný, naivní a zbytečně vysvětlující (nebo třeba protivně esoterický, jako Fontána :)). Originální nápad města, jako hudebního nástroje zde funguje bezezbytku dobře. Hudební teroristi, stejně jako polda, který jim je v patách, jsou naprosto k sežrání, a to nemluvím o dokonalém soundtracku doplněném o dokonalou vizualizaci, jíž jsou právě kousky hlavních hrdinů (orchestr na operačním sále neměl chybu). Pobavil jsem se náramně a dokonce ani samotný konec filmu nezkazil nic z toho, co se tvůrcům povedlo vytvořit (pointy jsou poslední dobou opravdové killery téměř každého filmu, jenž má nějaký děj). ()

Wlck

Je to úžasný film, kde mám strašné nutkání dát plné hodnocení za VŠECHNY hudební kousky, bohužel mi vadí nelogičnost a hlavně konec, který, řekl bych, zcela zničil to, co se celou dobu budovalo, pomocí, nebojím se říct, zatraceného cliché. ()