Policajný dôstojník Amadeus trpí silným odporom k hudbe. Ako jediný spomedzi svojich príbuzných nedisponuje hudobným sluchom, vďaka čomu bol odjakživa čiernou ovcou rodiny. Keď sa dostáva na stopu skupiny hudobníkov, ktorá sa rozhodla verejný priestor ovládnuť sériou akustických útokov, je preňho prekazenie plánovaného zločinu otázkou cti. Podarí sa mu zabrániť vojne vedenej pomocou hudobných kompozícií, alebo sa stane jej obeťou? (4 živly)

Alvin

Švédové naložili pod kotel a první půlka filmu je nářez - originální, svižné, vtipné! Pak to začne ztrácet dech, ale i tak je pořád zábava sledovat hudební gangstery v akci. Neokoukané ksichty a ta jejich příšerná řeč jsou dalším bonusem tohohle neotřelého filmu. Jak to nemám ve zvyku, tak jsem si v tomhle případě některé hudební pasáže musel dál opakovaně (sluchátka doporučeny) a je to prostě high five! ()

anillvap

Vynikající podívaná. Byla jsem uchvácená tou nápaditostí... Moje favorizovaná scéna je ta z nemocnice, která je i v traileru. Tu považuji za geniální. I když se přiznám, že ne úplně chápu celkovou myšlenku, moc se mi ten koncept líbil, snad i díky mé náklonosti ke švédské kultuře. Není to však film, který by byl postavený na pevných logických základech. To od něj rozhodně nečekejte, navíc - jak už u Švédů bývá typické - se ani neobtěžuje s vysvětlením všech věcí, se kterými se ve filmu setkáte. Proto si z mého pohledu film nezaslouží plné hodnocení, ale jinak jsem byla divácky velmi spokojená. ()

jiziczek

Výborný nápad, skvěle jsem se bavil. I když oproti původnímu krátkometrážnímu Music for One Apartment and Six Drummers to chvilkama ztrácí šťávu, je to pořád lepší než leckteré jiné "hudební" filmy. ()

wCholito

Film na který jsem se těšil ale trailer mě nadchl víc než samotný film. musím uznat že výběr scén je zajímaví velice a nápady na co všechno se dá hrát jsou rozmanité ale čekal jsem víc humoru a ten se mi nedostal. Pár záchvěvů tam bylo protože scéna v nemocnici je úžasná tam jsem se nasmál, ale jinak moje nadšení končí jednou se podívat ano je to nápaditý ale víckrát to vidět nepotřebuji. ()

nudlis

Jak už komentoval někdo přede mnou: první půle dobrá (ale pro mě JEN dobrá = 2apůl z 5), druhá půle nuda až taková, že jsem na chvíli usnul. Ale to bylo asi spíš vedrem a nevyspáním, tak špatnej film to zase nebyl. A nebo možná jo. Výsledkem jsou ode mě 2 hvězdy. ()

dr.Hyena

Opět kvalitní a nápaditý severský film! Streetart? A co takhle akustický street art? Skupina hudebních teroristů se snaží proměnit během několika útoků celé město v hudební nástroj.Po jejich stopě jde detektiv, který nadevše miluje ticho. Originální a lehce absurdní komedie potěší nejen fanoušky bubenických kouzelníků STOMP! ()

JimWalker007

Skvelý námet, originálne nápady - to všetko stálo tvorcov asi veľa energie... takťže druhá polovica filmu bola taká rozbitá a zle polepená váza. Mali sa na tým scénárom sadnúť, niečo popiť, pojesť, prežuť a prepracovať. A potom to dať prečítať niekomu skúsenému a nezaujatému. ()

Aely

Rozpacity pocity pocas celyho filmu.Napad totiz dobry,ale spracovani ne.Hercum se meli vic venovat, a ten hl.hrdina mi tam vubec nesedel.... ()

clemetine

Počas prvej polovice filmu som bola presvedčená že si zaslúži 5*...Nápaditosť, originalita a najmä to že sa to veľmi dobre pozeralo/počúvalo z toho v mojej hlave okamžite urobili úžasný film...Ale akonáhle prišiel koniec, všimla som si že sa mi tvár začína krútiť (úplne automaticky) do hnusných grimás a teraz by sa mi znova začala krútiť rovnako, ak by som tích 5* dala ()

Epik

Som rád za každé netradičné a osviežujúce dielo. Pri prvom hudobnom výstupe sa môj mozog pohoršoval, ale pritom som mal široký úsmev na tvári. Za tento brutálne milý schizofrénny zážitok môžem dať s bez výčitky 4* ()

creTin

Problém stejný jako u spousty desek, otvírák nasadí laťku neskutečně vysoko a pak už album zachraňujou jenom stěžejní hity. Seriózní kritika ho ignoruje, spoustu lidí dělá, že ho neslyší a minumu lidí opravdu ruzbuší srdce/otřese jejich světem/ukáže, že i bez peněz to jde/cokoliv dalšího. Majstrštyk to není, ale za poslech to stojí. A ne jenom za jeden. ()

ghandalf

škoda že film po prvom "koncertnom vystúpení" začína strácať dych...škoda nelogiky Amadeusovej hluchoty (ale možno som to len nepochopil)...škoda nevyužitia potenciálu...tak ako ma snímok od začiatku zaujal tak som sa na konci nudil...65% ()