Wrecked

• Veľká Británia Wrecked

Predstavte si, že sa preberiete uprostred lesa v zničenom aute. Neviete kde ste, kto ste a ani čo sa stalo. Zranený a vyčerpaný sa snažíte prežiť, až kým z autorádia nezačujete správu o masakri, pri ktorom boli zabití dvaja ľudia. Odrazu viete svoje meno, ale takisto zisťujete, že ste vrah. Film opisuje boj muža, ktorému sa vracajú spomienky na jeho dávnejšiu, temnejšiu minulosť, a jeho vnútornú cestu za slobodou. (Crael)

Šakalík

Zpočátku docela zajímavá podívaná, která ale už po půl hodině postupně přestává bavit, pač přestože je Adrien Brody výborný a přesvědčivý herec, prázdný scénář sám o sobě nezaplní. A tak se Brody plazí po lese tam a zase zpátky, aby bojoval nejen s divokou přírodou, ale i s vlastní představivostí. V těchto pasážích film připomíná světoznámý seriál Ultimate Survival, akorát že Brody to má ještě „malinko“ stížené tím, že nemůže chodit. Jenomže kromě toho zálesáctví je film vyplněn jen naprosto zbytečnou vatou, takže když se - pozor SPOILER - Adrien konečně doplazí k silnici, divák si zhluboka oddechne. Poté sice film nabídne docela nečekanou pointu, ale v globálu se nad filmem nese opar promarněné příležitosti. Tenhle snímek nikoho neurazí, ale ve své podstatě nenabízí vlastně nic, co bychom už jinde neviděli. Navíc některé scény, ve kterých si Brody představuje lidské či zvířecí průvodce, sice dodávají filmu alespoň rámcově nějaký děj, celkově však působí spíše rušivě. Verdikt - čistý průměr. ()

Toupi

2* pouze díky jedné lepší scéně a konci, který měl být nejspíš vrcholem,ale byl naprosto obyčejný ovšem v celkovém měřítku se jednalo o to lepší na celém filmu. ()

Spike23

Těchto filmů s podobnou tematikou je poměrně dost a každý mě zatím bavil. Asi to chce hodně velké umění, aby z toho někdo udělal něco tak neskutečně nudného, kde se po celou dobu neděje vůbec nic, když jsem se tedy ke konci dozvěděl, co se doopravdy stalo, už mě to ani trochu nezajímalo a byl jsem rád leda tak za to, že to můžu konečně vypnout a poslat do věčného zatracení magickými klávesy shift a delete. ()

DavidS.

Bez uzardění přiznám, že po dvaceti minutách jsem Brodymu přál smrt, protože jen rychlý konec mohl spasit tuhle zoufalou nudu...Pasivita a smíření našeho uvězněného neznámého byla ubíjející...Tohle nebyl boj s časem, omezeným prostorem a divočinou, ale jen osamocená plazivá cesta bez divákovy účasti s nefunkčními psychologickými vložkami... ()

Carlinhos

Je to strašně, strašně zdlouhavé... Během nějakých padesáti minut se děj v podstatě neposune ani o kousek dál. Brodyho výkon dobrý, ale to je tak jediné plus, 127 hodin nebo Buried jsou celkově o třídu lepší. ()

Krabak odpad!

Ukecanější film jsem snad ještě neviděl. Za hodinu a půl tam je proneseno tak 20 vět, kterým jsem rozuměl i já. A to jsem se v životě anglicky neučil. Jasný, v tomto tématu to plně chápu, ale aby film za něco stál, tak musí být podtržen vynikajícím výkonem. A koneckonců i smysluplným dějem. Tady není ani jedno. Chlap, který má pud sebezáchovy na bodě mrazu, s halucinacema, s kterýma se rve a střílí je a nejspíš nepociťující následky hladu. Sakra, když mám rozcupovanou nohu, skoro tejden nejím, vydojí se ze mě bůh ví kolik krve, tak už nemám sílu na to, abych se plazil desítky kilometrů po lese, zaplaval si ve vodě a pak pro změnu se vyplazit po stráni, na kterou je třeba skoro horolezecké vybavení. Terminátor by mohl jeho výdrž závidět.___Děj? Ve zkratce. Půlku filmu sedí v autě, druhou se plazí. Když se doplazí k vodě, tak ta ho strhne bůh ví jak daleko po proudu. Když z ní vyleze, tak se zase plazí. A pozor!!! Doplazí se zpátky k autu, kde začínal. To už je vrchol demence. A to, že celej film nachází zázračně věci po lese, které mu pomůžou přežít (léky, funkční mobil...) to už je opravdu bída.___Film má 90 minut. Osobně jsem ho proklikal za nějákých 20 minut. Tolik procent dávám jen za to, že u prvních 2 nocí jsem se nepatrně necítil ve své kůži, jak jsem se "bál"--->5% ()

divak84

já nevím co si režisér myslel. špatně to natočené není.. ale ten nápad a provedení.. to se nemůže libit prakticky nikomu.. jen hrstce fandů Adriena. film prakticky o jedné činnosti (plazení z A do B) znechutí. Film bych přirovnal k trosečníkovi s (každému jasnými) rozdíly... Hlavní hrdina měl být spíše začínající herec, nevím proč zrovna Brody do toho šel, když si může vybírat i lepší kousky... Atmosféru i dýchající podmínky to má, to zas ne že ne. ale rozhodně složitý film pro opravdové nadšence. Hodnotím pouze provedení, nikoliv nápad a pointu (ta byla fajn)... ()

ti88na

Je načase si priznať, že survivor drámy nie sú nič pre mňa. A hoci do nej obsadia čo ako skvelého herca, hoci aj môjho obľúbeného, je to málo aby ma film zaujal. Wrecked je zaujímavý tým, že hrdina si nič nepamätá, len postupne prichádzame na to, čo sa stalo a kým je. Oproti iným sračkám v ktorých sa však postavy podobných filmov ocitli, je toto Adrienove šantenie v lese celkom v pohode. Nekonečné sa plazenie v lístí však baví len malú chvíľu aj toho najtrpezlivejšieho diváka. Tie halucinácie boli viac na škodu a svedčia o tom, že tvorcovia si nevedeli poradiť so samotným bojom o prežitie, spraviť ho nejako zaujímavým, tak použili výplody zdrvenej mysle. Záver prišiel len akosi z nutnosti. ()

Disease

Jeden Brody dobrý film nedělá. I když halucinuje o sto péro a plazí se, že by do kapsy strčil i 3 Meresjevy. Tyhle "one man show" filmy potřebují taky dobrý scénář. ()

Zejf3da

Po 3 minutách a 24 sekundách sem se začal nudit a vymejšlet kraviny. Zhruba po dalších pěti minutách jsem měl svojí teorii, jak bude vypadat pointa. A jak sem tak seděl, tak jsem si řekl, že když bude moje teorie správná tak dám dvě hvězdy a když mě film překvapí, tak dám víc. No jak to dopadlo je jasný a překvapení se nekonalo. V celym filmu hraje opravdu jenom Brody (ale vůbec ne špatně) a občas zpoza stromu vykoukne ta holka z Wonderfalls (která dosti zestárla). Boyle se s tématikou ,,sám v divočině" vypořádal přecejen o třídu lépe. Kdou kouká na nějakou show Beara Gryllse má výhodu v tom, že může celou hodinu a půl vymejšlet, jak by se z těch situací dostal Bear a nestihne se tolik nudit. ()

Phorbo

Brody se snažil. To mu zapřít nemůžu. Jenže když máte hrát člověka s amnezií, s pochroumanou nohou a co 5 minut si ulevíte s "fu*k" tak se ani z větších herců nevyždímá potřebné. Scénář samotný je suchý (ačkoliv s nějakým potencionálem, co si budem nalhávat), neakční; už po nějakých 15 minutách jsem sledoval kolik uběhlo a s velkou bolestí na duši jsem se ani netěšil na dalších 75 minut. Film je doslova nudný. To že tam frajera ohrožuje puma a pes je největší přítel člověka? jako proč takovýdle extrémy? Už ani nebudu řešit jak dlouho musel být v přírodě sám a bez jídla. Neubráním se srovnání Brodyho s Reynoldsem v Buried. Tam to sice stálo na prostoru velikosti rakve, ale zase to bylo ukecané a rozhodně lepší konec a rozuzlení a všechno tak kolem bylo "lepší". Wrecked je opravdu na pohodovou podívanou po kocovině, kdy nemáte na to hltat výlevy komiků, lítací končetiny či jakýkoliv jiný žánr. Todle je neukecaný film, který nezaujme, ale ve finále vlastně neurazí. ()

mazadlo

Velice dobrý nápad který by ale fungoval skvěle 10 minut - na celovečerní film to prostě nebylo. A nebo ano ale flashbacků do minulosti by pak mělo být logicky trochu víc. Oni ty psychoscény ve kterých se už ztrácíte a plazení po lese prostě nestačí. Konec graduje a vysvětlení zápletky se mi ovšem líbilo a proto tři hvězdy - dobrý konec, slabost pro Brodyho i když fňuká a nehraje zrovna na klavír a za přírodu která mi připoměla film BEAR. Jinak naprosto zbytečně natažený desetiminutový námět na hodinu a půl... ()

Wancohoff

tak pekne poporiadku aby som nezabudol pisem hned po dopozerani : POZOR SPOILERs : 1.,preco hned ako sa vyprostil z auta (0:30:00hod) a spevnil si zlomenu nohu, preco sa plazil ???? preco sa plazil a zral mi nervy cely film? preco ked druhu nohu mal ok, (ked sa snou odrazal od zeme tak asi mal) preco si nezobral dve palice/papeky, a nehopkal??? 2., preco sa hned logicky nezacal plazit hore do kopca skade auto padlo, ale trepal sa odveci uplne na opacnu stranu..3., ked sa plazim lesom, urcite sa naschval strepem do prvej jaskyne/diery ktoru zbadam.aby sa mi dobre z nej trepalo von. nechce sa mi tu rozoberat viac nelogickych veci, ktore boli v tomto filme, toto su myslim tie najpodstatnejsie. ale spat k filmu ako k celku. videl som viac podobnych filmov (stuck, 127 hours, buried, este zo dva, nespominam si na nazov) no tento nepriniesol nic nove.stve ma len to, ze tvorcovia nedali pozor prave na tuto "logicku" vlozku filmu, ktora sa v tomto "survival thriller" zanry vyzaduje. vsetko to ale napriek x kixom zachranoval brody. davam 2 hviezdicky. ()

Illy

Z takového tématu se dá těžit (127 hodin, Buried). Jenže je to strašně odfláklé (hlava člena štábu odražená v kapotě auta), Brody se chvilku zoufale plazí, pak vesele klečí, křepčí se psem, pak se zase plazí (jedna noha a berle asi nefungují), na něco vzpomíná a je to nuda. ()

TonyM

One man show. Brody je na takéto roly ako stvorený, trápenia si vo svojich filmoch užíva asi ako žiaden iný herec. V tomto prípade ma mrzí, že to do rúk nevzal niekto iný, kto by z tohto námetu dokázal vyžmýkať viac. Toho plazenia bolo myslím až priveľa, nechápem prečo Brody nenašiel nejakú palicu, o ktorú by sa podopieral, keďže jednu nohu mal viditeľne zdravú. Logických nejasností tam bolo viac, ale to tu zasa nechcem spoilerovať. Mimo toho to bolo vcelku zaujímavé, osobne ma to až tak nenudilo, a preto dávam 3. ()

johnymdoe

Film který se mi moc líbil. Mám rád tu stísněnou atmosféru kdy je jeden člověk stále v záběru a divák přemýšlí spolu s ním jak z prekérní situace. Z posledního roku bych tak připodobnil k 127 hodin nebo Buried...Skvělý Adrien Brody, holt ten kdyby hrál v reklamě na tampóny tak si to budu pouštět stále dokola. Lituji jen zdejšího hodnocení, myslím si že velmi nedoceněný film. Já rád dám 4 hvězdy a myslím že nepřeháním. ()

KOZEL84 odpad!

Plížením vpřed!Velice věrně navozený pocit utrpení a já si říkal jaká by to byla paráda,kdyby mučitel Greenspan natočil osmihodinový remake Vesmírné Odysey.(Trnovou) Korunu tomu pak nasadí finále,které prozradí,že toto celé bylo naprosto k hovnu a tenhle klub sráčů mě opět donutil s otevřenou hubou civět na závěrečné titulky a opakovat ''no ty pičo..no ty...''Neuvěřitelné!Jméno Christopher Dodd (''scénář'') budu mít navěky neblaze vyryté v paměti.Jestli tohle má být pointa,tak taky jednu mám:------- ()

Kjuk

Film jsem si musel pustit i přes to katastrofální hodnocení tady, protože prostě Brody že! No ten kdo by na začátku filmu usnul a probudil se na konci, měl by z toho daleko lepší zážitek než já! Jako myšlenka není zas tak špatná ale ta dechberoucí nuda a nelogičnost mě zarazila. Měl jsem si já pitomec pustit jen trailer, kde je stejně v podstatě všechno a nemusel jsem promarnit drahocenných 90 minut. ()

chelsea17

Možná slušný námět jenže jak to nakonec dopadlo? Ne moc dobře. Dvakrát jsem u toho usnul a nakonec jsem neměl ani chuť to dokoukat, což asi není u filmu dobrý ... ()