Nutné k přežití

(relácia)
  • Česko Boj o přežití (viac)
všetky plagáty

Boj o přežití - průvodce extrémního cestovatele. Bear Grylls sloužil ve zvláštních jednotkách armády Velké Británie. Byl vytrénovaný jako expert na přežití v nejtěžších podmínkách. Zdolal Mount Everest, přeplaval severní Atlantický oceán a vyšel na vrchol Himalájí. Byl na místech, na kterých by obyčejný člověk s velkou pravděpodobností přišel o život. (oficiálny text distribútora)

Jacinda

Je mi úplně jedno, jestli je to částečně nafilmované. Já se nato dívám tak, že je to pravda. Každý díl mě fascinuje, navíc seriál běží na Discovery s českým VÝTEČNÝM dabingem. Díky Bearovi už vím, kolik je vitamínu C v jehličí a snad bych i dokázala rozdělat oheň. Každopádně se o to pokusím:-) a doufám, že někde splaším takové křesadlo jako má on...Bear Grylls je zkrátka nezničitelný, rozvážný, odvážný a navíc strašně pěkný. Tenhle seriál mi dal víc, než celá příručka Junáka ()

zdepapepa

Macgyver, Chuck Norris a teď Bear Grylls. Je úplně jedno, že ho doprovází štáb a pomáhá mu. To by to taky mohlo po 3 dílech skončit, buď kvůli malé působivosti jedné kamery a většinou Bear za ní, případně, protože by se Bear někde zabil. Může mít jistění, ale ta příroda, ty zvířátka, ty propasti - to je reálné. (až na žhnoucí lávu, zřejmě) Pokud ovšem tohle překousnete, určitě se i něco dozvíte, protože sic sem tam dal nějakou špatnou radu, pořád je tam těch zbývajících 40 minut, kdy dává rady dobré. A když vás přestane bavit, co zrovna Bear dělá, můžete se kochat terénem, který ho obklopuje. Pořád je na co se dívat. Pořád je co poslouhat. Pořád je to jen člověk. A k tématu konzumace potravin - jeho stravovací návyky bych pouštěl dětem ve školních jídelnách, aby si tu polívčičku a univerzální hnědou omáčku pořádně vychutnali, protože může být hůř. ()

O.Peta

Jo tak tohle já můžu. Pořady, dokumenty i filmy o přežití v přírodě a poznávání různých koutů světa prostě žeru. Provedení, kdy se Bear Grylls vžije do role ztraceného turisty, je výborné. Škoda toho, že jsou některé situace, podle informací v zajímavostech naaranžované. Na druhou stranu o to víc znalostí divák získá. Doporučoval bych na základních školách vyměnit hodinu zeměpisu za hodinu tohoto pořadu. 90% ()

Nettrass

Bear Grylls - chlapík, co když ho hodíte do Amazonky, tak tam sežere piraně a opíchá krokodýla. V Africe si vyždímá sloní trus k pití a poobědvá s lidožrouty. A u protinožců chodí po hlavě a vyspí se u klokana v kapse...Prý zakládá síť rychlého občerstvení ,, A La Bear Grylls,,. Mám ho rád kluka jednoho. http://www.beargrylls.cz/worstcase.php ()

Fallen_One

Na něco takovéhleho bych se dokázal dívat denně. Nejen že je to inspirující, ale přibližuje to divokou přírodu z každého koutu zeměkoule a to je to, co mi chybí - inspirovat se přírodou, vidět místa, kam se pravděpodobně nikdy nedostanu a obdivovat jejich krásu. Navíc, kdybych se do nich někdy dostal, tak tenhle blázen by mi mohl aspoň trochu poradit. Ale žrát škorpiony, pít ze sloního hovna nebo velbloudího těla...či žrát kozlí varlata na poušti...to fakt ne. ()

• Keď sa Bear nachádza v divočine, v topánke má schovanú fotku svojej rodiny. (Philip_J_Fry)
  • Bear Grylls sa pri natáčaní jednej epizódy zranil a museli ho previezť leteckou službou. Dobrodruh sa kĺzal v horách po snehu, pričom sa malým čakanom zachytil o ľad. V tej chvíli sa len pár centimetrov od jeho hlavy prehnala kamera, ktorá mu trafila nohu. Kosť sa však našťastie nezlomila. Po incidente povedal: "Bolo to varovanie." (Greenpeacak)
  • Zoznam tekutín, pomocou ktorých sa snažil uspokojiť smäd: vlastná moč (niekoľkokrát), krv, špinavá voda z kaluží a nezdravých stojatých vôd, voda zo žalúdka ťavy, voda z vymačkaného slonieho trusu, tekutina z korytnačky a rôzne miazgy z rastlín i stromov. (Greenpeacak)