Dvojí přežití

(relácia)
  • Česko Umění přežít (viac)
všetky plagáty

Jak přežít i v tom nejextrémnějším prostředí? Odborník na přežití Cody Lundin a bývalý armádní odstřelovač Dave Canterbury představují techniky, pomocí kterých si lze zachránit život i v těch nejhorších přírodních podmínkách. (oficiálny text distribútora)

Zeck

Jsem fanoušek Beara, ale zároveň nejsem tak naivní idiot (jako několik zdejších chytráků), abych si myslel, že právě on je nějakým průkopníkem podobných pořadů o přežívání. Tento pořad je o dvou chlápcích po krizi středního věku, kteří unaveně pochodují krajinou, trousí u toho stařecké vtípky a ukazují/radí lidem jak přežít. Pochopitelně to na "Man vs. Wild" nemá co do akčnosti, tak ani zábavnosti. Neznamená to ovšem, že tento pořad je špatný. Bear baví diváky předem připravenými kaskadérskými kousky, které prezentuje jako autentické, aby udržel mainstreamového diváka u jinak nepřitažlivé dokumentární látky. Tento pořad nic podobného nedělá, už jenom proto, že oběma představitelům táhne na důchodový věk. I proto předvádí pro diváky-laiky možnosti přežití, které odpovídají jejich možnostem a NEzkušenostem. A vzhledem k tomu, že absolutně každý takový divák nemá za sebou vojenský a parašutistický výcvik, dovednosti industriálního parkouru nebo několik výstupů na nejvyšší hory světa jako Bear, pak jim tento pořad paradoxně může pomoci více, než ta zábavnější verze od Beara. Rady a návody jsou v tomto pořadu totiž naprosto stejné, jako vám po slaňování ze žulové skály nebo skoku z vodopádu řekne Bear Grylls. Rozdíl je v tom, že vy v případě ztracení z vodopádu skákat nebudete a slaňovat ze skal pomocí lián už vůbec ne. 70% ()

Dragoni

Dual Survival je seriálem o přežití, který si jde svou vlastní cestou a rozhodně není "Trapnou kopií Beara Gryllse". Dvě hlavy toho dají dohromady víc než jedna a o tom i tento seriál je. Cody, který je odborníkem na primitivní dovednosti přežití v divočině(převážně v poušti), chodí bos a jeho jedinou věcí do divočiny je pár desetiletí starý nůž a Dave, který je vysloužilý voják a lovec, který vyrůstal v lesích, nás společně provedou připravenými scénáři, které by se mohly na různých místech přihodit každému, kdo rád chodí či jezdí za krásami matky přírody. Zatím mi každý díl přinesl něco nového co jsem ještě z žádného jiného seriálu o přežití neznal. |*|*|*|*|*| Tento seriál je o přežití, což znamená zbytečně neriskovat, skákání po skalách, lezení po liánách či jiné bláznivé kousky, které stojí mnoho energie a užitek je téměř nulový zde nenajdete, to co ukazuje Bear Grylls (když to všichny srovnávají) je v mnoha případech nelogické chování v přírodě, kde se zbytečně plýtvá energii a hazarduje, jen aby to vypadalo cool a měl seriál velkou sledovanost. Bear Grylls ukazuje tu nejextrémější formu přežití a proto aby se u prvního sousta každý nepozvracel, museli tvůrci okořenit seriál i o pár minut šílené akce, jako je lezení po pilířích mostu nebo naskakování na jedoucí vlak či kamion. |*|*|*|*|*| Další seriály o přežití Ray Mears v divočině (BUSHCRAFT), Nutné k přežití (MAN VS. WILD) a SURVIVORMAN. ()

Lhurgoyf

Musím uviesť veci na pravú mieru a trochu znegovať tie kreténske komenty ostatných užívateľov, ktorí seriálu naparili odpad a ich jediným argumentom je to, že Dual Survival napodobuje Gryllsov Man vs. Wild (to je originálny názov, žiadny Ultimate Survival!). Touto logikou by sa potom dal Grylls označiť za plagiátora Lesa Strouda a jeho Survivormana, ktorý tento žáner prakticky rozbehol. Dual Survival je jedinečným projektom v tom, že do divočiny umiestňuje dvoch ľudí, ktorých charakter a metódy na prežitie snáď nemohli byť rôznorodejšie. Na jednej strane spektra stojí bývalý sniper a inštruktor špeciálnych jednotiek Dave Canterbury, na strane druhej prerastený hippiesák Cody Lundin, ktorý už niekoľko rokov z vlastného presvedčenia chodí všade v šortkách a kompletne bosý (a to i v zasnežených horách na Novom Zélande, či medzi jedovatými hadmi v laoskej džungli). Práve z tohoto stretu dvoch odlišných prístupov a názorov k veci vyplývajú mnohé bizarné, vtipné, a hlavne extrémne zábavné situácie (hlavne vďaka hláškám Codyho Lundina, ktorý je tak trochu magor). Chcete realitu? Zvoľte Survivormana. Chcete sa baviť? Man vs. Wild, Dual Survival, alebo Man, Woman, Wild sú spoľahlivé voľby. ()

Hapretor

Viděl jsem díl "Peru". Zabilo mi to 45 minut času, což jsem tak chtěl. Ale nestačil jsem kroutit hlavou. Neříkám, že ti pánové nevědí, co dělají a v přírodě dokáží přežít, vytěžit s minima maximum. Taky jsem v jednom filmu, (kde hraje Lance Henriksen experta na přežití), slyšel, že přežití v divočině není otázka vybavení, ale srdce a pevné vůle - což může být pravda, ale nemít kvalitní boty, zvláště v terénu plném kamenů a trní a hadů a bůhví čeho všeho ještě je podle mě total demence. Nejen že Vás to strašně zpomaluje, a tak vlastně šanci na přežití snižuje - ve výsledku si tedy ten copatý pán odporuje. Nevím, o co mu jde, ale nejspíš chce evokovat image indiána a zkušeného, větrem a utrpením z nehostinné pustiny ošlehaného domorodce, který ovšem bohužel vůbec tak nevypadá, protože je tak vypasený, že by vydal za tři domorodce, kteří např. v Austrálii opravdu žijí z toho, co se dá. V tomto díle, který je pro mě posledním puštěným, tvrdil, že žije v horské poušti v Arizoně. To tam asi nachází potravy nabaděj. Co se týče mě, tak je to pro mě fake. Bear Grylls mě po pár dílech taky přestal bavit. Kecal pak už samý kraviny a jeho rady byly bezpředmětné, protože měl s sebou věci, který by člověk u sebe v extrémní situaci neměl. Když chcete dobrodružství, vydejte se někam daleko, do pustiny, a pokud nejste úplně vymatlaní, zjistíte si něco předem a podle toho si tam vezmete vybavení a hlavně dáte vědět spolehlivým osobám, kam jedete a kde budete. Ne jako Aron Ralston, který na to doplatil samoamputací paže, přičemž to byla hlavně jeho chyba z arogance a přehnaného sebevědomí ve vlastní schopnosti. Já vím, kde na to stačím a kde ne. V lokacích, které ukazují v podobných pořadech bych se nechtěl ocitnout ani nahodou ani za velký prachy, protože s velkou pravděpodobností bych si ty prachy ani pak neužil. Takže, kdo na to opravdu má, tomu čest, kdo ne, ať jako já sedí v klidu a bezpečí doma na prdeli nebo jede maximálně tak na Lipno, kde se maximálně utopí - ale hlavně ať nezkouší natočit pořad "jak přežít v divočině" a chodit bos a mít copánky jak Marfuša. Howgh ! ()

PanPes

Tolik pomatenců, kteří komentují své "survivalové" zkušenosti z dovolené v Chorvatsku, ze sledování Beara a z houbaření za městem, tu už napsalo celkem slušnou řádku vtipných komentářů... :D Mě DS vyhovuje - dva rozdílní lidé s rozdílným názorem na věc - Cody je člověk tvořivý, přizpůsobivý a naproti němu, jako přesný opak Dave - rovně vpřed,ulovit a zabít - proč dělat věci složitýma, když to jde jednoduše. DS je příjemná zábava a pustím si ho radši než cokoliv, co tyto dny běhá v každodenní televizní "hitparádě". Gaučový kult Beara Gryllse se tu nezapře :))) ()