Sám v divočině

Hudba:

Alex Lee

Účinkujú:

Ed Wardle

Kameraman Ed Wardle se ocitne v Yukonské divočině pouze s nejnutnějšími zásobami potravin a s kamerou. Bude filmovat svůj pokus o přežití v nehostinných podmínkách (oficiálny text distribútora)

Joges

Britský kameraman a dobrodruh Ed Wardle sám v Yukonu u jezera ustavičně loví bobříka odvahy, když krouží kolem koláčů medvědího trusu a bojí se medvědů. Ale ruku na srdce, kdo by se v takové pustině a divočině nebál, takže všechna čest, že to dokázal. I přes tyto slabší místa seriál utváří jeden celek a funguje vskutku dobře, alespoň mě se líbil. A kanadská příroda je nádherná. ()

Mikecat

Reality show založená len a len na pocitoch človeka v divočine po dobu 50dní. Ani tam nie je nejak zobrazované bohvieaké dobrodružstvo ako skorej jeho psychické výlevy do kamery. Na každého príde clivota, ale keď sa na niečo také dám, musím vedieť, do čoho idem a keď som ozaj hladný, karibu padne jednou strelou, nasuším si mäso a mám čo jesť aj mesiac! ()

Dragoni

Zase trošku jiný "survival" z dobrodružné dovolené jednoho snílka, který si splnil svůj chlapecký sen. Dokument mi trošku připomíná stylem natáčení seriál Survivorman, ale s výbavou zdatného chataře a elektrikáře(obsah k filmu je zavádějící). Zajímavá ukázka odloučení a strachu, který sebou přináší lidu-prázná příroda Kanadského Yukonu a hladoví medvědi, toto dobrodružství trvalo po dobu 50 dnů. Krásná ukázka obou tváří divočiny a Ed Wardle si jistě odnesl hodně ze svého dobrodružství. Výstižný komentář: Vanshua ()

Furmi

Fakt na uplakanom zkostnatelom mestskom človeku čo chce zažiť dobrodružstvo v jednej z najdrsnejších krajín sveta a pritom ma pri sebe všetko o čom iný stroskotanci môžu len snívať nieje nič zaujimavého. 50 dní je krátka doba nato aby sa človek zbláznil a on sa za takto krátku dobu dokázal ponoriť až na svoje dno. 20% ()

Vanshua

Srovnání s Man vs. Wild je naprosto mimo mísu, určitá podobnost je tu spíš se Survivormanem, taky tu máme hlavního protagonistu, který sám pobývá v přírodě a sám vše natáčí. Rozdíl je v tom, že Survivorman vycházel z premisy, která předpokládala, že při pobytu v přírodě se něco zvrtne a člověk se ocitne sám s určitým základním vybavením. A většina pořadu ukazovala, co se dá s tím minimem vybavení podniknout, naučnej prvek byl významnej. V Alone in the Wild se od začátku počítá s delším pobytem v divočině, Ed Wardle si chce splnit svůj klukovský sen a je na to patřičně vybavenej. Naučnej prvek tu chybí, spíše je okrajovej, hlavně jde o zprostředkování pocitů z delšího pobytu mimo civilizaci. Les Stroud natáčel vždy cca po dobu týdne, Ed Wardle měl v plánu několikaměsíční pobyt, jestli vás zajímá, jak dlouho vydržel, tak neváhejte a na pořad se koukněte. ()

• Ed každý deň pridával na sociálnu sieť Twitter novú správu o svojom stave. (Scraffy)