Sám v divočině

Hudba:

Alex Lee

Účinkujú:

Ed Wardle

Kameraman Ed Wardle se ocitne v Yukonské divočině pouze s nejnutnějšími zásobami potravin a s kamerou. Bude filmovat svůj pokus o přežití v nehostinných podmínkách (oficiálny text distribútora)

Furmi

Fakt na uplakanom zkostnatelom mestskom človeku čo chce zažiť dobrodružstvo v jednej z najdrsnejších krajín sveta a pritom ma pri sebe všetko o čom iný stroskotanci môžu len snívať nieje nič zaujimavého. 50 dní je krátka doba nato aby sa človek zbláznil a on sa za takto krátku dobu dokázal ponoriť až na svoje dno. 20% ()

Dragoni

Zase trošku jiný "survival" z dobrodružné dovolené jednoho snílka, který si splnil svůj chlapecký sen. Dokument mi trošku připomíná stylem natáčení seriál Survivorman, ale s výbavou zdatného chataře a elektrikáře(obsah k filmu je zavádějící). Zajímavá ukázka odloučení a strachu, který sebou přináší lidu-prázná příroda Kanadského Yukonu a hladoví medvědi, toto dobrodružství trvalo po dobu 50 dnů. Krásná ukázka obou tváří divočiny a Ed Wardle si jistě odnesl hodně ze svého dobrodružství. Výstižný komentář: Vanshua ()

prome

Hodnocení se zatím vztahuje ke dvěma dílům. Výborný pořad, kterému chybí jenom trocha štávy. Občas se u toho bohužel zatím nudím. ()

Ajinka126

Je to sice morbidní a surové zachycení divočiny a života v ní, ale také je to nelítostné a brutální sesazení člověka a jeho vnímání na úplné minimum. Nemyslím si, že kdyby tam byl kdokoliv jiný, i odvážnější a houževnatější, tak že by tam ty 3 měsíce vydržel. Pravda je skutečně taková, že tento dokument vypráví více o křehkosti lidské duše a ztrátě fyzických sil, než o praktikách přežití v divočině. Ale stejně si to zaslouží vaši pozornost, i když to Ed Wardle nakonec celé 3 měsíce nevydržel. ()

Joges

Britský kameraman a dobrodruh Ed Wardle sám v Yukonu u jezera ustavičně loví bobříka odvahy, když krouží kolem koláčů medvědího trusu a bojí se medvědů. Ale ruku na srdce, kdo by se v takové pustině a divočině nebál, takže všechna čest, že to dokázal. I přes tyto slabší místa seriál utváří jeden celek a funguje vskutku dobře, alespoň mě se líbil. A kanadská příroda je nádherná. ()

WincKruspe odpad!

Hrůza! Tyhle parodie na Beara Gryllse nemají úroveň. Máme lopatu, sekeru, prut atd.. tohle není boj o přežití, ale normální dovolená... ()

Wbcko

Dobrý námět a potenciál, který zůstal nevyužit. Měl jsem možnost sledovat všechny díly v rychlém sledu za sebou a musím se přiznat, že jsem se docela nudil. Hlavní zásluhu na tom má asi Ed Wardle, který v podstatě nepředvádí nic a jeho neustálé střídání nálad, kdy půl dne probrečí na kameru a zbytek se usmívá jak idiot a libuje si že žije svůj sen, začné lézt na nervy každému. Celkově je to celé zbytečně dlouhé, většinu z těch padesáti minut se nic neděje a jediné pasáže co nepostrádají náboj jsou ty, kde hrozí Edovi napadení medvědem. Chlapíkovi, co se do téhle akce pustil dávám palec nahoru za odvahu, ale možná si před výletem měl nastudovat základní skautské příručky nebo si alespoň rozmyslet koncepci, jak chce celý dokument prezentovat. Takle z toho vznikla jen jednolitá a po chvíli značně monotóní nuda, ve které pak i samotný aktér vypadá jako trápící se troska s výrazem "co tu do prdele dělám?". ()

Ledkodlaq

Ve srovnání s Dickem Proeonneckem a podobnými mě napadá jen jedno slovo: břídil. Snaha dobrá, ale jak to asi může dopadnout, když člověk přírody neznalý, zhýčkaný a od tvůrce levý se vydá "survivalovat"? Je z toho opravdový survival. Člověk trošku znalý by si to užil jako parádní dovolenou a nechtěl by zpět ani po půl roce. Dobře, samota je jedna věc, ale tenhle neborec se v tom docela dost plantal a můj názor je, že si spíš utrhl kus ostudy. ()

divisak

Ve třech jsme strávili takřka čtrnáct dní v rumunský divočině (viz Můj deníček), z nichž zhruba deset dní pršelo a přes hory se převalovaly bouřky. A řeknu vám nebýt tam ve skupině, přičemž jídlo jsme měli sebou (a při cestování se ne vždy dalo lidem vyhnout), tak nevím. Co se týče fyzického vypětí, někdy to byl masakr (alespoň pro mne). Za onu dobu jsem spadl o deset kilo (většinové jídlo se skládalo z rýže promíchané s fazolemi a chlebem). Abychom alespoň nějak minimalizovali riziko střetu s medvědy, hlavně v noci, krokovali jsme dvě stě tři sta metrů od tábořiště, kam jsme odkládali použité věci, které se uklízely až za světla. Nevím, zda to bylo účinné, ale nevítaná návštěva nikdy nedorazila. V případě Eda by vše mohlo dopadnout jinak, kdyby směl lovit i ostatní, než malou zvěř a ryby. Ale to zakletý "kdyby"... ()

Scraffy

Má to len 4 časti, ale je to naozaj super mini-dokument. Ed Wardle to dokázal! Je to veľmi poučné a aj zároveň zábavné. Niečo podobné by som chcel zažiť. :) ()

Mikecat

Reality show založená len a len na pocitoch človeka v divočine po dobu 50dní. Ani tam nie je nejak zobrazované bohvieaké dobrodružstvo ako skorej jeho psychické výlevy do kamery. Na každého príde clivota, ale keď sa na niečo také dám, musím vedieť, do čoho idem a keď som ozaj hladný, karibu padne jednou strelou, nasuším si mäso a mám čo jesť aj mesiac! ()

Vanshua

Srovnání s Man vs. Wild je naprosto mimo mísu, určitá podobnost je tu spíš se Survivormanem, taky tu máme hlavního protagonistu, který sám pobývá v přírodě a sám vše natáčí. Rozdíl je v tom, že Survivorman vycházel z premisy, která předpokládala, že při pobytu v přírodě se něco zvrtne a člověk se ocitne sám s určitým základním vybavením. A většina pořadu ukazovala, co se dá s tím minimem vybavení podniknout, naučnej prvek byl významnej. V Alone in the Wild se od začátku počítá s delším pobytem v divočině, Ed Wardle si chce splnit svůj klukovský sen a je na to patřičně vybavenej. Naučnej prvek tu chybí, spíše je okrajovej, hlavně jde o zprostředkování pocitů z delšího pobytu mimo civilizaci. Les Stroud natáčel vždy cca po dobu týdne, Ed Wardle měl v plánu několikaměsíční pobyt, jestli vás zajímá, jak dlouho vydržel, tak neváhejte a na pořad se koukněte. ()

Berseg

Čtyř dílný dokument, kterak chtěl típek strávit romantické 3 měsíce v divočině. Čekal jsem, že vydrží víc, ale on se už po pár dnech začal hroutit. Po 50 dnech v divočině vypadal jak chovanec koncentráku a byl na pokraji šílenství. Na druhou stranu jsem nepochopil absurditu toho, že když měl možnost zastřelit karibu nebo kachnu, aby si obstaral nějaký ten žvanec, neudělal to, protože to zakazují kanadské zákony. Udivuje mě, že mu producenti nevyjednali výjimku, to si opravdu myslely, že celou dobu bude žrát jen trávu a chytat ryby a králíky jak na běžícím páse. V tomhle ohledu mi to přišlo dost nedomyšlené. ()

Mr.Sock

Ach, opäť raz to množstvo prirovnaní k Bear Gryllsovi. Z niektorých komentárov a hodnotení podomnou mám pocit, že dotyční nestrávili osamote v lese ani jednu noc a 50 dní je skutočne dlhá doba, zvlášť ak ste úplne sám. Na tomto dokumente odceňujem jeho autentičnosť. Ed sa zo seba nesnaží urobiť tvrďasa a nebojí sa ukázať na kameru aj svoj strach a slzy ale aj číru radosť. Aj keď pravda, v poslednej časti to už liezlo trocha na nervy aj mne. Posledná časť bola ďaleko viac citovým výlevom než serióznym dokumentovaním. Ale to sa dá pochopiť, po takej dlhej dobe by to už asi zvládal málokto. Tiež mi trocha vadil ten zámerne "strašidelný" zvukový doprovod ktorý mi kazil zážitok a bol podla mna zbytočný. Ale to sú len drobnosti, inak je to u mna za 4 ()