Wrecked

• Veľká Británia Wrecked

Predstavte si, že sa preberiete uprostred lesa v zničenom aute. Neviete kde ste, kto ste a ani čo sa stalo. Zranený a vyčerpaný sa snažíte prežiť, až kým z autorádia nezačujete správu o masakri, pri ktorom boli zabití dvaja ľudia. Odrazu viete svoje meno, ale takisto zisťujete, že ste vrah. Film opisuje boj muža, ktorému sa vracajú spomienky na jeho dávnejšiu, temnejšiu minulosť, a jeho vnútornú cestu za slobodou. (Crael)

mcb odpad!

Film by měl zkracovat rutinní události nebo je alespoň podat zajímavým způsobem, aby u nich divák neumřel nudou. Přesně to se ale děje v nadějně vypadajícím survivalu Wrecked, který klidně mohl být s lepším scénářem další Buried. Jenže tady si tvůrci odpustili i mluvené slovo a nechali někdejšího lovce predátorů Adriena Brodyho hodinu a půl se plazit a kňučet v lese. Nulové emoce, tuny nelogičností, hloupý scénář a nadmíru otravný stereotyp, kde je posun v ději ukázán připlazením se k dalšímu stromu. Tohle není boj o přežití hlavního hrdiny, ale diváků. ()

hrona

Tak tento filmek je opravdu vážným adeptem, na titul nejnudnější počin desetiletí. Z 90 minut prvních 30 jsme svědky neustálého pospávání hlavního hrdiny s nejakčnější scénou dostání se k hašlerce na místě pod řidičem. Zbylé minuty jsou o neustálém se plazení po lese v kruhu s pejskem a jednou divokou šelmou, ale pozor žádná vážnější scéna s predátorem se taktéž nekoná. To vše je podepřeno neustálými halucinacemi. Je v celku škoda, že se toho tvůrci nechopili s větším odhodláním. Mám-li srovnat s filmem Buried, kde hrdinovi dali prostor na pouhé ležení v rakvi - byl to podstatně větší odvaz, než zde, kde měl aktér de facto celý les pro sebe. Při sledování doporučuji zrychlovat klidně až o dvě minuty, o nic nepřijdete, naopak dostanete hrdinu rychleji z bodu A do bodu B a zpět. Brodyho mám rád, ač dělal co mohl, nemohu jinak. ()

ARI50

Už jsem vyděl hodně podobnou věc ale tisíckrát lepší tady to ode mně dostane jedničku a to za prostředí. Jinak se mi to cele zdálo takové obyčejně nudné no co víc dodat. ()

Morholt

Kolik musí Brody udělat ukňučenejch výrazů, aby si vzpomněl jak se do tý nabouráný káry dostal? Nekonečně mnoho! nemám nic proti one man show typu Buried, ale tohle se vážně nevyvedlo. 10% ()

Lacike

Mna nijak extra nezaujal ani film 127 hodin, ktory ma ovela zaujimavejsieho hrdinu a napaditejsiu reziu. A vlastne si neviem spomenut na nejaky film tohto typu, ktory by ma uchvatil, takze mozno nie som najvhodnejsia osoba na objektivne zhodnotenie tohto filmu. Napriek tomu sa o to pokusim. Hlavny hrdina vacsinu filmu mlci, takze si nedokaze poriadne ziskat divakove sympatie. Reziser nedokaze poriadne navodit pocity uzkosti a stavu bez východiska, aby sme o hrdinu báli, alebo nas aspon zaujimalo ako sa z toho dostane. Scenaristi nedokazali napisat dostatocne zaujimave mikrozapletky, ktore by dali moznost Brodymu poriadne predviest svoj herecky um, vdaka ktoremu by dokazal divakovi predat svojho malovravneho hrdinu. Zaroven ani nedokazu udrzat divakovu pozornost pretoze peripetie, ktore vymysleli su prilis fadne po case dokonca prekombinovane. Jediny kladny bod si zasluzia za necakanu pointu s identitou hlavneho hrdinu. Lenze jeden vydareny napad je na dobry film malo. Najviac mi je luto Brodyho, ktory si sice vybera relativne zaujimave a kvalitne namety, ale mal by si dat zalezat aj na vybere kvalitnych reziserov a scenaristov. 4/10. ()

JohnCZ

Jako už jsem filmů na podobný námět viděl kvanta a hodně z nich bylo fakt dobrých. Wrecked je ovšem dost rozporuplný. Na jednu stranu ma parádního Brodyho, kterému divák tu bolest a utrpení věří. Problémem je ale poněkud sterilní scénář, který je sice zajímavý co se pozadí Brodyho postavy týče, ale samotný survival je rutinní a zdlouhavý až běda. Nehledě na podivná rozhodnutí hlavního hrdiny, které by se však daly omluvit otřesem mozku. A že byl tady Brody domlácenej ukázkově. ()

ConanVJ

Celý film se nic moc neděje a film mě hodně nudil. Brody nebyl špatnej, ale ani nevím, jak bych viděl tento filmek záživnější. Prostě mi to nic moc neřeklo a dávám tomu 10% :) ()

hous.enka

Jezisi... to snad neni mozny. Adrien je sice skvelej herec se zajimavou tvari, ale film a la 127 hours nebo Buried sam zkratka neutahne. Film se snazi zaujmout tim, ze je neustale pritomna otazka "tak kdo to vlastne sakra je?". Jenze i kdyz divak zjisti pravdu, neni sokovanej. Pointa je prosta a - to je nejvetsi problem - nudna. Koukam na film, abych se dozvedela neco novyho, abych se pobavila (coz byl puvodni zamer filmu - nebo alespon nekterych tvurcu, s jejichz nazorem se identifikuju: Melies). V pripade Wrecked to nefunguje. Fajn, mentolky mi taky nechutnaj, pumy jsou desivy (fakt jsou, kdyz se zivej jen mrsinama??) a bezpecnostni pas je fajn vec. Ale tenhle film zkratka nefunguje. Nebudete si kousat nehty, jak to vlastne cele je, ale budete se nudit a prosit, aby film uz skoncil. Pokud byste si pustili uvodnich deset minut a poslednich pet, o nic neprijdete. Spis naopak - nebude vas to stat hodinu zivota. Adriene, prober se, tudy cesta nevede. ()

Kryton

A tenhle člověk v lese proháněl predátory? Ubrečený,nudný a hlavně otravný chlap co se táhne lesem jak smrad. Opět film, který bavil jen jejich tvůrce a nikoho jiného. ()

Džany

(možné spoilery) Film, který vám řekne hlavně jednu věc. Tou je, že Adrien Brody vypadá s vousy jako Vincent Cassel. Snímek v podstatě o ničem, u kterého budete cítit ono napětí možná tak tři-čtyři sekundy ve scéně s pumou. Když už se z auta vypáčí, věříte, že zažijete alespoň nějákou tu osvěžující akci, ale ta se nekoná. Místo toho dostanete hodinové plazení po lese (s několika minutovým zájezdem do jeskyně, kde jsem myslel, že každou chvíli objevíme opravdovou identitu Blair Witch), které nudí. Pokus o 127 hodin s nohou a mentilkou prostě ani zdaleka nevyšel. Škoda, potenciál velký. ()

maddy

Prečo som sa len ja tak tešil? Trailer bol priam vynikajúci, očakával som klenot a dostal tak akurát h*vno v pozlátenom obale ... Dúfam, že sa tieto „survival thrillery“ nestávajú hollywoodskym štandardom, keď si každý druhý „nádejný“ režisér bude chcieť natočiť ten svoj. Pri 127 Hours to bolo veľmi zaujímavé, môj obľúbenejší Buried dotiahol tento minimalizmus do extrémov (schválne, čo všetko sa dá vymyslieť za 90 minút s kamerou v jednej rakvy, dokonca aj s napínaným zakončením ;). Wrecked sa snaží až okato ťažiť z oboch spomínaných filmov, bohužiaľ kým predtým som sa nestačil diviť nad inováciami, ktoré v deji postupne prinášali obaja režiséri, tu až nezdravo často zúfalo zívam nudou. Adrian Brody najprv trávi polovicu filmu v uväznenom aute, a tu druhú doslovným plazením sa divočinou. Na akékoľvek nápady na rozpútanie deja, ktoré Vás momentálne napadajú zabudnite. Predstavte si film takmer bez hudby, takmer bez scenára (nie, naozaj nepotrebujete ani len základy angličtiny, dokonca ani titulky), takmer bez deja a viete čo od toho čakať. Kameňom úrazu je neskutočne pomalé tempo, pretože film sa takmer nepohne z miesta (kiež by ste mi teraz verili). Čakáte nejakú scénu vyvolávajúcu napätie? Nebodaj dramatickú scénku? Zabudnite .. 90 minút sa film drží v rovnakom nezáživnom tempe ako začal. Najväčším momentom tu je pád hlavnej postavy do rieky. Pritom z tej divočiny, v ktorej sa to odohrávalo by šlo vydolovať oveľa viac, chcelo to len schopnejšieho režiséra a nie pána, ktorý sa chce zviesť na úspechu 127 Hours. 1* za Adriana Brody, ktorý je výborný herec (aj keď tu mu scenár prakticky nedáva možnosť hrať a zvládne to s jedným zničeným výrazom v tvári), 1* za zaujímavé záverečné rozuzlenie - skúsenejší diváci ho určite odhadnú vopred, ale aj tak potešilo, pretože som čakal, že to tvorcovia zakončia tuctovejším spôsobom. Malá bezvýznamná pochvala za to, že film aspoň neurazí, len neskutočne unudí. Spraviť z toho maximálne 10 minútový kraťas, mohli tvorcovia zožať zamýšľané pochvaly. Celkovo teda slabé 2* (uživateľ Pilda17 to celé v komentári vystihol) PS: pozrite si dvojminútový trailer, prezradí Vám všetko a navyše na rozdiel od filmu je v ňom aspoň aký taký náznak napätia ()

MartinezZ

Slušný námět na patnácti minutový kraťas, 90 minut je ale opravdu přestřelené, protože na film se šlo bez problémů koukat s klepáním na tlačítko "vpřed", takže za pár minut (ani ne těch 15) je vše jasné. Proč Adrien hraje poslední dobou v takových béčkách? ()

Riddick77

Tento rok už třetí snímek, který brnká na podobnou notu. Osamocený člověk ve vlastním survival příběhu, kdy důvody jsou rozličné (teroristé, obří šutrák, bankovní lupiči). Ano, Wrecked se řadí ke skvělému "Buried" a podobně laděnému "127 hodin", přičemž silně zaostává, poměrně značně nudí a nepřináší žádné překvapení (pointu jsem tušil tak od 15 minuty). V neposlední řadě postrádám prvek napětí. Brodymu jsem nijak zvlášť nefandil a bylo mi celkem fuk, zda to přežije... Bída... 2/10! ()

GodComplex

Indie verze "The Grey". Pokud jsem ale "The Grey" dal 3*, tak "Wrecked" se musi spokojit se 2*, protoze krome krasne prirody a povedene hudby tady toho moc neni. Adrien Brody je obecne fajn, ale v tehle roli pomerne dost uknuceny, navic v primem porovnani na Neesona svym charismatem jeste nema. Nejvetsi problem je ale v tom, ze se tady vubec nic nedeje. 4/10 ()

numi

Jedna hvězdička za relativně zajímavý námět, který se však totálně nepodařilo prodat. Druhá je za ten strhující obrat uprostřed filmu, kdy se Brody přestane plazit po listech a větvích z buků a na řadu přijdou duby. Nebo to byly javory? Nene, spíše platany. A nebo..? ()

MATADOR

V porovnání s nejpodobnějšími filmy poslední doby - Buried, či 127 hodin - působí u mě Wrecked jako přijatelný soupeř! 127 hodin mě nijak nevytrhlo a ani nebylo čím, jelikož film byl inspirovaný skutečnou událostí, stál za tím Boyle a všichni si chrochtali blahem. Wrecked není od známých tvůrců, ale má své nápady a především atmosféru, která sice není využita maximálně, ale dokáže nečekaně vtáhnout a závěrečné rozuzlení to rozsekne! Divil jsem se, jak mi to utíkalo, chybělo opravdu minimum a šel jsem o hvězdz výš. Pokud se líbily zmíněné filmy, zkuste i Wrecked - znalost angličtiny není potřeba :) ()

Toj

Uživatel Yoda sama to pěkně shrnul. Co víc dodat? Osobně bych řekl, že se jedná o nefunkční formální a žánrovou masturbaci. Adrien Brody se po většinu času tváří nešťastně, nebo se různé pitvoří (některé flashbacky probíhají tak, že zajíždí panenkami očí směrem nahoru a tak nám ukazuje bělobu, což je k popukání). Neustále se přicházejí nějaké halucinace, spánky, výpadky vědomí. Občas se autor dopouští docela odvážných elips ve střihové skladbě a vyprávění, což chválím. Ale zbytek je už jenom únavný a překombinovaný.... Docela si ujíždím na tom, když se ve filmech pracuje s omezeným prostorem a celkově je to pojato nějak minimalisticky. Tenhle film dokazuje, že to nemusí pokaždé být k užitku. ()

Dubro

Príjemne prekvapila iba 90 minútová stopáž a jej polovica by bola ešte príjemnejšia. Inak Wrecked do červenej zóny nepatrí, hoci Brody sa snažil hrať, čo mu nos stačil. Trailer a nástup filmu patria k tým vydarenejším kúskom, no zbytok filmu je vata, ktorú si divák môže akurát tak napchať do uší, aby nepočúval neustále nadávky a vzdychy plaziaceho sa Brodyho. Plazením a plížením vpred do slušnej trojky! ()

IceQueen

Nudné a stupídne. 80% filmu sa Brody brodí a plazí po / v lese, ten zvyšok tvorí úvod a pointa. Tak ako pre neho muselo byť náročné natáčanie, pre mňa bolo náročné sledovanie. Na druhej strane, mal výhodu, že sa nemusel učiť náročné texty. Najčastejšie používanými slovami boli "fuck" (v rôznych obmenách) a "god" (stále ten istý). ()