Ninja Factor

(relácia)
  • Česko Ninja Faktor (viac)
Súťažný / Športový
Japonsko, 1997, 173 min

Ninja faktor je japonská soutěž, která se koná dvakrát do roka na úpatí hory Midoryama. Úkol soutěžících je prostý. Zdolat čtyři úseky, v nichž je čeká řada nejrůznějších překážek. První dva úseky jsou především zkouškou rychlosti a obratnosti, naopak třetí prověří sílu horní poloviny těla. Jediný špatný krok může znamenat vyřazení, a také koupel v bahnité vodě. Pro ty nejsilnější a nejrychlejší je připravena vysoká věž, kterou zatím dokázala zdolat jen hrstka soutěžících. (oficiálny text distribútora)

prome

Ze začátku jsem tomu nemohl přijít na chuť, hlavně díky dabingu Primy Cool a prvnímu kolu. V dalších kolech zůstávají jenom borci a překážky, nad kterými žasnu a baví mě sledovat jejich počínání. Na dabing jsem si nějak zvykl, respektive ho neposlouchám. ()

Caszidy

Povedená a na zvládnutí pro soutěžící opravdu nesmírně obtížná soutěž. Škoda, že se na Prima Cool nedá pustit s originálním japonským dabingem. EDITACE(24.8.2010): Přidávám další hvězdu na plný počet, jelikož během léta si mne tahle soutěž naprosto podmanila! Jak už zde někdo psal, osudy soutěžících jsou nesmírně zajímavé a poutavé a tvoří jakýsi příběh Sasuke. Obzvláště All-Star tým ve složení Kazuhiko Akiyama(vůbec první vítěz, bývalý lovec krabů, jehož trápí degenerativní onemocnění očí a často se mu nedaří dostat se přes první úsek), Makoto Nagano(rybář a největší hvězda Sasuke, v pořadí druhý celkový vítěz a člověk, který se jako jediný dostal do finálového úseku 5x), Toshihiro Takeda(hasič, jenž se jako jediný dostal do třetího úseku 13x, avšak nikdy neměl možnost okusit finálový úsek), Shingo Yamamoto(manažer benzínové stanice, miláček publika, kterého v jedné z jeho dvou účastí ve finálovém úseku zradilo zranění ramene a který se zúčastnil všech 25 klání Sasuke), Bunpei Shiratori(bývalý atlet, v současnosti státní úředník, jenž si postavil dráhu Sasuke doma na zahradě, kam se do jeho "Shiratoriho chrámu" sjíždějí fanoušci Sasuke z celého Japonska) a Katsumi Yamada(Mr.Sasuke ikona soutěže, jenž již v třetím klání Sasuke byl velice blízko celkovému vítězství, avšak od 12 Sasuke ho provází nezdary, když se celkem 11x v řadě nedostal přes první úsek a tak před 25 pokračování soutěže oznámil svůj odchod) je studnicí inspirace a zároveň příkladem přátelství. V Ninja Warrior soutěžili například i olympionici, bratrská dvojice amerických gymnastů Paul a Morgan Hammové, desetibojař Paul Terek či bulharský gymnasta Jordan Jovtchev. Zatím posledním komu se podařilo zdolat nástrahy hory Midoriyama je prodejce obuvi Yuuji Urushihara v předposledním odvysílaném Sasuke 24. Kdy už bude 26? ()

jh666

Původně jsem očekával něco vy stylu Takeshiho hradu, ale tohle je úplně jinej level. Chlapi, co se dostanou přes první kolo, jsou opravdu borci. Já bych se rozflákal hned na první překážce (je jedno, která to je). Plně chápu, že lidi jako Makoto Nagano, Tošihiro Takeda nebo Šingo Jamamoto jsou v Japonsku za hvězdy. A na rozdíl od mnohých pseudohvězdiček ze Západu si to tihle chlapi fakt zaslouží. Klobouk dolů. Jenom škoda, že Sauke 27 a 28 nejsou v češtině. ()

villon17

Dráha se mění jen zřídka a soutěží na ní takový množství lidí, že by se dalo čekat, že to koukání za chvíli omrzí. Ale ono se to nějakym zázrakem ne a ne přihodit:). ()

Džany

Japonci jsou blázni a to mi nikdo nesebere :) Ninja Factor nesleduju pravidelně, ale beru ho jako pohodovou zábavu, kterou zkouknu když zapnu televizi a tahle šílenost tam zrovna je. Co ty lidi předvádějí a hlavně co si ty lidi jsou schopní na sebe vzít, když vědí, že se to vysílá v televizi to je nepředstavitelné a abych byl upřímný, taky neskutečně vtipné. Nicméně po těch exhibionistech a pomatencích, kteří vypadnou už v prvním kole, se v dalších etapách sejdou velmi nadejní sportovci a atleti (nejsympatičtější asi Bumpei Shiratori), co vás dokážou přinutit alespoň k tomu, aby jste jim drželi palce. Vysoké hodnocení dávám hlavně kvůli tomu,že tahle pitomost opravdu dokáže za/po-bavit. ()

Alqarin

Ona to není jen nějaká kravina ve stylu Wipeout, kde jde hlavně o to, aby se co nejvíc lidí rozsekalo. Samozřejmě tam tahle rovina je, ale mnohem víc to je o neskutečnejch fyzickejch výkonech. Ten japonskej potřeštěnej kabátek s ujetým komentátorem to sice trochu degraduje, ale pořád je to něco úžasnýho. ()

nirvanafan

Kdybych byla malý japonský chlapeček, tak bych jednou chtěla být jako Makoto Nagano. S ostatníma soutěžema se to co do náročnosti vůbec nedá srovnávat. ()

repe

"Vidíte tu zlost v jeho očích? Já ano. Budou mu dnes bohové hory Midoriyama nakloněni a pomstí svého bratra?" - Tydleti Japonci, to jsou vám fakt blázni. Jejich soutěže jsou jednou z nejlepších věcí na co koukat, když chcete vypnout mozek. ()

Falconica

Asi mě to baví hlavně proto, že zdejší soutěžící nejsou jen banda náhodnejch magorů, ale že na to tvrdě makali a jejich výkony jsou dost obdivuhodný ()

Colonist

Překvapivě mě tihle Japonci baví! A jak! Americký Wipeout je oproti tomuto pořadu výsměch. Tam soutěžící neudělá většinu překážek, ale protože rychle padá a plave, získá nejlepší čas a dostane se do finále, kde nakonec shrábne prašule. To Ninja Faktor je nemilosrdný - nevydáte ze sebe všechno, spadnete a končíte. Navíc tady se soutěžící nesnaží zdolat horu Midoriyama pro peníze, ale prostě proto, že chtějí vydat ze sebe to nejlepší a dokončit všechny úseky. Překážky jsou mnohdy takřka nepřekonatelné a líbí se mi v jednotlivých turnajích sledovat opakující se soutěžící, jak to zkouší znovu a znovu. A baví mě i ti cvoci v kostýmech, co vypadnou hned na první překážce :) ()

higuain

Přišlo to po Fear Factoru a je to mnohem lepší. Soutěž japonských svalů a píle. Většina z těch soutěžících jsou blázni, ale i díky povedenému českému dabingu hlavního komentátora je to velice koukatelná záležitost. ()

Chrysopras

To jsem se tuhle zatoulal od zpráv na Cool a nestačil se divit :-D. Dřina na n-tou bez kompromisů. A to si cením ( určitě i proto, že sám bych vypadl na první překážce... ). Snad jen monotematičnost soutěže může po čase nudit. ()

fmash

Takže to máme další pořad, u kterého mi zmizelo hodnocení i s komentářem. Co se dá dělat. Alespoň můžu srovnávat nově namísto Fear Factoru s prašivou napodobeninou Wipeout, která mě má k tomu, že zde nově zaokrouhluji nahoru na tři. Trochu pošahaná zábava asijského typu, kde si účastníci dávají při ošklivých držkopádech na tlamu a publikum převesele jásá. Nakonec se tomu ale určitá zábavnost upřít nedá a některé úkoly, přesněji urputnost, s jakou se jich někteří závodníci snaží zhostit, vzbuzují obdiv. Ale pravidelně sledovat? To ne. ()