U2 360° - Živě z Rose Bowl

(koncert)
  • USA U2 360 Live From the Rose Bowl (viac)
Hudobný
USA, 2009, 58 min (Special Edition: 131 min)

I když se skupina U2 na svém turné i letos vyhne naší republice, jejich příznivci si mohou na HBO vychutnat atmosféru koncertu v americkém Pasadena Rose Bowl, kde se sešlo více než 97 000 diváků, a který se přenášel přes stream na youtube.com do celého světa.  Konečně se dočkají i čeští fanoušci a budou moci zhlédnout poslední velké turné U2 s názvem „The 360° Tour“. U2 se sice při svém více než dvouletém turné opět vyhnou České republice, ale budou nablízku - například ve Vídni (30.8.2010) nebo v Mnichově (15.9.2010). Mezitím si můžete vychutnat atmosféru jejich koncertu na HBO a to vše v nebývalé kvalitě a s komfortem. Koncert se natáčel na 27 kamer v americkém Pasadena Rose Bowl, kde se sešlo více než 97 000 diváků, a přenášel se přes stream na youtube.com do celého světa, takže celkový počet diváků překročil 10 miliónů! (oficiálny text distribútora)

EdaS

Výtky by se našly: nepochopitelné vynechání úvodní písně koncertu, Bonův chraplavý hlas, místy dost podivný střih, absence Stay (nejsilnější moment berlínského koncertu). Ale k čertu s tím - u Vertigo tour jsem se lehce nudil na samotném koncertu i v třetím filmovém rozměru, teprve 360 stupňů mi navrátilo víru. :) Jo a HD téhle show obzvlášť sluší. 90% ()

Jara.Cimrman.jr

Dne 18. 7. 2009 se to konečně stalo. Já a U2 jsme dýchali stejný vzduch na Olympijském stadionu v Berlíně a mně bylo nádherně. Pravdou je, že do tváře jsme si zrovna nehleděli a proto jsem uvítal toto DVD, abych viděl to, co jsem na koncertě vidět nemohl. Muzika mému uchu lahodila v obou případech, pohled tolika kamer mne taky potěšil a kapela svou silou dokázala, že velký koncert se dá odehrát i takřka staticky - bez megalomanských pyrotechnických efektů, zběsilého poskakování a poloobnaženého dívčího komparzu za zády. Musím uznat, že už to nejsou ti dravci jako v počátku kariéry, ale zase si mohou dovolit podobnou šílenost, jakou byli tři čeští kluci na pódiu v Berlíně při Angel Of Harlem - http://www.youtube.com/watch?v=ejdj2AiyXWg. ()

Anderton

Najlepšia scéna, aká bola pre skupinu kedy vymyslená a postavená. Znova prefektný playlist a prezentácia nového albumu, ktorý ma ako jedného z mála veľmi potešil. Dnes ma mrzí, že som si kúpil iba DVD, zážitok z koncertu by ešte viac vynikol v HD kvalite. Ešte že DVD má päťkanálový zvuk, aspoň čiastočne sa vďaka nemu cítite ako na koncerte. Už druhá pecka po DM z roku 1987 z Pasadenského Rose Bowl. ()

Chrustyn

Jeden z vizuálně nejlepších koncertů co jsem měl možnost vidět. A navíc ... je to U2, což samo o sobě znamená nezapomenutelný zážitek. ()

marhoul

Vizuální paráda, však osobně upřednostňuji interprety, kteří méně dřístají a více hrají. Beautiful Day (mrzí mě, že v sestřihu zazněla místo Stay) je odrhovačka, kvůli které jsem U2 na dost let zatratila. Ale když si ji odmyslím, zjišťuji, že mi v mém playlistu U2 začali chybět. Včerejším koncertem tedy datuji "nový začátek". A jdu si po dlouhých letech pustit Joshua tree. ()

zdepapepa

Velká škoda, že U2 usměrňují svůj marketing na USA, takže často zůstává Evropa (ale i jiné světadíly) opomíjena, ač se tam odehrávají často daleko srdceryvnější a dojemnější koncerty. Je to tu znát víc než kdysi, ať už jsou to nepříliš aktivní fanoušci, chladná vesmírná stanice, Bono neinteraktující s publikem nebo setlist očesaný o snippety či jiná překvápka. Zejména, když jsem byl naživo 2009 v Chorzowě a 2010 v Mnichově, tak na tour zkrátka byly lepší koncerty. Krueger jako režisér udělal produkt, který konzumenta potěší, stejně jako kdyby přišel na koncert poslechnout si ty 2-3 písničky, co má rád a konec šmitec. S tím je úzce spojena další věc - remaster živého streamu z YouTube. Ano, viděl jsem to naživo a ano, mám na disku záznam, opravdu se to povedlo hezky vyčistit (včetně ozvěn, hlasů fanoušků, barev a i chybky Adama v In A Little While). Ovšem je to úžasný podraz na fanoušky vydávat nadvakrát něco, co bylo k dostání naživo zdarma. A to ani nepočítám "bonusové" DVD, které je v podstatě okopírovaný U2be kanál s krátkými klipy z tour. Ale díkybohu tam dali Breathe, které na několik sekund obsahuje záběry z Chorzowa. Ale i tak to byl zážitek, nejen naživo, ale i posléze, ať už kulervoucí Get On Your Boots, sirény Magnificent, With or Without You s úžasnou basovou linkou na závěr nebo 100 000ový dav zpívající O-o-ooo na konci Moment of Surrender a do toho Bono s rappem. Slabších pět hvězdiček a pokud se pánové z U2 uráčí vydat další DVD, tak snad bude lepší (tipuji z Austrálie). Navíc když teď ustálili nový setlist s krásnými obměnami. ()

Popluh

Žádný velký fanda U2 nejsem, ale ty jejich největší hitovky samozřejmě dobře znám a byl jsem zvědavý jak se předvedou ve stínu monstrózního pódia (a taky ve "stínu" mých oblíbených předskakujících Muse). No a musím říct, že jsem byl příjemně potěšený. Pódiové vychytávky, osvědčené hity, kapela ve formě a všudypřítomná politika, to jsou prostě klasičtí U2 a já si je více či méně užil od prvního do posledního songu. Být fanda, je mé hodnocení asi maximální. P.S.: Ve vší úctě k Bonovi a fanouškům si nemůžu pomoct, ale Where the Streets Have No Name v podání Muse feat. the Edge na letošním Glastonbury 2010 mi přišla mnohem mnohem lepší. ()

Courtemanche

Tento koncert není ono. Bono ze sebe vydal jen 40 procent a je to bez energie. Album je dobrý, je jiný než obvykle, ale koncert je více pro oči než pro uši. 2,5/5 ()

rotel

Nie že by som chcel byť kritický, no to čo som videl ma úplne nepresvedčilo. Pre mňa sú oveľa lepšie "U2: Elevation 2001 Live From Boston" a "Vertigo 2005: U2 Live from Chicago".(29.5.2011) Dnes (9.2.2012) som mal možnosť vidieť znova a druhý pokus bol lepší. Z odstupom času sa to v mojich očiach kvalitou blíži k predošlým počinom tejto skupiny ()

MAJkLSON

Zastihl jsem dobrou půlku koncertu živě na HBO a byla to výborná podívaná a hlavně výborný poslech a to U2 zrovna nijak nefandím. ()