Hektor je výstřední psychiatr, který je čím dál nespokojenější se svým zaběhlým způsobem života. Své přítelkyni Claře se jednou svěří, že si připadá jako podvodník - přestože ještě nic pořádného nezažil, nabízí rady pacientům, jejichž stav se ani trochu nelepší. A tak se Hektor rozhodne opustit svůj pošetilý, jednotvárný život. Vyzbrojen nezměrnou odvahou a zvědavostí dítěte se vypraví na cestu kolem světa v naději, že se mu podaří najít tajný recept na opravdové štěstí. A tak začíná hrdinské dobrodružství s velmi legračními výsledky. Film Hektorova cesta aneb hledání štěstí, který natočil režisér Peter Chelsom podle celosvětově úspěšného stejnojmenného románu, vypráví podnětný, vzrušující a veselý příběh. (HBO Europe)

Karbos

Já tyhle feel-good filmy prostě můžu :) kdyby se jich točilo tolik, kolik horrorů, tak je svět o něco lepší místo :)... Je to sice na 4 hvězdy ale stejně tak by tenhle film měl mít červený rating, takže proto dávám ***** Víc takových filmu ! *IDEOLOGICKÉ ZAMĚŘENÍ: 0/10 MÍRA ZÁVADOVOSTI: 0/10 viz profil ()

Fyyy

Vim, že rčení "knížka je vždycky lepší než film" je už ohraná, ale v tomhle případě je to trefné více než jindy. Nechci tady porovnávat knížku a film, ačkoliv by stálo aspoň za povšimnutí to, že Hector ve filmu je akorát postavou, kterou skoro nikdo nemá rád, je to akorát hloupý nešika pro smích. Z knížky se vytratila veškerá roztomilost celého příběhu, která prostě ve filmu chybí. Sám autor ji označuje jako pohádkou pro dospělé, ale autor filmu (tzv. režisér) to udrží jen na začátku a na konci, který jsem už rychle přetáčel, protože jsem to fakt nemohl vydržet. Zde se ukazuje jak je těžké zfilmovat něčí knížku. Do dvou hodin to prostě nejde nacpat! Chelsom vzal Lelordův milý román, znásilnil ho a vyplodil sračku. Spisovatel by se mu měl pomstít podobně jako Hank Moody v Californication režisérovi jeho knihy (God hates us all) za zprznění jeho knihy zprzněním jeho přítelkyně! A ke všemu ta CENZURA?! Proč? Chtějí němci vychovat věrné synky? Pro ty kdo to nečetli.... v knize Hector tu číňanku i afričanku ojede ;-) ()

Alvin

Že bych si taky jednou takhle vyrazil kolem světa trochu vyčistit hlavu, přerovnat žebříček priorit, přepočítat tibetské korálky tam a zpátky? Ale kdež, žádnou hlubokou filozofii bych za tímhle filmem nehledal. Prostě to stojí na originálním kukuči Simona Pegga a fotogenických lokacích. Navíc se tam občas mihne sexy paní Píková, celé to pěkně odsejpá a dobře se u toho pije víno. ()

marekm030

Proste mam rad toho Simona, aj ta Rosamund je nie len krasna, ale aj vie hrat, vyborny Reno - ako vzdy, a mam slabost aj na Toni, uz od Muriel, zrejme preto, ze je tak skareda, az je pekna ... dobry, pekny a zabavny film ... ()

skrob odpad!

Za mně nejslabší film Simona Pegga, Rosamund Pike a Stellana Skarsgarda. Zatímco třeba Walter Mitty přirozeně a nenásilně plynul a ještě byl občas vtipný, tak tady to hodně drhlo. Místy to připomínalo turistické reklamní spoty, kde se objevili herci bez zájmu a nadšení... ()

GoGetter

Co je to štěstí ? Není to o tom co znáte, nebo koho ...ale v tom kolik dáte tomu, koho znáte.Je štěstí finanční svoboda, kdy si můžeme splnit co chceme nebo se o to s někam podělit ? Nebo pouze maličkosti, nebo z každého trochu, to si nejspíše musí každý urovnat sám.A Hektor co by psychiatr na to hledá odpověď tím, že se vydá do světa a ptá se.Nápad dobrý, tohle cestování za poznáním mám osobně hodně ráda, ale na mě se to až moc táhlo a zase až tak zajímavé a zábavné a fajn to nebylo.Tykový Wallter Mitty byl o hodně lepší.Chvilkový sympatický Stellan Skarsgard.A i když ho mám velice ráda a dobře se na něj dívá, tak tenhle film byl pro mě trochu nudnější. ()

epizeuxa

Mám rada filmy kde sa príbeh odvíja od prežívania hlavnej postavy. Milý, naivný, uprímný a zmätený Hektor, ktorý sa velmi nezamýšlal na dosledkami svojich činov potreboval (pozor príde silné klišé) áno áno práve cestu okolo sveta aby si uvedomil, že "Čim viac sa sustredujeme na svoje osobné štastie, tým viac je to k ničomu" :D Ako by asi povedal Habera: "Originalita jak prasa." Aj napriek tomu som si film velmi užila. Kombo príbehu, hercov, kamerky a hudby ma presvedčil aby som na 120 minút zabudla, že je to jeden film z mnohých chorobne podobných ,ale myslim že unikátny a ked ste ako ja, svojim sposobom naivný a zmatený ako Hektor lahko sa s ním vcítite a bude to pre vás zážitok :) ()

hujerita

Neviem čo mi vadilo skôr : či v niektorých momentoch strašne rýchly a skákajúci dej, alebo na druhej strane dlhé úseky ktoré kľudne mohli byť skrátené. Tešil som sa na tento film, ale moje očakávania boli veľké. Škoda toho, mohlo to byť fajn. Dokonca ani Simonovi som neveril tú jeho premenu či čo to bolo. Jedno pozretie stačí. ()

KcarlosK

Film na vynikající téma. Zkuste se zeptat sami sebe: Jsem skutečně šťastná/ý? Pokud budete k sobě upřímní, možná budete celkem překvapení. ()

pupidup

Film o tom, jak se dva měli rádi na začátku a měli se rádi i na konci. Simon ze začátku by řekl, že po sérii zcela zbytečných zkušeností na cestách, Simon na konci by řekl, že po cestě poznání. Stále jsem se rozhodovala 60/80. Nakonec by to bylo 70... a to kvůli pro mě zbytečně emočně neuvěřitelnému konci... Simonovy emoce byly vážně dost neuvěřitelné.. ale byla to komedie, tak budiž.... já štěstí našla, trvalo mi to sice trochu dýl... ale našla.. a tomu, co bylo, říkám nádherná cesta... :o) ()

webino

Tento film mi po dlhej dobe aj čosi dal,čosi z tohto filmu odnesie každý osve.Herecké obsadenie skvelé,uveriteľné až nadrealistické výkony Simona ma nadchli miestami až k slzám-tým čo sú keď vás niečo dostane aké je pekné. Pekný útek zo života za pochopením roadtripovým štýlom.Kamera prvotriedna a strih tomu suploval rovnakou ak nie lepšou kvalitou.Hudba adekvátna priam sofistikovane krásne vyberaná nič nemožno vytknúť.A aj zvuky ladené tak aby to bolo realistické a nie mätúce ako niekdy býva zvykom. 5 hviezdičiek sa nehanbím dať,užil som si kvalitku,aj keď iný by nedali,ale asi som moc precitlivený-a na takú sortu ľudí aj mieril a mňa dostal kvalitne a asi aj ostatných. Odporúčam vrelo - podľa mňa nik nebude nespokojný a veľa až moc spokojný.Pozrite a užite si to,toto je dielo nie dáky popcornový filmík. ()

Sejkorka

Komedie / Dobrodružný / Drama , dejme tomu. Jsou tam dobré pasáže (druhá půlka Číny, začátek Afriky) ale spousta ptákovin (let do Číny). Simon Pegg mi v této roli moc nesedí, občas je to velmi přehrané. Otázka zní, kdy je člověk šťastný a odpověď určitě není v moudru, že být šťastný je povinnost. To silně drhne. Vždyť my u nás víme, že štěstí je muška jenom zlatá. Nicméně, na Rosu Pike se nezlobím, že mě svojí filmografií k filmu přivedla. ()

Rosamund Pike a válečná dramata

Rosamund Pike a válečná dramata

08.02.2016

Po oscarové nominaci za Zmizelou začala být po Rosamund Pike daleko větší sháňka. Komedie Hector and the Search for Happiness a Dlouhá cesta dolů bohužel díru do světa neudělaly a podobně dopadl… (viac)