Hektor je výstřední psychiatr, který je čím dál nespokojenější se svým zaběhlým způsobem života. Své přítelkyni Claře se jednou svěří, že si připadá jako podvodník - přestože ještě nic pořádného nezažil, nabízí rady pacientům, jejichž stav se ani trochu nelepší. A tak se Hektor rozhodne opustit svůj pošetilý, jednotvárný život. Vyzbrojen nezměrnou odvahou a zvědavostí dítěte se vypraví na cestu kolem světa v naději, že se mu podaří najít tajný recept na opravdové štěstí. A tak začíná hrdinské dobrodružství s velmi legračními výsledky. Film Hektorova cesta aneb hledání štěstí, který natočil režisér Peter Chelsom podle celosvětově úspěšného stejnojmenného románu, vypráví podnětný, vzrušující a veselý příběh. (HBO Europe)

Cerebrum

Zábavná, barevná, staromilská pohádka pro nás tintinology a snílky, co také touží vzlétnout do oblak a denní rutina nám to nedovolí. A nebo snad ano? ()

xzajox

Nečakal som od tohto veľa. Dám si niečo kľudné s Britským polo-trápnym polo-komickým suchárom Peggom, vravím si. Možno sa zasmejem. Dostal som však oveľa viac. Film nabitý emóciami, rôzne pohľady na šťastie a nešťastie a celkom podarený humor. Možno trochu presladené, možno prehnané, či naivné, no veľmi uveriteľné. Myslím si, že Pegg tu podal životný výkon a dobre mu tu sekundovali Pikeová alebo aj Jean Reno. Najhoršie je zvládnutá posledná časť (LA), kde sa všetko pokúšali rozuzliť. Neurobili to šťastne, až to vyzeralo umelo a na silu. Mínus za tretinu scenára. Celkový zážitok ale zostáva veľmi dobrý. 84% - 4* ()

Viny95501

Ako, nebol to vyslovene odpad, (Aj ked k tomu nemá daleko) ale netrvrdte mi, že tu niekto dal tomuto filmu 5 hviezd. To už naozaj nebudem brat CSFD vážne. Slabých 40%. Hladanie "Sameho seba" má možno v sebe aj relácia: Farma. A na to sa aspon dalo pozerat, aj ked nie pravidelne. ()

Domas88

Velice dobře udělaný scénář (konečně) a skvěly Simon Pegg. Za poslední dobu co jsem víděl, je tenhle film krásnou pčipomínkou, že se pořád ještě dá natočit dobrý film. Líbí se mi, když vás film dokáže oslovit a i donutí malinko přemýšlet, připadáte si malinko jeho součástí. ()

imaginer21

Škoda toho doslovného klišovitého závěru. Jinak je Simon Pegg v mírné vážnější roli překvapivě dobrý a úspěšně táhne celou tu filosoficko-romantickou agitku na malíku. Rosamund Pike chci doma, její nevinná očka chlapa rozešťastní vždycky. Víc cestování, víc duchovního pohledu na štěstí, víc trefných frází. Takhle 3,5* zaokrouhlených nahoru za rozkošnou Rosamundku. Viděno v letadle. ()

Dacsus

G-e-n-i-á-l-n-e! !! !!!. Rovnako ako Stranger than fiction, Walter Mitty, Groundhog day, alebo As good as it gets (i keď ten posledný je tak trochu z iného súdka, podstata je rovnaká). ()

Sharlis

Úvod a prvá tretina relativne komédia, ktorá časom upadá až do ponurej drámy s klišovitým koncom. Rovnako ma to absolútne vážnejšie nezaujalo ani po emočnej stránke. Hector mi bol úplne ukradnutý... Každopádne dobre pozerateľné, to áno, ale určite nie zábavnejšie alebo pútavejšie ako podobný Walter Mitty. ()

marrrrian

Nebyť toho, že sa občas k pointe dostaneme obchádzkami, nebyť toho, že na konci týchto obchádzok padajú frázy ako vynútené a účelné poučky a nebyť toho, že dialógy a (monológy) sú tak do očí bijúco umelé, až to miestami ruší v sústredení na film, bola by to bezchybná, atmosférická, dobrodružná cesta v sprievode prvotriedneho hereckého obsadenia. Napriek tomu som chyby dokázal na počudovanie ľahko odsunúť (vďaka Peggovi s úlohou šitou na mieru, vďaka soundtracku, dobre namiešanej zmesi komediálnych, dramatických a vzťahových prvkov, ale aj vďaka obyčajnej obľube takto ladených filmov) a boli to veľmi príjemne strávené dve hodiny. ()

Lukariosa

So...how many times did you pause the movie to realize you were just thinking about your own life and feelings that the movie just inducted, huh? Film je...tak příjemným pohledem na život Hectora, kterému došla šťáva..samozřejmě není nouze o diskutabilní shody náhod, ale...sakra..nevnímejte vždycky film tak, že "to se nemohlo stát....". Věci a náhody se dějí..so...don´t be a smart ass... Ode mně 92 %..hezký film a hezký zážitek... ()

SelfishMan

Pěkná pohádka o cestování a (asi hlavně) hledání štěstí a sebe sama, která ale v konečném důsledku vlastně řekne, že sice všude dobře,ale doma nejlíp. Cestování zbožňuju (člověka to obohacuje) a ač se s filosofií, kterou film podává úplně neztotožňuju a takový Walter Mitty mě zasáhl daleko přesněji, přesto měl pro mě film dost předností na to abych mu napálil slabší 4*. Mimo toho putování po světě jsou to hlavně Rosamund Pike a Simon Pegg. ()

tomino28

Ústřední dvojice slibuje slušnou zábavu a podívanou, ale bohužel. Bohužel se během filmu nedostavil ten kýžený pocit "konečně se to rozběhlo" a zábava jede na plné obrátky. Místo toho si autoři pro nás diváky připravili plnou hrst klišé, ponaučení a rad do života. Vůbec mi přišlo, jako by měl Hector velký potenciál bavit, ale ten zůstal trestuhodně nevyužit, asi jako sporťák se zataženou ruční brzdou. ()

bonovox

Optimistický a hravý film, ktorý však stráca body oproti lepšiemu W.Mittimu hlavne v trochu naivných situáciach do ktorých sa hlavný hrdina dostáva. Pegg je však okúzľujúci. ()

ajwynko

Trosku ako Walter Mitty..prva polivica bola fajn, neskor sa stracal drajf a nakoniec vsetko dopadlo tak ako som ocakaval. Ale ako nedelna poobedna oddychovka je to pozeratelne ()

medovec

Cestovatelské filmy mám moc rád a toto je hezký neškodný film ale jak tady hodně lidí píše,tak bych taky spíš doporučil Waltera Mittyho. ()

BarGoldstein odpad!

Pořád přemýšlím, proč se tenhle kýbl sraček nejmenuje "Detlefova praktická příručka pro spokojený život s Gertrudou". Proslulý německý smysl pro humor nese své ovoce, oh Fotze! Z fleku bych nasolil celému štábu Sonderbehandlung! ()

Rosamund Pike a válečná dramata

Rosamund Pike a válečná dramata

08.02.2016

Po oscarové nominaci za Zmizelou začala být po Rosamund Pike daleko větší sháňka. Komedie Hector and the Search for Happiness a Dlouhá cesta dolů bohužel díru do světa neudělaly a podobně dopadl… (viac)