Norma Jeane Mortenson (Ana de Armas) patřila v šedesátých letech mezi nejkrásnější modelky a herečky amerického stříbrného plátna. Muži po ní doslova šíleli. Ačkoliv si žila pohádkovým životem, veřejnost nic nevěděla o jejích těžkých traumatech z dětství, která si stále nosila sebou a nevěděla nic ani o drsném filmovém světě, kde se nejen za role platilo sexem. Tento snímek nastavuje skrze životopisné drama Marilyn Monroe nekompromisní zrcadlo poválečnému americkému filmovému průmyslu. Průmyslu, který nejednu ze svých hvězd nakonec úplně zničil. (Big Bear)

cimrman2.

Marylin/Normě Jeane/Aně De Armas to prostě sluší víc v černobílé! V Benátkách film sklidil potlesk dlouhých 14 minut na čsfd má 68 procent! Nálepkami jako strašlivý, brutální, krutý se to v článcích o tomto filmu jen hemží. Kde je tedy pravda? Brutální to je svoje chyby to má ale já si cením těch dobrých věcí na tomhle 3 hodinovém životopisném snímku. Už kategorizace Netflixu 18+ napovídá, že tentokrát o romanťárnu pro puberťáky nepůjde. Mám Marylin v oblíbených což napovídá že jsem týpek xyz, který si ji zamiloval a tak jsem věděl, že tohle musím vidět. Jsem rád že tento snímek vznikl. Odkrývá život Marylin v té nejsurovější podobě od holčičky málem zavražděné až po románek s prezidentem a smrt - sebevraždu nebo vraždu toť otázka. Za ně si Ana De Armas oscara zasloužila, protože tento přetěžký úkol zvládla na výbornou. Máma Marylin zahrála rovněž skvěle. Co mě již vadí víc jsou hrecky nic moc manželé, nudně/špatně zpracovaný vztah s prezidentem. Líbí se mi repete slavných scén např z někdo to rád horké. Jinak z filmu sálá atmosféra holky, která to fakt lehké neměla zároveň ale film nemá velkou hodnotu informativní (moc se toho nedozvíme. Rovněž na film nemůžeme pohlížet jako na věrné zfilmování ži vota MM. Baví mě režisérovo experimentováni změny barev šíře obrazu. Přesto že jsem věděl, že Marilynin život byl jako horská dráha protkaná trním i tak se můj pohled na ni se hodně změnil. ()

Tomko87

Fúha. Asi nepoznám režiséra, a nejak nepozorozne pozerám trailery, ale do piči takúto depresiu som veruže nečakal. Ako jedna vec je Ana De Armas. Tu si dala životnú úlohu. Jej pojatie psychicky labilnej ikony dala dala na pána. ... Druhá vec , že rezisér si tak nejak honí nad sebou. Aký je veľký umelec na plátne. A výsledok je chaotický sled udalostí v živote Marilyn bez konzistentného príbehu. Ale takúto sondu do pometenej hlavy som ešte nezažil. Ana, navždy srdiečko... ()

NikaIn

Jediné slovo čo ma napadá je NUDA. Celé sa to vlečie, nezaujímavo podané, dialógy ešte väčšia nuda.Z najznámejšej ikony filmového plátna urobili psychopatku ktorá sa ani trošku netešila zo života a bola Non stop v depresiách. Celé zle,musela som už od polovice filmu pretáčať,lebo som mala nervy z tohto nepodareného snímku o ničom. Jedna hviezda iba za výkon hlavnej herečky, tá bola fakt famózna. ()

rigby

Zpočátku to vypadalo na standartní životopisný film. Scény z dětství, docela nuda. Rozjezd byl opravdu pomalý. Až někde v polovině se to náhle zlomilo a proměnilo v docela ponuré psycho. Úchvatná atmosféra, nepřehlednost, útok na divákovo nitro. S hlavní hrdinkou se dalo jen sžít a prožívat společně s ní její strašný svět, nebo od toho nadobro jít. Zvolil jsem to první a opravdu jsem si film užil. Zážitek byl nakonec opravdu silný a nečekaný. Budu ještě dlouho vzpomínat, i když podruhé bych se teď dlouho neodvážil podívat znovu. ()

KolarikKing

Strašně depresivní film. Většina diváků, kteří koukají na každý druhý film od Netflixu a přijde jim dobrý tak tento snímek po 20 minutách vypnou. Blondýnka má šílenou stopáž a tempo to ještě prodlužuje. Já se ale dobře naladil na tu depresivní atmosféru a prožil jsem výtečně natočenou cestu nelehkým životem jedné z nejznámějších hereček všech dob. A doufám, že Anička už všem dokázala, že není jenom hezká tvářička, ale že umí i fantasticky hrát (vlastně přesně jako Norma Jean). Čekal jsem sice trochu jiný film, ale nemohu říci, že by mě Blondýnka zklamala. 8/10 ()

doriana.g

Tyhle pozérské, v tomhle případě skoro tříhodinové projekty mě nudí a iritují. Bez přetáčení bych to nedala. Ty dvě jsou pouze pro Anu, byla úžasná. ()

Willynka

Forma skvělá. Chaotická psychika Normy Jean, celoživotní hledačky tatínka, je působivá. Ale je to strašně nudný, unylý a natahovaný. ()

mottleone

Životopisné drama, které se snaží zachytit osobu Marilyn Monroe z trochu jiného "drsnějšího" úhlu 📽️ Netflix nám tu do hlavní role obsadil Anu de Armas, která je prostě k nakousnutí a oči pánů jistě potěší. Za emoční vrchol snímku považuju především "dětský" začátek, který byl správně děsivý; pozdější silnější scény, kde je necenzurovaný sex a vnímání žen pouze jako sexuálního objektu (které odsoudili západní diváci), jsou zde zcela v pořádku, protože taková tehdá bohužel byla doba. Ale krom těchto pár momentů, které měly "koule" velké jako sám prezident Kennedy, je zbytek projektu vleklá téměř tříhodinová nuda s prázdnými dialogy, kde jakési experimenty s kamerou a filtry hrající si na artové pojetí, nezachrání už tak zpackaně uchopený příběh.. V celku zklamání, protože potenciál tu rozhodně byl, ale aspoň pro těch pár silných míst - unavených 60% a slabé 3* ()

MonarC

Chapu, ze drtivou vetsinu divaku tohle zpracovani nenadchne a nazvou ten film “nudou”. No co uz, Blondynka neni totiz typickym zivotopisnym filmem se vsim pozlatkem, na ktere jsme u tohoto zanru zvykli (a proc vlastne?). Jedna se o brutalni emocialni horskou drahu, ktera ma za ukol dostat se hlavni hrdince pod kuzi. Nereste strihy, dejovou linku nebo historicke souvislosti... tohle o tomhle neni. ()

veverysiak

Strašný film, ani sa nečudujem ľudkom, ktorí ho pre rozličné emócie prestali sledovať a ani cteným akademikom, že dokázali povypľúvať toľko jedu pri svojich hodnoteniach, toto nie je idylická biografia jednej nesmierne úspešnej a o to viac nešťastnej celebrity, ale otvorená obžaloba zhýralého a špinavého štýlu fungovania horných vrstiev, a propos - nenahovárajme si, že veď to len v pokryteckej Amerike a len v tých rokoch - pozoruhodný je spôsob vedenia všetkých filmových profesií, ktorých výsledkom je unikátne dielo, kričí z neho hnus, bolesť, beznádej, perverznosť a napriek tomu som po dopozeraní celkom ľutoval, že toho nebolo ešte viac, určite k tomuto masochistickému reflexu prispeli výnimočné súčasti ako kamera, hudba, strih, striedanie farby a ČB a v neposlednom rade úžasná Ana, keby životný príbeh nešťastnej MM natočili inak, nevystihli by pravú podstatu jej života, pre toto všetko je to strašný film, takže 90%. ()

Predator77

5 Procent, No tak koukat se na tenhle film bylo pro mě celkem utrpení ale dokoukal jsem to celé ale měl jsem co dělat protože z mého pohledu se jedná o zbytečně dlouhý a nudný film kde sledujeme jenom to jak naše hlavní představitelka trpí a ve filmu se neděje prakticky nic moc zajímavého ani zábavného aby vás to nějak donutilo se na to dívat, jediné plusy které tomu dávám je za fajn herecké výkony jak Ana de Armas která tady ztvárnila Marilyn Monroe tak i vedlejší postavy které hrály dobře ale i tak ve výsledku když se na tenhle film nepodíváte tak ani o nic nepřijdete. ()

sahier

Nudná zlátanina všeličoho , hlavne sebemrskania Marylin, pričom bola  ukázaná jedna stránka jej naturelu tá psychotická. Nepochopila som prechody z čb do koloru a späť , ani prázdne sekvencie medzi jednotlivými scénami. V polovičke filmu som to vzdala a posúvala pár minút vopred po každom takomto nič nehovoriacom úseku ,inak by som asi pri filme zaspala . Koniec ukázal ,že o nič som neprišla. Videla som len to čo je už roky známe, že Marylin bola umelo preoperovanou barbinou , afektovanu a hysterickou osobou , zameranou len na seba samú. ()

fafejt001

Když  jsem  vycházel  ze  sálu  a  z  kina  na  ulici  , tak  několik  lidí  řeklo ,  že  to  byl  divný  film . Mohu  jen  souhlasit . Některé  scény  tam  ani  nemusely  být .  Jako  třeba  -  kuřba  prezidenta ,  zvracení  do  mísy  natočeno  ze  spodu   mísy,  to  byl  fakt  hnus . Sorry .  Možná ,  by  se  jěště  něco  našlo . Héérečka  Armas  byla  dobrá  ,  jen  by  si  mohli  rekvizitáři  ujasnit ,   jestli  měla  tu  pihu   nad  horním  rtem  nebo  na  bradě  !   To  bylo  fakticky   do  očí  bijícíí . ČEKAL    jsem  ,  že  budu  tímto  filmem  zcela  nadšen  , leč  bohužel  jsem  nebyl  . Jednou   vidět   stačilo . ()

kamigava13

Nejvíc jsem se obávala hlavní herečky, jak ztvární takovou ikonu jako Marilyn, ale nakonec byla na celém filmu to nej, co ho drželo jakž takž na prahu snesitelnosti. Čekala jsem depresivní náladu, ta mi nevadila, ani ta forma a střídání formátů, což taky drželo mojí bdělost. Ale vadila mi ta absence děje. Nemělo to spád, bylo to neustále v takovém limbu. Ve výsledku mě to nebavilo a to jsem věděla, co od toho asi čekat. Jedna hvězda za Anu a druhá za experimentální formu. ()

bonovox

Blonde je veľkým hereckým solom pre Anu de Armas. Ale celkovo je film určený hlavne pre náročnejších divákov, miestami sa na tú depresiu nedá pozerať...a aj preto dávam jednu hviezdu naviac kvôli odvahe Netflixu ísť do tohto projektu. ()

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny

23.01.2023

Film o Marilyn Monroe obdržel rating

Film o Marilyn Monroe obdržel rating

25.03.2022

Přesně jak režisér Andrew Dominik (Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem, Zabít tiše) v minulosti naznačoval, jeho biografický film Blonde o legendární herečce Marilyn Monroe obdržel… (viac)

Spin-off Johna Wicka našel hlavní hvězdu

Spin-off Johna Wicka našel hlavní hvězdu

29.10.2021

Herečka Ana de Armas (Na nože, Není čas zemřít) pokračuje v parádním kariérním rozletu a po Bondovi, životopisu Marilyn Monroe Blonde a blockbusteru The Gray Man od režisérů Avengers: Endgame se… (viac)

Marilyn Monroe bude mládeži nepřístupná

Marilyn Monroe bude mládeži nepřístupná

12.10.2021

Režisér Andrew Dominik (Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem, Zabít tiše) si s biografií o slavné Marilyn Monroe prošel peklem. Nejprve byla potíž najít tu správnou herečku, posléze se… (viac)