Vzdať sa svojho hrdinského alter ega ukrytého za maskou superhrdinu zachraňujúceho svet a žiť úplne obyčajný a zrejme i tak trochu nudný život v anonymite sa možno spočiatku javilo ako celkom dobrý nápad... No našťastie netrvá dlho a Kick-Ass (Aaron Taylor-Johnson) a Hit-Girl (Chloë Grace Moretz) si uvedomia, že svojmu osudu nikto neujde – a oni rozhodne nie sú výnimkou z tohto pravidla! Svojimi činmi totiž neplánovane inšpirovali celkom slušnú kôpku amatérskych nadšencov, ktorí sa teraz vo vlastných superhrdinských kostýmoch preháňajú ulicami v snahe chrániť potrebných a bojovať s všadeprítomným zlom a nespravodlivosťou. Hovoria si Justice Forever, vedie ich svojrázny plukovník Stars and Stripes (Jim Carrey) a ich protivníkom je niekto, koho Kick-Ass a Hit-Girl veľmi dobre poznajú - po pomste bažiaci zákerný maskovaný zbabelec Red Mist (Christopher Mintz-Plasse), ktorý si však medzičasom vymyslel novú prezývku. Oveľa hulvátskejšiu, no tiež tak akosi, ehm, priliehavejšiu... The Motherfucker. V meste to nebezpečne vrie a je nepochybne len otázkou času, kedy zlovestné bublanie pod povrchom vystrieda niečo oveľa, oveľa horšie! (TV Markíza)

Mii

Tezko se mi film hodnoti. Kdyz jsem Aarona Taylora-Johnsona videla v jednicce, uverit tomu ze je usmrkany geek nebyl problem, ale po shlednuti Anny Kareniny to proste nejde. Ale to jenom tak na okraj. Misto narezu jako v jednicce prisel vyvoj postav, coz vubec neni na skodu, ale prijde mi, ze to s tou serioznosti hrozne prehnali. Aby umrelo tolik kladnych postav? To neni v zadnym priprade cool. Nebyt hlavniho zaporaka, ktery tam kazdych pet minut pobihal s vykrikovanim "I AM THE MOTHERFUCKER" nevedela bych cemu se smat. ()

owwidius

Tam kde jednotka bola ina a invencna, tak dvojka dost zaostava. Zeby klasicky syndrom druhej casti? Story uz pozname, vtipy tiez len velmi priemerne a mlaticky su sice stale dobre natocene, ale prvy diel bol u mna o triedu lepsi, tento diel uz Vaughn len produkoval a je to imho vidno. [#87/2013] ()

Matthew01

Když jsem šel na tento film, očekával jsem, že to bude oddechovka plná vtipných hlášek a čas od času bizardních scén. Nakonec jsem dostal jakýsi mix všeho možného s přídavkem dosti násilných scén, takže oddechovka se nekonala. Místo toho jsem se snažil vstřebávat neustálé míchání dětské komedie a dospělácké brutality, ale nedal jsem to. 70% ()

Folky

Myslím, že tvůrci vůbec nepochopili předlohu ani první díl. Jako kdyby si řekli, že stačí do filmu dát hodně násilí (ještě zbytečně složitého, viz. sekačka na autě) a pár hlášek a je hotovo. A už vůbec nepřemýšleli nad vyvážeností nebo nad hlavní tématem, kterým je tvrdá síla reality. Film se sice tváří, že si je toho vědom, ale když se člověk jen na chvíli zamyslí, je vidět že to tam vůbec není. Je to prostě prázdné. ()

Octane

Kick ass 2, pro mě určitě lepší, akčnější, drsnější, krvavější místy i vtipnější a dojemnější než jednička. Škoda, že si Carrey nezahrál moc dlouho, ale i tak se mi to líbilo. Z Chloe nám roste už docela hezká holka, jsem zvědavej na její další filmy. ()

jirkis

Více akce, více krve, větší nářez! Dost šílený film na to, aby vás nenudil, dost vtipný, aby vás pobavil. Rozhodně to jedničce nedělá ostudu...Málokde najdete takhle správně ujetou akční komedii. Jednička je sice o dost lepší, ale toto je pořád ten Kick Ass, jak ho známe. Snad ještě dodat, že hudba Prodigy v 1 u mě strhla větší úspěch, ale to už je menší věc. Shrnutí? / 75%/. ()

Raziel_cz

Horší než jednička? Těžko. Kick-Ass 2 samozřejmě kypí spoustou nevyužitého potenciálu, na kterém tak nějak nabyl kvůli přílišnému odklonu od komiksové předlohy, ale ve výsledku ve stejném porovnání funguje lépe než jeho o něco věrnější předchůdce. A to i přes znatelnou eliminaci násilí, hnusné CGI a nevytěženého Carreyho. Možná mi unikla ta satira prvního filmu, již zdejší osazenstvo tolik řeší (Mattyho analýza mě fakt pobavila), možná mi ke štěstí stačí, že se Jeff Wadlow nebojí humorně postavit hollywoodským archetypům a nechává umírat hodné tatíky i policejní důstojníky rukama rasisticky pojmenovaných perverzáků v maskách. Škoda, že vyměkl u stěžejní scény. A taky toho paskvilu po titulcích, ale jelikož třetí díl asi nevznikne, ta už nás (mě) nemusí trápit. ()

Hapretor

Horší než jednička - rozhodně. Chtělo by to více vtipu a méně násilí. Na mě to působilo, že násilí tady má být vtipné, nebo jako jaké ... moc brutality tady škodí - nebo to měl být "gore" ? Ve výsledku mě to dost nebavilo. Postrádal jsem "nenásilnou" nadsázku z prvního "dílu". ()

strikeman

Jednička, přestože diváckou obcí hodně rozpačitě vnímaná, překvapila svým originálním pojetím - podobně jako svého času Defendor. Co jsme v jedničce vnímali jako "wow-efekt", je ve dvojce už jen rozplizle nastavováno a hnáno do bizarních mezí, kdy film lavíruje na hranici mezi kýčem a "latex-pornem". Z hlediska příběhové výstavby přitom dvojka hodně ztrácí, dějové napětí veškeré žádné a akční sekvence "od hřbitova" do konce filmu to už vytáhne maximálně tak na 2 hvězdičky (plus 5% navrch za fórek na účet Justina Biebera) 45% ()

Adm.Nelson

Nevadí mi, že na rozdiel od jednotky sa to berie dosť vážne a nadsádzky výrazne ubudlo, príbehu to naopak celkom prospieva, avšak má to priveľké množstvo debilných kecov o tom, či je správne alebo nesprávne byť superhrdinom, skrátka dilema Petera Parkera v tom najotravnejšom podaní. Druhá výčitka smeruje k tomu, že pokiaľ sa to Wadlow pokúša odľahčiť nejakým vtipom, veľmi to nefunguje, možno akurát s čestnou výnimkou žraloka. Tretia, posledná, a najzávažnejšia vec, ktorá mi nesedela, bolo množstvo násilia, ktoré sa snaží režisér podať "vtipne" a "cool", no vôbec mu to nevychádza. Zaujímavé, že v prvom dieli mi táto vec nevadila, tam to ale bolo prezentované veľmi originálnym spôsoom. Film je celkom svižný a ako pokračovanie to vlastne nie je zlé, k Vaughnovej jednotke to má kvalitou ale veľmi ďaleko. Suma sumárum, za tento priemerný výsledok teda viním Wadlowa ako scenáristu, nie ako režiséra. 6/10 ()

Qeo

První díl mě nijak nenadchnul a nezanechal hlubší stopu. Ale musím uznat, že pokračování tomuto kousku opravdu pomohlo. Asi takhle nějak bych se cítil, kdybych si chtěl opravdu nasadit masku a jít do temných ulic Prahy (možná klidně i Ústí nad Labem) a zametat s nepořádkem (pravděpodobně s koštětem). Trochu posun od prvního dílu, kdy teda bojová umění jsou zvládnutá téměř na úrovni Chucka Norrise, na druhou stranu jsem Chucka zametat nikdy neviděl. Sečteno a podtrženo: masku na hlavu a jedem !! ()

fr3ak

Zklamání jak prase. Jednička byla mnohem nápaditější a hlavně jako celek dokonale fungující. Bez Vaughna se do toho neměli pouštět... ()

Krchy

Není to tak šílené jako první díl, je to kapku přeplácané, ale baví to pořád - plusem je, že titulní hrdina už není vyměklý rádoby drsoň, ale naučil se taky nakopat nějakou tu prdel. Zaokrouhluji nahoru kvůli Chloë, to děvče je k zulíbání (a ne, nejsem pedofil :) ). ()

Trešlson

Slabší než jednička, ale stále stejný "hravý" duch, za který to rozhodně stojí. Je to úchylárna... ale rozhodně zábavná úchylárna... ()

Anduril

Sorry ale tento film bola naozaj neskutočná kravina. Toľko hlúpych nadávok, zbytočného násilia, sexuálnych scén a debilných myšlienok na jednej kope človek len tak ľahko nenájde. Tú jednu hviezdičku dávam iba za peknú myšlienku: "Svet potrebuje skutočných dobrých reálnych hrdinov." V tomto filme však vôbec nie sú, musíte ich hľadať inde. Tento film naozaj neodporúčam vôbec nikomu. Zdá sa mi, že aj bez takýchto blbostí by bol svet krajší a naša mládež lepšia. ()

Ydrosten

Tam kde se jednička držela v mezích jakésik " normálnosti " ( chápej tak, že je i uvěřitelné, že se najde pár lidí kteří tohle dělají ) tam dvojka totálně narazila na chtíč, vytřískat z dobrého filmu ještě více peněz. // V jedničce se našlo jen pár divných týpků, co by mohly pomáhat, nebo škodit. Bohužel dvojka je plná nesympatických lidí ( superpadouchů ) kteří mají idiotské masky a idiotské chování. Nejvíc mě srala ( až tak moc že jsem dost přetáčel ) postava " rusomužatky " která tomu dala ještě navíc punc trapnosti. Taky hlavní padouch - Red Mist - má masku jak z laciného šťeku od Asylum. Kdyby si dal někdo tu práci, vypustil minimálně polovinu padouchů + tak třetinu správňáků, dal tomu trochu stejnou fasádu jako v jedničce, tak by to byla určitě další pecka. Takhle se ve filmu hláškuje tak moc, že to je v polovině příběhu otravné, nudné a mnohokrát trapné ::::: Aaron a CHloe, nám dospěly, takže bych tipoval že příběh bude trochu temnější, a né že to bude komedie, ve které se máte dívat na nudné ksichty a nezáživné dialogy ) nadává se tam tak moc, že je to spíš další otravná složka filmu ) Jim Carrey tady malinko zazářil a jeho postava mi byla 100x sympatičtější než všichni ti padouši a úchylové dohromady. //// Kick ass 3, je na obzoru, což naznačila závěrečná scéna + potitulková scénka. Nevím ale jestli se na ni budu vůbec dívat. ( městská běhna potěšila, byla jediná, kdo mě v té partě sral asi nejmíň ) ()

Luk Skywalker

Pro mě překvapení, nečekal jsem tak dobré pokračování. Tak postava Mindy je už náctiletá, ale drsná je stejně, i když je tu i za normální holku. Kick-Ass beze změn a z dalších bojovníků se mi líbila Noční běhna (to je teda přezdívka:-)) a Plukovník a hlavně jeho pes taky stojí za to. Z padouchů do nějaké případného pokračování zbyl jen strýc Ralph, což je ale klasický gangster, takže by nenaplňoval charakter padoucha k smíchu. Povedená akční komedie s větším než malým množstvím superhrdinů a superpadouchů v kostýmech. Jen dvě pasáže, která byly přepálené a to Mindy na autě a adrenalin a střepy skla, až uvidíte pochopíte. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

17.12.2021

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

01.08.2018

Poněkud zvláštní projekt si společně vybrali režisér druhého Kick-Ass Jeff Wadlow (Vadí nevadí) a hororový producent Jason Blum (Uteč). Chtějí totiž adaptovat seriál Fantasy Island z roku 1977, ve… (viac)

Dvojka Kingsman je na cestě

Dvojka Kingsman je na cestě

13.06.2015

Režisér a scenárista Matthew Vaughn (X-Men: První třída, Kick-Ass) se filmovým pokračováním vyhýbá. X-Men: Budoucí minulost i Kick-Ass 2 se museli obejít bez něj, jeho nejnovější film mu ale přirostl… (viac)