Vzdať sa svojho hrdinského alter ega ukrytého za maskou superhrdinu zachraňujúceho svet a žiť úplne obyčajný a zrejme i tak trochu nudný život v anonymite sa možno spočiatku javilo ako celkom dobrý nápad... No našťastie netrvá dlho a Kick-Ass (Aaron Taylor-Johnson) a Hit-Girl (Chloë Grace Moretz) si uvedomia, že svojmu osudu nikto neujde – a oni rozhodne nie sú výnimkou z tohto pravidla! Svojimi činmi totiž neplánovane inšpirovali celkom slušnú kôpku amatérskych nadšencov, ktorí sa teraz vo vlastných superhrdinských kostýmoch preháňajú ulicami v snahe chrániť potrebných a bojovať s všadeprítomným zlom a nespravodlivosťou. Hovoria si Justice Forever, vedie ich svojrázny plukovník Stars and Stripes (Jim Carrey) a ich protivníkom je niekto, koho Kick-Ass a Hit-Girl veľmi dobre poznajú - po pomste bažiaci zákerný maskovaný zbabelec Red Mist (Christopher Mintz-Plasse), ktorý si však medzičasom vymyslel novú prezývku. Oveľa hulvátskejšiu, no tiež tak akosi, ehm, priliehavejšiu... The Motherfucker. V meste to nebezpečne vrie a je nepochybne len otázkou času, kedy zlovestné bublanie pod povrchom vystrieda niečo oveľa, oveľa horšie! (TV Markíza)

Perverz

Ou fuck. Tohle byla tak parádní podívaná že nemůžu přestat mlaskat slastí. Takovej typ látky co dělá z mozku karbanátky. Nečekejte žádné drbání na zádech. Tady kype krev, hlášky lítají kolem a drtí se vajca. Humor, krásná Chloë, super hudba, barevnost, a spousta super nápadů. Mohli trochu vynechat těch dojemných sraček. To jo. Tohle je punk milí zlatí. "Chováš se jako píča, dostaneš po piči." Ztlumte světlo, zapněte pět jedničky usedněte na prdel hulibrci a zmáčkněte play páč tohle je hardshit !!! Moc se těším na Chloë v dalších filmech. Botka. ()

Lionheart

Páni, to byla zas jízda! Není to tak bravurní jak první díl, ale stále je to velmi zábavný mix krutosti a nadhledu... ikdyž teď je to mnohem temnější. Bál jsem (a hodně) jak moc se to zprasí, ale je to důstojné (pokud se toto slovo může dávat do spojení s tímto filmem) pokračování. ()

Bingos

Dvojka čelila těžší látce (a podle obeznámených prý i o poznání horší předloze) a proto celková nesourodost nejde jen tak spláchnou rozverným švihem za zvuku lámajících se kostí jak u jedničky, ale protože si už ze sebe dělá menší prdel, je to spíš balanc. Naštěstí balanc zdárný, protože úměra "čím víc patosu tím víc násilí" na mě funguje. A když film sem tam chtěl i něco sdělit né vždycky z toho byly prázdné kecy. Doopravdy mě sraly jen dvě věci a sice laciné CGI, které místy sráželo jinak bezvadnou akci a brutalitu a samoúčelné jepičí popkulturní narážky (kdo je kurva Justin Bieber a proč je poslední dobou tak strašně khůl dělat si z něho srandu?), ale nad tím se holt musí přimhouřit oko... Poctivá dvojka to jinak je v každém pádu. ()

Lefty86

První díl byl správně praštěnej, tohle už je jenom ujetý ve stylu Kill Billa. Dobrý jsou ty jejich jména ( Zabíjačka, Vyjebávač ) Carrey nemá skoro žádný prostor, je 3x na scéně a pak umře. 40% slabší průměr. ()

Prochy38

Již tradiční věta: "Už to prostě není skvělý první díl." Je to ale pravda. Jednička měla tempo, byla nabitá akcí, skvělou muzikou a fakt parádní myšlenkou. Zde se myšlenka rozvíjí, což je výborné, protože to fakt funguje, ale tvůrci začali asi až moc tlačit na pilu. Závěrečná bitva je spíše výsměch původnímu záměru. Teda pokud jsem ho alespoň z části pochopil. Ale mně se to líbilo i tak, ne že ne! Jen už plné hodnocení dát nemohu. J. Carrey v naprosto nezvyklé roli neměl chybu, fakt ode mě klobouk dolů. A. Johnson i Ch. Moretz podali skvělé výkony. A parta záporáků sice nebudila hrůzu, ale roli splnili skvěle... Pobavil jsem se výborně. Šlapalo to. Ale už se to jakoby... Nevím, ten první díl se prostě dal brát vážně, tohle už ne! ()

Milodar

DaViD´82 už výborně vyjádřil vše potřebné a Isherwood to ještě upřesnil. Není to stylové a vtipné jako první díl, naštěstí i tak je na co koukat, protože dvojka značně vykrádá jedničku. A sem tam se něco povede. Nemůžu si ale pomoct, předvádět brutální násilí jako něco vtipného, mi nepřipadá zábavné. ()

Mitin

Dobře, jednička je jednička. Ale nemyslim si, že dvojka byla o tolik horší! Mother Fucker mě neskutečně bavil s tím, jaký debil dokázal být a Aaron Johnson s Chloë mu pořádně nakopali ASS! Po komediální i akční stránce prostě perfektní! ()

Mleako

Slabší předloha druhého dílu se podepsala i na kvalitě filmu. Tempo místy pokulhává a zbytečně se filozofuje, což do takového filmu nepasuje. Navíc tomu chybí lehkost Vaughnovi režije a Wadlow to nezvládá ukočírovat s takovou gácií. ()

cmenda

Tady úroveň oproti jedničce značně klesla a ani zábavy nebylo tolik tady už je vařily z z vody a nastavovaly na úspěch jedničky . ()

Milky.

I just got my ass kicked! Tak jako mě kdysi dostala jednička, tak mě dostává i pokračování. Trochu koukám na zdejší kritiku a částečně je i chápu, hodně lidí chtělo další komediální Vaughnovu šílenost. Dvojka se ale v žánru lehce posunula a Wadlow ubral na humoru, ale zato přidal na stylovosti, akci, brutalitě, absurdnosti a osobnímu prožitku a dilematům postav. Není to už tak čistě provokativní a vtipné, ale zasmějete se dost. Na druhou stranu dvojka narozdíl od jedničky plně splňuje podstatu svého českého názvu. Neboť je to až na pár zbytečných a otravných chvil (high school queen) brutální nářez a o to tady sakra jde. Navíc sexy dospívající Chloë Grace Moretz a přímo neuvěřitelná Lindy Booth jako Night-Bitch, věřím, že nemálu jinochům u tohohle filmu zdivočí klín. A strašně chválím Jima Carreyho. Na to jak málo prostoru dostal si svou postavu dokázal tak výrazně a jednoznačně definovat, že pro mě zůstává nejlepší postavou celého filmu. No, dost bylo řečeno, teď zvedněte asses a padejte do kina se bavit!!! ()

Zhigi

Ještě větší nářez než jednička, i když jsem to vůbec nečekal! Víc akce, možná troška míň humoru, ale ani minutu jsem se nenudil. Hit-Girl tu dostala víc prostoru, než v jedničce a to je dobře. Nejlepší zážitek z kina od zimy (Django). ()

Jaro_slav

90%, protože příliš mnoho předvídatelných dějových a humorných klišé. Nicméně to má koule (a proto se o nich asi tolik mluví) a na herectví Chloë Grace i Aarona se fakt dobře dívá, přičemž jim skvěle sekundují další borci: Jima Carreyho nezmiňuji, část filmu si tak trochu ukradl pro sebe, ale skvěle vystylovaná neznámá Olga Kurkulina v roli Mother Russia by si zasloužila nějaký vlastní film. Kick Ass 2 má naštěstí pro nás neděti ten správný rating přístupnosti (podle IMDb 13 - 18 let), takže když někomu do nohy bodnete mačetu, objeví se krev. A tak to má být. PS: scéna na konci titulků. ()

aLPaC

Oproti jedničce, která mě moc nebavila skutečná bomba. Moretz roste do krásy, za takových 5 let jsem na ní zvědavej. Každopádně vidět film, který se nebere vážně, ale zároveň se v něm dočkáte velmi brutálního násilí, to stojí za to. No a vidět ulici plnou 15 letých superhrdinů, kteří nadávají hůře než dlaždiči, prcají na záchodech (zdravím NightBitch), sekají ruce a doto Jima Carreyho, Matku Rus a další, to prostě vidět musíte. No a ten konec! Jak proti sobě naběhli, hned se mi vybavila nějaká středověká bitva. Opravdu já od toho moc nečekal, tak možná i právě proto jsem tak mile překvapen. ()

Phorbo

Představoval bych si to jinak. Velké štěstí, že trailer nenabídl tolik co film. To se pokaždé nevidí, ale vůbec mě to teda nevadí. Každopádně koukám, že tu hraje Carrey, bomba. vůbec jsem ho nezpoznal. ()

eromar

75% U mě dobrý. Bál jsem se toho, slyšel jsem o tom různý věci, ale nakonec to dopadlo líp, než jsem čekal. Méně chytrý, méně vtipný než jednička, ale zato víc osudový. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

17.12.2021

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

01.08.2018

Poněkud zvláštní projekt si společně vybrali režisér druhého Kick-Ass Jeff Wadlow (Vadí nevadí) a hororový producent Jason Blum (Uteč). Chtějí totiž adaptovat seriál Fantasy Island z roku 1977, ve… (viac)

Dvojka Kingsman je na cestě

Dvojka Kingsman je na cestě

13.06.2015

Režisér a scenárista Matthew Vaughn (X-Men: První třída, Kick-Ass) se filmovým pokračováním vyhýbá. X-Men: Budoucí minulost i Kick-Ass 2 se museli obejít bez něj, jeho nejnovější film mu ale přirostl… (viac)