Ip Man 3: Nesmrteľný majster

• Slovensko Ip Man: Nesmrteľný majster (viac)

Mestečko Fošan, Čína, píše sa rok 1905. Talentovaný mladík Ip Man (Yu-Hang To) navštevuje školu majstra bojových umení Chana Wah-Shuna (Sammo Hung Kam-Bo), ktorý ho zasväcuje do základov bojovej techniky Wing Chun. Po majstrovej nečakanej smrti sa vedenia školy ujme Ng Chung-Sok (Biao Yuen), ktorý Ipovi pomôže zdokonaliť sa. O niekoľko rokov neskôr sa mladý Ip Man presťahuje do Hongkongu, kde sa spriatelí so starým majstrom Leung-Bikom (Ip Chun), ktorý ho priučí ďalším aspektom der umenia Wing Chun. Rozhodujúca pre Ipov ďalší osud je však konfrontácia a jeho adoptívnym bratom Ipom Tin-Chim (Siu-Wong Fan). Ten totiž skrýva obrovské tajomstvo, ktoré by mohlo ohroziť celú krajinu! (oficiálny text distribútora)

m@rz

Oproti předešlým dvěma dílům mi tady něco chybělo. Nebyla to přímo nuda, ale ani extra záživné. Ale i tak se mi to líbilo. ()

Duotone28

U mňa veľmi zmiešané pocity, na kvalitu pôvodného filmu určite nestačí, a osobne by som sa bez neho zaobišiel. Priemerné hodnotenie, ktorému som ešte aj tak musel prižmúriť očko. Nazdar ()

Kuzlo

Upozornenie: Ip Man 3 v skutočnosti dejovo predchádza oba prvé dva diely a začína dectvom Ip Mana. Správny je jeho anglický názov Ip Man Zero. ()

kapsomut

bohužel ... na Ip Mana nebo Ip Man 2: Legend of the Grandmaster to zdaleka nemá ... ale souboje jsou stále dynamické a výborně propracované. Příběh mě také moc neoslovil jako u dvou předešlých dílů + hlavní hrdina je jen jeden a to Donnie Yen. 80% ()

Martin741

Yip man Chinchyun je uz ovela slabsi nez obaja predchodcovia. Su tu sice kung -fu a wu-shu mlatacky, a ich choreografia je naurovni, ale chyba Donnie Yen a film nema strhujucejsie tempo. 60 % ()

Martrix

Podstatně civilnější pojetí, které působí oproti druhému dílu jakoby o deset let dříve natočené. Což rozhodně není kritika, protože wing chun bylo v podání Yu-Hang Toa velmi slušné. Vzhledem k tomu, že film popisuje mládí Ip Mana, byla absence téměř padesátiletého Donnie Yena pochopitelná. O to víc pak ale překvapí, když se objeví známé tváře z předchozího filmu, tentokrát v jiných rolích. Nicméně jestli je Ip Man 2: Legend of the Grandmaster spíš takové pochlubení se Číňanů svým Ip Manem, tak Ip Man: The Legend is Born, působí jako film pro Číňany. Sluší se ocenit i závěr filmu, který se vyhnul moralizování a byl překvapivě smířlivý. A pokud jsem kdy ohrnoval nos nad oblečením z Číny, pak po zhlédnutí tohoto filmu, budu kupovat obleky pouze Made in China. V tom z OP Prostějov, co mám já , by Ip Man neudělal ani dřep, natož pak šňůru, nebo všechny ty kozelce a motanice, na které si maximálně vyhrnul rukávy. ()

pakobylka

Akce se nesnaží zviditelnit na úkor děje ... a děj se nesnaží zviditelnit na úkor akce. A jelikož spolupráce všech složek příběhu je tvůrčí, vstřícná a vůbec po všech stránkách přátelská, nemůže přinést špatný výsledek. P.S.: Zdá se, že mám značné mezery ve vzdělání. Netuším, nakolik snímek odpovídá reálnému Ip Manovu životu - ani ho momentálně nemůžu porovnat s filmy, ve kterých se hlavní role zhostil Wilson Yip ("Ip Man" z roku 2008 a "Ip Man 2" z roku 2010). Nicméně nemyslím, že by to nějak zásadně ovlivnilo mé hodnocení. ()

Gabbo

Já mám strašnej problém orientovat se v ději cinskych/japonskych/korejských filmu protože polovina postav vypadá stejně a prostě je od sebe nerozeznam. Ale tenhle IP Man je nejslabším dílem celé čtyřdílné série. Dej využívá dost zkratek, souboje jsou slabší a celé to vypadá tak nějak lowcostově.. ()

majo25

Iba ťažko sa ide odstrihnúť od prvých dvoch filmov s Donnie Jenom, jeho charizma nie je bohužiaľ nahradená. Aj keď je znova obsadený Siu-Wong Fan a aj keď sa nový mladý hrdina činí. Aj historicky sú tam nejaké zádrhely. Našťastie, súboje veľmi neutrpeli a divák sa znova môže tešiť na kvalitnú choreografiu a veľmi dobre natočenú akciu. Príbeh síce začína nie príliš zaujímavými etapami Ip Mana ako je detstvo, prvý učiteľ kung-fu a prvá láska, našťastie sa to v polke zmení na celkom pozerateľnú akčnú drámu s fungujúcou zápletkou. Starý wing-čun predavač dokonale prekvapil. ()

Mol

Výborný prequel. Bavil mě a ani chvilku jsem se u něj nenudil. Neuvěřitelné, jak je ten mladý Ip Man podobný Donniemu. Musím dát opět plné hodnocení. ()

midget

Je sympatické, že Ip Man tu není až tak vyhrocený ideál jako ve verzi s Donnie Yenem. Dějově je to vlastně velice slušné melodrama. Navíc je fajn, že tam jde mj. o spor mezi "autentickým" a "neautentickým" wing chun. ()

markuc

Ani nevím, proč se někdo rozhodl odklonit od původní linie Ip Mana a natočit vlastní film. Lze to pochopit jedině v případě, že původní Ip Man měl v domovině kasovní úspěch, což nemůžu potvrdit ani vyvrátit. Bohužel odklon od původní linie znamená jiného herce v hlavní roli = velká škoda, taktéž slabší scénař (známý příběh, nic nového) = taky velká škoda. Doporučuji hlavně originál (jedničku i dvojku) - toto má však též dobrou atmosféru, a pokud vás téma zaujímá, film si ve volné chvilce pusťte. ()

ivan_drago

Problémy dospívání, první lásky, osobní konflikty nepochopení od autorit a to vše nakonec říznuto špionskou tématikou... Už potřetí vynikající kung fu film, tentokrát ze školního prostředí. Moc hezky zpracovaná taková rozpolcenost mezi slušností hlavního hrdiny a mladickou zbrklostí a nerozvážností. Souboje a různé styly bojových umění opět neskonale povedené a co se choreografie týče, prakticky dokonalé. ()

exhoubus

Kvalita filmu rozhodně od prvních dvou dílů výrazně klesla. Film vypadá trochu jako televizní film, obzvlášť v akčních scénách, kde mi chvílemi připadalo, že herci lítají, což by mi nevadilo ve filmech, jako je třeba Matrix, ale v historickém filmu mi to docela vadí. Ale co je podle mě nejhorší, že režisér použil stejné herce jako v prvních dílech k hraní jiných postav. Proto, když na začátku zemřel Chan Wah-shun (Sammo Hung Kam-Bo), myslel jsem si, že to byl Mistr Hong Zhen Nan, který se ve druhém díle, a tedy dějově později, opět objevuje. Nakonec jsem zjistil, že je vše jinak. ()

ecceHOMMO

Dalo sa čakať, že po dvoch úspešných pokračovaniach Ip Mana, príde niekto kto bude na tom parazitovať a vykrádať. Tento paškvil nie je hodný jeho predchodcom. A teda sa teším na skutočné tretie pokračovanie od režiséra Wilson Yip-a. ()

Maki89

co sa celkoveho pohladu na film tyka, tak o nieco horsie ako 1 a 2 - chyba mi tam charizmaticky Donnie Yen a ta atmosfera filmov... kazdopadne myslim, ze aj tento prequel moze hrdo nosit meno Yip Man, bojove sceny velmi dobre(skoda tych okatych drotov), humor so starym dedkom v Hong Kongu vyborny, hudba ako inak prijemna... kedze dvojke som dal hodnotenie 8, tak tu musim o stupienok ubrat... kazdopadne filmik si odkladam na dalsie projekcie...7/10 ()

majxik

i když je tento díl "poslední" tak se spíše na něj podívejte jako na první, přeci jen je zaměřený na jeho život před prvním a druhým dílem , tak je škoda to sledovat v pořadíjak to bylo natáčeno místo sledování chronologické posloupnosti života Ip mana. A k filmu? Drží si standart poměrně blízko laťky prvníh dvou dílu a tak není moc co vyčítat, možná jen by si zasloužil tento díl alespoň o 30 minut více než mu bylo dáno, ale i tak moc pěkné.... ()

VasaX

S rozumným očekáváním jsem pokořil tento Ip Man-ovský kousek, kterých vyrostlo nedávno jak hub po dešti. Dostal jsem sice zajímavou akci, ale také ničím nadprůměrný film. Téma je široké, zpracování velmi kostnaté, serióznější vyznění ruší souboje. Některé jsou velmi naturalistické, jiné dost ala Tygr a Drak. celkem zvláštně pojatá zápletka, kde nic nepřekvapí s vyčpělým happy-endem. Z mého pohledu je to tedy ničím výjimečný Hong Kongský průměr... ()

Brain-D

Absence Donnieho Yena a Wilsona Yipa je více než zřetelná. Je to takový slabší celé, dějově nezajímavé, ale i tak boje byly skvělé. ()