Troch pred ním zabili... on je štvrtý. Podarí sa mu premôcť nepriateľov?
Mimozemšťania a ich strážcovia sa ukrývajú na Zemi pred neľútostnými vesmírnymi  lovcami. Môžu byť zabití, ale len v istom číselnom poradí. Na zozname smrti dnes votrelci označili na likvidáciu objekt číslo štyri. A toto je jeho príbeh.
Mladý muž John Smith nechápe, čím je výnimočný a prečo ho neustále prenasledujú nemilosrdní a krutí zabijaci, ktorí ho chcú zlikvidovať. So svojím ochrancom Henrim sú stále na úteku, večne sa sťahujú sa z mesta do mesta a John musí meniť svoju identitu. Mladík je stále v pohybe, všade je nováčikom, nikde sa nemôže usadiť ani zapustiť korene. V malom mestečku v Ohiu, kde v súčasnosti žije, však dôjde k nečakaným a prevratným udalostiam, ktoré mu zmenia život. John sa tu zoznámi so svojou prvou láskou, objaví svoje mimoriadne schopnosti a nájde spojenie s ostatnými tvormi svojho druhu, ktorí s ním zdieľajú výnimočný osud. (oficiálny text distribútora)

FilmFan24

Ten D. J. Caruso to vážně umí! Zase mě dostal. Po jeho "Disturbii" a "Oku dravce" je tu Číslo 4, které o sobě celkem dost prozradilo v traileru a přesto jsem se slušně bavil. Nelogičnosti jako třeba likvidace Dvojky a Trojky beze svědků se Čtyřku pokouší dostat vesmírní nepřátelé pěkně okatě. No ale zase ruku na srdce - aspoň je tu trikově nabušené akční finále kde řádí vesmírní šmejdi ostošest. Zručně namíchaný mix zdánlivě nesourodých indegriencí drží také pohromadě sympatický pár hlavních představitelů (Alex Pettyfer a Dianna Agron). Otevřený konec dává tušit, že v případě slušných výdělků by příběh mohl pokračovat... ()

grogodil

Volať sa to "I Am Number Six", možno by to Teresa Palmer už len svojou prítomnosťou vytiahla na lepší svižný priemer. Číslo štyri je však absolútne nazujívamé blonďavé teliatko, ktoré tú totálnu vygumovanosť scenára nie len že ani na chvíľu nezakryje, on svojou prítomnosťou a správaním sa občas vyslovene otravuje. Trailer sľuboval efektnú odpočinkovú akčnú zábavu pre trošku odrastenejšie publikum a vo finále z toho je takáto uťahaná, trapnučká , X krát videná high school zlátanina s uspokojivou akčnou náplasťou na záver. Ale pozeral som na hodinky až príliš často, než som sa tých červeno-modrých fireballov konečne dočkal. 5/10 ()

mae-geri

Osobně nechápu to nízké hodnocení tady (58 %), ale co už... Přijde mi, že spousta větších kravin, má lepší hodnocení. Film sice není nijak intelektuálně zajímavý, ale na sobotní večer, kdy má člověk náladu "vypnout", je super a já jsem se bavil. Děj utíká, vyloženě stupidní není, na Diannu a Teresu se dá taky dívat... :-) Tak jsem zvědavý, kolik to vydělá v kinech a jestli nám naservírují i další díl... 70 % ()

Skip

Vynechal bych ty pseudozvířecí potvory a je to vcelku hodně nenáročná zábava na chvíle, kdy se hlavě nechce vůbec přemýšlet. ()

Gereth

Stejně jako Twilight to oplývá několika působivými akčními scénami a stejně jako Twilight to totálně selhává ve všech romantických. Teda pokud vám není 13, nenosíte kalhotky a nerozplýváte se nad dlouhými záběry na metrosexuálního mládence procházejícího skrze davy středoškoláků v rytmu odcizující hudby. Protože žádné náctileté holce nikdo nerozumí, všichni jsou trapní a doma je potřeba bejt už o půlnoci. Doufám, že to šílenství kolem Twilightu nevydrží nijak extrémně dlouho. Chtělo by to ta prázdná místa mezi akčními scénami vyplnit nečím alespoň trochu koukatelným. // 40% ()

IceQueen

Naozaj neznášam, keď mi neustále niekto svieti do očí. To si potom pokojne môžem sadnúť naproti lampe a zapnúť rádio. Nie príliš vydarená teen romantika, hodná "number two" (ak viete čo mám na mysli). ()

rastlinka

Už po prvých minútach som sa sama seba pýtala, či som pustila dobrý film alebo či mi do prehrávača náhodne nevkĺzol Twilight? Vidím, že nie som sama. A už taká klasika pri tomto žánri - hlavný predstaviteľ vyzeral na tridsať, ale samozrejme, že mu nerobí problém hrať stredoškoláka (na moje prekvapenie má herec Pettyfer "iba" 21 rokov!). Jedným z mála pozitív, na ktoré som sa tešila je sympaťák Timothy Olyphant, ktorý však strávil na obrazovke žalostne málo času, čo filmu rozhodne nepomohlo. ()

dee-key

Hodně předvídatelný, tuctový a bohužel i strojený snímek. O stereotypy tam zakopáváme na každém kroku a kromě pár napadů film nenabízí prakticky nic nového do branže. Je to popcornová ptákovina, to ano, ale mě se tyhle ptákoviny docela líbí. Svůj učel to splnilo, pobavilo mě to. ()

dyfur

........spočiatku prvých cca 20 minút ok, potom už to nevedelo či bude UFO či romantika či čo...... nesúrodý guľáš.....a tie svetielka z dlaní - komické.....takto: v lepšom prípade podpriemer. ()

Taninaca

Někdy hloupý, ale někdy docela zábavný. Středoškolská romantika + akční scény, které neurazily a celkem se mi líbily. Nijak nenadchlo, ale ani neurazilo. ()

Fíla

Hodnocení tohoto filmu je velmi nerovnovážné. Alespoň v mém případě. Ze začátku bych hodnotil dvěma hvězdami. Poté se film trochu rozběhl a jeho cena lehce stoupla nahoru. Do jedné hodiny mi to připadalo jako, že je to film hlavně o vztazích a životech. Měly tam být přeci honičky ne? A místo toho tam byly pomalu rozvíjející se vztahy mezi ostatními. Celkem mě nadchla "honička" nebo-li přestřelka ve škole. Zábavný byl i ten strašidelný sedlácký výjezd na slámě. Ale ano, je to koukatelné. 60% ()

KoRniky

Díky bohu, že jsem na to nešla do kina, protože bych se tam radši dobrovolně zadusila popcornem, než abych se na tuhle hovadinu musela dodívat do konce. ()

kagemush

Zlouni dělaj červený efekty,klaďasové modrý. Kdo se nedepiluje a nedělá malý americký fotky není kůl!! Jedna dívka nikdy nestačí. US hajg šchůly jsou fakt prokletý. Konečně film,kde je půlka scén zpomalena a to včetně opakovaček a jejich opakovaček! Vůbec žádná sranda,protože to bylo vážný! -- Ještě jeden takovejhle hnus a Caruso jde na černou listinu (Salton Sea nesaltonsea).Kdyby alespoň pod oznámení ,že tohle (?!!) není vhodné pro děti pod dvanáct,bylo připsáno,že to rozhodně není vhodné ani pro nikoho nad dvacet,nemusel jsem si zas naběhnout na zeď. ()

M.i.k.e

po slušné Disturbii a velmi dobrém Oku Dravce tentokrát D.J.Caruso hodně slevil se svého standartu a výsledkem je tahle hodně nenáročná teen sci-fi,která trpí rozkolísaným a nevyváženým tempem a nevýrazným (pro mě nesympatickým) hlavním hrdinou.Děvčata kolem patnácti budou touhle Twilight alternativou jistě potěšeny,ale já se 70% času nudil...40% ()

Giggo

Ne není to ztráta času. Sice ani nejlepší investice, ale pohodovej večer, když nevíte po čem šáhnout se u toho strávit dá. Po dokouknutí filmu máte pocit, jak kdybyste něco podobnýho viděli už hodněkrát jen v jiným obalu. Stačí se rozhlídnout kolem sebe. Poslední dobou filmy s "sexy" borcem v hlavní roli a pár obnaženejma hrudníkama letí. Přeci jen po Twilightu producenti objevili další zdroje příjmu. Film je další v řadě Jumper, Čarodějův učeň, Percy Jackson ... a přeci je o kousek lepší i horší zároveň. Nápad se mi celkem líbí a dovedl bych si z toho představit novodobý Transformers a další pokračování. Bohužel ta realizace není tak slavná jak si režisér přeje. Herci se hezky usmívaj, všichni někam pobíhaj, záporňáci se vysmívaj .. :) ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Akční série G.I. Joe opět mění režisérský dohled. První díl měl na starost Stephen Sommers (Mumie), druhý Jon M. Chu (Let's Dance 2) a o převzetí trojky momentálně vyjednává D. J. Caruso (Oko dravce)… (viac)

Jeff Bridges jako lovec démonů?

Jeff Bridges jako lovec démonů?

03.02.2011

Hrál ve dvou úspěšných filmech vánoční sezóny a za ten lepší je nominovaný na Oscara. Kdo by se divil, že se na něj nabídky jen sypou? Jednu z nich dostal od studia Warner Bros., které ve spolupráci… (viac)

Sharlto Copley: Od devíti ke čtyřem

Sharlto Copley: Od devíti ke čtyřem

19.04.2010

Stačila hlavní role v úspěšné a na Oscara nominované sci-fi District 9 a z neznámého Jihoafričana je v Hollywoodu žádané zboží. Uvidíme jej jako člena A-Teamu a pak jej čeká spolupráce se Stevenem… (viac)