Troch pred ním zabili... on je štvrtý. Podarí sa mu premôcť nepriateľov?
Mimozemšťania a ich strážcovia sa ukrývajú na Zemi pred neľútostnými vesmírnymi  lovcami. Môžu byť zabití, ale len v istom číselnom poradí. Na zozname smrti dnes votrelci označili na likvidáciu objekt číslo štyri. A toto je jeho príbeh.
Mladý muž John Smith nechápe, čím je výnimočný a prečo ho neustále prenasledujú nemilosrdní a krutí zabijaci, ktorí ho chcú zlikvidovať. So svojím ochrancom Henrim sú stále na úteku, večne sa sťahujú sa z mesta do mesta a John musí meniť svoju identitu. Mladík je stále v pohybe, všade je nováčikom, nikde sa nemôže usadiť ani zapustiť korene. V malom mestečku v Ohiu, kde v súčasnosti žije, však dôjde k nečakaným a prevratným udalostiam, ktoré mu zmenia život. John sa tu zoznámi so svojou prvou láskou, objaví svoje mimoriadne schopnosti a nájde spojenie s ostatnými tvormi svojho druhu, ktorí s ním zdieľajú výnimočný osud. (oficiálny text distribútora)

Milan25

Pohodové, nenáročné sci-fi. Podle zdejšího hodnocení jsem to čekal horší, ale docela jsem se bavil. Poslední půlhodinka to zvedla. V rámci žánru "teenage sci-fi pro dívky" lepší průměr. ()

dopita

Scénář je strašná krávovina pro nedomrlý teenagery. Titulní hrdina s obrnou na ksichtě, se svítícíma rukama a se schopnostma Carrie Whiteové je vlastně tajemnou číslovkou čtyři ocejchovanej mimozemšťan, kterýho chtěj sejmout jiný mimozemšťani, aniž bych pořádně pochopil proč. Nebo bych to možná pochopil, ale nechci, protože je to strašnej šit, tak jsem to radši hned zapomněl. Herecké obsazení nestojí za řeč, naopak hudba je kladem filmu. Závěrečné akční vyvrcholení je sice prošpikováno solidními triky, ale řemeslně je to bohužel jen průměr. Nebo možná spíš naštěstí aspoň průměr. Vypadá to tak, že režisér z tragickýho scénáře kupodivu udělal jakš takš koukatelnej film. Rutinní popcorn. ()

kill-tec

Jednoduchá rovnice.. Jumper + Star Trek dělenej Alienem vs Predátor!! Na jednu stranu tvůrce chápu, dneska už je sakra těžký vymyslet něco co ještě divácké oko nevidělo a ještě těžší to nablejt na plátno. Tady uvidíte úplně všechno co jste kdy viděli, ucítíte úplně všechno co jste kdy cítili.. ale do druhého dne na to úplně zapomenete.. ()

iampatrik

Slabé, hodně slabé, až se divím, že dávám tři hvězdy. Nevím proč, ale trochu mi film připomínal Stmívání nebo Fantastickou čtyřku. Hloupý a průhledný příběh, středoškolské prostředí, kde mimo jiné hraje své "láska" a "zlí spolužáci" šikanující "slabší", hloupí jsou konec konců i samotní záporaci a od souboje s nimi respektive alespoň od akce v celém filmu, jsem čekal víc, když už nic jiného. Bohužel ani to mě dostatečně neuspokojilo. A když teď tak dopisuju tento komentář, uvědomuju si, že na tři hvězdy to není, to je možná lepší si pustit např. Percyho Jacksona nebo Čarodějova učně. ()

ThomasCrown

Lepšie tri hviezdičky. Námet je možno supermanovsky obohraný, no Carusovo spracovanie poteší, nenudí a je aj vizuálne príťažlivé, takže nuda počas sledovania nehrozí. Men in black sú miestami až smiešni svojim správaním, nie strašidelní, aspoň, že to zachraňuje charizma Timothyho Olyphanta. ()

Rendiss

Nundá uspávačka, ostatně co byste čekali od Alexe Pettyfera. Studentíci, sličné dívenky a debilní příběh, který jsme viděli už milionkrát. Škoda obsazení Timothyho, který je skvělý herec, mám ho rád v akčních filmech i komediích, ale tady měl prostor asi tak dohromady 10 minut a pak ho odkrouhli.. Ta "6" je pěkně blbá. Když se umí tak dobře teleportovat, nebo co to vlastně dělala, tak proč je nevyřídila všechny sama? Bože, bože.. 30% ()

Darik

Ne zrovna špatně natočený film, ale rozhodně to není žádný extrémní počin. Efekty velmi pěkné, bojové scény celkem povedené a celkový příběh taky nabyl špatný, jen myslím, že by se to dalo zvládnout mnohem lépe. ()

Prochy38

Jak to říct. Námět celkem dobrý, i efekty výborné, ale nějak to přišlo celé hodně naivní. Tak nějak pro mladý kluky a možná i holky, když se dívám na obličej hlavního hrdiny. Možná kdyby to mělo dva díly, mohlo se více zabývat historií a původem všechn těchto zvláštností, ale zde byl hlavní důraz kladen na jednotlivé souboje a to, jak se hlavní hrdinové tváří. A. Pettyfer je sympaťák, to mu neberu, byl dobrej. T. Palmer je kus nádherné ženské a má hvězdnou kariéru ještě před sebou. A na to já hodně těším. Ta byla asi největší plus filmu. Jinak jak jsem řekl, pro mladší publikum, já si užíval kočku a dobré efekty. Nejsilnější scéna jasně kombinace Adele - audio a T. Palmer - video. ()

Teabag

Vcelku ucházející sci-fi, které mi ale spíš než jako film připadalo jako pilot k seriálu. Povrchní vykreslení postav nevyváží ani dobré vizuální efekty. ()

angloumene

Podle traileru jsem očekávala dobře natočenou akční oddechovku. A taky se mi nedostalo nic jiného. Příběh za moc nestojí, ale na vypnutí a užívání si večerní pohody to je tak akorát. Čekala jsem, že to bude mnohem mnohem horší a nakonec to bylo docela fajn. Silné 3* ()

Drirr

To zas byla konina. Je to pořád to samé. Místo toho, aby film vysvětloval v pohybu, raději nám hrdina všechno důkladně popíše slovním komentářem na začátku filmu. Tomu říkám filmová impotence. Asi by to hloupé publikum jinak nepochopilo. A jinak? Pořád stejný scénářový recyklát jen s pár obměnama. Některá klišé už fakt unavují (vykecávání záporáka nad skoropřemoženým hlavním hrdinou, zlá parta vs. hodný hrdina - zachránce, nějaká ta nudná lovestory), mimozemšťani vypadají spíš stupidně než originálně, souboje digimonster už se mi nějak zajídají a logika si podřezala žíly už při úvodní scéně. Celé je to sterilní jak skalpel před operací. Chvíli to zachraňoval T. Olyphant alespoň náznakem herectví a ta akce v závěru celkem ujde. Takže další příspěvek do řady hoollywoodských blockbusterových žblechtů pro náctileté. A to měl ten námět docela potenciál. Jinak to asi nejvtipněji shrnul Verbal ve svém komentáři... ()

TERRORDROME

Som Mladistvý mimozemský chuj so svietiacimi dlaňami! Chudák emzácky manekýn putuje po zemi aby ho nenašli zlí fuj-fuj galaktický skinhedi so žiabrami na ksichte. Hlavne a predovšetkým musí však väčšinu stopáže riešiť svoje osobné citové problémy ktoré mňa osobne zaujímajú asi ako minulotýždňový program Irackej televízie. Takže tu máme Tvajlajtom nakazené emoscifi nudiace svojimi tragickými výlevmi a najdôležitejšia informácia ktorú sa dozvieme je že príslušníci vyvolenej kozmickej deviatky milujú len raz a navždy. Bléééé... Okrem toho ešte hrdina zistí že dokáže vysoko skákať a v noci si môže svietiť na cestu dlaňami. Aspoň že záverečný súboj sa dá pozerať, je tam lejzrometná prestrelka a aj nejaká tá obluda ( a morfujúci pes ). Z ciciny vycucaný stredoškolský blábol ktorého story je zjavne dielom automatického generátora mydlových bublín. ()

lucijelucije

Působí to trošku jako pubertální změť, ale mě se tento film pro dospívající mládež líbil. Připadalo mi, že se tady pořád něco děje, že je sci-fi o dospívajícím Johnovi, který má určité schopnosti, velice atraktivní. Mimochodem, Smallville je náhodou dobrý seriál. =) ()

rossi001

tak ikdyz to zavanelo srackou typu twilight, nakonec se me obavy v tak hojne mire neprojevily.ikdyz byly tam nejake sladarny ale nebylo jich moc a dej celkem utikal.Minus je v podstate v tom ze tam neni tolik akce a obcas nudne sceny trochu zbytecne.Tempo nabehlo az v druhe pulce a zaverecne sceny se mi dost libily.Opravdu pecka byl prichod Teresy Palmer v telocvicne a jeji skverle schopnosti, ktere mi trosku pripomely X2. 72% ()

Sagara

Taký Twilight pre chalanov, ale na svoje si prídu aj baby. Svižné tempo a sympatické postavy v teen-akčnom-scifi sú presné také ako očakávate: Hollywoodsky pritiahnuté, hrdinsky patetické a platonicky romantické. Napriek tomu príjemný a celkom zábavný oddychový film. ()

mosnak

Film splnil přesně to co jsem od něj očekával. Puberťáckou akční jízdu s dobrým koncem. Musím uznat, že jsem se nenudil a efekty se mi docela líbily. Takže dát tomu třeba 2 hvězdy by bylo nefér. Krásných 60%! Pěkné to bylo... (vizuálně) ... ()

Zombi

Beverly Hills bla bla trochu líznuté akční fantasy, maskující se za akční scifi. Většina stopáže se točí kolem školního prostředí, včetně velké lásky, šikanujících grázlíků apod.. Hlavní hrdina postupně objevuje svoje nové schopnosti a na konci je celkem příjemná akce. Pokud nečekáte nic extrovního, nemusíte být zklamáni. Já osobně bych se na dvojku klidně podíval, představovačka proběhla, mohlo by přibýt více akce. Za mě průměr. ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Akční série G.I. Joe opět mění režisérský dohled. První díl měl na starost Stephen Sommers (Mumie), druhý Jon M. Chu (Let's Dance 2) a o převzetí trojky momentálně vyjednává D. J. Caruso (Oko dravce)… (viac)

Jeff Bridges jako lovec démonů?

Jeff Bridges jako lovec démonů?

03.02.2011

Hrál ve dvou úspěšných filmech vánoční sezóny a za ten lepší je nominovaný na Oscara. Kdo by se divil, že se na něj nabídky jen sypou? Jednu z nich dostal od studia Warner Bros., které ve spolupráci… (viac)

Sharlto Copley: Od devíti ke čtyřem

Sharlto Copley: Od devíti ke čtyřem

19.04.2010

Stačila hlavní role v úspěšné a na Oscara nominované sci-fi District 9 a z neznámého Jihoafričana je v Hollywoodu žádané zboží. Uvidíme jej jako člena A-Teamu a pak jej čeká spolupráce se Stevenem… (viac)