Troch pred ním zabili... on je štvrtý. Podarí sa mu premôcť nepriateľov?
Mimozemšťania a ich strážcovia sa ukrývajú na Zemi pred neľútostnými vesmírnymi  lovcami. Môžu byť zabití, ale len v istom číselnom poradí. Na zozname smrti dnes votrelci označili na likvidáciu objekt číslo štyri. A toto je jeho príbeh.
Mladý muž John Smith nechápe, čím je výnimočný a prečo ho neustále prenasledujú nemilosrdní a krutí zabijaci, ktorí ho chcú zlikvidovať. So svojím ochrancom Henrim sú stále na úteku, večne sa sťahujú sa z mesta do mesta a John musí meniť svoju identitu. Mladík je stále v pohybe, všade je nováčikom, nikde sa nemôže usadiť ani zapustiť korene. V malom mestečku v Ohiu, kde v súčasnosti žije, však dôjde k nečakaným a prevratným udalostiam, ktoré mu zmenia život. John sa tu zoznámi so svojou prvou láskou, objaví svoje mimoriadne schopnosti a nájde spojenie s ostatnými tvormi svojho druhu, ktorí s ním zdieľajú výnimočný osud. (oficiálny text distribútora)

Incantator

Jeden z prvých fantazijných filmov, ktoré kiná ponúkajú tento rok, nepriniesol veľký posun v dielach tohto žánru. I AM NUMBER FOUR je literárna prvotina Pittaca Lora, ktorá nám predostrie tajný boj mimozemských rás, ktorý sa má odohrávať priamo pred našimi očami. Alex Pettyfer tentokrát nehrá tajného agenta, ako to bolo vo filme Stormbreaker, ale mimozemského hrdinu, jedného z posledných, ktorý prežil zánik svojej planéty - nepozná náhodou Supermana? Za svoj herecký výkon Oscara iste nezíska, ale o to v podobných filmoch ani nejde. Napriek tomu sa dej posúval iba cez akciu, bitky, z ktorých niektoré vyzneli úplne bezdôvodne. CGI efekty síce držali hollywoodský štandard, ale mnoho diel posledných rokov ich hravo prekoná. Možno treba chybu hľadať v predlohe, možno v režisérovi, ktorý sa chcel až príliš podobať štýlu Michaela Baya, ale okrem jednorázovej zábavy film neponúkne myšlienku, nad ktorou sa možno zamyslieť. No a, samozrejme, v závere je naznačený zámer nakrútiť druhú časť (autor už druhú knihu pripravuje). (27.2.2011) ()

zberatel

Po precitani niekolkych tunajsich komentarov, som naozaj rad ze moja zvedavost zvitazila. Po traileri som chcel ist do kina... Mozno na dvojku ak tato bude komercne uspesna, lebo je naozaj velka sanca ze to bude lepsie... Suhlasim zo Starsfan, zaujimavy napad ktoremu ale chyba solidny scenar, ktory by tomu dal hlavu a pätu. ()

JamieSmith

Nevím, jestli je to pokročilou noční hodinou nebo aktuální slabostí pro trpící teen hrdiny, ale fakt jsem se bavila. Cool záporácí, badass domácí mazlíček a kjůt hlavní hrdina, který se zdviženou hlavou nese utrpení dvou světů!!! ... eh, to poslední je spíš k uchechtnutí, ale co už. Dvojitá jarní dávka sladkosti Alexe Pettyfera je to pravé na jarní únavu postpubertálních dívek, protože bloňďáčků není nikdy dost :D ()

dodona

V rámci žánru teen scifi akčňákov s PG13, od ktorých sa dokopy nič nečaká som zagúľala očami asi len raz a vcelku som sa bavila. Tempo je pomerne slušné, efekty viac ako obstojné a Alex Pettyfer mi síce nie je nesympatický ale predsa len Timothy Olyphant má pre mňa väčšie čaro. Pravdaže je to americký film, takže rôznym klišé, patriotizmu a happy endu sa nedá vyhnúť. V konečnom dôsledku ma však Som číslo 4 nijak neurazil, dokonca pobavil a ako jednorazová záležitosť to vôbec nie je taká katastrofa ako by sa mohlo zdať. ()

Ceberus

Hloupoučký scénář, u kterého z větší části vždy víte, co se stane v následujících deseti minutách, nezachrání ani kvalitní herecký ansámbl. Olyphanta jsem začal pozitivně vnímat po jeho Hitmanovi a Smrtonosné pasti 4, Kevina Duranda znám jako výborného záporáka už z Hvězdné brány a z dámského obsazení mi oči přecházely. Za zmínku také stojí uspokojivé vizuální efekty. ()

Foo odpad!

Někdo se nudil a rozhodl se, že natočí film. Bohužel u toho filmu jsem se nudila více, než předtím pan tvůrce. Mám ráda Diannu Agron z Glee, ale tady mi přišla příliš dřevěná. Kdo chce jen zaplácnout hodinu a půl při dělání jiné práce nebo to mít jako kulisu, tak je u ideálního filmu. Moje očekávání to nenaplnilo. ()

vikino1

Oddychová jednohubka (mozek je potřeba vypnout), ve které je všechno co už tu jednou bylo (kromě Chiméry - tu bych chtěl mít jako osobního mazlíčka), hodně podobné Stmívání - jen emzaci jsou mě celkově bližší. Chtěl jsem dát tři, když ono se na to tak hezky kouká .... (číslo 6 by se mohla každý ráno probouzet vedle mě) :-)) ()

alienemo

Zúfalo nudné počas zhruba prvej hodiny, zábavne a rýchle počas poslednej polhodiny. Potencial to malo ale bohužiaľ zasadenie príbehu na strednu školu a hodinové drístanie o ničom plus opis prvej lásky je horší zabiják filmu ako potetovaní špicatozubý nepriateľ. Škoda. ()

Withree

Je pěkné vidět sladkou Di v jiné, než "bitch" roli, ale to je tak jediné, co stojí za zmínku. Hlavní hrdina používá asi cheaty na "unlimited manu" nebo já nevím :D ()

maniche

3* s mírným přimhouřením očí. Je to sice blbost, ale nenudil jsem se. Caruso je celkem zdatný režisér, film kazí již mnohokrát viděný a předvídatelný scénář. Ale kam se na tohle hrabe stupidní Twilight. Je to zábavná oddychovka s překrásnou Diannou Agron. ()

Varney

Prvé 2/3 filmu som strávil zívaním a podriemavaním. Z celkom zaujímavého traileru sa vykľula neskutočne nudná ďalšia teenagerovská akčná "sranda". Hlavný hrdina je tak neskutočne nevýrazný ( a hlavne nesympatický!) a bohužiaľ sa celý dej filmu točí len okolo neho a ostatným postavám neostal žiaden priestor. Jediné, čo ma vytrhlo z nudy bola záverečná scéna, ale ani tá nestačilo na hodnotenie viac ako 2*. ()

Acrobat odpad!

1.som rád, že mimozemšťan ocenil našu planétu 2. Clark Kent bez stigiem, ale s modrým svetlom. Čo robí? Svieti modro. 3. serious movie skip – 1h:23min 4. (Áno), je to dcéra Naomi Watts. 5. Intímne boje; nevysvetlia mestečku, prečo sú v „raji“ kráterové stopy. Caruso! našťastie držíš uzdu, no priškrcuješ, neinvestuješ dušu! 6. Ako ten psík si vyspevujem „Radioactive“, ktorý drží pozitívne nálady, avšak end titles vypni!! 7. I am number four si trochu sexy, ale ožením sa s inou (iným). Kto je vlastne sedmička? 8. (videné 10.06.2011 BDrip 720) ()

Tamten

Podivná kombinace X-manů se Stmíváním, u které prostě něco vací, ale těžko říci co přesně. Snad příliš předvídatelný děj, snad místy absurdní chování všech zúčastněných, ale možná něco úplně jiného. Na druhou stranu nutno říci, že to není úplný brak. ()

sarfian

No asi polovica filmu mi pripadala ako teanegerská romantická komédia s nádychom sci-fi a ani mi to moc nevadilo, ale potom sa to už dalo. Všetci asi očakávali brutálnu akčnú sci-fi jazdu, ale neviem čo je na tom až tak zlé, asi ten romantický nádych. Jasné bomba film to nieje, ale za 4 to u mňa je. VIDENÉ 1x ()

E lan

Příjemná teenagerovská sci-fi, která neoplývá výborným námětem ani triky ani hereckými výkony, jen prostě odpočinkově baví. A o to tu určitě šlo... ()

Melvej

Pro mě celkem příjemné překvapení. Pokud bych Číslo čtyři srovnával s filmy podobného rázu, směle bych řekl, že se jedná o jeden z nejlepších. Nicméně to zas taková pecke nebyla, hlavně kvůli celkem předvídatelnému ději - kdyby scénář nejel podle zajetých kolejí, kdy během prvních pěti minut filmu s jistotou odhadnete, kdo umře, mohlo by to být i za 4. Plus dávám za celkem napínavé scény a dvě pěkné blondýny =D, mínus za hrozné obličeje mimozemšťanů - to byla fakt hrůza - a ty příšerný kecy o tom, že když se jeden ufounek zamiluje, tak je to na vždy - ble. Suma sumárum, příjemná oddychovka. ()

ER

Áčkový rozpočet,ale béčkové provedení. Jen efekty jsou odpovídající "cenové skupině" jinak nic. Slaboduchý děj, nevýrazné postavy, dějové nedostatky. Film na jedno podívání,když máte náladu se vůbec na takový typ filmu podívat ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Akční série G.I. Joe opět mění režisérský dohled. První díl měl na starost Stephen Sommers (Mumie), druhý Jon M. Chu (Let's Dance 2) a o převzetí trojky momentálně vyjednává D. J. Caruso (Oko dravce)… (viac)

Jeff Bridges jako lovec démonů?

Jeff Bridges jako lovec démonů?

03.02.2011

Hrál ve dvou úspěšných filmech vánoční sezóny a za ten lepší je nominovaný na Oscara. Kdo by se divil, že se na něj nabídky jen sypou? Jednu z nich dostal od studia Warner Bros., které ve spolupráci… (viac)

Sharlto Copley: Od devíti ke čtyřem

Sharlto Copley: Od devíti ke čtyřem

19.04.2010

Stačila hlavní role v úspěšné a na Oscara nominované sci-fi District 9 a z neznámého Jihoafričana je v Hollywoodu žádané zboží. Uvidíme jej jako člena A-Teamu a pak jej čeká spolupráce se Stevenem… (viac)