Eddie Morra (Bradley Cooper) je lenivý spisovateľ, ktorému sa začína rúcať svet. Chcú ho vyhodiť z práce a rozchod s priateľkou Lindy (Abbie Cornishová) ho len utvrdí v presvedčení, že jeho život je v troskách a budúcnosť nemôže priniesť nič, len ďalšie sklamanie. To sa ale zmení vo chvíli, keď Eddieho navštívi jeho starý priateľ z detstva, Vernon (Johnny Whitworth). Ponúkne mu tabletky NZT- utajovanú drogu, ktorá umožňuje využívať mozog na sto precent a dodáva človeku extrémne sebavedomie. Eddie sa dá zlákať neodolateľnými účinkami drogy a celkom jej prepadne. Zrazu je schopný využívať informácie s ohromnou efektivitou. Všetko, čo kedy videl, počul a prečítal, zvládne spracovať a zužitkovať. Neustála stimulácia drogou ho katapultuje medzi elitu finančného sektora. Jeho nadľudský výkon a úspech pritiahne pozornosť finančného magnáta Carla Van Loona, ktorý v drogou posilnenom Eddiem vidí príležitosť, ako zarobiť miliardy. Zázračná droga má ale nebezpečné vedľajšie účinky a Eddie sa ocitne v ohrození života. Musí sa skrývať, ale najatí vrahovia sa k nemu nebezpečne približujú. Podarí sa mu uniknúť, alebo doplatí na zradnú predstavu, že ho droga urobí všemocným? (TV JOJ)

Xmilden

V průběhu sledování mě přepadla náhlá bolest hlavy, ale ani 2 paraleny mě v Eddieho Morru nezměnily:) Všemocný myslím dostečně odpovídá na otázku, co by se stalo kdybychom mohli využít plnou mozkovou kapacitu. Činí tak vytříbeným audiovizuálním stylem, jaký jsem v poslední době na filmových plátnech postrádal. Vizuální stránka je již od úvodních titulků pastvou pro oči. Bradley Cooper již dávno kope první hollywoodskou ligu, takže i v tomhle ohledu je vše v pořádku. Stopáž akorát, závěr zapamatováníhodný. 80% spokojenost. ()

FlyBoy

Dizajnovo zaopatrená, dosť chatrne vystavaná, hlúpa a čo je ešte horšie, falošne inteligentná jednohubka, ktorá síce pútavo kontrastuje farebnú škálu mizanscény a dráždi zrenice podarenými, vertikálno-horizontálnymi pádmi/preletmi, ale kvôli nevýživnému/nerozhodnému skriptu, zväčša (čiže nie stále) rutinnej réžii a her. limity neprekračajúcemu Cooperovi neobstojí ani ako atrakčná oddychovka, ani čo by náznak o reflexívny komentár na adresu predierovaného kapitalizmu. Práve naopak, L je jeho nezdráhavou obhajobou, v podstate NZT oslavuje na úkor tvrdej driny, zarputilosti, obety - pochodov, ktoré sú v dnešnej dobe už viacmenej pasé, neguje prirodzenú harmóniu duše a tela, potreby sa už naďalej neuspokojujú hlavne (ne)materiálnymi maličkosťami, ale prevažne rozšafnými megalomániami a takisto doporučuje konzumáciu tejto syntetickej ilúzie s aktuálnym partnerom, prípadne budúcou manželkou - bravo. Hŕstka varujúcich/vyčítajúcich štuchancov v podobe vedľajších účinkov drogy alebo bastardizácie kapitálových trhov potom vyznieva ako obyčajný alibizmus, ktorý presne zapadá do filozofie organizovaného chaosu "tých hore" aneb triviálne upozorňujeme na dávno poznané hrozby, zaraz vychytralo manipulujeme cieľového zákazníka aby nám náhodou nezlenivel a predovšetkým sa vyjadrujeme tak, aby nám väčšina nerozumela. Navyše Eddieho vnútorné monólgy zakrývajú neschopnosť sprostredkovať strhujúci storytelling, zapeklité situácie nám tu pán dokonalý rieši jak "Fero zo stanice" a zavádzajúco satisfakčná koncovka je z perspektívy uchopenia vízie veru prepražená káva po ktorej nepríijemne zatrasie. Nenechajte sa však - dievčatá a chlapci - mojími prepjatými výplodmi odradiť a kúpte si "Limitless" na Blu-ray, možno iba tak po čase zistíte, že vyhodiť tatkové (nebodaj ešte Vaše) peniaze za takú pičovinu bolo fakt nepotrebné. ()

darkrobyk

Obrazově působivé, dějově kolísavé, hudba dobrá, herecké výkony nezklamaly. Byť se to možná zpočátku nezdá, hlavní téma nijak originální není. Nezbývá tedy než vytvořit poutavý a napínavý příběh, což se tvůrcům povedlo napůl. Několik scén se vryje do paměti, například pronásledování Lindy zabijákem. Jak se ale začnou vršit podobné situace na sebe, opakovat se dokola, přestává být film zajímavý. Neustálá honba za pilulkou by snad lépe obstála v některém z dílů Růžového pantera. Nejlepší je práce kamery a rozličné počítačové úpravy obrazu, když postava slupne kouzelnou pilulku. Kupodivu chybí důrazné mentorování o tom, že drogy jsou svinstvo. I když se mi Eddie nakonec zalíbil, tak zakončení filmu mne hrubě zklamalo... Formálně efektní film na jedno podívání. ()

Hrabka

Velice povedený thriller s netradiční myšlenkou. Dílo v mém oblíbeném mystery žánru se sice tentokrát nedostalo až na vrchol, ale film je to bezpochyby zajímavý a poutavý. Závěr mi brání dát maximum hvězd. Ten už byl až moc překombinovaný. Jinak jsem si film užil, nápad je skvělý a zpracování se hodně povedlo! Bradley Cooper roste do opravdové herecké extratřídy. Jen tak dál... 80% ()

cheyene

Originální, zábavné a napínavé. To jsou první přívlastky, které mě v souvislosti s tímto snímkem napadají. Děj mě po celou dobu velmi bavil, nebylo tu prostoru pro nudu a nejednou jsem si říkal, jaké to asi musí být po požití NZT. Kolik by se toho pak dalo na světě změnit k lepšímu (nebo také k horšímu)? Často jsem se také vcítil do hlavního hrdiny a nechápal jsem jeho počínání, říkal jsem si, že bych jednal jinak, snažil bych se víc chránit, apod. Už to, že jsem jako divák takto přemýšlel, svědčí o tom, že Všemocný je v něčem výjimečný snímek. Nepředvídatelnost považuji také za velký klad a připočtu-li úžasné vizuální zpracování a soundtrack, který příjemně dotvářel atmosféru scén, dávám plné hodnocení. ()

nunka

Slušný a priemerne presvedčivý thriller, ktorý od začiatku po koniec ťahá "jedna" tabletka a Cooperove azúrovomodré oči. Film ako taký poteší, má nápad a svieže tempo. V monotónnom scenári sa vynímajú najmä dialógy a sugestívne pôsobiace vizuálne vsuvky. Limitless ako ultra ľahká zábava u každého diváka určite obstojí. ()

juta

Příběh i hrátky s procházkou po ulici dokážou hned od začátku zaujmout. Přece každý by chtěl být o něco chytřejší než všichni ostatní. Ale ke konci mě prostředí s obchodováním akcií začalo trochu štvát a prostě už to nebylo tak svěží jako na začátku. ()

Fiftis

Tu nás réžia bez dlhých rečí a vysvetlovačiek poháňa stále vpred. Nestačíme si ani poriadne vydýchnuť a natiahnuť sa na sedačke a je tu koniec. Nie som zrovna priateľom násilných happyendov, ale v tomto prípade myslím, že sme všetci spokojní s tým, ako náš sympatický hrdina dopadne. Film od ktorého sa dalo očakávať, že bude dobrý. Film s naprosto jedinečnou myšlienkou, ktorá ma neskutočne bavila od začiatku do konca. Solídny film s dobrou atmosférou. ()

Shakers

Poslednú dobu je lepšie vedieť o filmoch menej, o to viac ste potom prekvapený, ale to nieje nič nové, to len ja to teraz zisťujem.Ale už k filmu.Dejová linka Limitless je veľmi zaujímavá a film od začiatku niečim navnadí a potom už len stupňuje tempo čoraz viac a viac.No ku koncu sa to zasekne a ostane len na rovnakej dobrej vlne.Celý film bol napínavý a finále som čakal sám neviem aké, proste niečo čo ma dosť prekvapí, ale to už som predbiehal a tak trochu som sa sklamal.Ako vravím je to fajn, ale potom si to už len udržuje dobre rozbehnutý dej.Čo je trošku škoda.Bradley Cooper poslednú dobu hraje skoro v každom druhom filme a ako sme mohli vidieť aj tu, tak je to dobrý herec a je sám schopný ťahať takýto film, čo je len plus.Po technickej stránke je to tiež dobre (kamera, strih ...), rovnako tak aj scenár, ale ako vravím - film sa zasekne a potom už ide len rovnakou cestou. 85% - 4* ()

lamps

Příjemná letní oddechovka opírající se hlavně o sympatickou ústřední myšlenku a, to hlavně, výtečného Coopera v hlavní roli. Tenhle herec má skutečně velký talent a byla by škoda utápět ho v podobných filmech jako Pařba ve Vegas, jakkoli mám tuhle komedii moc rád. De Niro je tu sice jenom tak, aby se neřeklo, ale pohled na jeho osobité herectví také vždy potěší. Co se týče příběhu, jedná se o parádní sci-fi výplach pro celou rodinu, jakých se sice jen za rok natočí několik, ale takhle kvalitně zrežírované a zahrané vždycky dokáží zahřát u srdce. Jediné, co by mohlo celkový dojem výrazněji pokazit, tedy ryze americký závěr, je zde úspěšně překryto vším ostatním. Jako záležitost na jedno zhlédnutí nelze než doporučit.. ()

Pepinec

Prosím vás, máte někdo ty prášky? Ale myslím opravdový, ne atrapy v podobě prošlých léků na demenci, které se zjevně rozdávají ve sněmovně a po kterých mají naši zákonodárci fiktivní pocit všehomocenství. Jestli máte někdo pilule NZT, napište mi do pošty, vyměním je za vápník. ()

Niles

Veľmi milé prekvapenie. Bradley Cooper dostal konečne po rôznych romantických komédiach hlavnú úlohu v inom type filmu a zvládol to výborne. Tento film sa mi páčil hlavne po vizuálnej stránke, akčné scény boli tiež veľmi dobré. Také pilulky by chcel asi každý z nás. ()

Boogeyman

Svižné, líbivé, moderní, hezky se na to kouká a Bradley Cooper je machr. Námět a zápletka je ok, škoda, že je rozvedena do tak debilního scénáře. ()

playboxguest

Hmmm, zase jsem si jednou pochutnala na nenáročném scífku ze života (takový já nejraději). Není to tak vyšperkovaný jako třeba In time, nebo Minority Report, ale pořád to má velmi kvalitní nápad, který nestihl být v cca 95 minutové stopáži zmrven. Konec se mimořádně vyvedl k mým představám, což v Hollywoodu zas tak často nebývá zvykem. Za to posílám Leslie Dixonové (jinak spíš průměrné komediální scénaristce) velkýho hubana. Já v tom ale pořád viděla jen slušně odsýpající jízdu, ne nepodobnou kouskům alá Náhradníci, či Push, prostě popcornovka hadr, což ale nemění nic na tom, že mě všechny zde vyjmenované filmy, včetně Limitless, převelice baví, ačkoli mě vyloženě nenadchly. Ale třeba je to jen tím, že jsem celej film hrdinovi děsně záviděla tu zatracenou piluli a přemýšlela jsem, jak bych s ní byla naložila já :D ()

Madsbender

Limitless zlyháva snáď po každej mysliteľnej stránke od dramaturgie až po De Nirovho kostyméra. Prvý raz to na na mňa efektne fungovalo, dnes už však nie. 20% ()

Ketri

Celou dobu jsem při sledování filmu přemýšlela, proč si autor knižní předlohy myslí, že pokud by člověk začal využívat kapacitu mozku opravdu na celých 100%, proč by své schopnosti používal k tak přízemním věcem? Nebo je směr využití dán povahou majitele mozku? Vlastně, proto je film zařazen i do kategorie sci-fi, mám totiž takovou jistou představu, že pokud by člověku v hlavě seplo vše tak jak má, patrně by zahájil sebedestrukční sekvenci. ()

hippyman

Neobyčejně Znamenitý Trhák! tvůrci frčící bezesporu na průhledných pilulích připravili sakramentálně závisláckou všemocnou podívanou bez vedlejších účinků a já se bez limitu bavil na 100%. [2. wayFUCKý HD FEST] ()

PF 2017

PF 2017