Eddie Morra (Bradley Cooper) je lenivý spisovateľ, ktorému sa začína rúcať svet. Chcú ho vyhodiť z práce a rozchod s priateľkou Lindy (Abbie Cornishová) ho len utvrdí v presvedčení, že jeho život je v troskách a budúcnosť nemôže priniesť nič, len ďalšie sklamanie. To sa ale zmení vo chvíli, keď Eddieho navštívi jeho starý priateľ z detstva, Vernon (Johnny Whitworth). Ponúkne mu tabletky NZT- utajovanú drogu, ktorá umožňuje využívať mozog na sto precent a dodáva človeku extrémne sebavedomie. Eddie sa dá zlákať neodolateľnými účinkami drogy a celkom jej prepadne. Zrazu je schopný využívať informácie s ohromnou efektivitou. Všetko, čo kedy videl, počul a prečítal, zvládne spracovať a zužitkovať. Neustála stimulácia drogou ho katapultuje medzi elitu finančného sektora. Jeho nadľudský výkon a úspech pritiahne pozornosť finančného magnáta Carla Van Loona, ktorý v drogou posilnenom Eddiem vidí príležitosť, ako zarobiť miliardy. Zázračná droga má ale nebezpečné vedľajšie účinky a Eddie sa ocitne v ohrození života. Musí sa skrývať, ale najatí vrahovia sa k nemu nebezpečne približujú. Podarí sa mu uniknúť, alebo doplatí na zradnú predstavu, že ho droga urobí všemocným? (TV JOJ)

keoma26

V podstatě hodně nemravný a perverzní film, který obhajuje lifestylové využívání drog ... ovšem nikoli podle demokratického principu "stejný účinek každému", naopak jeho myšlenka je velice elitářská,každý díky pilulce jen intenzifikuje a rozšíří svoje už existující schopnosti a hranice, které ho buď rozvinou, posunou anebo zničí. Doslovný odkaz na Matrix v jedné scéně není náhodný, protože Matrix se celý nesl v platonsky metafyzickém duchu, kdy předpokládal skutečnou realitu za naším vědomím a světem jevů, jenže Všemocný se přímo kochá myšlenou, že jsme, jak pronese v jednom dialogu Niro, jen plodem nahodilého výstřiku semene (proto také mají mít bodyguardi Coopera každý jiný oblek - tohle přece není "Matrix";-))Navíc příběh nemohl svou logikou, se kterou představoval hrdinu, ani skončit jinak než tím rozkošným happy endem, Cooper jako jediný ze závislých využil "supermanské" schopnosti k tomu, aby drogu ještě víc vyladil, investoval do budoucnosti a nejen požitkářsky využíval přítomný okamžik ... tento film představuje pokrizovou ameriku ve světle nového optimismu, který již není založen pouze na bezmezné víře v člověka, boha a demokracii, ale který počítá s eugenickým selektevním přístupem k jedinečnosti člověka. Možná že právě tohle však není ta nejoptimistější vize pro nás průměrné;-) ()

DavidS.

Od tabletky k nápadu, od vnuknutí k všemohoucnosti a od ní téměř do blázince...Je fajn, že se hrdinovi na tripu rozzáří očka i obraz, ale tento rauš minul bohužel úplně scénář , který je naopak zcela bez jasu a rozjásaných vrcholů...Robert de Niro už bohužel nemá na to, hrát finančního dravce, který je v jednom momentu vaším přítelem a v druhém vás má za lepru...Hrozba nulová...Richard Müller kdysi prohlásil - trochu kokainu, když chyběla inspirace...Asi tak :) ()

Spike23

Proč jsem si nejdřív nepřečetl tu knižní předlohu. Teď vim už všechno a můžu si leda tak představovat, jak je ta kniha 2x tak obsáhlejší než tohle, protože větší stručnost než u Limitless jsem snad nikdy neviděl. Sice jsem se dozvěděl vše podstatné a nápad to byl skvělý, ale u něčeho takového nějaký nápad ani zdaleka nestačí a celkově film ještě navíc uteče rychle jako voda, chvílema je to děsně nudné a prostě mě to nebavilo tak, jak jsem původně očekával. I když se jistě jedná o lepší průměr, pro mě to bylo snad největší zklamání tohoto roku. ()

Jaccobos

Tenhle film dokáže pořádně nakopnout. Vizuální zpracování ... hlavně jak se přibližuje kamera a "prolítá městem" - to mě naprosto dostalo :) A jak Bradley Cooper hraje ... nebo nevím čím to je - ale velmi působivé... Jsem rozhodně rád, že jsem tomu věnoval čas. ()

casioa....

Rozprávka pre dospelých s až príliž štastným koncom :) však, kto by nechcel byť...všemocný? Ja napr. nie, ale nepochybujem o tom, že hocikto by si to "nechal líbit" . Cooper, De Niro - parádny. Tak ako hovorím o bratoch Affleckových a DiCapriovi - že sa pomaly blíži doba, kedy budú absolútne najlepšími hercami, schopnými zahrať všetko Holivúdu budú rulovať, tak sa môžem myslím vyjadriť i o Cooperovi. Celkom som sa zabavil. ()

Mistickzz

Príjemný blockbaster, ktorý vyznel presne ako som očakával. Prvá polovica filmu má kvalitné tempo, no potom to nejak opadne, ale koniec bol opät super a trocha nečakaný.Bradley Cooper prekonal moje očakávania a do filmu celkom pekne pasoval. Slušných 77% ()

Seti

Skvělý námět s nevyčerpatelným potenciálem a především nabušený trailer činily z Limitless jeden z mých nejočekávanějších filmů. Bohužel efektní upoutávkové koláže vytasily na diváka všechny trumfy a v celovečerní stopáži už to Neilu Burgerovi s Bradley Cooperem tak nešlape. Všemocný se potýká především s nevyváženým tempem (po hodině je dost slabá pasáž, kterou je třeba překonat další NZT) a povrchností, která je zabalena do rádobysofistikovaného pozlátka. Scénář pak chvílemi pokulhává a při závěrečných titulcích jsem rozhodně nijak uspokojen nebyl. Uhlazený Cooper a skvělý vizuál je asi to nejzásadnější, co člověku z Limitless utkví v paměti (samozřejmě kromě zázračné pilulky, kterou by chtěl asi každý). Musím uznat, že jsem čekal víc. ()

Jane18CZ

A tak to vypadá, když závislost skončí dobře... :-) vynikající film s výborným nápadem a skvělými herci. Já se bavila od začátku až do konce. ()

Han22

Technicky i scénáristicky bez chyby, emočně je to chladné jako psí čumák. Hlavní hrdina je celkem sympatický životní ztroskotanec, který se čistě náhodou dostane k experimentální droze, která umožní jeho mozku fungovat na 100%. Ze ztroskotance se rychle stává bezohledným hovadem, který má úspěch, peníze i ženy a prosazuje se ve světě obchodu. Tyhle lidi opravdu nemusím a přišlo mi těžký někomu takovýmu fandit. Vzpestup na Wall Street je kombinován s náznaky toho že drogy přece jen nejsou zas tak OK, bohužel tyhle absťákové vložky paradoxně film ještě více sráží. Naštěstí je tu solidní De Niro, celkem povedená thrilerová rovina a to co mi vadí je spíše subjektivní záležitost. Takže 4* ano, ale myslím, že na tohle se už asi nepodívám. ()

korndaddy

Nevim nevim. Ze začátku mi Limitless připadal trochu zmatený a jakoby naváděl aby lidi začli rychle něco brát, aby z nich nebyli hovna. Druhá polovina, ale přeci jen byla o něco zábavnější, akční a osvobozená od těch supermoderních střihů a záběrů, jenž mě celkem v první polovině vytáčeli.Nesmím opomenout sympatický a nečekaný konec. Sečteno podtrženo- Zajímavá podívaná, díky které si Bradley Cooper určitě zajistí spoustu kvalitnějších rolí než doposud. ()

Nassau

Poměrně napínavá záležitost, která nepůsobí lacině, a i když se film točí kolem chytré pilulky, mozkové závity rozhodně příliš zatěžovat nebudete. Pár parádních scén občas sice vystřídá slabší část (a film přes svou vážnost dokáže místy vyvolat nechtěný úsměv na tváři), ale celkový dojem je rozhodně nadprůměrný. Bradley Cooper byl hodně solidní, Annu Friel by člověk skoro nepoznal a Roberta De Nira prostě nelze nemít rád. Všeobecná spokojenost:) ()

Ragdoll

Vůči takovýmto filmům mám velkou slabost a naprosto nechápu, jak může někdo hodnotit po 4 hvězdy, mě osobně se to líbilo více, než jakýkoliv snímek, co jsem viděl za poslední měsíc. Po celou dobu jsem se ani jednou nepodíval na hodinky, neboť tento originální námět se prostě trefil na to správné místo a nedovolil mi přemýšlet o konci filmu, jen jsem si užíval skvělou podívanou a nevnímal okolní svět. Velký sympaťák v hlavní roli Bradley Cooper se mi zamlouval mnohem více, než v Pařbě ve Vegas, film táhl sám celou dobu, naopak Robert de Niro byl jeden obrovský omyl, ale to je asi tak jediný zápor, kterého jsem si všiml. Užíval jsem si to, a hodně. Dobrá volba, jak strávit volnou chvíli. ()

Bobek15

Niečo na štýl Cranck:Zastaneš a neprežiješ (no s tým rozdielom, že tu sa nejedná o zvýšenie hladiny adrenalínu, ale zvýšenie mozgovej aktivity). No aj napriek tomu, že aj tu ide o (zatiaľ) nereálnosť, tak Limitless mi zďaleka neprišiel taký bezduchý a tak pritiahnutý za vlasy. Práve naopak. Oceňujem zaujívamvú myšlienku a aj to, aký zaujimavý dej sa k nej podarilo tvorcom vymyslieť. Malo to švih, aj napätie, aj príbeh, aj dobré dialógy, a aj Bradley Cooper bol výborný. Môžem len odporučiť ;) ()

Michelle75

U Všemocného mě nalákala hlavně účast De Nira, která je nakonec jen několikaminutová, přesto stojí za to. Zklamaná rozhodně nejsem, herecký koncert Bradleyho Coopera, který to tady pořádně rozjíždí a ukazuje co v něm vlastně, je jen třešničkou této svižné, hodně vizuální podívané. Má to nápad, má to drajv a nepůsobí to nedotaženě. ()

vaja

Spoiler... Všechno je na prd, tak nemáme lepší nápad než si vzít záhadnou pilulku. A svět je najednou hezčí, rychlejší, pestřejší, my jsme výkonnější, úspěšnější a ups... jsme milionáři! Pak naprosto „nečekaně“ přijde stav jak po několikadenním draku a sháňka po další dávce. (Furt ještě dobrý.) Máme vystaráno na nějakou dobu a všechno je hrozně sluníčkové. Začíná nám být špatně a přichází prozření – jejda, my jsme závislí (!). Zjistíme, že není cesty zpět, čeká nás jistá smrt. (Tady začíná děj celkem haprovat a už se to nespraví...). Ale my víme, co dělat, a proto vynalezneme protilék (!) a bez sebemenších zdravotních následků (!) jsme zdraví, poučení, že drogy jsou fuj. Facka do ksichtu diváka a titulky. Nesnáším, když ze mě někdo dělá vola a já o tom vím. Slátanina všech možných filmů a námětů, která neměla nikdy vzniknout v této podobě. Tak naštvaná jsem po filmu dlouho nebyla. ()

Nemik96

Dějově hodně zajímavý film který se mi zamlouvá i po vizuální stránce.Co se týče herců tak BRADLEY COOPER se mi jako Eddie Morra líbil a Robert De Niro předvedl svůj standart přeci jenom neměl tolik prostoru to pořádně rozbalit. Celkově má tento film spád a musím říct že jsem ho zhlédl již 3x a pořád mě baví těším se na BLURAY verzi a nejlépe kdyby vyšla nějaká limitovaná edice ke které dostanete piluli NZT grátis :) ()

PF 2017

PF 2017