Eddie Morra (Bradley Cooper) je lenivý spisovateľ, ktorému sa začína rúcať svet. Chcú ho vyhodiť z práce a rozchod s priateľkou Lindy (Abbie Cornishová) ho len utvrdí v presvedčení, že jeho život je v troskách a budúcnosť nemôže priniesť nič, len ďalšie sklamanie. To sa ale zmení vo chvíli, keď Eddieho navštívi jeho starý priateľ z detstva, Vernon (Johnny Whitworth). Ponúkne mu tabletky NZT- utajovanú drogu, ktorá umožňuje využívať mozog na sto precent a dodáva človeku extrémne sebavedomie. Eddie sa dá zlákať neodolateľnými účinkami drogy a celkom jej prepadne. Zrazu je schopný využívať informácie s ohromnou efektivitou. Všetko, čo kedy videl, počul a prečítal, zvládne spracovať a zužitkovať. Neustála stimulácia drogou ho katapultuje medzi elitu finančného sektora. Jeho nadľudský výkon a úspech pritiahne pozornosť finančného magnáta Carla Van Loona, ktorý v drogou posilnenom Eddiem vidí príležitosť, ako zarobiť miliardy. Zázračná droga má ale nebezpečné vedľajšie účinky a Eddie sa ocitne v ohrození života. Musí sa skrývať, ale najatí vrahovia sa k nemu nebezpečne približujú. Podarí sa mu uniknúť, alebo doplatí na zradnú predstavu, že ho droga urobí všemocným? (TV JOJ)

readan

Oceňujem ten originálny nápad s tabletkou na genialitu, len škoda, že sa režisér s týmto nápadom trochu viac nevyhral (hlavne čo sa týka druhej polky filmu). Inak veľmi zaujímavý príbeh, úplne skvelá kamera a sympatický Bradley v hlavnej úlohe - čo viac si priať. ()

Wargoo

Všemocný nieje prekvapením roka, ani to nieje prepadák... Dokonca by som ho nezaradil ani do priemeru. Je to mierne nadštandardný pekne natočený akčný film kde hlavná postava dostala slušný priestor predviesť sa, a treba povedať, že hodenej príležitosti sa Bradley chytil pomerne dobre. Je to sympaťák a to je veľké plus pre celý film. Čo sa samotného filmu a scenára týka, som spokojný. Príbeh o tabletke (mimochodom s fantastickým dizajnom), ktorá z vás urobí človeka na 100% využívajúceho kapacitu svojho mozgu má spád, akciu, a nestihol som sa pri ňom nudiť. Síce v ňom bolo pár momentov, kedy som si povedal, že asi nie (priemerný človek sotva dokáže využiť 5%, mnísi dokážu 7-11%, a nieto 20%, to by sme asi lietali) ale prevaha pozitív nad negatívami mi nedovolí dať menej než 4****. ___Z FILMU SOM SA ALE POUČIL___: 1) nekupujte si Blackberry, pretože čím drahší máte byt, tým horší signál máte... :) 2) bezpečnostný byt za 8,5 mil. dolárov vám bezpečie nezapezpečí !!! 3) na svete je nový energy drink. S príchuťou a farbou krvi. MŇAM !!! 4**** a 76,891 % ()

BathoryMan

Tak toto bola pecka ako sa patrí:)) Malý nenápadný thriller s jedným hviezdným menom v pozadí z ktorého sa nakoniec vyliahne riadna adrenalínová jazda,ktorá ani cez takmer dve hodky ani na sekundu nenudí a ponúka celkom neokukaný námet s originálnou zápletkoua pointou.Vizuál je tu úchvatný(kameraman sa tu ale poriadne odbavil) doplnený modernou(hlavne elektronickou) hudbou.Bradley Cooper hraje slušne ale De Nirová postava magnáta je tu akoby dopísaná navyše v scenári s cielom napísať ju na telo nejakej velkej hviezde a dotiahnuť ju do projektu.Nejako mi totiž nedáva zmysel a pôsobí dosť navyše,rovnako ako postava ruského búchača a jeho počínanie.A vlastne celkovo scenár a diery v nom predstavujú jediné slabé miesto v inak nadupanej jazde,kde poteší aj účasť našej Bátoričky(Anna Friel) zamaskovanej na nepoznanie:)) ()

Hapretor

Kdyby lidi fetovali NZT místo kokainu, heroinu, pervitinu,... a dalších sraček, hned by to tady na světě vypadalo jinak. Film mi přišel zajímavý nápadem. Provedením či hereckými výkony nikoli. Kdybych neviděl, nelituji. Ale v případě potřeby zabaví. Ovšem ten konec je vyloženě tuctovej! ()

Puol

Dá sa pozrieť, ale okrem záveru, kde s žiadne morálne ponaučenie ohľadom užívania drog nekoná ma film výraznejšie nezaujal. De Niro je fajn, ale príliš priestoru nedostal, Bradley Cooperovi vždy po užití tak nejak divne svietia očká, Anna "Bathory" Friel sa len tak mihne. Sympatická Abbie Cornish skutočne občas veľmi pripomína mladú Nicole Kidman. Mne pripadal scénar príliš deravý a vizuálne orgie tak trochu nasilu. ()

Rokle

LUXUSNÍ vizuální stránka, spolehlivý Bradley Cooper a jedna moc zajímavá pilulka, která příjemně pročistila stojaté vody současných thrillerů :) Místo De Nira mohl hrát prakticky kdokoliv. Jeho postava je ostatně až na druhé (možná třetí) koleji... ()

Kopi1

Výtečný film o droze, která vám změní život. S takovou pilulkou bych si taky vyhrál. Bradley Cooper ze sebe vymačkal vše co šlo a film i tak podle toho dopadl (takže skvěle). Chtěl bych pochválit příběh, který je originální (než většina filmů) a také kameru. Zasloužené čtyři hvězdy. ()

hEROic

je to tezky, na jednu stranu vyborne zahrano a dobrej napad... ale pak taky postupnej streotyp, spousta nelogicnosti a prehnane patlani vseho mozneho do kupy... mozna to chtelo drzet se vic pri zemi... prijde mi, ze chvilemi se uplne vytracela dejova linka... hrana mezi trema a ctyrma hvezdama, takze 65% ()

mala_kea

Všemocný se dá číst taky jako historie jedné drogové závislosti. Ze spousty zasvěcených drobností si troufám odhadnout, že autor předlohy Alan Glynnbude vychází z osobní zkušenosti. Ne každá zkušenost s drogou musí nutně skončit jako didaktický příběh dětí ze stanice Zoo a spousta lidí se prostě naučí s nimi vycházet. Na mainstream nečekaně poctivý pohled na obyvkle démonizované téma. ()

johnywalker

Tak původně jsem od tohoto filmu nic neočekával, ale už první půlhodinka mě přesvědčila o kvalitě... Milé překvapení, originální pojetí a skvělí herci! ()

aslavey

Konečně zase po dlouhé době zachraňuje 80% nevyužité kapacity lidskýho mozku originální a zdařile ztvárněný nápad na plátně. Bradley je sice poslední dobou skoro na každým rohu, ale zaslouženě (i když si stejně myslím, že nosí barevný čočky :) ). Jen je škoda, že celá originalita nakonec i tak šla do kytek spolu s párem bodyguardů. Nicméně i tak jsem si užil skvělou podívanou a svůj nevyužitý mozek pobavil :) ()

figliar

Oddychovka tak ako má byť. Dej odsýpa svižne, nápad je originálny a Bradley Cooper svoju rolu zvládol tak, ako sa od neho čakalo. Zápletka s ruskou mafiou je trochu pritiahnutá za vlasy, ale aj tak bol film milým prekvapením ()

Quipido

Po dlouhém rozmýšlení dávám "jenom" 3 hvězdy. Velmi se mi líbil námět a technické zpracování, příběh měl ale několik děr a celé to nakonec nevyznělo tak, jak asi tvůrci zamýšleli. ()

Eluin

Začátek velmi dobrý, zajímavý střih a nápaditá zápletka, nicméně s přibývajícími minutami mi film nedal nic nového. Škoda. ()

Floydie

Skvělá žánrovka, která buhužel nepřekročí hranice žánrů a nepřínaší žádný myšlenkový přesah. A to je škoda s takto výbornou premisou. ()

PF 2017

PF 2017