Casa Carnivora

Josef Blažek

Scenár:

Josef Blažek

Tomáš Mann

Co skrývá vyhořelý dům v sousedství? Co číhá ve tmě za jeho zatlučenými dveřmi? Stačí okamžik a dětské dobrodružství se mění v noční můru. (choze)

Aluska88

Casa Carnivora má slušný námět a na amatérský počin i zdařilý scénář a dialogy. Poměrně viditelná je i snaha o rozvíjející se tajemnou atmosféru, typu "opuštěný, zchátralý dům, skrývající ve svých hlubinách něco děsivého." Chybka je v tom, že nedostanete závěr. Celou dobu se těšíte, že se konečně objeví to "něco", co by Vás vyděsilo či překvapilo, ale snímek celou dobu zůstane v neměnné poloze. A přitom, možný potenciál je tam kdesi hluboko ukrytý, ale tvůrci to nechali na jakési taktice otevřeného, volného děje a stejného závěru, který je tak neutrální, že vlastně ani nemá kam vyznít. Podstata děje spočívá na představách diváka. ()

Marigold

Pěkná atmosféra rámovaná malým průzorem dveří a solidně úspornou hudbou. Konec se mi vlastně líbí, protože jinam než do ztracena taková "anekdota" vyznít nemůže. ()

woody

Minimalistické, úderné, s výborným nápadem. Mnohdy tak dobré nejsou ani metafyzická cvičení studentů filmových škol. Jen jsem se bál, že pointa vyzní do ztracena, což se bohužel také potvrdilo. JohnymuD gratulki za hudbu (ruchy :) ()

tron

„Jo. A bacha na ohořelí mrtvoly.“ Páčilo sa mi už TELO (CYBORG CHEERLEADER: FUCKDOWN IN HOCKEY MASK CAMP vnímam skôr len ako „iba zábavný oddych zákulisnými problémami unaveného tvorcu“), ale až CASA CARNIVORU je šupa. Bavilo ma, od hercov (detských aj dospelých) cez dialógy až po pôsobivú atmosféru (pochmúrna jesenná resp. zimná výprava, podprahová hudba). Ja by som to možno urobil trocha inak, ale v konečnom dôsledku pôsobivá urban legend, u ktorej by som sa nebránil sequelu, ani prequelu. Niečo ako moja recenzia na Recenzie.org: http://www.recenzie.org/amatersky-film/275-kratas-casa-carnivora ()

Jara.Cimrman.jr

"Mohl tam někam spanout. - Nebo ho zprnil nějakej šílenej bezďák." Při pátrání po zmizelém školákovi postupně vstoupily do tajemného domu tajemným obdelníkovým otvorem další čtyři osoby a já jsem strachy ani nedýchal. Samozřejmě kecám, protože neumím cokoli prožívat při filmech, ve kterých se nic nestane a ještě to nijak nedopadne. ()

Psema

Atmosféra slušná, hudba dokonce mrazivá, ale konec svojí tupostí bohužel dost zabitej. Do ztracena se to dalo zahrát i výrazně chytřeji. ()

Hakha

Dobře zfilmovaná a mírně poupravená komiksová povídka (která se dokonce objevila i u nás v magazínu Crew) se slušným obsazením a atmosférou. Zcela jistě nejlepší režisérův kraťas, mé hodnocení 3,5 hvězdičky.... ()

Wacoslav1

Tak teda sorry ale nechapu co s tim vsichni mate vzdyt je to desna nuda bez jakyhokoliv napadu nebo pointy atmosfera a hudba by jeste usly ale celou dobu jsem cekal jak to skonci jestli alespon neco uvidime nebo se neco vysvetli ale ten konec mne utvrdil v tom ze to je natoceno bez spetky alespon sebemensiho napadu ted bacha nasleduje SPOILER nejdriv do toho baraku vleze jeden pak druhej pak policajt a treti hned za nim a kdyz tam vleze ten posledni zavrou se za nim dvere a tim to skonci delate si prdel? a z toho tu jsou vsichni vodvareny a ma to jako 60% jo?! tak to mi hlava nebere ty vrazdici nafukovaci pany mne aspon pobavily svou stupiditou tohle je bohuzel jenom donebevolajici nuda vic bych v tom opravdu nehledal nebo mi snad neco uniklo? ()

Hrabka

Skvělé a né že né. Mysteriózní kousky, ať už se jedná o profi film Nolana nebo amatérský film Blažka, budou vždy mými oblíbenými. Dobrá ponurá hudba, tajemná díra a solidní herecké výkony. Za sebe můžu říct, že se mi to líbilo, fajn originální nápad. Po konci můžeme jen dumat o co vlastně šlo a sami si můžeme příběh domyslet. Bravo. ()

hippyman

to by člověk nevěřil, co udělá statická kamera, pár (ne)herců, monotónní hudba a jednoduchá zápletka za amatérsky profesionální napětí... snímek překvapivě nestihne ani tím jedním záběrem nudit a s koncem rovněž spokojenost. 80% ()

Vančura

Casa Carnivora funguje výrazně lépe v přítmí kinosálu, než když si to pustíte doma na YouTube. Viděno jako předfilm v kině Aero před Havlovým Odcházením, a v prvních minutách jsem to považoval za nějakou reklamu nebo trailer k nějakému jinému filmu :) Blažek je talent, ale konec je zde IMHO odfláknutý a šel by vymyslet lépe, aby se z námětu (beztak vykradeného ze Záhady Blair Witch) vytřískalo víc. ()

mchnk

Ona v té jednoduchosti je přece jen síla. Postupně se bortící nejistota reality, je i onou nejistotou závěrečnou, na kterou si tu ti chytráci stěžují. Originální, krátké, výstižné a fungující. A závěr...proč vlastně ? Není ta divácká nejistota ten pravý zážitek ? To víš, že je. Nacpat to do 8 minut zasluhuje podle mně uznání. ()

dr.horrible

Pán Blažek sa naučil budovať atmosféru, to je pekný posun od jeho predošlého filmu (teda tvárme sa, že tá tragédia s roztlieskavačkami sa nikdy nestala). Čo viac, na atmosfére to celé stojí. Na amatérsky film celkom pekná prácička. ()