Film Big Eyes vypráví skutečný a šokující příběh jednoho z nejkolosálnějších uměleckých podvodů v historii. Na sklonku čtyřicátých a počátku padesátých let dosáhl malíř Walter Keane neuvěřitelného úspěchu, naprostou revoluci v komercionalizaci populárního umění se záhadnými obrazy tváří s velkýma očima. Bizarní a šokující pravda nakonec vyšla najevo, když se zjistilo, že Walterovy práce nebyly ve skutečnosti vůbec vytvořeny jím, ale jeho manželkou Margaret. Keane, jak se zdálo, žil kolosální lží, kterou oklamal celý svět. Příběh je až příliš neuvěřitelný, aby byl smyšlený. Big Eyes se soustředí na Margaretino umělecké probuzení, fenomenální úspěch jejích obrazů a její bouřlivý vztah s manželem, který byl katapultován k mezinárodnímu věhlasu tím, že přijímal ocenění za její práci. (Forum Film CZ)

Ivuska91

Film plynul takým pomalejším tempom, ale čudujem sa, že ani napriek tomu som sa nenudila. Zaujímalo ma, ako to všetko na záver dopadne, hlavne preto, že sa jedná o skutočný príbeh. Páčil sa mi ten nádych 50. rokov. ()

principessa

Proč panebože, proč mi to Burtone děláš? Neočekávala jsem od toho mnoho, a to ačkoliv se jedná o Burtona a i přesto mě to neskutečně zklamalo, a to právě proto, že se jedná o Burtona. Nebýt to jeho dílko, bylo by to za 3, ale vzhledem ke jménu režiséra se s hodnocením nepohnu ani o chlup výš. Pokud se mi Temné stíny nelíbily a já si myslela, že Burton mě nemůže zklamat víc, tak to jsem se teda pekelně spletla! To jsem totiž ještě nevěděla, co mi naservíruje tento rok! A nejspíš Temným stínům hodnocení zvednu, protože ačkoliv jsem si v té době myslela, že to není Burton, tak přiznávám, že jsem se spletla, je to Burton, ačkoliv velmi fraškovitý a nevkusný.... Big Eyes ale teda Burton nejsou a netvrďte mi, že jo.... Proč sakra všichni aktuálně blázní s příběhy podle skutečných událostí? A proč se tím do pytle nechávají strhnout i takový velikáni jako je Burton? Pro mě můj kdysi nejoblíbenější režisér začíná postupně umírat ve své tvorbě... Prostě holt když člověk nasadí laťku vysoko, občas je těžké jí udržet. Chápu, že není možné jet pořád ve stejné lajně a produkovat jeden film za druhým pořád ve stejném směru, umělec by měl experimentovat a přicházet s novými věcmi, ale tohle??? Podle mě rozhodně nejhorší Burtonův film. Pár haha scén se zde najde, nejsou každopádně ale ničím výjimečným. Jediné dvě scény se mi moc líbily: scéna s vidličkou, a scéna se zápalkami, v těch jsem Burtona našla, stejně jako v počátečních záběrech na barevné americké domečky téměř jako vystřižené z mého milovaného Edwarda, tím to ale hasne a na hodnocení nic nemění. Podání příběhu stojí docela za starou belu, není tam pořádná gradace, všechno tak nějak jede umrle a bez šťávy stejně jako charakter hlavní hrdinky a stejně jako utahaná tvorba Lany del Rey, která to celé doprovází. Ironicky tleskám a říkám, že Burton v mých očích nemohl více klesnout! ()

Thovt

Tenhle film si ani nezaslouží delší komentář: Burton zapřel sám sebe a natočil tuctovou hollywoodskou pseudoživotopisnou pohádku. ()

chewbac.Ca

Vůbec jsem se u filmu nebavil, tohle byla ta nejhorší Burtonovka ze všech (nikdy bych nevěděl že to natočil on nebýt jeho jméno v titulcích..) ()

elanista1

Netypický životopisný film Tima Burton, ktorý je niekedy možno až zbytočne odľahčovaný komediálnymi výstupmi Christopha Waltza, ale herecký prejav sa mi páčil u oboch hlavných postáv. Od začiatku to ide jasným smerom, bez výnimočných scén, alebo emotívnych okamihov...ale výsledok dá sa povedať stojí za to, lebo životný príbeh Margaret Keane vôbec nie je nezaujímavý. ()

pafka

Podle skutecne udalosti muze znamenat, ze pujde o neco vyjimecneho min. obsahem deje. To bych rozhodne nerekl, je to pribeh pomerne melce vykresleny. Netusite, jaky vztah a co ho formuje. Jen zlehka neco tusite, ale proste vam tvurci neukazi, nereknou, jen naznaci. A to nestaci. Ovsem je jedina vec, kvuli ktere je nutnost film videt a to excelentni vykon Christopha Waltze. Ten se teda vyradil herecky tak, ze vsichni ostatni hrali krovi kdesi v pozadi. ()

blondboss

Celkom zaujímavý a zároveň s nadhľadom nakrútený filmársky kúsok, ktorý v sebe kĺbi jednak jednoduchosť a jednak ľahkosť. Umelecká stránka je tu síce prekrytá stránkou emočnou, najmä vo vzťahu manželov Keaneovcov, avšak mne sa na tomto filme páči hlavne ten ľahký humor a nadsázka, s akým je natočený. Nebolo to síce žiadne terno, ale ako oddychovka fajn. A herecké výkony určite potešili. Záverečná scéna v súdnej sieni pritiahnutá za vlasy. U mňa ľahký nadpriemer. 60 % ()

AndrewNewman

Nejak sa mi zdá, že po Djangovi dostáva Christoph Waltz len horšie role. Zrejme žiadna postava mu už nesadne tak ako Dr. King Schultz alebo len žiadny režisér ho nevie dohnať do tak ohromujúceho výkonu. No neviem...Napriek tomu je film Big Eyes pútavý, hravý a na svoj dej prekvapivo nedepresívny čo sa mne veľmi páči. Tiež som po prvý krát videl Amy ako herečku nie ako doplnok k filmu. Burton len kopíruje to čo ho v minulosti preslávilo, ale na úžasný dojem z filmu to nestačí. Žiadne na Oscara nominované dielo avšak ako jednohubka na spríjemnenie dňa postačí. ()

wick

Lehce nadprůměrná oddechovka Tima B....kde se projevila záliba režiséra v malování. Scénář ok, herecké výkony jsou výborné, režie umírněná. Žádný zásadní film sice nevznikl, a myslím že to ani nebylo zamýšleno, Tim B. má určitě na víc, ale v současné produkci lepší průměr. ()

anarya

Na Burtona hodně podprůměrný a nudný film. Hodně zklamal, přičemž jsem si mohla ušetřit skoro dvou hodin marného čekání, až se to rozjede... ()

Themyth

Hneď na úvod musím s uznaním zhodnotiť, že sa film vydaril. K môjmu uspokojeniu tu Burton opäť nechá rozvinúť svoju fantáziu prevedenú do formálneho výsledku a ja sa ňou nechám uniesť. Jeho práca s farbami a so svetlom ma takmer vzrušuje. Kombináciou správneho osvetlenia a výberom farieb dosahuje dokonalý obrazový zážitok. Je to príjemné, veľmi príjemné. Forma tu jednoznačne zvíťazila nad obsahom. Myslím tým že je to iba plus, je to v prospech filmu. Čo sa scenára týka, ten je kŕčovitý až až. Je ľahko predvídateľný, chcelo by to nejakú vzrušujúcejšiu zápletku. Mohol pokojne zaklamať a niečo ešte pridať do skutočného príbehu. Všetko to napravuje Burtonova obrazová predstavivosť, jeho zmysel pre detail a zároveň ako bude súhra všetkých detailov v obraze ovplyvňovať celok. Možno smeruje k miernemu gýču, ale je to nóbl gýč, ktorým sa rád nechám nakŕmiť. A papkám a je to veľmi chutné. Jeho imaginatívna krehkosť ma fascinuje. Plus sa musím priznať, že Amy sa mi páči. Nie je to nejaká super pekná kočka. Na tom nezáleží. Je na nej niečo, čo ma priťahuje. Nedokážem to popísať slovami, ale pôsobí na mňa ako magnet. S čistým svedomím udeľujem 75 %. ()

marekspanel

Hezký film s poutavým příběhem. Burton tam vůbec není, ale upsal se snad někde, že pojede jen v jednom stylu. Ne každý režisér se toho drží a já to oceňuji. Chtěl nám zřejmě ukázat, že umí udělat i "normální" film, byť bohužel v určitých místech tak působil, trochu kýč. Ale postupně se rozvíjející zápletka a ty fascinující obrazy, které myslím byly právě to jediné co se hodilo k Timově temnému stylu, se mi zaryly pod kůži. Amy Adams byla skvělá a Waltz podle mě ani tak nepřehrával, musel se přeci jen snažit hrát postavu co hraje, dvojtvářného člověka, podvodníka a to se myslím docela povedlo. Prostě více posral Alenku nebo i Temné stíny, u obou bylo dost skřípajících míst. Spokojenost, ale doufám, že se náš klasický Tim opět vrátí..co nejdřív! ()

LencaN

Sama nevím, co víc by se tam dalo vymyslet, když jde o vyprávění něčího životního příběhu tak, jak byl, bez přikrášlování. Nebyl to žádný trhák, to ne, ale mně se to líbilo. Mělo to rozvážné tempo, ale nenudilo mě to, protože jsem pořád fandila Margaret Keane. U Amy Adams jsme zvyklí na tmavší hřívu, ze začátku byl účes ala Marilyn dost nezvyk, ale nakonec dobré. Amy hrála super, hlavně se mi líbila při malování obrazu 224 v soudní síni. Jak byla sebejistá :) ale i Christoph Waltz se mi herecky líbil. Úplně vystihl to "rozkvétání" Waltera. Nejdřív okouzlující, nejmilejší chlap na světe, který se postupem času mění v agresivního sebestředného podrazáka. Opravdu to bylo dost uvěřitelné a sama jsem si říkala, jak může být snadné naletět nějakému chlápkovi a pak se nakonec dočkáme vydírání a domácího násilí, ne? Nejvíc mě oslovil vztah Margaret k jejím obrazům ... protože popřít, že je malovala ona muselo být (a bylo to tak i prezentováno) jako vzdání se vlastních dětí, protože do nich jako umělkyně vkládala kus ze sebe. Možná se Big eyes stanou tuctovým životopisným snímkem, i když je natočil Tim Burton, ale ze sympatií k čistotě filmu a k hlavní představitelce - jak skutečné Margaret, tak Amy... dávám 4*. A málem bych zapomněla - skvěle padnoucí soundtrack od Lany Del Rey. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

Burton a Waltz mají „velké oči“

Burton a Waltz mají „velké oči“

04.04.2013

A scénář poskytnou Scott Alexander a Larry Karaszewski, kteří stáli za Edem Woodem, objektivně asi nejlepším (a určitě nejuznávanějším) Burtonovým filmem. To je bezesporu dobrá zpráva. Burton si… (viac)